Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24562 příspěvků moje polička 24. června 2019 09:48

Liesel Děkuju, to zní povzbudivě . Z toho, že mi bude chtít syn nějak "pomocí", mě polívá hrůza ;)

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 24. června 2019 09:49

Jinak teda zatímco já pracuju, jen když je dítě pryč nebo spí, můj muž pravidelně pracuje z domova, klapky na očích, klapky na uších. Tedy imaginární klapky. Nevadí mu vůbec nic, ale nevšimne si taky vůbec ničeho, pracuje většinou v ložnici, ale ani si dveře nezavře, jenom se v čase oběda objeví v kuchyni, zeptá se "jak to uděláme s obědem", já řeknu "můžeš mi objednat ..." a on objedná. Dokonce tvrdí, že toho z domova udělá víc, protože ho nikdo neotravuje. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24562 příspěvků moje polička 24. června 2019 09:53

Mohučanka Gatita Ta vyšetření a odběry krve u těch prcků, to je horor. S tou mononukleózou jsme si taky docela užili. A to je mi jasné, že to může být mnohem náročnější a důkladnější. I tak jsem byla zpocená po každém vyšetření až na zadku. 

Gatita Ten tvůj malej si to teda vyžírá, chudáček

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 24. června 2019 09:53

Gatita Dcera má problém s hmotností, naopak do výšky je nadměrečná. Já už na grafy nekoukám, ale chápu, že s tou výškou je to něco jiného. Pokud teda nejste doma obecně malí. My jsme v rodině obecně vysocí a hubení, ale jen někteří doktoři to chápou i u toho malého dítěte, jiní ne.

Online continuity
Avatar
33778 příspěvků moje polička 24. června 2019 10:16

Pinot Noir zapoj ho jak jen budes moct, hodne to pomaha od te zarlivosti. Navic starsi sourozenci byvaji necekane opatrni.

Muze miminko omyt - rozumnej vezme si hadrik a poleje mu brisko. Oni je hodne chteji chovat a nosit, tak jsem starsi vypodlozila polstarema a mela ji na pohovce na kline. Nebo nad ni mavala chrastitkama, to i realne dost pomuze, kdyz ma trosku vetsi mimino nejaky animacni program. 

Offline brrr
Avatar
10047 příspěvků moje polička 24. června 2019 10:17

Gatita Od kolegyně chlapečkovi začali v šesti letech píchat růstový hormon, protože měl kolem metru a fakt to zabralo. Akorát se to musí píchat denně (on má k tomu chuděra ještě cukrovku, takže si to užije). Tím jsem chtěla říct, že kdyby se vás týkala taková věc (jako že snad ne), tak to jde řešit s viditelnými výsledky.

Offline Malenge
Avatar
4273 příspěvků moje polička 24. června 2019 10:30

Gatita u nás to bylo ještě druhý den dopoledne, ten úpal, odpoledne už byl celkem v pořádku, jen unavenější, na své poměry tedy. Snad to budete mít podobně. 

A s růstem držím pěsti, taky to znám, doktorka už též prudí, syn má šílený výdej a příjem dost bídný, tak si myslim, že je to tím. Má tak o 5kg méně než stejně staří kamarádi  na houpačce se nadřu, abych ty tlusťochy vyvážila!

Offline Gatita
Avatar
7173 příspěvků moje polička 24. června 2019 10:45

brrr ja vim, ja vim, jenze si rikam, jestli to neni nejak dvousecne...podle me to uplne bez rizik neni. Kdo vi, jake procesy se v tele nastartuji. Takze doufam, ze vse dopadne ok a nebudeme muset zvazovat prinosy vs. rizika. 

Online letfenixa
Avatar
8035 příspěvků moje polička 24. června 2019 11:01

Gatita Držím palce,nech je výsledok priaznivý! Ja sa tiež bojím, že nás niečo také bude čakať, synček rastie, ale je na dolnej hranici. Doposiaľ pediatrička komentovala len hmotnosť ( v zmysle, že ročné dieťa má vážiť 10 kg, to nemal, dvojročné 12 kg, to tiež nemal, teraz má asi 13). Na oblečení vidím, že rastie, ale vrch má o číslo väčší ako spodok.

Offline Karja
Avatar
35947 příspěvků moje polička 24. června 2019 12:46

Pinot Noir No uvidite, ja ted nacapala synovce jak taha malou za nohu a jezdi s ni po jejim brisku po celym byte:-D. Ale je ji rok no. Ale jako mimino ji chtel furt chovat, podavat. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. června 2019 12:59

Karja a čo na to malá? revala či sa smiala?

Offline Karja
Avatar
35947 příspěvků moje polička 24. června 2019 13:47

DrowRanger No prave se smala jak protrhnuta, takze jako kluk ani nechape, ze je neco spatne, takze se ,,stara,, dal.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:05

Pinot Noir 

Jsem moc zvědavá na zkušenosti. Syn, zdá se, přítomností miminka nijak netrpí, pomáhá, když ho o něco poprosím a aktivně se sám zapojuje, když brečí - houpe kočárem, postýlkou, na zemi spolu s ní cvičí. Docela se to dá, sice jednou jsem obědvala až v půl páté, ale žijeme. Jen jsem ještě nenašla klíč k vykonání večerních rituálů na dvou dětech zároveň. Nakrmit to ještě jakžtakž zvládnu, koupání se dá vynechat, ale miminko se bez řádného uspání pořád dokola budí a brácha vylézá z postele. Takže od sedmi můžu tak akorát běhat mezi ložnicí a pokojem a doufat, že jeden z nich konečně odpadne a pak už zbývá jen jeden. Jíst jsem si zvykla, když to jde, na hlad nutně nečekám.

Offline Malenge
Avatar
4273 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:22

dynda s tím uspáváním u nás to samé, minulý týden jsem zavedla večeři, pak přesun do koupelny, kde starší řádí ve vaně, já ošplouchnu malého v umyvadle, pak pyžama, odchod do dětského pokoje, kde čtu pohádku oběma, následně starší žárlivec začal vyžadovat objímání ( před sourozencem stačilo držet za ruku), takže se všichni tři zmáčkneme v posteli, mladší u prsu a ještě povídám nějaké příběhy, dokud nevytuhnou. Naštěstí se miminko dá potom přesunout do postýlky v ložnici. Ty první dva měsíce uspávání jednoho zatímco ten druhý řval, byly poněkud náročné... pokud by se malý nenechal přesunout, fakt nevím, jak bych to dělala, tohle je super a vyčítám si, že mě to nenapadlo dřív!

Offline brrr
Avatar
10047 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:36

Malenge Podobně jsem to měla zavedené já. Mladšího jsem kojila, staršímu četla, následně dvojka usnula u kojení, byla odložena do postýlky a pak jsem uspala jedničku.Postupně jsem to vytunila tak, že jsem kojila v leže na boku, dvojka byla mezi námi a jedničku jsem držela za ruku.

Offline žluťásek
Avatar
7646 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:41

Taky vaše děti odolávají polednímu spánku nejvíc ten den, kdy pak máte nějaký plány? Tatínek má půlden volna, maminka dopoledne akčne naplánovala procházku a hřiště o dost dřív než obvykle, oběd už v půl dvanáctý, aby mohl jít už tak kolem půl jedné spát. Ještě je vzhůru a asi mu už ublížím

Offline žluťásek
Avatar
7646 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:57

Výkřik zabral, asi spíš ten opravdickej než virtuální. Až mě škrábe v krku a svědomí, jak jsem zařvala.

Rozložila jsem matraci v obýváku a uspala ho na zemi mezi zvířatama, autama a rozehranou hrou. Krávou jsem ve vzteku mrskla o zeď.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:11

žluťásek 

Syn odolává polednímu spánku KAŽDÝ den :-(

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:18

Malenge brrr 

Jako systém to zní dobře, ale nějak z toho cítím, že to vyžaduje alespoň elementární spolupráci staršího dítěte, takže nic pro nás. k večeru už je tak unavený, že se stává dalším miminem, případně přetaženým duracellem, do všeho ho musím nutit, někdy ho vláčím i do tý vany, sám z ní nevyleze. Časem nám k tomu snad oba dorostou, že to tak půjde, ona dcera je vlastně taky ještě hrozně maličká.

Offline Malenge
Avatar
4273 příspěvků moje polička 24. června 2019 15:20

žluťásek tak vzhledem k tomu, že drahoušek spaní  bojkotuje od doby, kdy udeřily druhé narozeniny, se nevyjadřuju, max.soucítím. A nevyčítej si to, každý občas zařve...