Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Malenge
Avatar
4284 příspěvků moje polička 23. června 2019 22:33
Reakce na dynda:

Mrakoplas 

postávání na hřišti mi asi postavu nenadělá. S jedním dítětem jsem to prostě vychodila s kočárem.

​jak výstižné! Ty tříhodinové svěží pochody lesem mi opravdu chybí

Offline letfenixa
Avatar
8079 příspěvků moje polička 23. června 2019 22:49

Gatita On práve vymýšľa len s tými kraťasmi a ráno, inak mu to je jedno. A ani nechápem, kde prišiel na to, že daj mi rifle, lebo tie nenosí takmer vôbec a teda ani som nikdy nekomentovala, že teraz ti dám rifle/menčestráky. 

ziginka veru ani neviem, či ho teší, že ma vytáča, ale keď zbadá blížiace sa auto, tak buď sa zľakne a rozbehne, alebo ešte spomalí a obzerá si ho.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 23. června 2019 23:03

letfenixa to mě vždycky fascinuje na přechodu, ty matky vlekoucí za ručičku dítě nakloněné dozadu o 60° :D

Já mám vůbec dojem, že z dětství a dospívání mých potomků můj mozek 2/3 vytěsnil kvůli zachování zdravého rozumu, protože jak to tady čtu, není možný, aby se chovali tak pohodově, jak si pamatuju. A oni sami mi občas vypravujou věci, které si oni pamatujou a já ne

Offline letfenixa
Avatar
8079 příspěvků moje polička 23. června 2019 23:25

Kokoska Nemam rada, ked nam dava auto na prechode prednost. Ja som bola poslusne a prisposobive dieta, ale uz som to kedysi pisala na MP, asi v mojich 5 rokoch nas mama nechala s bratom v kociku pred obchodom a ja som ten cas cakania stravila prebiehanim 4-prudovej cesty tam a spat. Skoro zinfarktovala, ked ma tak nasla. 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 23. června 2019 23:39

letfenixa já teda zastavuju, když vidím u přechodu matku s dítětem. Co já vím, co se může stát - dítě se vytrhne a vlítne do silnice a neštěstí je hotovo. Někdy i ty mámy tam lezou dost neuváženě, asi podle toho, jak se jim podaří dítě zpacifikovat :)

Offline ziginka
Avatar
678 příspěvků moje polička 23. června 2019 23:40

Jo, je to vsechno jen obdobi a prejde to ;-) Se synem se uz domluvit da, s dcerou pekelne obdobi zacina. Minuly tyden lehla na pesi zone a odmitala se hnout. Kdo videl ve stredu v centru Ostravy lezet na chodniku holcicku v ruzovych sateckach, to byla moje draha dceruska :-) Planuju, ze se s ni pristi cca rok budu vyhybat verejnym prostranstvim ;-)

Offline Malenge
Avatar
4284 příspěvků moje polička 23. června 2019 23:49

ziginka nevyhýbej, my byli před 14 dny v zoo a tam chudák zničená matka vlekla tak pětiletého řvoucího kluka, viděla jsem je už z dálky. Lidi zírali, ona úplně zpocená nevydržela a začala tak napůl omluvně do prostoru mumlat: dítě v amoku, táhnu dítě v amoku. Když to pronesla i směrem k nám, odpověděla jsem jí na to: jako bychom to všichni neznali, že? Už dlouho se na mě nikdo nedíval tak vděčně

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 23. června 2019 23:51

MP Marge Janulik03   dakujem. ako som uz spominala tak som si tu odlozila vsetko co ma serie za tu dekadu. ale samozrejme je v tom aj vela dobreho. co sa tyka mojej prace tak je za navrat vsetkymi desiatimi ale nie za cenu draheho sukromneho zariadenia. proste sa mam o dieta postarat az kym nenastupi do skolky aj keby to neviem ako dlho malo trvat a on sa o nas postara. akurat mne ozaj chyba vypadnut medzi ludi

Gatita tiez si u seba vsimam ze som viac protivna nez obvykle. verim ze az nastane zmena tak sa nam vsetkym ulavi

barbucha riady sme nechavali obvykle obaja. ja som to neskor vydrhla. teraz ich nechava uz len on a ja mu ich odmietam vycistit a tak cakam kedy sa toho chyti (on je schopny si vsetko zasvinit a potom az umyt alebo len tu jednu oblubenu panvicu umyt a po vareni ju nechat zasranu dalej) ale ked sa na to uz neda pozerat tak to zlikvidujem sama. ono sa uz samozrejme stalo aj to ze som to do konca dna neumyla a na dalsi den alebo este dokonca aj den potom si to bud oplachol sam alebo mi povedal nech to umyjem. to bolo najma v dnoch kedy som to este nechcela strkat do umyvacky a mala nabity program a ozaj sa mi s tym nechcelo babrat. dokola mu opakujem ze bez ohladu na to ci vari on alebo ja tak to ja proste odmietam spratavat sama a ze by mala nastat zmena ze si bud pomahame alebo si kazdy po sebe sprace sam. po dnesnom dokladnom a velkom vydrhnuti/upratani kuchyne som mu povedala ze odteraz si kazdy sam po sebe vsetko uprace hned a ze sa linka utre od omrviniek a niecoho rozliateho. suhlasil. som zvedava ako dlho mu to vydrzi. inak mame obdobia kedy vari castejsie jeden a potom druhy. teraz to vychadza ze som v kuchyni ja. po mne neostava uz nic. kaslem na zivotnost hrncov a panvic. oplachnem zvysky jedla a hadzem to do umyvacky spolu s ostatnym riadom.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 23. června 2019 23:52

ziginka ony se ty děti taky dost předvádí, když mají publikum. Asi před 14 dny byl u nás s rodiči 4 letý vnuk, byli tu moji rodiče, přišli asi 3 další lidi a kluk se mohl protrhnout - lítal, ječel, odmítal pozdravit, něco říct, no děsnej spratek. Teď jsem ho tu měla na víkend, byli jsme tu sami a bylo to tak milé a roztomilé děťátko, poslušné, vypravoval, hrál si s vláčkama, pomáhal mi sázet kytky, užili jsme si to oba, ani moc nechtěl domů.

Offline Pinot Noir
Avatar
24613 příspěvků moje polička 23. června 2019 23:59

Kokoska Můj syn moc publikum nepotřebuje. On k vyšilování a vymrčování potřebuje hlavně mámu! Co jsem v porodnici, tak mi muž jezdí popisovat cizí, ukázkové dítě! Hádám, že od zítřka si začne těch pět dní sekání dobroty zase pěkně vynahrazovat

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 24. června 2019 00:15

Pinot Noir gratulujem k babatku. nech sa vsetko rychlo zahoji a deti robia radost

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 24. června 2019 00:17

Pinot Noir tak držím palce, ať to všichni dobře zvládáte, ono i pro Ríšu to bude náročnější. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24613 příspěvků moje polička 24. června 2019 00:31

Kokoska Děkuju, to jo, mně je ho úplně líto. Chudák netuší, jaká změna se na něj chystá. Na miminko čeká, ale co to vlastně znamená, tomu nerozumí. Doufám, že si to brzo sedne.

Offline Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 24. června 2019 02:10

dynda dik, ked ja k tomu mam tu hnusnu nohu a musim mat vsetko dlhe, to sa fakt nic nosit neda :( aspon, ze sa tentokrát tolko nepotim a nemusim 5x denne prezliekat, neni do coho

Offline Pinot Noir
Avatar
24613 příspěvků moje polička 24. června 2019 05:44
Reakce na dynda:

Malenge Pinot Noir 

Mám stejnou zkušenost, podruhé se produkce srovnala hodně rychle s poptávkou, prsa tolik neblbly, hurá. 

​Opravdu? To jste mě velice potěšily! Snad se to povede i u nás. Ten neustálý boj se správným přisátím k tomu napumpovanému prsu mi leze na nervy. 

Offline Gatita
Avatar
7179 příspěvků moje polička 24. června 2019 09:21

Malenge a jak dlouho ten upal trval? Syn ma od vcera teplotu a bolavou hlavu, ja bych si nejradeji nakopala. Kompletni rodicovska sestava a neuhlidali jsme to, na zahrade bylo fakt vedro.

Doufam, ze to nebude nic horsiho, ted jsme ukoncili osetrovacku na spálu, syn byl asi 4x ve skolce, tak se modlim,aby to nebyla dalsi nadilka. Ma uz chudak doktoru plny brejle, a o restech v praci a blizicim se odjezdu na dovolenou ani nemluvim. 

Offline Mohučanka
Avatar
6415 příspěvků moje polička 24. června 2019 09:32

Gatita reaguju na vyšetření syna - držím palce, ať to dobře zvládne. Doktorka kvůli "neprospívání" poslala dceru v asi 10 měsících na větší odběr krve a byl to trochu horor. Ještě mi tam říkali, ať jí nekonejším, že když řve, rychleji to teče...

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 24. června 2019 09:35

Gatita upal je tak na jeden dva dny, muzes mu dat paralen, hodne pit a do stinu nebo nalozit alespon do vany. A pak by teda nemel nejaky den na slunicko, ted bych pockala alespon nez polevi ty vedra.

Ja jednou dovedla domu dite s upalem ze skolky, po druhe ze skoly a po treti jsem ji pujcila na lod kamaradce. na tu jsem tehdy byla nastvana dost (ale jenom do chvile, kdy jsem zjistila, ze ve skolce radi spalova angina, ktere jsme se tim padem vyhli).

Offline Liesel
Avatar
1455 příspěvků moje polička 24. června 2019 09:45

Pinot Noir Moc gratuluji a přeji hodně zdraví všem!

Když jsme si převezli druhou dceru z porodnice (starší bylo něco málo přes dva roky) docela to zvládala. Je tedy fakt, že po prvním nadšení z miminka, brzy zjistila, že s ním až tak moc není (leží, brečí, spí...). Snažila jsem se v rámci možností se jí opravdu hodně věnovat (mlaší byla ze začátku docela hodná), aby neměla důvod žárlit. Občas měla ochranitelské stavy, když se ženské na ulici nakláněly do kočáru, nakláněla se na ni a dávala přes ni ruce (jako že je její). Taky mi ji, co by, cca týdenní miminko přinesla z ložnice do koupelny (dvouleté dítě - rozbalila ji ze zavinovačky, vytáhla z postýlky a přišla za mnou...), ale držela ji krásně.

Ale je to změna, jedno nebo 2 děti. Trochu to bylo náročnější, sladit spaní, jídlo a tak, ale zase, když byly větší, tak si spolu vyhrály a jsou to "zatím" (v rámci puberty) kámošky.

Offline Gatita
Avatar
7179 příspěvků moje polička 24. června 2019 09:47

Mohučanka moc dekuju, my to vysetreni museli dnes zrusit, syn ma dost vysokou teplotu, tak se nam nezdalo rozumne ho tahat do nemocnice.

Odber v 10 mesicich jsme absolvovali take a potvrzuji, ze to bylo za trest. Chodime ted kazdy rok a absolvujeme celou radu vysetreni, je to tak na pul den v nemocnici. Loni to dopadlo ok, ale letos se nejak vic bojim, jak tak pozoruji nasi rustovou krivku.