Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:25

Bowle neviem, či to je presný názov, ale mal normálne ručičky aj nožičky zvraštené ako po dlhom kúpeli a potom sa aj dosť šúpal.

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:26
Reakce na Sweet Potato:

Tak tomu říkám rozšířená realita. Kam se hrabou pokémoni!

​neříkej 2x, já dnes potkala stopku "kojná a děti"

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:27

dzizisketa Uf, ten Apgar je teda docela děsivej. Tak ještě že jste oba v pořádku. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:29

moora ja si doteraz neviem vysvetliť moju reakciu na kojenie - pred pôrodom som z kojenia mala pocit hnusu (fakt nekecám, tá predstava bola pre mňa nepredstaviteľná), hovorila som si, že je mi jedno, či budem kojiť alebo budem dávať umelé mliko a po pôrode ako keby vo mne niečo scvakli a dovidenia, už v nemocnici som revala, že neviem dieťa držať tak aby sa správne prisalo, že malý pri tom plače a nechce piť a doma sa to ešte odstupňovalo. Racionálne som si uvedomovala, že sýte dieťa = spokojné dieťa a kľudná matka, aleracio vo mne bolo potlačené až niekam ďaleko. Ale ja som celkovo šestonedelie a celé to učenie sa starostlivosti o dieťa zvládala neskutočne zle. Možno je tu rozdiel medzi ženami, ktoré si boli isté že chcú otehotnieť a ktoré si neboli isté (ja som si nebola), že tie prvé to všetko súvisiace s tehotenstvom (vrátane neúspechov) zvládajú dáko lepšie? 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:31

moora Si dovolím odpovědět za sebe ... bez nějaký kojolobby, je prostě kojení přirozenej způsob výživy dítěte po narození. Tělo by to "mělo" umět, tak to příroda zařídila. Pokud mi to nejde (jakože na začátku nešlo), logicky se u mě dostavil pocit, že asi něco dělám špatně/jsem neschopná/stará na mateřství/tělo už to neumí apod. Samozřejmě, že to dítě na sunaru přežije úplně v pohodě. Ale člověk má prostě pocit, že zdravá ženská by to zvládnout měla (a asi jakože měla). 

Online dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:32

moora

U mě to je třeba tím, že porod vnímám jako jednorázovou akci, kde se toho může za tu dobu hodně pokazit, tak kojení je dlouhodobá záležitost v oblasti péče, což už bude odteď můj rodičovský úděl. Tak když vidíš, jak se to miminko snaží přisát a furt mu to nejde a nic neteče, mrzí tě to. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:36

Ono to bolo vzdy. Ked nebolo sunaru boli kojne, nahradne dojky, ktore decku poskytli jedlo. Sice sme na to usposobene, ale nie vzdy to ide. Mame stastie ze zijeme v dobe ked sa taka vec da vyriesit

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:43

dzizisketa MP Meri dík za odpověď. moc mi to teda neobjasnilo, asi je to holt nevysvětlitelný. jako, že to člověka mrzí, tomu rozumím, ale tady padaly (ne jen teď, už několikrát v minulosti), výrazy jako "cítím se jako nemožná / neschopná matka", psychické zhroucení a tak

PS. protože mně přijde, že "selhala jsem jako matka" bych asi prohlásila až ve chvíli, kdy by moje dítě přepadlo stařenku v parku nebo žilo na lavičce u hlavního nádraží...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:44

Janulik03 jj uz moje babicka ktera jeste rodila doma licila jak nemela mliko a kolik peknyho drivi spalila na peceni jakychsi susenek na pokyn doktora.. DrowRanger to spis ne, ja mela prvni dite neplanovane ve 20, nic jsem si nepripoustela a nesla jsem to sportovne. ve 30 uz jsem za vsim videla vedu a chtela to delat “spravne” za kazdou cenu...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:51

moora myslim ze dneska je na zensky obrovsky tlak. aby byly ve vsem perfektni. a medialni masaz o nenahraditelnosti kojeni jsi nezaregistrovala? a takovy ty reci jak se materstvim zena realizuje a ze to je uuuzasny zazitek a nejkrasnejsi cas / zensky ktery to nebavi jsou v depresich ze je s nima neco spatne

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:57

viktorka_od splavu toto čo si napísala je fakt presné. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 05. června 2019 22:08

jak se materstvim zena realizuje a ze to je uuuzasny zazitek a nejkrasnejsi cas 

​Tak tohle byl zase můj problém...a jinak naprostý souhlas s celou odpovědí.

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 05. června 2019 22:12

moora Hele, ja z toho taky byla na nervy a ted uz se to hur popisuje. Ale rekla bych ze to bylo tim, ze teb malej tvorecek je jen a jen zavislej na tobe a ty vlastne nejsi schopna se o nej primarne postarat. Asi tak. Jinak to kojici lobby je fakt trapny. Nejvetsi traparnu povazuju, kdy se me na kojeni ptaly I bezdetne, jestli kojim, jak dlouho jsem kojila  a dalsi hemzy, a soustrastny pohledy, ze to neslo uplne dlouho. Mne by nenapadlo nikdy se jako bezdetna na to ptat:-D. Ale to je trend dnesni doby, z kazdyho prdu se dela kulicka:-D

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 05. června 2019 22:20
Reakce na Karja:

teb malej tvorecek je jen a jen zavislej na tobe a ty vlastne nejsi schopna se o nej primarne postarat.

​namíchám mlíko do flašky?

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 05. června 2019 22:26

moora Ted to vidim jinak, ale v ty dobe jsem to videla tak, ze proste se o nej mam postarat za kazde situace, I kdy zapomenu dojit do obchodu, nepotece voda, nepujde proud, asi je to nejakej zvireci instinkt, co se probudi v zensky. Plus teda jsem si rikala, ze musim odkojit aspon tu rannou fazi, aby ji nebolelo brisko, nemela koliky a tak. No jenze me do kojenk taky dost kecala tchyne, uz se tesim az ji oznamim to druhy, a ona tak druhou vetu rekne, no snad tohle druhy uz budes kojit a ja ji reknu ,,vubec, na to nebude cas,,:-D a uz si z toho nebudu nic delat. Ona treba volala priteli a jako prvni vetu se ho ptavala, jestli teda kojim nebo nekojim! Fakt baba! Doufam, ze tu nejsem anonymne a da si na me pozor uz:-D!

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 05. června 2019 22:28

Karja lol, ještě neví?

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 05. června 2019 22:29

moora Ale fakt ja si myslim, ze to vyplaseni je s prvnim ditetem, ja se treba sesla na konci sestinedeli se spoluzackou na kontrole kycli, ona uz mela druhy dite, tak neco placala ja ji rikala neco o tom zanetu prsu a tak a ona mi rika doslovne nejak ,,ty vole, tak to by se mi stalo jednou a vysrala bych se na to, proste tady mas flasku a nazdar,, a tam ta plna chodba tech maminek na konci sestinedeli cumela s otevrenou pusou. No uz to vidim podobne. Ale po tom porodu se to vsechno v hlave nejak prepne!

Online Mrakoplas
Avatar
8813 příspěvků moje polička 05. června 2019 22:29

moora treba si k tomu priratat poporodne hormony, tie (aspon u mna) dokazali spravit z komara somara.

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 05. června 2019 22:30

moora Ne, ale tak ja rodim az v prosinci, ja to tu propalila dost hned kvuli tomu soku, musela jsem to nekde ventilovat:-D. 

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 05. června 2019 22:32

Mrakoplas To teda, hlavne se pak musim vybijet na priteli a ne na dceri;-)