Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 05. června 2019 14:52

Lamicka 

No vidiš. Poslat mu tam pořádnýho panáka, bude spát dítko jak zabitý!

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 05. června 2019 14:56

Lamicka a mají ty cizí děti taky doma pořádnou svačinu? Já třeba jídlo ven beru úplně cíleně a svačíme až venku, když je hezky. Dost často nám naši svačinu vyluxujou i další děti, třeba mají prostě hlad :) netahám teda bonbóny a tyčinky, ale ovoce a zeleninu, pečivo, pomazánku, když není doma nic kloudnýho, tak se klidně cestou stavíme i pro koláč. 

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 05. června 2019 14:57

Zarinya nojo, já si z nutrilonu taky nic nedělala, ale jsou i jiné povahy. Například znám hned dvě holky, které možnost císařského řezu naprosto odmítaly předem a braly to jako vlastní selhání (taky už předem). To jen pro mě taky nepochopitelné, znám je obe dobře a jsou to vzdělané inteligentní osoby, se kterými si perfektně rozumím. Jedna z nich později litovala

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. června 2019 14:59

Mohučanka to je ale hrozny....cim se to prihodi??

Internet tomu asi taky moc nepomaha.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. června 2019 15:07

Zarinya myslím, že toje práve tým internetom. Ja som s malými deťmi nemala vôbec žiadne skúsenosti, bratranci a sesternice čo už mali svoje bývajú ďaleko a nestretávame sa, kamošky ešte deti nemali, tak som len hľadala informácie na nete a tam na teba aktuálne vyskakuje viac menej len to, ako treba kojiť a treba sa pokúsiť aj keď to nejde, všetko má byť prirodzené a čo je predsa prirodzenejšie ako porodiť a následne kojiť atď. Som  dosť splachovacia povaha a len tak ma niečo nerozhádže, ale keď som mala v šestonedelí problém s kojením, tak som revala pri pomyslení na to, že neviem nakŕmiť dieťa a muža s Nutrilonom som pomaly zožrala od zlosti, že čo si to dovoľuje pchať dieťaťu umelé mlieko . Ako z veľkej časti za to mohli aj hormóny.

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 05. června 2019 15:17

žluťásek U normalniho jidla bych nic nenamitala, jasny, ze clovek muze svacit venku, ale tohle jsou opravdu pochutiny nejhorsiho razu a je to tak vzdycky. Navic my bezne chodime mezi 16 - 18 hodinou a deti se cpou do te seste. Ja detem rikam, at si neberou, ze nebudou veceret, uz jsou ve veku, kdy to pochopi. Kdyz byly mensi, tak to byl boj, uz jsem jim pak ani nedavala veceri. To bys fakt musela videt tu tasku

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 05. června 2019 15:21

Zarinya nevím, nemám zdání. Možná to je přemírou informací, které lze najít a z nichž většina je, jak to říct, neověřených? Jak píše DrowRanger 

Přijde mi, že je dnes skoro tlak, aby těhotenství, porod a šestinedělí byly co nejpřirozenější, a to může být kontraproduktivní. 

Já jsem možná opačný případ, na internet nechodila skoro kvůli ničemu, před porodem jsem prolistovala dvě knížky, abych vůbec věděla, co se u toho děje a byla jsem na přednášce v porodnici. Byla jsem si jistá, že to nějak půjde a že doktor a asistentka jsou tam proto, aby mi pomohli a tak se i stalo. Třeba mě vůbec nenapadlo, že by mi mohlo kojení nejít (šlo hned v porodnici). To jsem se dočetla až zpětně

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 05. června 2019 15:23

Pod oknom stoja dva kociky a jedna mamicka ma take tie obrovske chrumky. Ani by som ich nevidela ale zacula som nieco ako hadku a ta s chrumkami to cpe aj tomu kamaratkinmu, ta jej vravi ze nechce aby mu to dala, ona ze ved co je to, snad nebude pozerat ako ten druhy papa a ta zas ze nie a neprestala mu to cpat

velmi aktualne, skoro ako tie reklamy v google

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. června 2019 15:26

Mohučanka ja som sa vykašľal na všetko okolo pôrodu, odmietala som sa pýtať kohokoľvek a čokoľvek hľadať, chodila som chvíľu na predporodny kurz, tam celkom fajn vysvetlila pani šestonedelia a nejakú starostlivosť o abbatko a hľadala som nejaké info čo po pôrode. Vo veľkom som googlila až na oddelení šestonedelia, lebo tam pomoc s kojením bola skoro nulová a už to išlo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 05. června 2019 15:30

Janulik03  je to vsude!;-))

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 05. června 2019 15:36

Janulik03 tak to je geniální

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 05. června 2019 16:47

Janulik03  tak už se nám to odposlouchávání googlem zhmotnilo! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 05. června 2019 16:53

Janulik03 Tak tomu říkám rozšířená realita. Kam se hrabou pokémoni!

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 05. června 2019 18:03

Velky brat to vidi

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:05

spominam si ako som akutny cisarak nebrala ako svoje zlyhanie ale zachranu zivota. tak nejak som si nepripustala operaciu az do momentu kedy som bola uplne vycerpana a dieta sa furt nedostalo von. potom mi uz bolo jedno ako ale hlavne nech uz ho zo mna dostanu. a ked som videla na sestonedeli deticky s malymi hlavickami a potom toho mojho s obrovskou gebulou tak som bola rada ze nie som zosivana este nizsie. ano to ne/hojenie rany a nejaka ta komplikacia bolo ozaj zle ale doteraz som rada ze ma obisli trvale nasledky na inom mieste (a fakt by boli). neuspech nakojit vlastne dieta ma trapil ovela viac. pamatam si ako sme sa v porodnici bavili medzi sebou ze na to ake to ma byt prirodzene a jednoduche tak je to vlastne uplna veda a neskutocny problem realizovat.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:16

eless

JJá to cítím úplně stejně. Potíže s kojením mne psychicky dostaly, narozdil od císaře. S tím jsem nějak podvědomě i počítala, vzhledem k vývoji posledních dvou týdnů před porodem. A když mi po těch třiceti hodinách řekli, že by to teda viděli na sekci, skoro jsem radosti křičela hurá, tu chodbu z boxu na operační sál jsem skoro proskotačila, že mi anestezioložka říká, vy jste nějaká veselá. No aby ne, když člověk ví, že za čtvrt hodiny bude konečně konec! A doktor při operaci zahlasil, že takové velké dítě, to se ani nedivím, že se nedostal dolů sam. I když tak veselé to celkově nebylo, malý měl Apgara 4-7-9, jak zůstal dlouho viset nahoře, trochu se pridusil. Muž říkal, že jak během operace čekal venku, že nějaka lékařka říkala té mé, že malý už měl být dávno venku, i tím císařem. Já si to taky myslím, aspoň mám poučení pro příště. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:19

eless ja si dodnes myslím, že bez cisaráku by som tu nebola ani ja, ani syn. On mal pupočník 3x omotaný okolo krku, mne sa vôbec bez oxytocínu nezačali kontrakcie a ani na ňom sa nedostali na tú úroveň, aby syn zostúpil do pôrodných ciest. Navyše som prenášala už 10 dní, syn mal už rozmočené ručičky aj nožičky...Byť to stredovek, tak neviem, neviem čo by bolo, ale asi nič dobré.

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:22

DrowRanger dítě se může v těle matky rozmočit? strašný. 

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:23

dzizisketa mě by fakt zajímalo proč - to vnímání, že mi kojení nejde jako selhání (jako vážně, nerejpu, slyším to už po několikátý totiž, pro mě překvapivý), jako kojení je určitě pohodlný, pro dětskej trávicí systém nejlepší, taky imunita a tak, ale dítě na životě umělou výživou ohrožený není, ani mu to žádnou zdravotní újmu nezpůsobí, tak proč ten pocit selhání?

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:24

dzizisketa ja som mala za sebou len 16 hodín, ale pamätám si sestričku, čo mala isto odslúžených asi 30 rokov (myslím, že mi to aj spomínala), ako po cca 12 hodinách hovorí primárovi: pán primár, už ju netrápte, aj tak nám tu neodrodí, urobte ju sekciou, nech si konečne oddýchne a malý sa narodí na taký pekný dátum ako sú narodeniny mamičkinej babky . Vtedy som teda ešte mala dosť síl na to, že ak by sa pôrod rozbehol, zvládla by som ho. Po tých 16 (a myslím 30? bez jedla) som už len dúfala, že sa nerozbehne a urobia mi sekciu, myslím, že odrodiť prirodzene by som už nevládala. Ale boli tam fakt pripravení na všetko, keď sa malý začal strácať z monitoru, tak som do pár minút ležala na operačke.