Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 05. června 2019 22:37

Já si žádný nátlak na kojení teda vůbec neuvědomuji. Vždyť se to píše snad všude, že kojení se sice doporucuje, ale pokud z nějakého důvodu kojit nelze nebo matka nechce, jsou um kvalitní náhražkou mléka mateřského. Před porodem jsem měla doma nakoupeno vše pro případ, že dítě nebude kojené. A v porodnici jsem dokrmovala um a nikdo mě do kojení netlacil. Mám i kamarádku, která si nechala už v porodnici zastavit laktaci. Doktorovi chtěl vědět důvod, zeptal se, zda chápe výhody kojení a přesto trvá na zastavení. A dál to nekomentoval nikdo.

 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 05. června 2019 23:40

notna Mně to taky nepřijde tak ostrý, jak se to tu podává. Kojit jsem nechtěla, hnusilo se mi to, ale hormony  zapracovaly (navíc jsem ležela rozříznutá, skoro nepohyblivá, děcko na mě bez ptaní nainstalovali a ono začalo ukázkově sát), tak jsem kojit začala. Pak jsem to chtěla několikrát zabalit, ale nepodařilo se mi přimět synka byť jen ochutnat umělé mléko a jelikož byl podměrečný odjakživa, hladem jsem ho trápit nechtěla, navíc mě trochu brzdila představa, že ta častá frekvence krmení se umělým mlékem nezmění, ale navíc budu po nocích ještě ohřívat vodu a třepat flaškou, tak jsme to nakonec doklepali skoro do roka. Ale nemám pocit, že by mě někdo do něčeho nutil. A myslím, že kdyby to tehdy nešlo, nějak extra by mě to netrápilo. Naopak si myslím, že mnohé věci mohly být jednodušší (jen to rychlé zhubnutí bylo fajn ;).

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 06. června 2019 00:47

Pinot Noir k nocnemu krmeniu um: vecer pred spanim som prevarila vodu a dala do termosky. Vydrzala byt horuca az do rana. Dalsiu som mala nachystanu uz vychladnutu. Mala som nachystane aj konkretne mnozstvo um. Naucila som sa pomer kolko ktorej vody zamiesat s um aby to bolo hned na krmenie. Blbe bolo ked sa zvysovala davka a trvalo mi chvilku nez som opat vychytala spravne mnozstva. Usetrilo mi to dost casu v noci. Do minuty som mala mlieko hotove. Najhorsie bolo teda to vstavanie z postele a odtrepat sa do kuchyne a nazad. 

Offline ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 06. června 2019 04:07

moora Internety jsou proste zlo. Prilis mnoho nazoru a informaci, se kterymi se neumime vyporadat. Nekojis - jsi spatna matka, protoze kojeni dava detem mnohem vic nez jen jidlo. Pustis detem pohadku - jsi spatna matka, protoze se jim nevenujes. A ted tady treba zaznely nazory, ze svacinky na cestach jsou taky zlo - ja treba cpu  dite krupkama, aby dalo pokoj (jinak rve v autosedacce, visi na me pri lekci cviceni atd.)

Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 06. června 2019 09:15

moora myslim, ze Karja a MP Meri to vystihly dobre. Ja byla pred porodem dost nad veci, u nas v rodine, kam az pamet saha, nikdo nekojil, tak jsem si rikala, ze o nic nejde, nezijeme v subsaharsky africe a byla jsem otevrena vsem moznostem.

Jsem i dost odolna vuci tomu, co kdo rika, o existenci for typu emimino jsem tusila jen mlhave. A presto, kdyz jsem pak drzela novorozence a zjistila, ze mu opravdu nejsem schopna dat ani kapku, nejak mi doslo v plne hruze,  co by to znamenalo na jinem miste nebo case. Brala jsem to dost ukorne a pak jsem byla dost citliva, kdyz jsem nekde nafasovala letacky s radama, jak kojit muze kazda, ktera ma aspon jedno prso.

Takze nikdo me nemasiroval (krome mamy, ktera mi v dobre vire denne volala a ptala se, jestli uz jsem se rozkojila), jen na me ty informace dolehaly nejak intenzivneji a pak uz me vylozene draly.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 06. června 2019 10:14

eless Jo, vím, že by to určitě šlo a není to nic hrozného, člověk si najde systém. To kojení ale bylo po překonání počátečních problémů pak už strašně jednoduché. Ale stejně se mi do toho zase nechce

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 06. června 2019 10:20

ziginka Ano, to člověk nemůže tak prožívat, jinak by se zbláznil, protože VŠECHNO je podle někoho špatně. Můj kluk taky jí v kočárku a venku, jsem ráda za každou blbou křupku a kapsičku, kterou sní, doma by to nejedl, ale v kočárku jo, zvlášť, když v autobuse vidí jiné žužlající dítě. Každému může být prd po tom, proč to děláme takhle a ne přesně tak, jak to dělá on. 

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 06. června 2019 10:26
Reakce na Pinot Noir:

Každému může být prd po tom, proč to děláme takhle a ne přesně tak, jak to dělá on. 

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 06. června 2019 10:38

Pinot Noir Moje máma, jako předškolní dítě, prodělala silnou žloutenku s drastickou dietou a vzpomíná, jak aby se naučila zase jíst, tak s ní babička (která měla na starost ještě hospodářství a další dvě děti) jezdila vlakem, protože to bylo jediné místo, kde jedla. Prostě k vlaku patřila svačina. Zlatý kočárek

Offline Allania
Avatar
172 příspěvků moje polička 06. června 2019 10:40

Ona ta materska tak marna zas nebude a to, ze nekojim ma i sve vyhody...muzu chlastat a k veceri bude tatarak

Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 06. června 2019 10:45

Allania

To bylo doporuceni, co jsem dostala v porodnici - doma poradny biftek a deci cerveneho na krevni ztraty.

A jak rikam s tim kojenim - za 4 mesice se to setre, nastoupi prikrmy a problemy s (ne)kojenim budou v propadlisti dejin.

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 06. června 2019 11:10

Allania ha! A navyse este aj strikujes

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 06. června 2019 11:15

Allania Jo, to pleteni je vtipny:-D. Ale ono vyroste a uz nebude tolik spinkat. HAHAHAHAAaaaa (huronsky zlomyslny smich za to frisko:-D)

Offline Allania
Avatar
172 příspěvků moje polička 06. června 2019 11:25

Karja toho se presne desim, protoze zatim mam fakt dite pro zacatecniky. Nakrmim, spi, nakrmim, spi, pak si tu hodinku dve zarve, spi. Obcas se normalne i nudim. Tak uklizeny byt dlouho nebyl, dokonce jsem z nudy zacala i zehlit. A ted jsem to urcite hezky zakrikla a probudi se mi na jidlo rvouci satan. 

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 06. června 2019 11:32

Allania My mame ted doma takovej bordel, jakej jsem nikdy nemivala. My mame totiz to strachajici dite ve skrinich. Takze treba kdyz rano varim, tak to znamena, ze.mam bordel nejen na lince, ale na zemi je tak 20-30 kusu ,,ruzneho neceho,, co pritahla a vytahla dcera ze vsech koutu baraku.

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 06. června 2019 11:58

Karja a ještě dlouho to tak zůstane když si přijde hrát za mnou do kuchyně, obvykle to znamená rozsypany víčka a kaštany po celý kuchyni, vyhazeny krabičky a hrnce, deset varecek a stejně si nakonec donese vlaky a z těch varecek si udělá závory.

Skoro lepší nechat ho vařit se mnou, i když z "pomáchat" mi někdy naskakujou osypky

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 06. června 2019 12:00

žluťásek Jojo, nektery deti proste kramujou jiny ne no...

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 06. června 2019 12:02

Karja já nějak myslela, že to je záležitost těch ročních, ale bohužel teda

Většinou mi to nevadí, ale někdy už toho bince mám fakt dost a jsem zlá. 

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 06. června 2019 12:08

žluťásek Jo, ale zas lepsi kramy nez sapat se po mamince:-D

Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 06. června 2019 12:15

žluťásek synovi jsou skoro 4 a bordel cim dal vetsi. Puzzle, lego, duplo, kostky, varecky, kaminky a vetvicky. Vsechno v jedne zmeti. Ale pozor,zmet je to jenom pro me, on to tak ma naaranzovany podle nejakyho specialniho klice a nenecha me na to sahnout

A kdyz neco uklidim nebo vyhodim, tak to pozna a musi se to dat presne zpatky. Jsme ted doma na osetrovacce a uz mi z toho bince hrabe.