Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 05. června 2019 12:19

Pinot Noir To je proste pohodar! Docela mu ten program zavidim!

Mutziputzi :-DOboji by asi bylo spravne;-)' No pobavila si me;-)

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 05. června 2019 12:45

Je suis Termoska

Mně momentálně čistě logisticky přijde kojení syna (7 m) na veřejnosti jednodušší, než když byl menší. Už je šikovnější, takže odpadá takové to štelování a různé polohování novorozence, u kterého bylo fakt těžké pohlídat, aby něco nevykouklo a kolikrát jsem se u toho dost zapotila. Zároveň je ještě dost malý, takže se ještě necítím divně. Ale už se to taky snažim nechávat spíš na doma, na ven nechat nějakou kapsičku, vodu atd. Ne vždycky to vyjde, ale zkoušim to tam směrovat, jelikož už mě osobně kojení přes den začíná trochu obtěžovat. 

A ještě nidky se mi teda díkybohu nestalo, že by dítě plakalo kvůli něčemu a uklidinilo ho jen kojení (nemluvím o hladu a o noci, tam je to jasný). Zatím vždy zabralo pochovat, pomazlit, odvést pozornost. Třeba to přijde, zatím klepu na všechno. Ale učit ho to cíleně nechci, kamarádka to tak dělal (přišlo jí to nejsnazší). Říkala tomu "mlíčko na zlepšení nálady".

Za ní ok, mě by to zabilo. Já jsem spíš typ matka-herodes. Já i ten dudlík dávám mimo postýlku jen v extrémně vyhrocenejch situacích, to se přiznám, že ho radši nechám chvíli fňukat (ne řvát). 

 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 05. června 2019 12:50

MP Meri Děláš dobře, podle mě. U nás byl dudlík výhradně jako výbava postele a autosedačky a zbavil se ho pak zcela samovolně těsně před druhými narozeninami. Doufám, že i podruhé to projde takhle hladce.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 05. června 2019 12:54

Pinot Noir jak jsem byla nestastna ze dudlik jako mimino nechtela, tak ted jsem rada ze ho nikdy nemela:) akorat ted jak je unavena, zacina si strkat prsty do pusy. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:01

Karja Nepovažuju teda kečup za nějaký extra zlo, ale sama ho nejím, protože mi prostě nechutná. Ale muž mi pije krev, protože podle mě spoustu dobrých jídel znehodnotí kečupem, a děcka, která furt vyžadují kečup, mi vždycky lezla na nervy. Jenomže Rišák sní, může-li namáčet do kečupu, dvojnásobek, tj. místo čtyř těstovin osm, místo dvou masových kuliček čtyři, a tak, tak jsem benevolentní. Totéž lze-li něco posypat parmezánem, hned se toho dá sníst víc ;)

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:04

MP Meri Teraz som si uvedomila, ze som vzdy kojila len a jedine ako formu jedla. Ani mi nenapadlo kojit na ukludnenie. Mozno aj preto, ze kojenie trvalo min. 40 minut az hodinu. Proste to bolo vzdy jedlo. 

Dudlik syncek vyplul ako cca 2-mesacny a uz ho nechcel. A ze som to skusala pri placoch.

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:10

Pinot Noir parmezán je super, akorát někdy mi pije krev, že dcera ignoruje jídlo a napichuje ten nastrouhaný sýr ale ona celkem dobře jí, ovšem výhradně věci, po kterých se nepřibývá,  takže zelenina se rozděluje za odměnu, když je sněden rohlík a podobně.

Jinak jí teda taky jsou všechny kraťasy a většina triček, která nosila loni

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:12
Reakce na Pinot Noir:

MP Meri Děláš dobře, podle mě. U nás byl dudlík výhradně jako výbava postele a autosedačky a zbavil se ho pak zcela samovolně těsně před druhými narozeninami. Doufám, že i podruhé to projde takhle hladce.

​No není nad přísnost a tvrdost - vzhledem k tomu, že zrovna čtu jak tvůj mladej stoluje v postýlce

žluťásek 

Hele možná kdybyste ty děti taky někdy pochovaly (o což jim zjevně jde), a ne jen při kojení, tak byste třeba nemusely kojit až do tanečních

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:13

Pinot Noir Hlavně když neříká kepuč!

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:18

letfenixa ani já jsem kojením nikdy neuklidňovala, ale dcera od narození neměla téměř žádný zájem o jídlo, včetně kojení. Kojila jsem každé dvě hodiny (ve dne), ale trvalo to tak asi 5 minut. 

Mně taky vůbec nevadí kojení na veřejnosti, pokud se to udělá diskrétně. Ostatně já sama jsem kojila na veřejnosti mnohokrát. Zažila jsem ale několikrát velmi nediskrétní kojení už chodícího dítěte a to byl děsivé. (Třrba holka při konverzaci s mým manželem vytáhla prso, zvedla dvouleté dítě a začala kojit, a přitom tu konverzaci vůbec nepřerušila. Manžel byl šokován a mně málem vypadly oči z důlků )

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:20

rasaNori no my s sebou pořád ke skále taháme kočárek, uspávat v hamace by asi bylo utrpení pro všechny. Jako je to vopruz, ale stojí to za to. 

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:20

barbucha

HHele když už chceš dávat přežilé rady,, buď v tom aspoň konzistentní, chování přece děcko rozmazli úplně stejně, jako kojení, třeba když samo nechce usnout v postýlce, že. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:21

barbucha Stolovat mu fakt dovolím jakkoliv, hlavně, když NĚCO sní. Dokonce mu dám čokoládu, kdykoliv si řekne .

Akorát postýlka bude jak čuně, ještě než se mimino narodí.

Sweet Potato

Mohučanka Jooo, přesně. Největší radost má, když je ten strouhaný parmazán slepený do hrudek a může nabírat samotný sýr

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:23

A syn má teď období, kdy po mně neustále leze, plazí se, šplhá a vůbec mě všemožně používá jako oporu a testuje si schopnosti. Já vím, že je to normální a běžný, ale to fyzický nepohodlí s tím spojený mě neuveřitelně dere. Všechno to štípání, škrábání, kousání, tahání za vlasy ... dost se za to na něj utrhuju (jako nechci, ale ta prvotní reakce od bolesti je holt silnější), kdyby mě ještě u toho různě ocumlával, šla bych si to asi hodit. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:24

dzizisketa precti si tu publikaci, je to fakt zajimavy a pekne zpracovany....

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:25
Reakce na Mutziputzi:

Karja Je Suis Termoska no...jsem ráda, že jsem rozlišila termosku a remosku, to je tenkej led todle pro mě!

dneska se tu dobre bavim.:-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:29
Reakce na dzizisketa:

barbucha

HHele když už chceš dávat přežilé rady,, buď v tom aspoň konzistentní, chování přece děcko rozmazli úplně stejně, jako kojení, třeba když samo nechce usnout v postýlce, že. 

​Tak na chování pro uklidnění (nebo čistě pro dobrej pocit obou zúčastněných) není nic špatnýho, schválně to zkus!

Akorát nevim, proč by matka k tomu všemu měla fungovat jak dudlík na nožičkách. Něco se ti nelíbí? Tak pocem, poď si cucnout... Pak se všichni divěj, že zhýralec v dospělosti řeší všechny křivdy chlastem! Dyk za to můžou ty maminy!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:32

barbucha uplne stejne vnimam uklidnovani stylem “neplac, na tady mas cokoladu/krupku/kapsicku” nebo co se to ted laduje..

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:32

barbucha 

To, že to nevíš ty, neznamená, že to neví ta matka. Navíc tobě to může být úplně jedno, schválně si to zkus, aspoň s tím latentním odsuzováním všech, co to nemají jako ty, tady přestaneš.

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:33
Reakce na barbucha:

žluťásek 

Hele možná kdybyste ty děti taky někdy pochovaly (o což jim zjevně jde), a ne jen při kojení, tak byste třeba nemusely kojit až do tanečních

​Pochopitelně nikdy dítě nepochovam, nepofoukam, neopusinkuju, rovnou mu nacpu prso do pusy ať chce nebo ne

Nechápu, o co ti jde. Vyjadřuju se ke kojení batolat jako takovému, napíšu, že já venku nakojim už jen výjimečně v nějakém extrémním případě a neprijde mi divný kojit velký dítě, když se to udělá slušně.