Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 25. března 2019 23:57

DrowRanger ked maly nebude nesvoj z inych ludi a bude lepsie spat tak mi ver ze nad druhym uvazovat zacnes. nemala som sice tak narocne babatko ale z nevyspatia som takmer prisla o rozum. ja by som si teraz uz aj dala povedat na druhe ale manzel uz deti nechce (beztak okolo toho decka skacem furt ja a nevidela by som to inak ani pri druhom). nedavno na ihrisku sa syn socializovals  asi 6 rocnym chlapcom. nahanal ho ked sa velkac bicykloval, potom sa od neho nechal natahovat a nosit na rukach a za ruku a cosi si hrabali v piesku. normalne som mala slzy v ociach ze chudak ostane jedinacik a nezazijeme tie krasne chvile ked sa bude "starat" o mladsieho surodenca typu ze ho bude tisit od placu, nosit flasku na krmenie, mojkat, zboznovat a mat partaka na blbiny. tieto pocity vo mne prehlbuju najma zeny co sledujem na instagrame a maju 2 deti a ked vidim ako sa starsi chovaju k mladsim surodencom.

no... som si tu odlozila citovy vylev... pardon ale tak nejak to uz na mna dolahlo.

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 26. března 2019 05:57

eless jezis to vcera bara na boulderu ulovila prvne asi triletaka, uplne oddane ji hazel balon a vubec ho netankovalo, ze ona ho hazi kamkoliv jinam (i kdyz snaha byla:D) a odpoledne kluka tak 6 let, ten vypadal ze ji snese modre z nebe, na klouzacku ji vzal a presne neco ji porad vykladal a ukazoval a dite koukalo a smalo se. Jsem na ne tu skoro hodinu koukala jak puk, bylo to supertata tam mel ty kluky dva a pak to uvedl na pravou miru, zemaji jeste segru malinkou doma, takze mladsi je takova matka tereza a obcas je to na budku jak se furt stara, ale ja z toho byla uplne nadsena:) 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 26. března 2019 06:32

eless tak jestli chces, muzu ti povypravet historky o konstantni nenavisti sourozencu, dumyslnem teroru a rozhodne ne kooperativni hre:))) mam takovy v pribuzenstvu a je to horor. Urcite by se ti nalada vylepsila a hned bys byla stastna za jedinacka;)))

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 26. března 2019 06:55

711990 taky znám, koukala jsem na to šokovane u kamarádky, když měla chlapecky 3 a 1,5 a vypadalo to, ze starší mladsiho cíleně zmrzaci nebo rovnou zabije.ale už jsou větší a teď dobry, kamarádce přibyly dvě další deti, tak se to rozprostrelo

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 26. března 2019 07:05

Potrefenáhusa jo, ve 4 detech uz asi neni cas, koukat kdo co komu

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 26. března 2019 07:19

711990 já znám čtyřmatky celkem čtyři a víceméně svorně tvrdí, že od třetího výš už je to celkem pohoda, protože člověk už to má vetsinou natrenovany a umí to zorganizovat

Offline Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 26. března 2019 07:55

Mohučanka Dívala jsem se do zdravotní průkazky a loni jsme byli 5. dubna na prohlídce v 18 měsících a od té doby přibral 1,2 kg. Ale aspoň, že teda roste, nějaké růstové problémy bych mu teda nepřála. Utěšuji se pořád tím, že je to lepší, než ho muset v jídle omezovat a řešit, jestli mu dovolit jednu nebo dvě sušenky (kdyby chtěl, nechám ho sežrat celý balík, ale on ani ty pamlsky nevyhledává ). 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. března 2019 09:23

JA si asi založím vlastné vlákno...už som googlila ale skúsim aj tu - stalo sa Vám, že sa dieťa zobudilo v noci, fakt uprostred noci po cca 5 hodinách spánku a následne 2-3 hodiny nezaspalo? Syn sa mi dnes zas zobudil okolo 1:30 a uspala som ho až pred štvrtou - skúšala som všetko: nakojiť, hojdať, spievať, nechať ležať pri nás, nechať ležať v postieľke, všetky tieto činnosti pri svetle a aj pri tme, okolo tej štvrtej napokon zaspal pri hojdaní. Toto doteraz nerobil nikdy a dnes to bola už asi 4. noc zo 7. Režim spania cez deň sa mu nejak nemenil, v noci normálne vidím, že je unavný ale nezaspí, obzerá sa a ja som z toho na prášky, lebo je to paráda, keď sa mi do 01:30 zobudí 5x za sebou a následne som s ním ešte do štvrtej hore.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. března 2019 09:25

eless áno, to už u mňa prebehlo a potom šlo dobré spanie do ...., tak ma to okamžite pustilo. Ako som písala, ja som v tomto 50% na 50% - chcela by som, aby syn mal súrodenca, ale z mojich sebeckých dôvodov (spánok, spoločenský život, práca atď.) sa na to druhé necítim a neviem, či sa tieto pocity niekedy ešte zmenia (muž už rovno povedal, že druhé nebude ani keby čo bolo).

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 26. března 2019 09:29

DrowRanger Ouvej. A v jakém je v noci rozmaru? Někdy si děti postupně otočí režim a to je teda peklo.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 26. března 2019 09:46

DrowRanger No tak to se mi stalo dnes v noci. Ale trvalo to jenom hodinu a třičtvrtě, nějak od čtvrt na čtyři. Šla jsem za tu dobu k dceři 5x, pochovala, uložila, naházela plyšáky zpět do postýlky...a tak pořád dokola. Chovala se, jako by bylo ráno...A ještě nikdy nic takového neudělala, ani jako kojenec, ani po očkování, ani když ji rostly zuby...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. března 2019 09:53

Sweet Potato je taký zvláštny, najprv utahany, potom sa začne akoby zobúdzať a chechta sa, ale stále je unavený (trebárs sa snaží plazit, ale od únavy pokladá hlavičku na posteľ), potom už je mrzuty a plače, prestane keď je u mňa na rukách, tam aj zaspí a zobudí sa pri tom, ako ho prekladám ( je jedno či k sebe na posteľ alebo do postieľky). Zvažujem, že si prirazim jeho postieľku k posteli, ale neviem či to má u 7,5 mesačného význam...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. března 2019 09:54

Mohučanka ja vôbec netuším, čo to má znamenať, ale dnes si asi ľahnem spať o ôsmej, lebo mi už tečú nervy a zaspávam na tej fitlopte aj ja.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 26. března 2019 09:55

DrowRanger Zkus. Tím nic nezkazíš. Hlavně se asi snaž nepodporovat tu aktivní, chechtací fázi.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 26. března 2019 09:58

DrowRanger Klidně si lehni v osm, nebo i dřív, prostě kdykoli to jde. Zapomeň, že něco musíš (uklízet nebo co já vím). Já jsem teda většinou stejně neusnula, ale i tak to je odpočinek.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. března 2019 10:00

Sweet Potato to sa snažím, on v nej aj tak dlho nevydrží a fakt vidno, že je unavený (čo sa nečudujem, keď spí len cca 5 hodín a aj to prerusovane). Vlastne jedna zmena tubje, ako mu lezú tie zuby, tak v noci spí o 2-3 hodiny menej a cez deň to dospat nechce, možno ho toto vyhadzuje z rytmu, ale čo s tým fakt netusim

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 26. března 2019 11:58

notna V bilem chodi, aby prali jen jednu barvu na vyvarku . Znam jednu matku 4 deti a jednu 5 deti, mam pocit, ze vsechno zvladaji ve vetsi pohode. Jedna si udelala se ctvrtym doktorat. Ony teda dost veci neresi a navic starsi deti jsou dost zapojene do provozu.   

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 26. března 2019 12:06

DrowRanger nezkusila jsi ho vzit k sobe do postele, pritulit se? Syn byl nespavec od miminka a i ted, kdyz obcas nemuze spat (probudi ho divoky sen nebo curani), tak pomuze vzit si ho k sobe. Normalne bych to asi nedelala, ale byl nespavec od miminka, tohle byla pro me nejjednodussi cesta, jak se vyspat. 

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 26. března 2019 12:06

DrowRanger Dítě už si moc nepamatuju (myslím, že párkrát se to stalo), ale mně se to stává vcelku běžně 

Postýlku k sobě bych si určitě přirazila, pak je větší šance, že to zastavíš, než se úplně pobere. 

Potrefenáhusa Já kdysi slyšela říkat otce takové vícečetné rodiny (myslím, že jich bylo kolem deseti), že nemít dítě a mít jedno je největší rozdíl , pak jedno a dvě, taky velký rozdíl a pak dvě a tři už je lepší. No a od čtvrtého nahoru, že už je to úplně jedno, protože prý celá rodina musí začít fungovat úplně jinak. 

Offline Gatita
Avatar
7159 příspěvků moje polička 26. března 2019 12:14

Pinot Noir jestli roste, tak to je v pohode. U nas se prave ani moc neroste. Roste jen noha, ale na vysce jsme se zasekli, tocime uz pres rok stejne kalhoty... Zacinam se fakt bat kontroly na endokrinologii. U holky bych to zas az tak neresila, ale mali chlapi to maji opravdu blbe. A taky me samozrejme strasi, co vse za tim nasim neprospivanim muze vezet za priciny.