Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. března 2019 22:25

betsey asi nedali, ja nechcem svokrovcom a ani mojim rodičom vravieť koľko ráz prísť môžu a momentálne už vôbec nie, stačí mi,že je na mňa nahnevaná mama. Ja chápem aj ich, že chcú malého vidieť, chápem aj ten strach, že o niečo prídu ak ho neuvidia, navyše viem, že ich všetkých mrzí, že sa ich syn bojí. Ale zas svokrovci sú v tomto ok, keď sa ohlásia, že chcú prísť a my niečo máme, tak sa v pohode prehodia na iný deň.

Mrakoplas u pediatričky je dobrý, dokonca sa na ňu ako na jedinú cudziu osobu usmieva . Veď on z toho vyrastie, zas musím pobúchať, že inak je fakt bezproblémový, ale neverila by som, že sa všetky tieto veci môžu zbehnúť u jedného decka. 

Pinot Noir keď ja dúfam, že proste sa to už konečne zlomí, syn sa s nadšenými výkrikmi doplazí k starkým a ja sa budem môcť venovať svojim veciam. Takto každá návšteva vyžaduje asistenciu a to je teda o ničom (navyše keď to je synova návšteva, takže my sme len rekvizity :D ).

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. března 2019 22:40

Mrakoplas To mě už taky napadlo, že by možná nebylo od věci to probrat s pediatrem.

DrowRanger  A ještě mě napadla kacířská myšlenka. je opravdu nezbytné i s takhle malým a náročným dítětem pracovat? Jak jsem psala, jsi ve strašném stresu, odbouráním alespoň nějakého zatížení by se ti mohlo ulevit a to by následně mohlo zklidnit nejen tebe, ale hlavně i synka.

Upřímně, nedovedu si představit s takhle malým dítětem ještě pracovat. Díkybohu jsem to nikdy vyzkoušet nemusela, já si užívala mateřskou v naprostém klidu a pohodě a vzpomínám na to jako na úžasné období, kdy jsem se mohla plně a ráda věnovat dcerce/dcerkám.

Manželova dcera ale pracovala taky, má svůj obchod a doma vydržela sotva do konce šestinedělí a pak už se taky částečně vracela. Ale děti má pohodové a bezproblémové. A hlídala rodina, takže to bylo všechno v klidu abez nervů.

Tobě nikdo nehlídá, to musí být strašlivý zápřah a musíš být neskutečně vyčerpaná. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. března 2019 22:47

Dadoo robiť musím, s mužom sme obaja živnostníci, sám by to finančne nepotiahol, navyše robím v obore, kde ak by som na rok, rok a pol prestala, už to asi znovu nerozbehnem a musela by som začínať odznova. Ale teda, celé tehotenstvo som rátala s tým, že ak bude treba, syna hodím aj každý deň starkým do kočíka. Ale aby som bola objektívna, svoju prácu mám veľmi rada a myslím, že bez práce by som to na full time materskej niesla o dosť horšie. Takto zlé je to len asi od januára? Neviem, kedy to bolo to zatmenie mesiaca, dovtedy syn spal veľmi dobre, odvtedy sa to kašle. Ale zas leto budeme mať s mužom obaja viac menej voľné, tam to bude lepšie.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. března 2019 23:05

DrowRanger Jo, to chápu. Někdy to prostě jinak nejde. Tak snad se malý brzy srovná, moc držím palce. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 23. března 2019 23:55
Reakce na DrowRanger:

Pinot Noir keď ja dúfam, že proste sa to už konečne zlomí, syn sa s nadšenými výkrikmi doplazí k starkým a ja sa budem môcť venovať svojim veciam. 

Věřím, že to tak jednou opravdu bude. Držím palce, ať se to zlomí co nejdřív 

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 24. března 2019 07:58

Ignis moc si to nepamatuji, ale je to o prednostovi stanice (nebo zkratka o nejakem sefovi od zeleznice), ktery chce zmodernizovat nadrazi a touzi nejdriv po nejrychlejsi lokomotive, pak po nejkrasnejsi atd. Sve podrizene posila za carodejem, ktery jim ty vlaky dava, ale neco za to chce... Konci to prijezdem te nejloko lokomotivy, ktera je tak supermoderni a velka, ze je na stavajici koleje nepouzitelna. Jak rikam, nepamatuji si to, i kdyz se mi to moc libilo. Je to podle pohadky od Najmana, tak se to da dohledat v te knize.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 24. března 2019 09:07

Gatita 

Jé, to jsou i animované pohádky o mašinkách. A jak je to na tom nádraží ztvárněné?

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 24. března 2019 09:18

DrowRanger Držím palce, ať se to poddá. Když čtu Tvoje příspěvky, často si vzpomenu na sebe před pár lety. To období mám v šedé mlze a teprve teď se z toho všichni vzpamatováváme:) Opravdu Tě lituji. Upřímně, už bych do toho znovu nešla. Ten stres a vyčerpání jsem nedávala a ventilovala dost nesprávným směrem, dodnes mám dojem, že to pošramotilo rodinné vztahy a nevím, jestli se to úplně spraví. Teď na mě při úklidu vypadly faktury z té doby a bylo mi úplně stydno, co jsem kvůli těm pár penězům tenkrát podstupovala. Myslím, že kdybych si dala na 2-3 roky pauzu, nějak bych to nakonec profesně dohnala a syn by byl spokojenější, tenkrát fakt jen celé dny brečel a já měla akorát tak vztek. Opravdu nemůžeš zpomalit? Předat část klientů nějakému spolehlivému kolegovi a nechat si jen ty nejlepší? Nebo to pustit a až bude dítě ve školkovém věku, nechat se zaměstnat v oboru? Tak jsem to nakonec vyřešila já. Musím říct, že doma je teď klid:)

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 24. března 2019 09:20

dynda Mají tam model železnice, jezdí tam vláčky a mezi tím hrají loutky (docela velké). Je to trochu old school, ale nám se to líbilo opravdu hodně. Mají to pěkně nasvícené, ozvučené, opravdu vymakané. Na stránkách Prodivadla mají fotky, na základě kterých si můžeš představit, jak to asi vypadá. 

Oběd pak doporučuji ve Výtopně na Václaváku. Jídlo je sice takové průměrné, ale pití Ti přiveze mašinka, takže u dětí úspěch zaručen a je to pěkně tématické:) 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 24. března 2019 09:20
Mladší dítkouž zas běželo na vedlejší ulici číhat k domu holčičky, do kteŕ je zamilovaný. Včera ji tam dokonce vyskládal z kytiček první piśmeno jejího jména. Mu je šest, ji devět nebo deset a taktně se nevyjadřuje. Co my si počnem, až to začne být vážné ....
Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 24. března 2019 09:31

brrr To JE vážné!

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 24. března 2019 10:04

Gatita 

Díky, Výtopnu znám, to prostředí mě moc nebaví, možná jinde než na tom Václaváku by to mohlo být lepší. Určitě to se synem jednou absolvujeme, zatneme zuby, holt ho o to nemůžeme ošidit... Nebo nechceme.

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 24. března 2019 10:31

dynda no zas na druhou stranu - co oko nevidi, srdce neboli. Zatim se mi dari uspesne tajit existenci Matejske, zabavnich parku, Hamleys a tak;)  Ta Vytopna neni objektivne nic extra, ale detem se to libilo a hlavne je to z toho Hlavaku kousek pesky. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 24. března 2019 10:32

brrr sestilety romantik, to je hezky... 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 24. března 2019 10:48

Gatita Mám s odstupem času stejné pocity jako ty. Nepřerušila jsem po dobu mateřské práci, protože jsem měla pocit, že by mi ujel vlak a už bych pak nebyla znovu schopná naskočit, nechtěla jsem přijít o některé klienty. Měla jsem na prvním místě dítě, takže to bylo úplně v pohodě, manžel omezil svou práci a hodně byl s ním, ale odnesla jsem to já. Byl to záhul, některé noci jsem nespala, pořád ve stresu, co ještě mám dělat... Já si to ještě zkomplikovala tím, že jsem něchtěla, aby hlídal někdo cizí a do školky šlo dítě, až samo chtělo. Takže vůči dítěti výčitky nemám, ale sebe jsem myslím připravila o dost let života.

DrowRanger Když tě čtu, je mi líto, jakým stresem procházíš, fakt by to chtělo zvolnit, jak píše Gatita. Ale já sama jsem to vedla podobně, takže jen držím palce, ať je brzy líp.

Mě hodně pomohla joga. Jen obyčejné cvičení s dechem, abych byla klidná a v pohodě a nepřenášela stres na dítě. U nás to fungovalo perfektně. Když jsem se sklidnila a dodržovala jeho režim, tak dítě bylo v pohodě. To jsem si i vnitřně dala jako prioritu a pak bylo vše ostatní. Je teda ale pravda, že jsem neměla žádný stres s příbuzenstvem.

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 24. března 2019 11:13

DrowRanger dítě, které neusne jinak než při houpání na míči, to je zlej sen! To vás fakt lituju. Na přání příbuzenstva všeho druhu bych se vy... , ještě kdyby se uráželi,  že není po jejich. Asi bych jim řekla Když nás chcete vidět, dejte vědět, kdy mužem přijet. A našla bych si hezky penzión v okolí a přišla bych na návštěvu na 2 hodiny podle toho, jak se bude hodit vzhledem k režimu dítěte. Z vlastní zkušenosti vím, jak člověka dovedou vytočit dobře míněné nevyžádané mateřské rady a některé praktiky. Jako že dítěti dáme sušenky 15 minut před obědem, protože je přece tolik chtělo! 

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 24. března 2019 11:13

notna ja prave vycitky mam...dodnes. dite jsem mela taky na prvnim miste, ale v realu to tak nevypadalo. Proste mi chybela energie  tam, kde byla nejvic treba. A zivot jsem si taky zkratila, tou praci po nocich. Fujtajbl, jeste ze uz je syn vetsi a ja mam jinou praci.sice ne tak sexy, je ted ze me urednice, ale ten klid a mir...

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 24. března 2019 11:26

Sweet Potato Pavlena A to třeba na podzim jim stál skoro hodinu před barákem, atd... Akorát má chudák dilema se školou, jestli se těšit (jupí konečně škola) nebo netěšit (kam se schovám, když potkám A. na chodbě). On je totiž teprve předškolák a ona třeťačka. Naštěstí to holčička dělá, že se nic neděje, takže nikoho neuvádí do rozpaků, ani se mu nesměje.

Online slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 24. března 2019 11:53

brrr 

DrowRanger ako ja ti nechcem hovoriť do tej práce, pekne to zhrnuli dievčatá predo mnou, konieckoncov ja som bola odhodlaná ostať s dieťaťom doma max. pol roka/rok, presne, aby mi neušiel vlak, potom som to prehodnotila, no a neušiel aj tak a keď som v tej kancelárii sedela po materskej, tak som na to všetko kukala a hovorila si, že kvôli tomuto tu hysačím s každou PN? Proste už som to celé videla v nejakom inom uhle ako pred materstvom a prišlo mi to strašne smiešne celé po pauze, že čo som považovala za také extra.

Ale pokiaľ proste musíte, a nemôže sa uvoľniť ani jeden z Vás (trebárs na striedačku - mesiac/dva jeden vždy na "rodičovskej" a druhý maká a potom prehodiť), tak naozaj by som uvažovala nad výpomocou. Buď vziať výpomoc do firmy (ak si to firma môže dovoliť), alebo profi skúsenú pestúnku. Ako starí rodičia sa stopro na pestúnku urazia, ale (a to hovorím ako niekto, kto venoval a venuje množstvo času a energie do vzťahu detí s ich starými rodičmi, lebo ho považujem za dôležitý), ale v prvom rade sa musíš nezosypať ty. A ako hovoríš, že s pediatričkou je malý ok, tak tá to asi proste s deťmi vie, nuž tak skúsená pestúnka by to možno vedela tiež, vycítiť, kedy a ako a prispôsobiť sa jeho povahe.

Online letfenixa
Avatar
7987 příspěvků moje polička 24. března 2019 13:24

My sme to mali tak pekne naplanovane,maly je julovy, takze ked v septembri nastupim na ciastocny uvazok (tj ucit 2-3hodiny denne), bude u nasich a pohoda. Koncom juna si mama zlomila ramennu kost, neskorou operaciou jej vznikol lymfedem. V juli zacal otec chodit na dialyzu, co mu sposobovalo nepredvidatelne zdravotne stavy. Dobre, zvladli sme to, aj mamine kupele. Dalsi sk.rok som sa vratlia naplno a zacala seria zdravotnych komplikacii u mojich rodicov. Takze teraz je to uplne na figu a ucitelky vedia, ako je to, hodiny sa oducit musia.