Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 26. března 2019 19:37

dynda ježiši ja, mňa svrbela koža na bruchu tak, že som sa škriabala do krvi, myslela som, že sa zbláznim. Po bioile sa mi to zhoršovalo. Potom mi zabralo tu na miestne odporúčanie Weleda skin food ako prvá pomoc, a každé ráno aj večer sa mazať prírodnými olejmi (používala som tuším avokádový) do vlhkej kože, potom už nesvrbela. Natierala som sa poctivo od nejakého štvrtého mesiaca až do pôrodu každé ráno aj večer

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 26. března 2019 19:44

no a k tým súrodencom - mám o takmer štyri roky mladšiu sestru a celé detstvo sme sa nenávideli, vydierali sa, bonzovali na seba a bili sa, v podstate pomohlo až to, keď sme sa každá odsťahovali a išli za svojím. Teraz máme úžasný vzťah a som rada, že ju mám, neviem, kto iný by bol schopný so mnou mesiac preberať tému látkové plienky :-) 

Ale inak myslím, že na súrodencovi je super, že nie je človek sám na rodičov, keď im prídu zdravotné problémy a podobne. Teda aspoň ja som rada, naši rodičia sú dosť problematickí a som rada, že to mám s kým zdieľať

Offline Aranel
Avatar
4539 příspěvků moje polička 26. března 2019 22:35

betsey Jo, to taky. Prostě že jste aspoň dva na dva.

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 26. března 2019 23:36

slniecko mna teda menej vycerpavalo to lezanie s nim, ako sa s nim este aj v noci hrat. Ano, niekedy sme sedeli na stolicke, odostreli a pozerali na mesiac a hviezdy, ale on k tomu maval tie hrozne nocne place, ked by som aj premet bola spravila, keby ho to rozptylilo.

DrowRanger  ked uz zacal prespavat sem-tam noci, tj tak pred 2. rokom, byvali bezne dva scenare, bud prespal noc a zobudil sa o 4, najneskor 4.30, alebo mal bdelu dvojhodinovku a zobudil sa 6 - 6.30. Kazdy variant bol vrazedny. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. března 2019 08:36

Je možné, že tie nočné plače a budenie sa sú prejavom separacnej úzkosti? V noci som o pol dvanástej syna preložila k sebe a on bez revu spal do rána do štvrtej. Síce mrncal, ale len občas a ukludnil sa keď sa ku mne pritulil alebo sa prisal. Ani kojit sa nechcel tak často. On a muž sa teda vyspali, ale ja som nespala vôbec nič, nevedela som sa pri ňom uložiť...

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 27. března 2019 09:21

DrowRanger Klidne muzou byt. Vidis to a problem vyresen. Ty si na nej v posteli zvyknes a vyspis se taky.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. března 2019 09:29

tv no to dúfam, lebo dnes sa cítim ako keby ma niečo pozulo a vyplulo . Keď si predstavím, že cez Vianoce som si už plánovala ako syna presunieme v novom byte do jeho izbičku, lebo krásne spal vkuse celú noc 

Offline Pinot Noir
Avatar
24602 příspěvků moje polička 27. března 2019 09:40

DrowRanger Radím zvyknout si spát s ním, nám se tím zlepšila kvalita života o 1000 procent. Celé rodině.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 27. března 2019 10:29

Když to tak čtu, mám občas pocit, že tady vlákno finančně podporuje nějaký výrobce kondomů nebo jiné antikoncepce 

Ale je to fajn. Vždycky, když mám pocit, že je to s malou těžké, tak si to tu přečtu, řeknu si že to vlastně ještě celkem jde a že můžu radostně očekávat mnoho změn k horšímu

Online Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 27. března 2019 11:14

DrowRanger Ja s malou taky spim, teda ulozim ji do postylky a cekam, jak se to vyvine. No a kdyz mam o pulnoci volit, zda vstavat za joc jeste trikrat nebo si ji prelozit do postele a mit treba 5 hodin spanku v kuse, je to jasne:-D. Vcera me vzbudilo,ze nade mnou sedela a hazela mi dudlik na oblicej, hodila, sebrala, hodila, sebrala:-D

Offline Pinot Noir
Avatar
24602 příspěvků moje polička 27. března 2019 11:32

Super, tak mě nevzal autobus, protože už tam byly dva kočárky. Za dvě minuty mám být u zubaře, kde se objednává na dva měsíce předem. Další jede pozdě a není bezbariérový a já mám samozřejmě dnes velký kočárek, protože jsem plánovala, že v něm pak bude Ríša spát. V sedmým měsíci ideál 

Offline tina
Avatar
5881 příspěvků moje polička 27. března 2019 11:34

Pinot Noir To teda nas..e

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 27. března 2019 11:43

Pinot Noir Tak to je fakt na...lituju velice!! 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. března 2019 11:52

Karja Pinot Noir skôr rečnícka otázka, viem, ale mate nejaké tipy ako si zvyknúť? Ja mám také spánkové polohy, že sa nezlucuju so synovymi, ten má navyše krásne celú noc kopal a stuchal a ešte sa uložil tak nízko, že môžem byť zakrytá len o pol pása . Bože, toto spoločné spanie má už fakt dorazí, ale včera kým som ho neprelozila k sebe sa tri razy zobudil s vreckom minútu po Tom, čo som ho spiaceho položila do postieľky, takto sa vyspal aspoň on...

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 27. března 2019 12:10

DrowRanger Já to taky neumím, ale vylepšováky jsou u nás - samostatná peřina/dečka pro dítě! jedině! (pokud teda nevyžaduje spát nalepenej na tobě, pak to teda padá). Pa pro mě množství polštářů pod hlavou, pak zvládnu usnout i u kojení. A já spím v županu, protože nesesu holá ramena a hrudník, tak abych se mohla nějak zabalit. Jo a pyžamo s "ťapičkami" pro dítě, jinam mě těma nehtíkama škrábe stehna a to se fakt nedá. 

Ale stejně to nepraktikuju ráda, takže jen po ranním kojení jako nouzovka. 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 27. března 2019 12:17

letfenixa jasné. Ja som si chcela uľaviť, že kým my sme sa snažili postupovať "správne", oni išli pre nich najjednoduchšou cestou a výsledok totožný, okrem teda vyčerpania rodičov. Inak, u nás v tom veku uspávať bohužiaľ znamenalo nosiť, spievať, držať.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 27. března 2019 12:28

Disclaimer: Týmto príspevkom nejdem nikomu nič tlačiť, nikoho neodsudzujem, ak to robí inak, a už vôbec sa nechystám a pokúsim sa nenechať sa nachytať na debatu, ako to bývavalo.

DrowRanger nie všetko musí byť "separačná úzkosť" v jej základnej definícii. Niekedy ťa dieťa potrebuje proste "len tak", lebo si jeho mama, no. Tvoj malý má pravdepodobne dráždivejšiu nervovú sústavu, čo môže byť dôsledkom jej menšej zrelosti (to dobehne, kľud, každé dieťa má niečo zrelšie a niečo menej, holt nie sme manufaktúrna veľkovýroba, ide o hand-made oriinály), alebo väčšej citlivosti. Je výskumne doložené, že rozvoju CNS výrazne pomáha fyzický kontakt (aj preto to klokankovanie na oddeleniach pre nezrelých novorodencov). U detí s dostatkom fyzického kontaktu sa vyvíja viac nervových buniek, na to sú normálne porovnania z neurologických výskumov.

Ďalej, neviem, prečo sa pri ňom ty nevieš vyspať, možno kvôli miestu, možno kvôli čomukoľvek, ale keby náhodou to bolo zo strachu pred priľahnutím, tak aj na to sú výskumy, že rodič, pokiaľ nie je pod vplyvom liekov/omamných látok, inštinktívne dieťa nepriľahne.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. března 2019 12:30

MP Meri samozrejme, že spí nalepený, najlepšie s hlavou pod pazuchou a nohy má vyložené na mne, snaží sa držať aj rukami, ale to sa mu vzhľadom na jeho pokrutenost nedá. Ale ten župan je dobrý nápad, navyše mi aspoň taká zima, keď sa nemôžem zakryť poriadne, ďakujem, hneď to dnes prevediem do praxe.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 27. března 2019 12:32

Aha, vidím, že kým som to zosmolila, už si napísala, prečo. No a nedá sa nejako rozšíriť posteľ? Inak za takýchto okolností by som ja nespala vôbec, lebo môj muž sa celý život celú noc hemží a prehadzuje, koľkokrát nechtiac schytám prehodenou rukou....tak asi som mala proste výcvik vopred

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. března 2019 12:55

slniecko u nás na veľkosti postele nezáleží, lebo on spí nalepený na mne, fakt ako úplná prísavka a ja sa pri ňom neviem uložiť do takej polohy, v ktorej zas viem spať ja. Ale tak naučím sa a hádam toto obdobie pominie. Ako budem ho dávať večer do postieľky, ale ak to bude včera, že sa mi 3x zobudí v priebehu 25 minút s plačom vždy keď ho preložím, nechám si ho u seba. Hádam občas prespí tú noc aj v postieľke. Vlastne preto si nejdem jeho postieľku ani prirážať k psoteli nakoniec, dnes v noci sa nejak odo mňa odsuul a už začal pofňukávať, keď som si ho pritiahla tak, že sa ma dotýkal, hneď zaspal (ale trebárs minule toto v noci nefungovalo, asi preto, že už bol moc rozdráždený a nevedel zaspať.)

Ale zas musím uznať, že toto bolo pre mňa menej vyčerpávajúce, ako keď som ho tých posledných pár nocí uspávala dve hodiny v tom bdelom okne a muž ma našťastie ráno nechal nejaké 3 hodiny pospať kým som šla do práce.