Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
7987 příspěvků moje polička 26. března 2019 12:15

DrowRanger Synček mal veľmi dlho, veľmi, aj viac ako rok, bdelé dvojhodinovky, niekedy až trojhodinovky. Jednoducho sa zobudil, vypil mlieko a bol hore, nech som robila, čo som chcela, a zaspal až po tých 2 hodinách. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 26. března 2019 12:20

Garfie ono je pak myslím lepší, když je aspoň od některých dětí trochu pak odstup, taky jedna známá má těch dětí 5 v krátkým časovým useku a tam některý jsou plonkový už moc - jako mimino, batole, čtyřletý, předškolák a prvňák nebo druhák a prej ty prostřední jsou trochu šizený. Na druhou stranu mi nepřijde uplně fér, když maj ty starší děti úplně a pořád na krku svoje mladší sourozence.

mně v tomhle ohledu přišel docela zajímavej dokument Stále spolu (kontroverzní z mnoha jinejch důvodů), byla jsem na promítání s debatou v lucerně, už nevím, v rámci jakýho festivalu to běželo, a tam mluvilo hodně dětí z těch hodně vícečetných rodin a všechny tu velkou rodinu, i když se pak třeba rozpadla, hodnotily kladně.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 26. března 2019 12:20

Gatita Taky se právě bojím, aby se to neodrazilo i v růstu. Ale teď jsem vyřazovala hromadu tepláků, protože je měl jak pumpky do půl lýtek, tak mě to trochu uklidnilo. I když drobný a menší než jeho vrstevníci opravdu je. Nejsme s mužem moc vysocí, nemůžu čekat obra, ale tak aspoň kdyby dorostl do toho průměru, no.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. března 2019 12:26

Lamicka to na neho nefunguje vôbec, kým vie zaspať, uspím ho akokoľvek, ale keď príde to okno bdenia, nefunguje vôbec nič. A pri mne alebo mužovi v noci veľmi ležať nechce a ak aj leží, tak sa po chvíli začne chcechtať štuchať do nás, plaziť sa - ak sa k nemu otočíme chrbtom, tak je to ešte väčšia výzva a snaží sa o to viac upútať našu pozornosť.

Garfie mne práveže veľmi nie, pokiaľ som nemala na druhý deň nejakú náročnú pracovnú vec (ale to som mala väčšinou problém zaspať už večer).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. března 2019 12:30

letfenixa  kde tu je plačúci smajlík? Ale zatiaľ teda v každom jednom prípade zaspal až po tých približne 2 hodinách...a čo si teda robila? Vzala ho inam a normálne sa s ním hrala? Alebo si s ním ostala v spálni a snažila sa uspať či ho nechala len pri sebe? U neho je ešte ten problém, že on potom (cca po hodine?) začne naozaj zúrivo plakať, čiže niečo také ako nechať ho ležať v posteli/postieľke nefunguje, nechce si ani žužlať hračku alebo cumeľ, nechce sa ani kojiť, jediné čo sa mu páči je, ak ho mám na rukách ale vo vzpriamenej polohe, vtedy sa ale začne chcechtať, obzerať, kričí na muža aby upútal jeho pozornosť...

Offline letfenixa
Avatar
7987 příspěvků moje polička 26. března 2019 12:44

DrowRanger Mne malý zaspával veľmi zle a dlho a na rukách. Takže vypil mlieko, ja som ho držala na odgrgnutie dlho a proste bol hore, kým bol maličký, tak som ho nosila, sedela na točiacej sa stoličke, spievala mu, rozprávala. Od roka som ho presunula z postieľky k sebe do postele, lebo som nevládala stále vstávať a dvíhať ho a tíšiť. Za tú dobu asi raz, max dvakrát sme sa boli hrať v obývačke, inak v spálni, stále som mu hovorila, že je noc, má spinkať, spievala mu, hladkala ho. 

Offline 4n4
Avatar
245 příspěvků moje polička 26. března 2019 12:44

Tak u nás byl přechod ze 3 na 4 děti znát, ale přikládám to pětiletému odstupu a tomu, že jsem si už na malé děti odvykla, byla jsem v práci, děti vesměs samostatné a najednou mimino, které mě ani ve 2,5 letech nenechá pořádně vyspat a taky už jsem asi moc stará (40 :-) .

A vztahy mezi nimi, nejvíc se malý vyblbne s třetím (7 let), ale taky ho tenhle bráška schválně zlobí. A ty starší se mezi sebou (12, 9, 7) pořád hádají, neustále o něco soupeří. Neustále kvůli něčemu řev, nevím, možná kdyby byla ve smečce nějaká holka, bylo by to lepší, takhle pořád o něco bojují.

A pohodové matky více dětí, co vše zvládají s úsměvem ... joo, to se mi asi nikdy nepovede.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 26. března 2019 12:50
Reakce na MP Meri:

notna To znám a upřímně doufám, ze je to fejk ... jinak se jdu se svým vyčerpáním z jednoho dítěte někam zahrabat :D me zaujalo asi nejvíc to, ze vstává ve 3 ráno a pak taky jména těch děti ... jako asi to nebude úplně normalni rodina, rozhodne jsou trochu svihly.

​Hej, rozhodne ma zaujal "King James", rozmýšľam, či by som nemala niektoré z detí nazvať "pán Roháček", alebo "Kralická Bible".

Inak, s tou bielou, uniklo mi, či tam niekde píše, či chodia v bielom, skôr si myslím, že tak, ako keď si čle´ovek zavolá profi fotografa, tak sa všetci nejako zladia, tak toto bude to isté, proste dom je ladený do biela.

A áno, je to tak, že jedna farba sa najjednoduchšie perie, akurát cez víkend si sťažoval švagor, otec dvoch malých slečien, že má problém sa dostať  akémukoľvek vlastnému tričku, ktoré sa nedá prať s ružovou, kým sa stihne otočiť aj pračka s nejakou inou farbou.

Ako priznám sa, že viac videí som nevidela, než toto jedno, tak už len dve poznámky, čo ma drcli - najstaršia chodí behať o tretej ráno (podráždilo moju psychologickú časť) a ďakovanie JC na začiatku videa adorujúceho 10-člennú rodinu (podráždilo moju teologickú časť).

Inak mama je zo 6-tich detí a síce na svojich rodičov nepovie krivého slova, ale v momente keď počuje o nejakej veľadetnej rodine, ide ju mignúť.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 26. března 2019 12:58

DrowRanger hej, aj moja staršia toto mala, trvalo to polroka. A aj susedovie malý to mal, tiež to trvalo polroka. Najsmiešnejšie bolo, že my sme učebnicovo nerobili žiaden čurbes, udržiavali "nočný režim", etc., oni proste zasvietili, tie dve hodiny sa s ním hrali, kým sa neunavil a nezaspal, a vo výsledku to trvalo rovnako, rovnaké dve hodiny, rovnakého polroka, ale oni z toho vyšli podstatne menej vyčerpaní .

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. března 2019 13:02

slniecko ja tiež rozmýšľam, že asi by bolo jednoduchšie sa s ním pohrať ako ležať pri ňom (a zúriť, že nemôžem spať...), navyše ak by sa s niečím hral sám, môžem si aspoň ja pri ňom čítať knihu...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. března 2019 13:04

letfenixa my sme na tom obdobne. Večer po kaši zaspí do 10 minút ale keď príde toto okno...

Offline DruI
Avatar
3252 příspěvků moje polička 26. března 2019 13:04
Reakce na DrowRanger:

JA si asi založím vlastné vlákno...už som googlila ale skúsim aj tu - stalo sa Vám, že sa dieťa zobudilo v noci, fakt uprostred noci po cca 5 hodinách spánku a následne 2-3 hodiny nezaspalo? Syn sa mi dnes zas zobudil okolo 1:30 a uspala som ho až pred štvrtou - skúšala som všetko: nakojiť, hojdať, spievať, nechať ležať pri nás, nechať ležať v postieľke, všetky tieto činnosti pri svetle a aj pri tme, okolo tej štvrtej napokon zaspal pri hojdaní. Toto doteraz nerobil nikdy a dnes to bola už asi 4. noc zo 7. Režim spania cez deň sa mu nejak nemenil, v noci normálne vidím, že je unavný ale nezaspí, obzerá sa a ja som z toho na prášky, lebo je to paráda, keď sa mi do 01:30 zobudí 5x za sebou a následne som s ním ešte do štvrtej hore.

​Stávalo se mi to s malou celkem pravidelně nějak kolem roka. Nakonec jsem rezignovala, když mi odmítala v noci usnout, dala jsem ji na hrací deku, lehla si vedle ní a ona přeze mne hodinu spokojeně přelézala, pak jsem ji přebalila, nakrmila a ona většinou spokojeně usnula. Přešlo ji to nějak samovolně. A teď, když se v noci probudí tak většinou stačí chytit ji v ppstýlce za ruku, ona se uklidní a znova usne.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 26. března 2019 13:08
Reakce na eless:

 chudak ostane jedinacik a nezazijeme tie krasne chvile ked sa bude "starat" o mladsieho surodenca typu ze ho bude tisit od placu, nosit flasku na krmenie, mojkat, zboznovat a mat partaka na blbiny. tieto pocity vo mne prehlbuju najma zeny co sledujem na instagrame a maju 2 deti a ked vidim ako sa starsi chovaju k mladsim surodencom.

no... som si tu odlozila citovy vylev... pardon ale tak nejak to uz na mna dolahlo.

​Jo jo, takhle přesně argumentoval můj otec, jakej budu chudák. A tak jsem dostala bratry dvojčata a stal se ze mě chudák ještě větší  

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 26. března 2019 13:16

Taky mam se sourozeneckou "laskou"jen negativni zazitky,rozhodne by mi jako jedinackovi bylo o moc lip.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 26. března 2019 13:31

eless Hele, ta představa, že se starší bude starat o mladšího, hrát si s ním, pusinkovat, atd. je naivní. Netvrdím, že takové děti nejsou, ale jsou i sourozneci, kteří se z celého srdce nesnáší. Prostě tohle bych jako důvod pro druhé dítě neviděla.

Offline Mrakoplas
Avatar
8813 příspěvků moje polička 26. března 2019 13:32
Reakce na DrowRanger:

slniecko ja tiež rozmýšľam, že asi by bolo jednoduchšie sa s ním pohrať ako ležať pri ňom (a zúriť, že nemôžem spať...), navyše ak by sa s niečím hral sám, môžem si aspoň ja pri ňom čítať knihu...

​Lenze tak ho to neodnaucis vôbec, ja by som ho v tom radšej nepodporovala. Inak väčšina detí v okolí čo mali túto fázu, spáli príliš dlho cez deň a potom v noci neboli unavené. Vaceinou pri zmene režimu, kedy už potrebovali spat menej.  Aj náš maly sa okolo roka chvíľu začal v noci budiť a vymýšľať ale trvalo to len krátko, hneď som ho totiž poobede začala skôr budiť. No ale keďže ten tvoj vymyselnik nespí ani cez deň, tak to tým asi nebude  Možno ho zobudia tie zuby a ako kvôli nim nemôže zaspať, tak sa preberie? Skus aj ten panadol, nám to aj pediatrická odporučila, že ak bolesti/teplota trvajú viac dní, tak po pár dňoch nurofen vystriedať zas panadolom (resp iným liekom s paracetamolom).

Offline Mrakoplas
Avatar
8813 příspěvků moje polička 26. března 2019 13:34

brrr jj, my sme sa v kuse tlkli ale som rada, že mám súrodencov a v dospelosti ešte viac, teraz sme si blízki 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 26. března 2019 13:46

Mrakoplas to je jeste ta dobra varianta,bohuzel nekdy se ani v dospelosti nezadari.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 26. března 2019 13:57

Mrakoplas Já pevně doufám, že to u nás taky tak dopadne, ale zatím táhnou za jeden provaz pouze v případě, že dělají něco, o čem ví, že nesmí.

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 26. března 2019 14:07

Mrakoplas Taky jsme se štěkaly jak čuby, ale teď jsme za sebe rády hodně moc.