Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 24. března 2019 14:03

Gatita 

Mám asi stejný blacklist zaručeně zábavbých míst pro dítě :-)

Offline MarcelaN
Avatar
příspěvků moje polička 24. března 2019 14:58

DrowRanger moc držím palce, abyste to v rámci možností zvládli. Půjdu proti davu a rozumím, že jako OSVČ přestat pracovat nemůžeš a (jak sama píšeš) ani nechceš. Je dost rozdíl být zaměstnaný a pracovat sama na sebe. Taky podnikám v oboru, kde bych po roce mohla začínat uplne znova, odbornost by šla mezitím do háje. Zvladli jsme to i kdyz jednoduché to nebylo. A hlavně si ke všemu ještě nevyčítej, že jsi nepřestala pracovat a je to na úkor dítěte. Ne není  ne každý má zaměstnání, z kterého může vypadnout na 3 roky a nic se nestane

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. března 2019 18:04

Ďakujem všetkým za rady, rozprávali sme sa dnes aj s mužom a dohodli sme sa, že jednoducho v týchto hektických obodbiach obmedzíme cez týždeň návštevy do času, kým sa malému neukľudnia zuby a nám práca, starkých budeme chodiť navštevovať cez víkendy tak, ako to bude vyhovovať synovi (momentálne mi plače keď ich vidí aj v nosiči, sami včera videli, že nie je vo svojej koži).

Čo sa týka práce, pokiaľ mi nenakladajú iný rodinný príslušníci, tak to zvládame a ja veľmi oceňujem najmä to, že vďaka tomu, že s mužom sme sami sebe šéfmi ma vie pri synovi kedykoľvek zaskočiť a fakt vidím, že majú úžasný vzťah.

Určite ale začnem riešiť výpomoc do domácnosti, niekoho, kto nám aspoň 1x týždenne príde "vygruntovať" celý bt a my už budeme len udržiavať, to podľa mňa spraví dosť.

A ako bonus, už aj syn spal dnes v noci oveľa lepšie a zobudil sa len 3x miesto 15-20 ráz ako to bolo za posledné 2 týždne, tak hádam aj jeho tie ďasná prestávajú bolieť (už znova pekne papá a tiež ustupuje slinenie aj ohrýzavanie vecí). Len teda zub nikde nevidno, ani hore, ani dole, celkom ma desí, že toto bola ešte len predohra prerezávania sa (alebo pri našom šťastí to budeme musieť riešiť na chirurgii ak sa zuby nebudú vedieť prerezať samé ).

Ale ďakujem všetkým za rady aj povzbudenie, pomohlo mi sa tu vypísať.

Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:03

Syncek si vymyslel pojem "cítivá vôňa", je to take pekne, pride do kuchyne, ked sa vari, zavetri nosom a povie to.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:04

DrowRanger K těm zubům: našemu se taky vždycky prořezávají na třikrát, má to i oteklé a pak to splaskne a zub zase nikde. Někteří to tak asi mají. Ale některé zuby se zas objevily úplně bez povšimnutí. Takže věřím, že to i u vás bude tak.

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:49

DrowRanger a nedavas mu Nurofen? Chapem nechut cpat do babatka lieky ale bez toho by som uz bola zavreta na psychiatrii, neda sa byt cele noci hore. Mojej dcere zuby rastli od 4 mesiacov do 2 rokov, a tefa tym rastli.myslim s prestavkami hrozne noci, ako opisujes. 

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 24. března 2019 20:06

DrowRanger nepocula som o ziadnom babatku, ktoremu museli riesit zuby na chirurgii. to bude dobre. Obvykle su najhorsie tie prve.

Offline Mrakoplas
Avatar
8813 příspěvků moje polička 24. března 2019 21:01

olivieraa Jojo, nurofen nas najlepší kamarát, za ním odsávačka 

letfenixa koľko má synček? Z týchto historiek znie ako veľmi zaujímavý človiečik 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. března 2019 21:10

olivieraa dávam, ale čo som čítala leták, tak by sa malo dávať max 3 dni po sebe, tak teraz má pauzu, ale vyzerá to, že najhoršie je za ním, zaspal bez liekov, uvidím, či sa v noci zobudí na bolesť alebo nie.

continuity nám to spomínala len pediatrička, neviem presne pri akej príležitosti (asi skôr ako zaujímavosť, že to len hrôzostrašne znie, ale že pri tom prerezávaní tým bábätkám prechádzajú po ďasná nejakou kovovou vecou). Ale pri našom šťastí...to už radšej spomínať nebudem :)

Pinot Noir som zvedavá, kedy sa ten prvý zub prereže, kamoška mi tento týždeň písala, že jej syn už má zub, že ani nevedela, že mu rastie, niekto má veru šťastie :)

Offline Mrakoplas
Avatar
8813 příspěvků moje polička 24. března 2019 21:18

DrowRanger dá sa to v prípade núdze ešte striedať s panadolom    a prvé fakt bývajú najhorsie, nás sa na ne budil niekoľko mesiacov ale za odmenu o ďalších ani nevieme! Takže bude lepšie, urcite 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 24. března 2019 21:44

Gatita  Díky moc. 

Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 24. března 2019 22:18

Mrakoplas Ma 2 roky a 8 mesiacov. Dnes mi ostal v ruke taky vesiak na utierky, hovorim, ze tato to opravi, a maly ze "mama, musis sa to naucit sama". Ale si dnes strihol aj niekolko zachvatov placu pri vynucovani si.

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 25. března 2019 08:46

Mladeti rostou 4 stolicky najednou, ma tam fialove boule a posledni 4 noci byly opravdu vyzivne. Vcera teda dostala Nurofen, tak to bylo lepsi ale i tak doufam ze se brzo prorezou nebo me jebne

Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 25. března 2019 09:35

rasaNori u nás lezou ty druhý už minimálně dva měsíce v podstatě v kuse. Drží mě při optimismu vidina, že už budou brzo všechny. Ale teda zuby děs, syn si vytrpěl každej jeden.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 25. března 2019 10:46

DrowRanger My taky nevěděli, že dceři roste  první zub, prostě tam najednou byl. Ale o těch  všech ostatních vime až moc. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. března 2019 11:03

Ignis si čovek nevyberie teda :)

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 25. března 2019 19:09

Musím se podělit. Paní má 10 dětí. Nechápu!

Co mě na tom všem ale nejvíc fascinuje, že i ty velké děti chodí v bílém. To jsem ještě nikdy neviděla, aby se děti oblékaly stejně jako rodiče. Trochu teda závidím. Protože to s prádlem má o dost snažší a paní se nemusí kousat do jazyku jako já, když se moje dítě občas hodí do "gala" dle svého :-)

Jinak teda obdivuji tu organizaci. Toho bych nebyla schopná.

https://www.youtube.com/watch?v=1VBwtIx9Eck

Offline Mrakoplas
Avatar
8813 příspěvků moje polička 25. března 2019 19:15

notna ja si teraz nemôžem pustiť video ale zaujalo ma, že v bielom?  ja už zo zúfalstva idem zajtra kúpiť to savo, nič mi na tie biele body nepomáha, sama škvrna od jedla a to už som to mácala snáď vo všetkom.. Radšej by som keby moje deti chodili v čiernom, to by vlastne korešpondovalo aj s našim satnikom 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 25. března 2019 19:48

Mrakoplas Všichni mají bílá trika. Já většinou vše vyprala po namydlení žlučovým mýdlem a namočení. Ale to bylo dítě ještě malé. Teď chodí se skvrnama, který prat nejdou, nechápu, kde to bere. Nejlepší trika jsou vzorovaná. Tam to zanikne. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 25. března 2019 20:15

notna To znám a upřímně doufám, ze je to fejk ... jinak se jdu se svým vyčerpáním z jednoho dítěte někam zahrabat :D me zaujalo asi nejvíc to, ze vstává ve 3 ráno a pak taky jména těch děti ... jako asi to nebude úplně normalni rodina, rozhodne jsou trochu svihly.