VIP zjevy

14. srpna 2014 20:26
Offline dzizisketa
Avatar
7485 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:37

999 

Tak jestli budou po mě, tak je nemusím dávat ani testovat, protože na sport a pohyb obecně budou děsný dřeva Já bych tu hranici chtěla poznat v jejich výchově obecně.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:38

ice Věř, že ani já při tréninku 3x týdně jsem se tím nikdy živit nechtěla, dokonce mi bylo i dost ukradený, když jsem prohrála. Zbylečně to polarizuješ, nesmysl, jediný co je podle mě naprosto špatně je dovolit dítěti aby dřepělo doma jak pecka a když už sport, já volim nějakej "na úrovni"

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:39
Reakce na Janulik03:

Mutziputzi plne s tebou súhlasím. Na počudovanie 

​To píšeš vždycky když se mnou zase souhlasíš!

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:40

ice Spousta nejen sportovců, ale třeba i muzikantů ti řekne, že v určitém věku s tím fakt chtěli seknout a jen dîky rodičům vydrželi. Ono v tom věku by leckteré dítě seklo i se školou, kdyby mohlo.

Kamarádka jako dítě vstávala v pět nebo ještě dřív, aby dřela na kluzišti. Dnes je právnička. A kupodivu, vzpomíná na tu pro mne čirou hrůzu s vděkem, jak moc jí to dalo do života.

(Píše ta, nad kterou stála u klavíru matka s vařečkou v ruce...a ty roky slz a stresů mi nevím jestli něco daly, protože jsem fakt hluchá, hluchá, hluchá)

Offline 999
Avatar
17608 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:42

dzizisketa Třeba překvapí :-). Já mám teď v blízkém příbuzenstvu případ, kdy dvě dřeva mají strašně šikovný dítě na sport. Ale z jejich strany nulová podpora, protože oni jsou přes ty intelektuálské záliby .

Offline Janulik03
Avatar
16713 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:43

Mutziputzi ano, vždy sa divím. 

Ty sui v podstate podla mna velmi rozumná a prakticky zmýšlajuca baba, lenked ide o vzhľad, tak tam ma temer vždy zaskočíš. Viď kolená, .........

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:47

Janulik03 To děkuji Kolenofóbii a adorování hubenosti ze mě asi nikdo nevymlátí no ;-)

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:51

Mutziputzi Dobře, ale není jen makačka 3x týdně a sezení u telky. Je ještě mnoho způsobů jak se hýbat, mezi tím. A pokud není dítě úplný dřevo, nějak se sportovně (amatérsky) vždycky vyprofiluje a zvládne se hýbat i bez klubový průpravy.

Offline Janulik03
Avatar
16713 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:52

Mutziputzi no mlátiť ťa nebudem. Každý máme niečo. Tak ja zas ked budeš moc prudiť ťa okríknem, jo? 

Offline moora
Avatar
7560 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:54

Mutziputzi hele, v sokole, kam chodim, je tenis, judo, sportovni gymnastika, serm, lyzovani, lukostrelba, hazena, kuzelky, pinpong, sachy...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:54

ice 3x týdně sport je makačka??

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:55

moora U nás v Jinonicách je sokol taky docela činnej, pokud nabízí tohle, nemám problém, standard to ale podle mě nebude

Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:56

Ja bych dala cokoli, abych jako dite mohla sportovat, ale musela jsem chodit na klavir, pac byl doma. Nikdo na me nedaval pozor a jakziva jsem na nej necvicila. Rada za to sice jsem, ale ja bych toho zvladla vic, byla jsem talentovane ambiciozni dite, bohuzel s nepodporou tak velkou, ze uz by to snad bylo na roman. Tak  a ted jsem frustrovana matka.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:57

Mutziputzi na klubový úrovni ano, tedy to co chtěli po nás a těch co znám. Sparta/Slavie/Dukla.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:58

ice Tak asi máme každá jinej práh snášenlivosti zátěže

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 10:01

Potrefenáhusa zrovna ten řidičák považuju za nutnost ne proto, že by každý nutně musel řídit/mít auto, ale protože orientovat se v provozu je životně důležitý a v roli chodce ev. cyklisty prostě je potřeba uvědomovat si to jak to vidí řidič... no a začít jezdit v době mladické blbosti je tak nějak snazší než když se pak člověk bojí:-)

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 10:02

Mutziputzi to nedokážu posoudit. S gymnastikou a tenisem asi ten svůj sport srovnat nemůžu.

Btw nejde jen o dřinu fyzickou, ale o stres při závodech, žere to čas a člověk pak jen chodí do školy, učí se, trénuje, závodí...prostě nikdy bych dítě nenutila, ne každýho to musí naplňovat a  já si mysím, že by člověk neměl dělat to co ho sere. Tečka.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 10:06

dzizisketa Já myslím, že to člověk pozná.

Já mám jedno dítě hyperaktivní. Celý život sportuje, ale málokdy organizovaně, protože to mu nevyhovuje. Chodil 3x týdně na fotbal a 2x týdně na floorball, víkendy pořád nějaké zápasy do toho střídavě dělal šerm, baseball a jiné. Ke  konci základky přestal se vším. No osobně je mi to jedno, chodí denně ven, do posilovny, skákat na trampolíny, na nějaké skákání do sokola, ale bez organizace, protože si chce dělat věci po svém. Určitě jsem ho nikdy u ničeho nedržela a když řekl, že skončí, tak jsem ho ani nepřemlouvala.

S druhým je to horší, ten nemá ke sportu prostě žádný vztah. Nikdy ho nebavily kolektivní sporty, má o sebe strach. Sice taky chodil na floorball, ale doma jsme viděli, že se tam jen trápí a chodí tam, aby nám udělal radost. Venku lítá, jezdí na kole, zahraje si i ten fotbal s kámošema, ale sportovní kroužky nemá. Chodí do šachů, matematiky a dramaťáku. Já ho chápu, měla jsem ke sportu vždycky nenávistný vztah a vymlouvala jsem se i z tělociku.

ice Jo u mladýho se taky vše bralo strašně vážně. Fotbal 3x týdně se zapsáním do fotbalové asociace. Povinné tréninky, včetně omluvenek od doktora, povinné každovíkendové zápasy a to stejné floorball. Přijde mi, že nic dnes nejde dělat jen pro zábavu. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 10:08

viktorka_od splavu já řidičák mám a teďka teda řídím, ale bojim bojim a jak bojim, jedu jak idiot a jak jedu jak idiot, tak bojim....začarovanej kruh (a na kondičky chodim, ale težký je to se mnou)

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 10:11

Ja tenis hrať neviem, a nikdy v doterajšom živote mi to ani k životu nechýbalo, nikto ma naň nikdy nepozýval, ani nebola taká príležitosť na hranie. Ako decko som nerobila žiadny šport v krúžku pravidelne, ale som ešte z tej generácie, keď sme boli celé dni len vonku, liezli na stromy, hrali futbal, behali krížom krážom a bicyklovali sa do zotmenia.

Takisto neviem lyžovať, lebo ma naši k tomu neviedli, tiež nelyžujú, a tiež mi to vôbec k životu nechýba. V dospelosti som jeden rok lyžovala kvôli vtedajšiemu priateľovi, ale bolo to v podstate so zaťatými zubami a s radosťou som sa na to potom vykašľala. Mám kopec iných aktivít, ktoré ma bavia, a prirodzene budem asi hlavne k týmto aktivitám viesť dieťa, takže hlavne cyklistika, turistika, lezenie a horolezectvo. Raketu sa síce pri mne držať nenaučí, ale zasa bude vedieť uviazať lodný uzol :-) A keď povie, že ho to nebaví, ok, nájdeme niečo iné.


Ale keď prejaví záujem o tenis, prečo nie. Kamoškine decká sa chytili hokeja, aj keď rodičia o hokeji v podstate nechyrovali, a ani ich do toho nenútili. Teraz s nimi chodia na tréningy a podporujú. Fakt nevidím význam v nútení dieťaťa do niečoho, čo sa mne zdá, že by malo robiť.