VIP zjevy

14. srpna 2014 20:26
Offline baltik
Avatar
4442 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:10

ice ja myslim, ze to Mutzi mysli jinak, ne honit na profesionalni uroven, ale dohlednout na to, ze to zkusi a ze u toho vydrzi aspon tak dlouho, nez bude zrejme, jestli mu to jde nebo nejde, protoze spousta deti by z lenosti nedelalo vubec nic a ze nas neco bavi, casto zjsitime az tehdy, kdyz vidime, ze nam to jde

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:15

ice Já ale vůbec nepíšu o tom, že má dělat něco závodně nebo profesionálně, ani že se tim musí živit, píšu že je pro mě pochopitelný nutit dítě dejme tomu 3x týdně mazat na trénink. A žádný kecy rodičů ala jednou mi poděkuješ, to překrucuješ.

BTW pokud si chceš jít po dětství v sokole zakrát s kolegy nebo obchodními partnery tenis, to ti moc držim palce

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:15

baltik Ano třeba tak

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:16

baltik no, akorát je asi dost rodičů kteří prostě tu správnou chvíli nepoznají, mají dojem že dítko je geniální tenista/fotbalista/gymnastka/baletka... i ve chvíli kdy je to prostě marný, děcko to nebaví a vidí že zaostává, tak rodičové přitlačí.. br:-( já jsem teda děti přiměla do každýho sportu přesně z toho důvodu, že v dospělosti jako když najdeš, není nic trapnějšího než chlap/ženská co se uculuje že neumí na kole/plavat/stoupnout na běžky... ale nikdo nemusí být závodník a za mě by teda tyhle záležitosti ani nemusely existovat, soutěživost na 0

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:18

baltik Tak ano, pokud si dítě řekne, že chce dělat sport, ten mu půjde a ono si v pubertě z plezíru řekne, že už ho to nebaví a nebude dělat bene tatínkovi jen tak pro nic za nic, tak ok.

Ale pokud rodič nutí dítě do sportu, ptž mu to zrovna jde,  i když dítě ví, že se tím živit nechce a ten sport nesnáší, je imo blbost. A sklony k tomu mají rodiče, co sami ten talent neměli a nikam to nedotáhli, tak se realizují na dětech. A těhle dětí je mezi sportovci moc.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:18

viktorka_od splavu No jistě, to samý lyžování, málokterý dítě dobrovolně nastoupí na svah, aby se tam 2 dny válelo a pak tomu samo třeba přišlo na chuť, prostě je potřeba ho přinutit, jednou bude rádo že z něj neni třídní nemehlo nebo střevo co nemůže se známejma na hory.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:20

ice Ale prosim tě, to cucáš z prstu, dítě řeší sport z pohledu toho, že se jím možná bude živit? Nesmysl, stejně jako to děsně vysoký procento neschopnejch rodičů co se hodlaj realizovat přes děti.

Offline baltik
Avatar
4442 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:21

viktorka_od splavu co tady probirame s kolegynemi, je spise problem najit takovy sport/klub, kde do toho maxima netlaci ten trener/ka. Maji s tim problem treba v gymnastice, hokeji, krasobrusleni, ze rodice chteji jen, aby se dite hybalo, nesedelo doma a treneri porad delaji nejake rozzarovani na talenty, delaji sceny, kdyz vynechaji trenink, kdyz necvici jeste doma atd,

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:23

Mutziputzi Když dítě musí 3x týdně na trénink, znamená to, že je v klubu a tam musí makat a snažit se a je to příprava na profi dráhu. Na to aby dítě nelenivělo je tohle moc. Nemá pak čas už na nic dalšího krom školy, poněvač musí taky někdy odpočívat. A je dobrý respektovat, kdž dítě řekne, že tohle v životě nechce a stačí mu ten sport dělat amatérsky.

Offline 999
Avatar
17608 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:24

Mutziputzi Já s tebou souhlasím, znám spoustu lidí, kteří řeknou, že kdyby je rodiče u sportu nepřidrželi, vykašlali by se na to a dnes by je to mrzelo...

V současné době je ale velký problém, (aspoň v Praze) dát dítě na sport rekreačně. Ty ho přivedeš do oddílu a oni mu dají rozvrh tréninků. A ty řekneš, že nebude chodit 4x týdně, ale jenom dvakrát, protože má ještě hudebku a oni ho nevezmou...Chtějí závodníka, ne někoho, kdo si chce pinkat s kamarády.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:25

baltik tak je to ale všude, proč by někdo kdo nechce nebo nemůže měl zabírat místo jinýmu kdo chce a má talent. Já to chápu, proto úplně nevim, proč cpát dítě do klubu když chci jen, aby nebylo dřevo a nesedělo doma na prdeli jak je tejden dlohej.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:25

ice Hele dělala jsi nějakej sport? Já jsem třeba na tenis 3x tejdně chodila, do toho jednou na atletiku, jsem zcela OK, školy dodělaný, zdraví v pořádku a netraumatizovaná, mluvíš z vlastní zkušenosti?

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:26

Já jsem to měla přesně naopak. Svůj sport jsem milovala, talentovaná jsem taky byla, ale podporu jsem zrovna neměla  Prostě škola na prvním místě. Samozřejmě ted chápu, že by z toho nic velkýho nebylo, ale jako nástiletou mě to mrzelo hodně. 

Offline dzizisketa
Avatar
7485 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:27

Dej Bůh, abych u dětí jednou poznala tu hranici!

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:30

Mutziputzi Ale samozřejmě, že by to děcka měly umět - vzít raketu do ruky, lyžovat, ... Ale pro mě osobně je třeba důležité to, aby se to prostě jen naučily a šly si zapinkat, kdy se jim bude chtít a ne tam museli povinně každý den stepovat  a někdo po nich řval ať makaj.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:32

Mutziputzi mluvim. Sport mě bavil a šlo mi to, měla jsem i fyzický dispozice pro ten danej sport, ale vždycky jsem věděla, že profi se mu věnovat nechci, že mě baví jiný věci, kterýma se nakonec opravdu živim a sport dělám pro radost a způsobem jakým chci. A jsem opravdu ráda, že mě nechali doma si o tom rozhodnout, ptž bych jinak byla dost nešťastná. A ó hrůzo neumim tenis ani jiný teambuildingový aktivity a nikdy jsem nebyla za tele a spoustu mých kolegů ani nemá tušení co ve sportu dám a stejně se se mnou baví

Offline 999
Avatar
17608 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:32

dzizisketa Nech ho otestovat :-). V Praze existuje laboratoř, kde ti z DNA dítěte zjistí, jestli má předpoklady ke sportu a k jakému typu...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:34

se teda přiznám, že jsem tenisovou raketu v životě nedržela v ruce a nějak mě to neomezuje, haha, na sjezdovkách jsem stála naposled v 7. třídě na lyžáku a ani to mi nechybí, na kole a na běžkách teda umim, taky umim noty, páč jsem celou základku hrála na hudební nástroj a chodila na zpěv....jako těch věcí je taková miliarda, co by se jakože někdy mohlo hodit nebo taky ne.....jako dávat dítě na tenis, aby si jednou mohlo zahrát s obchodními partnery a nebylo za chudáka, co si po hodinách v sokole nezahraje?

já třeba neumim řídit, a to mi teda život aktuálně komplikuje velice velmi, ale že neumim hrát golf nebo badminton, to je mi srdečně ukradený

Je pravda, že většina dětí se na tyhle sporty, hudebky, výtvarky apod. kolem puberty vykašle, protože si najdou svoje zájmy. Je dobrý do toho ty děti trochu postrkovat, protože kdyby to záleželo jen na nich, nedělaly by nic, ale zase by měli mít rodiče zdravej rozum a nehnat to do extrémů, a to je podle mě to, co psala v tom uvodním příspěvku @moninika

jako nenaplněný ambice rodičů jsou strašný, zažila jsem tatínka na zápasech v judu mladších žáků, kterej byl fakt až skoro nechutnej, na svýho syna tam řval jak magor

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:35

moninika Nevim proč by na ně někdo měl řvát, to je prostě individuální problém, nejsou všichni trenéři dětí zneuznalí psychopati. Flákáním kolem baráku se vzít raketu do roky prostě nenaučí a ze sokola si pak s kolegy a kámošema leda zacvičí prostný. Já to beru jako součást zdravýho přístupu, do pohybu a sportu bych svoje dítě nutila, stejně jako moji rodiče bez vlastních ambicí nutili mě, vnímám to stejně jako pomalejší dítě nutit do učení, nedá se svítit.

Offline Janulik03
Avatar
16714 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:36

Mutziputzi plne s tebou súhlasím. Na počudovanie