Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. července 2021 23:24

Tak Betty Nepatřím k přecitlivělým osobám, ale přiznám se, že pokud mi někdo vpálí/naznačí, že jsem bezcitná, zlá mrcha, tak to poněkud zamrzí.

Ať žije presumpce viny. 

Ale pak to přejde, protože sama nejlépe vím, co jsem chtěla říci. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. července 2021 23:32

Tak BettyNechci do nikoho kopat a nemyslim, ze je to dobrej zaver. O korektnosti to tentokrat nebylo. Popojela bych urcite, ale az zitra

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. července 2021 23:46

Popojela bych hned. Anebo tu nejdříve musí whiskas slíbit, že spáchá za (i dle mého názoru hodně nešťastné) vyjádření rituální sebevraždu?!

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 26. července 2021 08:27

Tak hlásím, že vše ok. Sice jednu chvíli na zahradě voda místy po kotníky, ale to jsme zvyklí, trativody nestíhají. My jsme právě v údolí a u řeky (jednou už nás doma navštívila, naštěstí jen ve sklepích). Včera to sice vypadalo děsivě, blesky jednu chvíli v podstatě nepřetržitě, ale ono v noci je všechno víc strašidelné. Navíc doma návštěva s dětmi, plus naše kočky, no sama sebe jsem vyděsila dost :(. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24441 příspěvků moje polička 26. července 2021 08:32

Torrah tak to je dobře

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 26. července 2021 08:38

Pinot Noir Díky. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 26. července 2021 08:58

Tak Betty Koply? Kopla si ona. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 26. července 2021 09:40

Sweet Potato Proč se předpokládá, že zrovna já myslím něco v nejhorším možném smyslu? Není pravděpodobné, že lidé jsou v zásadě dobří? 

Ale raději už fakt nic. Omlouvat se nebudu (omlouvám se v případě, když mám důvod), jen pokud si někdo můj příspěvek vyložil jinak, než byl zamýšlen, tak mě to mrzí. Já nežiju tím, abych někoho zraňovala a vrhala se na něj jako sršeň.

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 26. července 2021 09:43

whiskas Proč? Třeba proto:

Vy neumítě číst? Co je hrozného na napsaném faktu. Nikde jsem nenapsala, že se to takto má podat tomu konkrétnímu dítěti. Jen jsem konstatovala, že je fajn, že se najdou lidé, kteří jsou ochotni děti adoptovat. Chápu, že je následně nelehké dítěti vysvětlit, jak k té situaci došlo. 

Ale předvedeme zde citlivost duše a hned najdeme problém a zlou narážku i tam, kde není, že? 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 26. července 2021 09:50

Sweet Potato Teď už vůbec nerozumím. Ale nemám čas, ani chuť to nadále řešit. 

Offline notna
Avatar
6524 příspěvků moje polička 26. července 2021 10:21

whiskas Rozhodně nemám v úmyslu do tebe si kopnout, jak tady někdo nazval. Ale ten tvůj příspěvek mě taky zarazil. Vyzněl hrozně neempaticky. Asi jsi to tak nemyslela, ale vzhledem k tomu, kolik z nás to zarazilo, asi na tom něco bude. O dítěti, kterému by rodiče umřeli, bys určitě nenapsala, ať je rádo, že se ho někdo ujal a není v děcáku /což už samo o sobě je slovo s docela arogantním zabarvením/ a neřeší, proč umřeli.

Nevím, jak to přesně napsat, ale odpovědi na otázku kdo jsem a proč mě rodiče něchtěli je prostě existenční a formující na celý život. Vědět jen, že jsem ta výjimka z většiny, která byla odmítnutá a nemilovaná rodiči a nechtít na to odpověď?

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 26. července 2021 10:49

notna Pořád nechápu. Je snad sporu o tom, že ať již dítě z jakéhokoli důvodu nemůže být v původní rodině, je na tom mnohem lépe, když se najdou vhodní rodiče? Vycházím z dané situace (ne z ideální pozice) a v tom případě, je to pro něj lepší, než život v dětském domově, alespoň dle mého názoru a tudíž by mělo být rádo - to je myšleno obrazně, protože jsem NIKDE nepsala, že by se mu to takto mělo říci, ale to snad proboha každému dojde.

Druhá věc je, jak mu tento fakt citlivě podat a jak celou situaci vysvětlit. Ne vždy jsou ty děti v DD nemilované původními rodiči, ale nastala situace XY a oni si z nějakého důvodu dítě nechat nemohli a nebo, jak zmiňuješ, třeba zemřeli. 

Je to smutné, ale pořád si myslím, že dítě ve správné rodině má prostě větší štěstí, oproti těm, které v domově zůstanou. Mohu se mýlit, ale cítím to tak. 

Na popud této debaty jsem si něco přečetla a řada psychologů se shoduje, že ty děti touží poznat své biologické rodiče, už jen proto, aby poznaly své "geny". To jsem před tím nevěděla, že ta touha je tak silná a tedy je zřejmě nelze odbýt slovem nevím. Ale asi je to pochopitelné.

Stále nerozumím té necitlivosti. Přijde mi to podobný příměr, jako když někdo např. po úrazu, bude mít šanci dostat lepší pomůcky, bezbariérové bydlení, celkově se lépe zařadit do společnosti. A druhý, bez těchto možností, bude mít život ve velmi omezujícím režimu. Tedy stejná startovací čára, ale ten první má více štěstí. To snad není necitlivé, to je prostě fakt. Musí se přece porovnávat podobné s podobným, když už k určité situaci dojde. 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 26. července 2021 10:54

whiskas Víš, on je asi trochu problém v té frázi- může být rád, že...... ona už má takový pejorativní nádech, ve smyslu ty můžeš být rád, žes...... Nevím tedy, jestli jsem se dobře vyjádřila. Vůbec jsi to tak myslet nemusela, jen to bylo špatně pochopeno.

Offline Pinot Noir
Avatar
24441 příspěvků moje polička 26. července 2021 11:10

ionicera ano, 'může být rád, že...' plus úvodní 'tak že to chce vědět, no a co' vyznělo jednoznačně. Všechno ostatní už je jen snaha zastřít původní (upřímné) štěknutí. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. července 2021 11:12

whiskas v DD je málo dětí, které jsou právně volné, tj. jde je adoptovat. O většinu dětí v DD se jejich rodiče více či méně zajímají, stačí když třeba pošlou pohled jednou za rok k narozeninám. Takže to vůbec není o tom "měl jsem štěstí, že si mně někdo vybral". Navíc ten vztah mezi adoptivním rodičem a dítětem nemůže být ve smyslu "já jsem tě zachránil", je to prostě jeho dítě se vším všudy, akorát svoji rodinu našlo trochu nestandardně.

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 26. července 2021 11:15

to se takhle jednou sešlo pár ženských, a povídaly si:

K: ale vubec si neumim predstavit, jak vysvetlit malemu diteti, proc si ho nenechala jeho prava maminka.
 kdyz se musi rict diteti, ze se nenarodilo tem lidem, u kterych vyrusta, tak se mozna zepta proc neni u tech, kterym se narodilo? Nejde o to, co to bylo za lidi a proc se ditete vzdali, ale jak mu nejak setrne vysvetlit, ze s nima neni.

V: tak ja predpokladam ze to nevis, ne? resp. mela jsem dojem ze o te puvodni rodine se nova nic dozvedet nema..

M:Ty to sice možná nevíš, ale dítě to vědět chce

W: tak, že to vědět chce ... A co jako?

M:A nic. Třeba, že se nespokojí s odpovědí nevím.

W: Myslím, že dítě může být rádo, že není v děcáku. A když současní rodiče neví, tak prostě neví. A taky bio rodiče asi nestojí o to, aby o nich to dítě vědělo více a např. jim tím komplikovalo nový život.

komentáře myslím netřeba. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 26. července 2021 11:17

Pinot Noir ty tak všechno víš, všem vidíš to hlavy, úplný tribunál. To zase přijde strašné mně.

Proč by mělo jít o upřímné štěknutí? Mně se toto téma osobně nedotýká vůbec, proč bych tedy měla upřímně, nebo neupřímně štěkat? Fakt se uklidni.

Offline Pinot Noir
Avatar
24441 příspěvků moje polička 26. července 2021 11:18

whiskas no, není to poprvé, co se o dětech vyjadřuješ podobně, takže ano, u tebe mám jasno.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 26. července 2021 11:20

Pinot Noir Aha, "podle úplňku je půl páté ráno", "to sedí" .

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 26. července 2021 11:22

ionicera To jediné úznávám, že formulace nebyla zcela šťastná, ale to je tak vše. Čarodějnický proces snad netřeba.