design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 28. června 2022 10:50

betsey s dizajnérkou je to stejné jako s kuchyňským studiem. Když tomu nevenujes ten čas, ona to nějak vymyslí, ale ty budeš mít kuchyň, kterou jsi nechtěla. 

Zrovna u kuchyne mi přijde nejvíc důležité si na to čas vyhradit. Pokud chceš do panelákové koupelny vanu, umyvadlo a pračku, toho zas tak moc nevymyslis. Tady mají všechny partaje navlas stejné koupelny, akorát jiné obkladačky. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 28. června 2022 10:55

continuity no to je jasné, ja som to nemyslela tak, že niekomu poviem navrhni mi kuchyňu a koniec. Ale keď sami vôbec neviem čo a ako, tak pomoc odborníka asi aj tak ten čas výrazne ušetrí si myslím

V kúpeľni naozaj nie je čo vymyslieť

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 28. června 2022 12:07

betsey ja som na kuchynu mala dizajnerku a som s celym priebehom aj s vysledkom velmi spokojna. Spolu sme si ujasnili, aky styl sa mi paci, co urcite nie, ona nejake veci skorigovala, nieco mi vyhovorila a nieco doplnila, ale vsetko bolo nakoniec s mojim suhlasom. Tiez som ale mala od nej nejake ,,domace ulohy" typu zmerat najvyssi hrniec ci spotrebic, aby mi nenavrhla suplik do ktoreho by sa to nevoslo, ci odhadnut mnozstvo uloznych priestorov a aspon zhruba vediet co kam umiestnit. Ale hlavne, zohnala svojich znamych remeselnikov, s ktorymi dlhodobo spolupracuje a skoordinovala za nas terminy vsetkych prac, aby na seba nadvazovali. Tym nam usetrila kopec casu a nervov a to je na nezaplatenie. 

Predtym v starom byte sme rekonstruovali kupelnu a tiez sme vyuzili sluzieb od dizajnera z kupelnoveho studia, lebo to bola super mini kupelnicka so zachodom a prackou. No a on vymyslel uplne ine rozclenenie vsetkeho, nez tam bolo povodne, a tiez velmi prakticky. Takze ja som spokojny klient a odporucam poradit sa s niekym, kto na to vie pozriet odbornym okom

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 28. června 2022 12:23

mnum díky moc, to znie moc dobre. Ja už som tiež dizajnerku kontaktovala

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2022 12:24

betsey já jakožto architekt:).si myslím, že ani jedna cesta není špatně, chce to teda dobré studio. Máš výhodu, že už v bytě žijete v takovém složení jako v budoucnu, takže už asi víš, co ti vyhovuje a co vůbec. Design bude vycházet ze zbytku bytu. Pokud vůbec nevíš, co a jak, nebo nemáš vůbec představivost, volila bych architekta.

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 28. června 2022 12:33

několik kamarádek si na přestavbu bytu vzaly designéra. A některé nápady by člověka nenapadly. Jak malou tmavou kuchyň prosvetlit. Jinde záměna kuchyně a ložnice. 

Offline Len
Avatar
2203 příspěvků moje polička 28. června 2022 13:25

mnum Podělila by ses prosím o jméno? Čeká mě vymýšlení nové kuchyně spojené s obývákem, bude malá změna dispozic a nevím si moc rady, pokoj je navíc atyp. U kuchyňské linky si dám ráda poradit, i když základní představu mám.

Koupelnu a wc jsem si taky navrhla sama, není to sice panelák, ale rozměry prakticky stejné. Vanu vyhovujících rozměrů jsem našla jednu v rozumné cenové hladině, dlažbu mám vybranou už roky a obklady k tomu nejsou až takový oříšek. Umyvadlo a baterie si chci stejně vybrat sama...

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 28. června 2022 15:20

Len pisu SZ

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 28. června 2022 17:02

betsey ja by som dizajnera nezatracovala. kozmeticke upravy (nabytok, dekor a malba) som si v byte urobila sama ale ked dojde na tu obrovsku rekonstrukciu tak uz mam vybrane aj studio ktore robi od navrhu az po realizaciu a dozor. samozrejme mam uz premyslene co chcem aj cca farebnu paletu ale spolieham sa ze uzitocne vychytavky mi poradia oni

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 29. června 2022 12:11

Na rekonstrukci domku jsme měli architektku, která nám navrhla 4 řešení a z toho jsme vybírali, kuchyňské studio se už jen drželo návrhu od ní a doladili maličkosti s ohledem na vodu, elektriku a komín. Sezení s oběma bylo asi 10× Příště bych to udělala stejně.

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 29. června 2022 13:41

betsey A vy mate nějakej ten klasickej panelák? Tak tech návrhů jsou plné internety, ono na těch malých kuchyních a koupelnách není moc co vymyslet, už to vymyslelo x lidí před tebou jak by to bylo optimální. Minimálně to rozmístění těch hlavních zařizovacích předmětů, aby se to tam pěkně vlezlo. Jinak dekory a barvy, to je na vkusu každého.

Ale koupelnu bych si od studia jakože návrh včetně řemeslných prací nedělala, je to skutečně hodně předražené ty jejich práce. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:55

Karja jj, klasický panelák, len v kuchyni to máme komplikované tým, že je zrušená lodžia a je akoby súčasťou kuchyne ale múry zostali. Tak si nevieme veľmi s tým rady 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 29. června 2022 15:14

betsey Tak to už je nějakej atyp no, to budete mít komplikované. Přeju šťastnou ruku při výběru designéra! 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 29. června 2022 16:52

Blbej dotaz, zatím mi dvě kamarádky nedokázaly odpovědet. Jak funguje indukce,tj. Hřeje to i mimo ty vyznačené plotynky když ten hrnec bude přesahovat? Vybrala jsem si takovou střední velikosti, aby se mi to tam dobře vešlo, ale ona je asi větší jen tím, že má jakoby ty okraje zboku mimo ty vyznačené plotynky širší. Jinak je to standardni typ, žádné spesl funkce než jiné na to mít nebude. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2022 17:00

Karja moje ne, hřeje jen v těch kolech. Ale dobrý hrnec se silným dnem se nahřeje i širší. Ale viděla jsem i desky, co měly vyznačené čtverce, resp. byly jen rozdělené na čtvrtiny

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 29. června 2022 18:05

Evaeva Aha, tak to jsem neviděla, ale prohlížela jsem jen úzký výběr. Děkuju! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 29. června 2022 18:06

Karja ta deska ve skutecnosti nehreje vubec. pod sklem jsou magnety a ty rozehreji kovovou vec kterou na ne polozis. a ne, vic hrncu tam nedas

edit - jestli ti jde o to dat velky hrnec na malou plotynku, tak zalezi na prikonu te konkretni plotynky, to bude v technicke specifikaci konkretni desky. ale orientacne maly kolecko=mensi prikon=velky hrnec se bude hrat dlouho, proste je pod ni malej magnet:-)

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 29. června 2022 18:09

Karja myslim, ze indukce mimo vyznacenou plochu aktivne hrat nebude. Deska se asi trochu zahreje od toho presshujiciho hrnce. 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 29. června 2022 19:16

Ginger Jasný, ale pokud budu mít pulku hrnce mimo to kolečko, tak se mi to tam moc neuvaří co....

Evaeva A pod čím mám prosím tě hledat to nastavení na vypínání trouby, co se vypne sama jako ta tvoje? Je to nějaká funkce? 

eeeh, zejtra to už dávám pryč, a už s tim nebudu nikdá prudit.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2022 19:59

Karja je to vlastně odložený start a možnost nastavit dobu pečení. U toho elektroluxu je to pod "funkcí hodin" , je to "trvání" "ukončení" a "odložený start". Asi se budeš muset podívat do manuálu vybrané trouby.