design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 31. května 2022 09:38

Karja Kdyz to vyresite jinak, aby vas to ekonomicky nezruinovalo, tak krb fakt neni potreba. My mame na vyber vytapeni elektrinou nebo umrznuti jako Potrefenáhusa . Takze jasna volba. A taky budeme predelavat na akumulacni krb plus probourani pruduchu do mistnosti, takze taky zase dalsi investice...

Offline notna
Avatar
6556 příspěvků moje polička 31. května 2022 10:19

Karja Tento typ police mám v kuchyni. Je to dub masiv, mám na na nich sklenice, porcelánové nádobí. Na zeď se přišroubují ocelová lišty s trny a na ty trny se nasadí police, která má vzadu pro ty trny otvory. Podle mě záleží na dobrém ukotvení te listy do zdi. Pak už to unese hodně.

Online Kan
Avatar
7041 příspěvků moje polička 31. května 2022 13:58

Jos My vracíme zpět kotel na dřevo, usilujeme o topné soběstatečnosti, dřevo máme vlastní. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 31. května 2022 14:04

Kan Velka krbova kamna mame jeste v patre. Kotel by u nas uz bohuzel nesel. A snazime se (aspon zcasti) o to same jako vy. Drevo mame vlastni, prostor na jeho uskladneni taky. Je z toho trochu bordel, ale my stejne nemame zadnou vymazlenou novostavbu....Ale chapu, ze nekdo nechce krb do velke otevrene mistnosti. Ovsem kotel do novostavby mi ted prijde jako (skoro)nutnost no.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 31. května 2022 17:59

Karja já mám uloženo toto

Offline Myrtila
Avatar
3018 příspěvků moje polička 31. května 2022 19:10

Dadoo Karja Tak to mi prijde spis jako dyha, podle te kresby dreva na tech uzkych hranach? 
My jsme tyhle police zvazovali taky, prave asi z masivu, ale chtela jsem jen kratke a mit na nich kytky, coz by pry bylo asi moc zatizene, nakonec je teda stejne nemame, vymysleli jsme to tu jinak, ale porad se mi moc libi. 

Offline 999
Avatar
17601 příspěvků moje polička 31. května 2022 19:33

Karja Ty píšeš krb, to myslíš otevřený? My máme krbovou vložku a je to super. Vzpomínám si, jak jsme se kroutili nad rozpočtem, navíc já chtěla krásnou, přes roh, z jednoho kusu skla a to byla teprv pálka. Ale jsme moc rádi, že jsme tenkrát řekli jo. Myslím, že pokud to neuděláte teď, tak už nikdy. Když se nám rozbil kotel a venku bylo -17, tak ho ta vložka nahradila. A letos jsme v ní topili víc a zrovna mi na účtu přistálo 10 000,- za elektřinu, což je v dnešní době celkem raritní :-).

Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 31. května 2022 19:47

Karja Tyjo, takovou mam skoro uplne stejnou knihovnu, takze ja mam jinx design? Tyjo, dobryyy!

Offline Gatita
Avatar
7168 příspěvků moje polička 01. června 2022 08:53

Resili jste prosim nekdo uchyceni zavesu v mistnosti s krivym stropem? Mame tam tyc a vypada to tak strasne, ze jsem si na to za pet let nezvykla. Bude to chtit asi nejaky schovany system, ale nejsem si jista, jestli to zvladnem sami, aby to vypadalo dobre. v tom dome je  vsechno nakrivo, tak jsou i takove banality docela orisek.

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 01. června 2022 08:58

Gatita a takový ten úplně klasický systém kolejnic, kde závěs překrývá tu kolejničkou? Visí to úplně pod stropem, není tam žádná díra, tak to nemuselo tolik rušit. 

Mají to v IKEA, je potřeba to navrtat do stropu a našít na závěs proužek, ale není to nic složitého. 

Tohle je fotka z jysku, je to podobné a zepředu k nerozeznání.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 01. června 2022 08:59

Gatita mela jsem tenhle system z ikea a super, akorat to chce dole opatrne strihat, at to neni krivy zas u zeme:-))

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 01. června 2022 09:01

continuity na ten system z ikea neni potreba nic nasivat, zaves ma takove hacky, ze drzi jakoby uprostred a presahuje nahoru pres ten plast

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 01. června 2022 09:20

viktorka_od splavu no já vím, ale předpokládám, že Gatita nějaké závěsy má. Já to přišívala na látku odjinud. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 01. června 2022 10:07

continuity tak pokud jsou ustrizeny na tu tyc, tak to asi stejne nebudou pouzitelny

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 01. června 2022 15:53

Gatita mame krive steny aj stropy. Uchytenie mam do stropu a kolajnicky. Su miesta kde je diera medzi stropom a kolajnickou ale neni to katastrofa. Vzdy sa da namontovat pred kolajnicku nejaky kratky zaves ozdobny aby to nerovnosti a diery zachytilo. Len to treba strihat opatrne aby to opticky ostalo rovne aspon na pohlad. Ozaj a kolajnicky nemam ikea ale hlinikove dvojradove od dimex

Offline Gatita
Avatar
7168 příspěvků moje polička 01. června 2022 16:34

Diky vsem.  V ostatnich mistnostech mame klasickou kolejnicku zakrytou rantlikem, ale od toho nerovneho stropu se to odchlipuje. Mala odchylka by sla zaplacnout nejakou hmotou stejne barvy, ale tady mluvime o centimetrech, foto nize.  V tech loznicich jsem s tim smirena, ale v tom obyvaku me to dere 24/7 a kazi to dojem z cele mistnosti. Vubec si s tim nevim rady a nevim, kdo by umel. Uz jsem jednou byla dost zklamana z truhlare, myslela jsem, ze kdyz bude delat vestavenou skrin, tak si s tou nerovnosti jako profik nejak poradi, ale hodlal odejit a nechat tam cernou diru jako blazen. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 01. června 2022 21:29

Gatita zkus se fakt podívat na tu ikeu, kde mají šité závěsy tak, že nahoře přesahují přes kolejnici, ono to chce vidět asi naživo, a já už ti to bohužel nevyfotím:-(

Offline Anema
Avatar
832 příspěvků moje polička 01. června 2022 22:24

Gatita my máme trojkolejnice i závěsy z Ikea, stropy teda celkem rovné. Ale potvrzuju, že to jde pověsit fakt tak, jak píše viktorka_od splavu, že závěs tu kolejnici zakryje. Jen teda záclony máme na vnitřní kolejnici, takže přes den by ta odchylka vidět byla. Plus mají ty jednotlivé kolejnice jen asi 1,30 (nebo tak nějak), tak bych se bála, aby to plynule navazovalo a na spojích ten závěs nedrhnul...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. června 2022 22:28

Anema nám to drhne:) máme tam mezeru klidně víc než půl centimetru. Muž to vždycky sesune k sobě a za chvíli je to stejné. A to ty závěsy ani každý den netoztáhnu. Máme to v ložnici, dětem jsme kvůli tomu kupovali jinde.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 01. června 2022 22:29

Anema jee jasně to je ono, záclony jsem tam neměla jen závěsy, přesně takhle. závěsy dva stahovací na strany a ten dělicí spoj uprostřed, okno širší než dva metry nebylo, takže v pohodě