design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 13:15

Garfie fotky, když to bylo nové, už asi nenajdu. Vyfotila jsem kousek bez vraků, ale teda tady mají všichni všechno tak krásné a nové, že se trochu stydím. Vezmi v úvahu, že už to má svoje roky a že jsme brali vždycky to nejlevnější, co se dalo, protože na víc jsme neměli. Takže to asi moc k inspiraci není.

Offline Janulik03
Avatar
16734 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 13:24

Pinot Noir to je velmi pekna kupelna ,myslim ze je klasicka a nadcasova. Taku by som veru nemala potrebu prerabat. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 14:31

Pinot Noir  Je to super, víš co, taková klasika. Tam už chybí jenom krb v rohu!  Díky moc, já myslím, že si představuje přesně něco takového. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 15:10

Garfie krb ne, ale tam v těch otevřených dveřích má být sauna.

Janulik03 Garfie děkuju.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 17:47

Pinot Noir máte to moc hezké. Je to krásný nápad s tím zrcadlem.

Jen tak pod čarou, ani to není na tebe. Mě by teda ze samostatných kohoutku asi porazilo, já už jsem tak rozmazlená z temostatickych baterií, že někde na výletě nadávam i na pákové. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 20:34

continuity 

Samostatný dva kohoutky (teda spíš to rameno na přívod vody) na studenou a teplou vodu v jednom umyvadle jsem zažila, a to je teprv peklo! Jednu ruku si opaříš a druhá ti zmrzne... Tady mají aspoň ten přívod jeden, společnej! 

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 20:42

barbucha jojo, já kdysi přespávala v hodně tradičním anglickém hotelu, a tam mě to teda hoooodně překvapilo. Hlavu jsem si otloukala o nízká futra a navrch jsem se opařila při čištění zubů. Ucho na zkušené, no

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 20:45

barbucha Mohučanka V mnohych anglickych domacnostech si na oddelenou studenou a teplou vodu potrpi dodnes.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 20:46

Mohučanka 

Strašný, co? Já nechápu jak na tom mohli Britové tak dlouho přežívat vůbec. S takovýma udělátkama kázali světu vo civilizaci!

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 20:58

Emerald A jak se to používá? Musí si napustit umyvadlo a pak se umýt v té napuštěné smíchané vodě? 

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 21:01

notna Vlastně nevím, nikdy jsem se neptala. A sama jsem si v takových umyvadlech myla ruce tak, že jsem je měla střídavě pod studenou a horkou vodou - no, víc pod studenou.:-)

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 21:03

continuity díky. My jsme věděli, že to bude trochu opruz, ale páka se tam prostě nehodila. Ale my používáme koupelnu v přízemí, v této ani nemáme věci. Před dětmi se přes ni chodilo akorát občas v noci na záchod. Teď ji obsadili kluci, protože je tam vana a dole jen sprchový kout.

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 21:06

Mohučanka barbucha notna 

https://www.velka-britanie.co.uk/oddelene-anglicke-kohoutky-a-proc-to-tak-je/

Zní to logicky a tradice je holt tradice...

edit - nejde mi vložit odkaz

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 21:10

Emerald logicky to zní, ale tak 100 let už to není potřeba

Babička to tak měla, no myla jsem se ve studené. Večer nám napustila lavor a bylo. (To bylo v době, kdy rozhodně nebyl standart sprchovat se nebo koupat denně.)

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 21:23

notna 

Jo, já si napouštěla umyvadlo, jinak jsem to nedala. A holt vypláchnutí pusy vyžadovalo skleničku a vodu tam namíchat - ta studená byla fakt studená

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 21:26

Pinot Noir Líbí se mi to! Myslím právě že ten obklad jen tak nezestárne, a vůbec to nevypadá že by to bylo z nějakých levných kusů. Já právě furt čekám, že někam přijdu, uvidím tam tu kóji vystavenou a řeknu, tak takhle to chci. No bohužel se ještě nepostestilo, ale už to nějak poskládám i bez toho ideálu. 

Offline Kokoska
Avatar
28414 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 21:30

Nepamatuju si jedinej anglickej ci skotskej penzion, kde by byla normalni baterie na umyvadle. Vlastne jo, jeden v Edinburgu, ale ten vlastnila Cinanka :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 21:35

Emerald 

To zdůvodnění mi moc nesedí. Tu vodu do těch nádržích "na půdě" brali odkud? Přece ze stejnýho zdroje jako studenou... pročež si nádrž nemuseli umísťovat ausgerechnet někam mezi krysy.

Už moje babička, než k nim do předválečnýho baráku dorazil pokrok, měla v koupelně takovou tu nádrž, pod níž se topilo dřevem, chtěl-li člověk teplou vodu... proč by to dávala na půdu/do sklepa, kam by musela docházet zatopit? No nevim, je to zvláštní libůstka... a dneska už vůbec nezdůvodnitelná.

Offline slniecko admin
Avatar
17616 příspěvků moje polička 01. února 2022 02:23

Uááá, to mala babička v byte....ale ja teda neviem, ako presne sa to používalo, lebo som väčšinou stála pred (no skôr pod...) umyvadlom, počúvala ako ancestori nadávajú a nakoniec nejako skončila umytá. A v rohu kúpeľne pec. Akurát, keď som prišla v zime s premrznutými prstami, tak ma vždy zdvihli a dali mi ruky len pod tú studenú.

Offline slniecko admin
Avatar
17616 příspěvků moje polička 01. února 2022 02:28
Reakce na Emerald:

Mohučanka barbucha notna 

https://www.velka-britanie.co.uk/oddelene-anglicke-kohoutky-a-proc-to-tak-je/

Zní to logicky a tradice je holt tradice...

edit - nejde mi vložit odkaz

​Ja som si myslela, že to tak bolo kým niekto nevymyslel takú súčiastku, ktorej názov si samozrejme neviem teraz spomenúť, ktorá umožnila to zmiešanie v jednej trubke. Ale tak ktovie.