design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:15

DruI Jo, jedna koupelna bude čistě bila, jen teda podlahu dám asi šedou, to na bílou fakt nemám, navic s jejich tmavýma vlasama. A na vanu nebo nad vanu dám něco perforovanýho nebo jak se tomu říká. To není lehký vybrat, aby to nebylo takový laciný. 

V té druhé je i kotel, to je taková technická trochu, pračka, sušička, takže tam něco šedého, Takže já už vím, ale jak píšu, já jsem schopná vybírat dlouho i boty natož tohle. Už jsem byla snad v 5 obchodech, ale moc jsem nepostoupila

Jos No ale začít koupelnou je nejlepší vec. Ta naše doma je těžký retro a hlavně furt je to takový jak usmudlany i když je tam uklizeno. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:19

Jos Aspoň můžeš mít každou koupelnou jinou! Ale nějak zakonzervovat ať je nemusíš uklízet. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:23

notna Ten Pinterest jsem že zacatku taky používala. Ale pak jsem zjistila, že ne vždy je v reálu tak pěkně jako na tom obrázku, navíc to kolikrát ani není u nás na trhu. Takže mi víc vyhovují ty různé FB skupiny kde to lidi foti reálné, je to víc vypovídající ta fotka a ještě ti řeknou kde to koupili ci jak to udelali

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:25

Jos jo tak pokud je to reliéfní, tak to čištění musí být peklo

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:25

Karja ja by som ti aj pomohla lenze nemam ani sajnu co sa ti ne/paci a neviem ci by to na dialku fungovalo

edit: samozrejme nie som profik ale taketo veci mam akurat ako hobby

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:27

Karja tu šedou podlahu doporučuju ne stejnoměrně barevnou, ale nějakou "čmouhatou". My máme jednolitou a je na tom vidět naprosto všechno, čisté to vypadá tak deset minut po vytření.

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:30

Karja hlavne si nedavej na podlahy svetly spary, to je nestesti! My to koupili rozestaveny a v hlavni koupelne jsem nechala predelat obklady, ale podlahu jsem kyvla, ze nechame. A ty svetly spary holt tam zustaly.

Offline Ginger
Avatar
1101 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:42

Karja tmave sedou dlazbu ala travertin a bily obklad mame v koupelne mnoho let a porad se mi to libi. Vanu jsme nechali oblozit bilou kaminkovou mozaikou. A dlazbu vybirej rektifikovanou, co se da pokladat na sraz (bez spary). Podlaha je i po letech v pohode, zato spary ve sprchovem koutu jsou spinavy a vycistit se to neda. 

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:51

Karja Tak to je taky fajn, když sis našla, co ti vyhovuje. Mně se naopak zase na těch fb skupinách nelíbilo, přišlo mi to takové všechno najednou brdo, co teď jedou všechna studia. Ale tak já byla asi na dvou a chvíli.

S tím Pinterest je pravda, že člověk pak může narazit u té výroby nebo dodávky. Třeba ta firma, která stavěla bratrův byt, neuměla udělat sprchový kout, jaký jsme chtěli. A ještě se snažili nás přesvědčit, že to nejde. Tak jsem musela sehnat řemeslníka, který to umí, dovézt ho na tu stavbu a on to tam tomu obkladači vysvětlil a nadiktoval, co má k tomu koupit ve stavebninach . Udělat sám to nemohl kvůli záruce. Měla v tom bytě být i kuchyně jako součást bytu, ale to se nám naštěstí podařilo domluvit, aby byl byt bez kuchyně, protože ta firma taky tvrdila, že ten náš návrh je nesmysl a nejde to tak udělat. Jo, bylo to obsllehnity z větší části z Pinterest To je pak taky sranda ta realizace. Ale mě to baví. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:59

Evaeva Jo, to je mi jasný;-). 

eless Je děkuji, ale myslím, že na dálku to fakt vůbec nejde. Já mám co dělat kolikrát se domluvit v tom obchode. Navíc zrovna tohle se musí všechno vidět na živo, na netu to vypadá úplně jinak než v reálu ty obklady, většinou líp:-D

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 23:03

Ginger no, to si tak človek vyberie rektifikovanu dlažbu a príde večer pozrieť ako ju položili a tam špary pol centimetra . Ešte jak to nie je úplne dokonale rovné, sú tie hrany desne ostré. No, chce sa mi plakať ešte teraz keď po nej chodím. Ake to mohlo byť pekne a bezudrzbove

Offline Ginger
Avatar
1101 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 23:04

Mrakoplas  jezis, to bych asi nechala predelat. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 23:07

Ginger no, neviem čo by z nej ostalo keby to dám vytrhat. Jako s nimi bolo toľko opráv, ja som bola po druhom pôrode, k tomu sambo je s prepáčením motovidlo, on s nimi vždy dohodol nejakú kravinu. Na toto už som nemala nervy. Ako vyzerá to pekne ale mohlo to byť krajšie, no. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 23:52

Ginger Díky to je fakt dobrej podnět, to mi v žádném že studiu neřekli! 

Mrakoplas No já už tam mám pár takovejch prasecin, to dělává můj táta on by měl být totiž řemeslník na kšeft a ne dělat něco ,,svýho,, to je HRC frc, on nic nepomysli hodně věcí děla tak aby byly lepší technicky nikoliv esteticky. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 07:24

Karja my podřídili koupelnu v patře obrovskému zrcadlu ve zlatém starožitném rámu, které mám po bůhví kolika pra-  rodičích, takže mosazná sprcha, kohoutky, takové ty zvlášť teplá/studená, všechny lišty v takové zašle zlaté, háčky na ručníky taky, dlouho jsme řešili obklady, dlažbu a skříňky, aby se k tomu zrcadlu hodilo, ale současně to bylo moderní, nechtěli jsme to v domě z papundeklu mít "jako starožitné" - no a dnes je koupelna zanesená deseti plastovými Titaniky v různé fázi rozkladu, hromadou pokroucených vodolepek, kyblíky od jogurtů, houbami všech barev, roborybami, pikslami od pěny a plastovým čůrajícím chlapečkem, k tomu spáry po tom, co tam před svátky několikrát nepozorovaně vytekla vana pod podlahu, popraskaly, a celá podlaha se houpe... No je to strašný, STRAŠNÝ! Někdy lituju, že ta letecká puma pod schodištěm už je odpalená, bych to tam nejradši hodila!

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 07:38

Karja Podlahu mám v koupelně bíločernou, stěny bílé, jen jednu černou s tenkým, červeným proužkem. Akorát ta černá je za vanou, takže na ni jdou vidět kapky. To nám tenkrát nedošlo, ale žíly nám to taky netrhá.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 08:17

Karja to bylo největší neštěstí...koupelna. A kor, když má ségra koupelnový studio, takže můžeš mít absolutně cokoliv. Takže to dopadlo tak, že máme béžovou dlažbu a bílý kachličky

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 09:03

Karja my máme velké bílé obklady na zdi tmave šedé (jako imitaci betonu a tmavou sparovku) na podlaze a neměnila bych. Dobře se to udržuje a pořád se mi to líbí. Máme tedy jen sprchový kout a tam jsou ty šedé obklady. Na chalupě máme bílé dlaždice (klasika Rako 15x15) a k tomu tmavě červenou podlahu a je to taky pěkný. 

Mně se teda dost líbí ty mozaiky, jak to má myslím Potrefenáhusa ale toho tehdy bylo málo, vozilo se to z Itálie nebo Španělska a stálo to strašně peněz. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 09:13

K tym kupelkam by som este dodala ze je dolezite prihliadat aky typ vody mate. U nas je tvrda zelezita voda takze oranzovy vodny kamen je fakt to co chces na bielych sparovackach  musela som ich uz farbit bielou farbou na to urceniu lebo sa to nedalo vycistit. Ked sa to tu raz bude prerabat tak pri vodnom zdroji nebude nic biele

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 11:54

Pinot Noir Hele, nemáš někde fotku? Ideálně teda před navršením Titaniků?  Kamarád plánuje předělat koupelnu v podobném duchu, tak pro inspiraci (moji, furt chce nějakou radu!).