Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. října 2016 12:10
Reakce na A666:

Myslela jsem samozřejmě druhý kolo.

Kéž bych s tebou mohla souhlasit, že po zkušenosti se Zemanem mu odpadnou někteří původní voliči. Ale moc v to nedoufám. Kdo ho mohl volit tehdy (vida způsob jeho předvolebního boje!!), tomu nevadí nic...

I když, vlastně znám jednoho jeho voliče... se kterým jsme se o těch kandidátech denně hádali  a kterej se mi po jednom z prvních ovarových extempore (teď už nevím o který z těch mnoha šlo) přišel omluvit  Takže naděje umírá poslední 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 22. října 2016 12:24
Reakce na barbucha:

No vidíš, mě třeba právě tyhle kategorické prohlášení děsně štvou :) Už sjem tu psala, že naši zemana volili a po druhé ho volit rozhodně neplánují. To samé má tchýně. Já hodila prázdnou obálku a brácha nešel volit vůbec, protože pro něj taky nebyl ani ejden kandidát úplně průchodný a myslel si, že Zeman zase takový průser nebude. To už je 5 hlasů případnému zmenaovu protivníkovi jen v naší rodině.....

On prostě Schw. byl opravdu pro mnoho lidí špatně zkousnutelný, ať už kvůli své češtině, kvůli svému šlechtickému stavu nebo kvůli spoustě jiných důvodů. jenže tehdy fakt jen málo lidí napadlo, co za zvěrstva je schopný Zeman se svými nohsledy páchat. Za sebe říkám,ž e dkyby bylo oěpt druhé kolo Schwartzeneberg vs. zeman, tak ybch tot entokrát hodila Schw., byť s lehkým sebezapřením.

Jinak Horáček pro mě osobně volitelný je, reprezentoval by dobře a má celkem utřízené názory.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 22. října 2016 12:27
Reakce na barbucha:

mně právě mnohem víc než ta jeho trapná extempore, u kterých se samozřejmě hluboce stydím a nejradši bych zalezla metr pod zem, abych se na to nemusela dívat, vadí jeho směřování zahraniční politiky, jak píše Lola, to už nejsou věci, nad kterými by se dalo mávnout rukou. Bohužel tyhle jeho opilecké excesy slouží jako kouřová clona pro mnohem závažnější věci. 

Nebo mu to nevadí a trochu se bojím, že doba přeje extremistům, ostatně si myslím, že tohle je věc, která Zemanovi stále připisuje body - že nás jakože brání proti EU a říká věci jakože tak, jak jsou.  Ostatně ho volila i moje VŠ vzdělaná známá s nadprůměrným platem a prohlásila, že nechápe, proč by Rusko mělo bejt nějak horší než USA, že je to vlastně stejný na jedno brdo, jestli nám něco diktujou Rusové nebo Američani....

Takže si myslím, že hodně záleží, co se ve volební kampani vytáhne a trochu se bojím, že nějaké evropské směřování, demokracie a slušnost fakt masy táhnout nebudou. Ostatně já si to myslela už za Klause, že horší už to bejt nemůže, mám asi fakt malou představivost.

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 22. října 2016 12:33
Reakce na Jiná Realita:

já myslím, že zemana v případném druhém funkčním období zradí zdraví. nemá šanci to vydržet, i když je naložený v lihu. buď ho klepne, nebo zdementní natolik, že se nedokáže podepsat, nebo přestane chodit. ještě můžeme doufat v nějakou diabetickou nohu, selhání ledvin....

a přiznám se, že poslední dobou čím dál častěji přemýšlím nad tím, co se stalo s "kejt"?

Já jsem slyšela - není to žádná oficiální zpráva - že ovarovi reálně hrozí ochrnutí nohou (tvrdí zdroj z IKEMu).

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. října 2016 12:37
Reakce na A666:

Nikdy jsem nechápala, proč u Schwarzenberga vadil jeho "šlechtický stav". Ten stav u nás byl přece už dávno zrušenej - a mimochodem, využíval ho jako argument jen ovar a jeho pohůnci! Výroky o degenerátech zazněly přímo v poslední velký předvolební debatě... to byl tak podpásovej hnus, že větší těžko najdeš. V situaci, kdy Schwarzenberg o původu pochopitelně nemohl mluvit... a i kdyby mohl, tak to v rámci fair play nevyužije (jsa slušně vychován ).

Jinak ten případ s tvým bráchou je přesně to, o čem jsem mluvila - teď půjde o to, hodit to jakýmukoliv protikandidátovi (pokud ovar bude tím druhým).

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. října 2016 12:41
Reakce na Potrefenáhusa:

Jeho směřování zahraniční politiky plus jeho chování. I jednotlivě by to stačilo, ale dohromady je to naprosto nesnesitelný.

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 22. října 2016 12:42
Reakce na A666:

A disciplinovaně dá hlas nejsilnějšímu protikandidátovi, ať už to bude kdokoliv (t.j. zapomene na případné dílčí osobní výhrady k té které postavě).

A kdo bude rozhodovat, kdo je nejsilnější? Od toho máme přece dvoukolovou volbu, ten nejsilnější se vyprofiluje z prvního kola. Ale dokud lidi nejdou volit, tak těžko můžeš 100% říct, kdo je nejsilnější. V USA taky v primárkách Trumpa podceňovali a dnes je to kandidát za republikány.....

Osobně si myslím,ž e aťs e dostane do druhého kola proti případnému Zemanovi kdokoliv, tak půjde opravdu dost lidí volit proti. je to podobné, jako kdyžs e do druhého kola senátních voleb v různých obvodech dostávají komunisté - taky pak dost často nezískají mandát, protože zbytek jde volit protikandidáta ať by to byl kdokoliv (vyjma typických komunistických bašt). Zeman měl v prvním volbě výhodu, že většinu lidí ani v nejčernějším snu nenapadlo, že by se mohl chovat tak strašně. Teď už tu zkušenost reálnou mají, takže volba bude naprosto odlišná od té první....

Zeman zachází už tak daleko, že znechucuje i spoustu těch, kteří ho zvolili. Jistě, nějaké tvrdé jádro mu zůstane (a bude řvát pěkně nahlas), ale myslím si, že v kampani rozpálí ten svůj h*vnomet ještě víc a to mu zlomí vaz.

Offline Lola
Avatar
97 příspěvků moje polička 22. října 2016 12:47
Reakce na Potrefenáhusa:

Vzbuzování dojmu, že USA jako Rusko, je skvělým výsledkem práce ruské propagandy. Oni nejsou tak naivní, aby čekali, že jim sami padneme k nohám, ale relativizují hodnoty a pěstují dojem, že ničemu se nedá věřit. 

Proto je mým prezidentským kandidátem No. 1 diplomat Petr Kolář, který má hodnoty perfektně srovnané, ale zná ho bohužel málo lidí. Pak generál Petr Pavel, ale ten to nechce dělat. Dále Tomáš Halík, který je pro 98% populace naprosto nepředstavitelný, a Jana Hybášková, které se myslím ještě nikdo ani nezeptal, jestli by do toho šla. Jana Švejnara bych (jsa zatrvzelým konzervativcem) za normálních okolností přehlédla jako družstevní lány, ovšem pokud bude kandidovat a bude mít šanci, podpořím ho s velkou radostí. Na pitvání takových detailů, jakože je pro mě salónním levičákem, teď není vhodná doba. 

V minulé volbě jsem volila Zuzanu Roithovou, ve druhém kole knížete, pochopitelně. 

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 22. října 2016 12:47
Reakce na A666:

A řeči o pokřiveném národu moc nemám ráda, tenhle národ pokřivili hlavně polistopadoví politici, nedivím se, že spousta lidí už většině politiků prostě nevěří. Pluss ehrálo svou roli těch 40 let komunismu, to se projevuje i v tom vychvalovaném Německu - ve skutečnosti mi při blízkéms etkání nepřijde tak úžasné, jak o něm lidé stále básní :) Jen mělo kliku,ž e mělo západního "bratra", který ho dokázala táhnout správným sěmrem. Ale mentalita lidís e (co jsem zatím měla tu čest) zase tolik neliší....

Souhlasím, už to bude 27 let od Sametové revoluce, což se zdá dlouho, ale je to jen jedna generace, to komunistické dědictví, které je v nás, asi ještě pár desetiletí přetrvá. :/

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 22. října 2016 12:52
Reakce na barbucha:

Já teda nevím, ale pokud vím, tak že je to kníže zdůrazňoval například Kalousek.... O Schwartzenbergov i e běžně v mediích psalo/mluvilo jako o knížeti (a dodnes je to tak stále) a věř tomu, že pro spoustu lidí ze starší generace (řekněme 80+) je to jako mávat červeným hadrem před býkem (stejně jako jeho exil v Rakousku a špatná čeština).

Jinak s tím hozením protikandidátovi to máš pravdu, proto doufám, že Zeman podruhé nevyhraje, protože prostě spousta lidí půjde volit vyloženě proti i kdyby jim druhý kandidát děsně vadil. podobně jako v USA dost republikánským voličů uvažuje o volbě Clintonové...

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 22. října 2016 12:56
Reakce na barbucha:

Nikdy jsem nechápala, proč u Schwarzenberga vadil jeho "šlechtický stav". Ten stav u nás byl přece už dávno zrušenej - a mimochodem, využíval ho jako argument jen ovar a jeho pohůnci! Výroky o degenerátech zazněly přímo v poslední velký předvolební debatě... to byl tak podpásovej hnus, že větší těžko najdeš. V situaci, kdy Schwarzenberg o původu pochopitelně nemohl mluvit... a i kdyby mohl, tak to v rámci fair play nevyužije (jsa slušně vychován ).

Jinak ten případ s tvým bráchou je přesně to, o čem jsem mluvila - teď půjde o to, hodit to jakýmukoliv protikandidátovi (pokud ovar bude tím druhým).

A ještě ten inzerát v blesku...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. října 2016 12:59

Já mám pocit, že jsme se ocitli zpátky v ´89! Úplný deja vu!

Vysoký školy na protest proti establishmentu vyvěšujou tibetský vlajky... hodlají ocenit prezidentem záměrně vyřazenou osobnost... svátek 28. října rovněž vypadá nadějně... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. října 2016 13:04
Reakce na unseen:

Jo! Jak říká jerry - tady už ani není co zvracet!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 22. října 2016 13:25
Reakce na barbucha:

Já mám pocit, že jsme se ocitli zpátky v ´89! Úplný deja vu!

Vysoký školy na protest proti establishmentu vyvěšujou tibetský vlajky... hodlají ocenit prezidentem záměrně vyřazenou osobnost... svátek 28. října rovněž vypadá nadějně... 

Já si říkám,ž e dkyž to takhle půjde dál, tak bude mít Zeman na Hradě soukromou oslavu 28.10. se svou aprtou a tedy nějakými vyznamenanými. protože rok od roka je těch bojkotujících lidí víc a víc (a nedivím se).

Jinak to co předvedli kolem dalajlámy je parodie, to jejich prohlášení je jak za komunistů, jsou servilní ažs e chce zvracet.

BTW teď nedávno někdo na FB sdílel Zemanův předvolební spot )z minulé volby) a dost mě to pobavilo :D Hlavně že vše, co tam řekl tak krásně dodržuje :D

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. října 2016 16:15
Reakce na barbucha:

"Já se naopak dost obávám, že Horáček bude ve stejný pozici, jako byl Schwarzenberg, na původ nehledě.

Je bohatej. Je úspěšnej. To byl sice takovej Babiš taky a elektorátu to nevadilo - ovšem když se k tomu přidruží i skutečnost, že nevypadá jako opičák, umí nosit oblek (o zjevné inteligenci nemluvě) a rovněž hovoří - a píše - bezchybnou češtinou, bude to pro naše voličstvo zase nestravitelné. Opět to zmíněnému voličstvu bude připomínat jeho vlastní nedokonalost, což - jak jsme už mnohokrát zažili - velmi těžko snáší, a výsledkem je obvinění z nafoukanosti a elitářství. A hlas pro reprezentanta lidu."

 

Mám tytéž obavy. Plus se na rozdíl od Babiše neprezentuje pohádkami typu, jak zatočí s podnikateli, kteří hledí jenom na vlastní rejžování peněz - doteď mi hlava nebere, jak mu to zbaštili lidé bez ohledu na věk či vzdělání. A na to většinové voličstvo slyší.

Ono se to vlastně dá celé shrnout i jedinou větou: lidská závist je sviňa a bohužel je u většinového voličstva stále tím hlavním rozhodujícím faktorem, jak ukázaly výsledky posledních krajských voleb.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 22. října 2016 21:24

To Zemanovo každodenní "nastolování témat" v podobě urážek, nactiutrhání, všemožných excesů, obklopováním se lidmi bez bezpečnostních prověrek atd. atd. je podle mě odváděním pozornosti - možná i záměrné a promyšlené - od mnohem podstatnějších a pro zemi nebezpečnějších věcí, jako snaha tahat nás zase někam na Východ. Z toho prvního jsem jenom otrávená, to druhé je mnohem horší. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. října 2016 22:07

tohle.

http://ekonomika.idnes.cz/jurecka-proti-mladkovi-hadaji-se-o-kvalitni-pudu-fuk-/ekonomika.aspx?c=A161020_2280481_ekonomika_rts

opravdu si myslím, že už nepotřebujeme žádné nové průmyslové zóny.

je mi z toho přímo do pláče.

nejhorší je pocit bezmoci, že proti tomu nemůžu udělat vůbec nic. že to tam vznikne, i kdybych se tam přivázala ke stromu. aby to fungovalo rok nebo i dva nebo i deset, a pak to zaniklo a zničilo půdu, která tam vznikala asi stovky tisíc let.

kvůli nenažranému panděru hamižných ubožáků.

Offline Lola
Avatar
97 příspěvků moje polička 22. října 2016 23:04
Reakce na Jiná Realita:

Mládek je jedno z největších neštěstí této vlády. 

Offline Flying_piglet
Avatar
13 příspěvků moje polička 22. října 2016 23:34
Reakce na A666:

Knizete jsem jednou tlumocila a ta cestina mi prisla v pohode. To, ze dost mumla, to uz je vec druha, ale to neni prijemne v zadnem jazyce. Nicmene cesky mluvil naprosto normalne, bez prizvuku a chyb.

K deni na hrade se radsi nevyjadruju, ta groteska uz davno nabrala takovejch obratek, ze jenom cekam na den, kdy si Ovcacek v primem prenosu CT1 jako ve filmu strhne z obliceje takovou tu silikonovou masku, pod ni bude Ctvrtnicek kterej specialnim ovladacem Zemana vypne, vysvetli, ze toto je pouze roboticka kopie, original uz je totiz davno v utajeni na statku na Vysocine kde pokojne dokoncuje svou misi prekonat Keitha Richardse v oboru samokonzervace alkoholem, a vsichni se cele te vesele taskarici spolecne zasmejeme a budeme si rikat, jak nas to ten pan Ctvrnicek ale skvele napalil a vypekl. For stoleti. 

Offline Kokoska
Avatar
28414 příspěvků moje polička 23. října 2016 00:45

Nerada bych se dočkala situace Zeman versus Škromach či Dienstbier. Mně by se líbil třeba M. Žantovský, ale zas je asi dost lidí, kteří by byli proti, protože neměli rádi Havla. Ale ono jeho jméno stejně myslím ani nepadlo.