Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline VandaRybna
Avatar
160 příspěvků moje polička 23. října 2016 08:29

Udivuje mne ochota některých diskutujících stydět se za cizí chyby. Na prezidentské volby i parlamentní volby se těším, jen si musím promyslet strategii, protože reálně začíná hrozit, že vítězem voleb bude po novu vyhlašován ten, jehož voliči nepřišli, protože se jim nechtělo.

Offline VandaRybna
Avatar
160 příspěvků moje polička 23. října 2016 08:32
Reakce na unseen:

U Schwarzenberga vadil především Miroslav Kalousek, pokud jste tu záhadu doteď nerozlouskla. 

Offline VandaRybna
Avatar
160 příspěvků moje polička 23. října 2016 08:37
Reakce na náťa66:

Myslím, že intelektuální elity umí zaujmout, jen není dost těch, které by zaujaly.

jak psala Barbucha, kostkovaná flanelka, pastouška a vřelé sousedské hospodské vztahy vítězí.

Ach zase ty vzdechy nad plebsem. A že ten samý plebs otevřeně miloval i Karla IV. nebo T.G.M., to budiž zapomenuto. Prostě lidi jsou uplně pitomí, přízemní a rozhodují se ze zásady špatně....

Najednou se v každém větším státě při každých větších volbách určitá část do té doby vážený potenciálních voličů promění úderem dne voleb v nemyslící voly, kteří volí, zcela nepochopitelně, úplně blbě a nesmyslně, ať už jsou to brexitáři, voliči Trumpa  (nebo Clintonové), Babiše, Zemana, či já nevím koho. Prostě nevolili jako já = plebs.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 23. října 2016 11:57
Reakce na VandaRybna:

"Udivuje mne ochota některých diskutujících stydět se za cizí chyby. "

Nejde o ochotu nebo snad nějakou formu masochismu. A nejde ani o "cizí" chyby - ten tvor je zkrátka naším reprezentantem.

Až bude tvoje rodina veřejně známá převážně díky nehodnému strýčkovi, proslulém podvodníkovi a ožralovi, plodícímu ostudu všude, kam vkročí, asi taky nebudeš skákat nadšením, když si na tebe budou sousedky ukazovat prstem... 

"Ach zase ty vzdechy nad plebsem. A že ten samý plebs otevřeně miloval i Karla IV. nebo T.G.M., to budiž zapomenuto. "

Kdepak zapomenuto. Jenom je v této souvislosti nutné připomenout, že ani ten plebs už není, co býval  Totiž že díky odlivu části národa během čtyřiceti let komunismu (a působením zmíněného systému na ty, kteří zůstali) došlo k degeneraci právě i toho obyčejného plebsu.

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 23. října 2016 13:49
Reakce na VandaRybna:

U Schwarzenberga vadil především Miroslav Kalousek, pokud jste tu záhadu doteď nerozlouskla. 

Samozřejmě, že to vím, TOP09 to taky věděli, proto ho taky v tom období zamkli někam do sklepa a ani o něm nemukli. Nicméně velký vliv měla i přepálená kampaň, která byla hlavně v závěru dílem dost nátlaková (Přemluv bábu aj.), dílem podcenili to, že soupeř může být taková svině (ten inzerát v Blesku, blbé kecy o zdegenerovaných knížetech, znásilňujících zemanech, popírání minulosti, zastrašování Kalouskem, podpora od komunistů, lži - to dokonce řekl i NSS, nicméně volbu uznal).
Dost lidí volilo ne pro Zemana, ale proti Karlovi.

I přesto, že bylo zemanovo vítězství jasné, nebylo nijak drtivé, ten rozdíl nebyl tak velký, doufám, že v r. 2018 se bude volit proti Zemanovi.
I. kolo KS vs. MZ  
1 204 195 (23,40 %) : 1 245 848 (24,21 %)

II. kolo KS vs MZ
2 241 171 (45,198 %) : 2 717 405 (54,802 %)


Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 23. října 2016 13:56
Reakce na Kokoska:

Nerada bych se dočkala situace Zeman versus Škromach či Dienstbier. Mně by se líbil třeba M. Žantovský, ale zas je asi dost lidí, kteří by byli proti, protože neměli rádi Havla. Ale ono jeho jméno stejně myslím ani nepadlo.

Situace Škromach vs Zeman by nastat neměla, Škróma říkal, že do toho půjde, jen když nebude kandidovat Ovar. Navíc Škróma je teď u voličů v nemilosti, ve volbách do senátu neuspěl (33,2 % : 66,8 %). 

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 23. října 2016 14:45
Reakce na VandaRybna:

Ach zase ty vzdechy nad plebsem. A že ten samý plebs otevřeně miloval i Karla IV. nebo T.G.M., to budiž zapomenuto. Prostě lidi jsou uplně pitomí, přízemní a rozhodují se ze zásady špatně... 

OLOL
Jakože situace ve 14. století a mezi I. a II. sv. válkou byla stejná, nebo aspoň srovnatená s dnešní? Ale víš o tom, že Karel IV i TGM nebyli zvoleni v přímé volbě? Karla na slavnostním zasedání českého zemského sněmu prohlásil za svého nástupce jeho otec Jan Lucemburský a sněm to přijal. TGM zvolilo za prezidenta Revoluční Národní shromáždění.


Offline VandaRybna
Avatar
160 příspěvků moje polička 23. října 2016 15:00
Reakce na barbucha:

"Udivuje mne ochota některých diskutujících stydět se za cizí chyby. "

Nejde o ochotu nebo snad nějakou formu masochismu. A nejde ani o "cizí" chyby - ten tvor je zkrátka naším reprezentantem.

Až bude tvoje rodina veřejně známá převážně díky nehodnému strýčkovi, proslulém podvodníkovi a ožralovi, plodícímu ostudu všude, kam vkročí, asi taky nebudeš skákat nadšením, když si na tebe budou sousedky ukazovat prstem... 

"Ach zase ty vzdechy nad plebsem. A že ten samý plebs otevřeně miloval i Karla IV. nebo T.G.M., to budiž zapomenuto. "

Kdepak zapomenuto. Jenom je v této souvislosti nutné připomenout, že ani ten plebs už není, co býval  Totiž že díky odlivu části národa během čtyřiceti let komunismu (a působením zmíněného systému na ty, kteří zůstali) došlo k degeneraci právě i toho obyčejného plebsu.

A co radíte, zastřelit sebe, nebo strýčka?

Offline VandaRybna
Avatar
160 příspěvků moje polička 23. října 2016 15:03
Reakce na unseen:

Já bych se přímé volby prezidenta po zkušenostech z té první taky mileráda vzdala a žádných prezidentských voleb v naší vlasti se již účastnit nehodlám. Nebylo to k ničemu, jen další volební kampaň zaneřáďuje veřejný prostor a přepjatí jedinci mají další příležitost exhibovat (tím jsou myšleni jak někteří kandidáti, tak někteří jejich voliči).

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 23. října 2016 15:33
Reakce na VandaRybna:

Ona poslední volba Klause teda byla taky pěkná ostuda.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 23. října 2016 16:50
Reakce na VandaRybna:

A co radíte, zastřelit sebe, nebo strýčka?

Tady je každá rada drahá 

Nicméně znova opakuju, že nejde o žádnou ochotu ani o sklony k trpitelství. Prostě ne každý je rád zastupován odpudivou kreaturou, protože část její špíny nevyhnutelně ulpí i na něm. Ale nevylučuju, že naopak někomu to může být úplně jedno 

Offline Olinka
Avatar
141 příspěvků moje polička 23. října 2016 17:39
Reakce na A666:

Zeman měl v prvním volbě výhodu, že většinu lidí ani v nejčernějším snu nenapadlo, že by se mohl chovat tak strašně. Teď už tu zkušenost reálnou mají, takže volba bude naprosto odlišná od té první....

Tak to se přiznávám jsem byla přesně já - v prvním kole jsem myslím, ještě volit šla, ale když nám zbyli Karel a Miloš, tak jsem si řekla, že je mi to jedno - k Schwarzenbergovi jsem měla taky své výhrady, přišlo mi to - tehdy! - docela nastejno. No to jsem netušila, co se bude na Hradě všechno dít. Takže oři příštích prezidentských volbách už ten zadek zvednu i napodruhé (jen teda doufám, že pokud už se tam dostane, tak jeho oponentem nebude někdo ve stylu Konvičky nebo Sládka!!!!).

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 23. října 2016 18:29
Reakce na unseen:

To musí bejt fejk-profil! To je tak hloupý, až se tomu nedá věřit, že je tohle možný!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 23. října 2016 18:49
Reakce na unseen:

No milý Ovčáček pro to dokonce založil i novou Fb stránku velmi vtipně nazvanou: "28.října 2016 bez nenávisti" :D

https://www.facebook.com/28rijen2016/

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 23. října 2016 19:53
Reakce na unseen:

Zajímalo by mě, co chce Ovčáček tím zajímavým přirovnáním říct. 

Tady je vidět, že všechny žaloby pro pomluvu/urážku jsou marný - nejen proto, že ty šmejdy k omluvě nikdo nedonutí. Ale už z principu. Na takovou drzost je jediná odpověď: pár facek.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 24. října 2016 09:50

Min. Herman si udělal ze svého strýce razicí štít, kterým si buduje své politické metro

autor této velké myšlenky\ Jiří Ovčáček

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 24. října 2016 10:46
Reakce na náťa66:

Kdyby to ti hradní géniové nerozmazávali, taky by se ani nevědělo, že Herman nějakého strýce má. 

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 24. října 2016 10:48
Reakce na Kokoska:

No právě, oni si nadělají hromádku a ještě ji pořádně rozšlapou.

Offline lála_druhá
Avatar
8 příspěvků moje polička 24. října 2016 12:38

Jsem pochopitelně taky znechucena. Volila jsem jako Lola, Roithovou a Schwarzenberga (toho jako menší ze dvou zel). Zemana volil kupříkladu můj otec (ročník 1930), taky jako menší ze dvou zel - pro něj. On totiž zažil druhou světovou válku a Schwarzenberg je pro něj hlavně Němec. Hulvátství Zemana mu asi taky vadí (i když to nerad přiznává), ale zas mu padl do noty s protiuprchlickou vlnou. To uvádím jen jako další důvod, proč pro někoho Zeman ano.