Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 20. října 2016 13:29

Ježiš, mně je vážně špatně....jako úplně fyzicky nevolno, kdybych mohla jdu si snad dát panáka. A to jsem ještě dnes neotevřela žádné zprávy. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 20. října 2016 14:00

A to jsem přivlála od doktorů v takové euforii...  Jdu si normálně toho panáka dát. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 20. října 2016 14:08
Reakce na A666:

"Zemana tehdy volilo něco přes 2.5 milionu lidí, což je teda relativně dost v porovnání se současnou účastí. Ale ten jeho výrok byl hodně mimo i proto, že vyhrál o pár procent, ne nijak drtivě......"

Tak já znám dva lidi, co Zemana volili a dodnes toho nelitujou. Oba jsou VŠ vzdělaní, řekla bych dost chytří lidé, ale z nějakýho pro mě nepochopitelnýho důvodu jim tohle padá úplně na nějakou slepou skvrnu.  (Jeden z nich je můj bývalý, se kterým jsem žila skoro 10 let, v politice a světonázoru jsme se teda nikdy spíš neshodli,  ale tohle nechápu, nechápu, jakože fakt NECHÁPU (ještě že jsme se rozešli už předtím, haha, bysme pak stejně museli :-D )

"Já jsem nakonec do urny hodila prázdnou obálku, nelíbils e mi ani ejden kandidát a osobně jsem měla námitky proti celému průběhu volby, kdy se bilo na poplach, aby do druhého kola nepostoupil Zeman s Fischerem, což dle mého hodně ublížilo zbylým kandidátům a vydělal na tom právě Schwartzenberg, jehož kampaňs e mi abych pravdu vůbec nelíbila a přišla mi až jako svým způsobem klamavá ve snaze získat hlasy nejmladších voličů."

Já jsem to vnímala úplně jinak, spíš jako střet ideálů s realitou, pro mě je Schwarzenberg dodnes symbolem jistých idejí a hodnot, stejně jako byl Havel a ten závěr kampaně, který bohužel dost lidí otrávil, jsem naprosto chápala, protože mě fakt polévalo v těch posledních dnech horko při představě, že by se Zeman fakt tím prezidentem mohl stát. Když oznámil kandidaturu, tak já jsem se tomu fakt upřímně zasmála, protože jsem měla dojem, že je to už odepsaná znemožněná politická troska naprosto bez šance....

A k té Schwarzenbergově češtině - tenkrát to moc pěkně někdo okomentoval v Respektu - že zatímco Schwarzenbergovi neni bohužel rozumět, co říká, Zemanovi to bohužel rozumět je.

A doufám, že kromě Horáčka bude už konečně kandidovat ten Jaromír Jágr, jinak se fakt bojím, že tu budem ublinkávat ještě hezkých pár let.....

(šmarjá, nemohl by kandidovat třeba Babiš? Nemám se začít bát???)

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 20. října 2016 14:45
Reakce na Potrefenáhusa:

OT: haha to s temi rozdilnymi politickymi svetonazory mi to neco pripomina - ma byvala ted voli svobodny, a kdyby jen ona, este dva spolecni kamaradi v cesku ze starych dob. Ale protoze se spolu chceme dal kamaradit, tak se o politice zasadne nebavime (nepsana dohoda) :D

Online Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 20. října 2016 14:55
Reakce na Lilly_Ku:

no my to máme stejně, teda já se s lidma, se kterejma nesouhlasim, o politice fakt nebavim, ono to ani nemá cenu. Jinak já to zjistila už dávno, že je to víceméně asi prastarej spor mezi dvěma zcela protichůdnýma světonázorama, já tomu říkám idealisti vs. (ty druhý přesně neumim pojmenovat, takže nejspíš) pragmatici a ono dospět k nějaký shodě je prostě nemožný. Myslím docela dobře tohle reprezentuje Havel x Klaus.

 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 20. října 2016 15:39
Reakce na Potrefenáhusa:

presne. ono fakt je, ze i kdyz se to na prvni pohled nezda, je politika v konecne instanci otazkou viry v urcite zakladni principy, ktere pak urcuji celkovy postoj. a pokud dva lidi veri v neco jineho, tak budou stejny jev vykladat dvema ruznymi zpusoby.

my se na zacatku parkrat zhadali jak kone, u nas je to jeste komplikvanejsi tim, ze cast tech lidi se aktivne politicky angazuje. ale pak to nejak fakt samo vyplynulo, ze se proste o politice nebavime. ani jeden z nas o tom nezacina a od te doby je kamaradstvi zase fajn :) jsem rada, ze jsme nakonec nasli tohle reseni.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 20. října 2016 20:25
Reakce na Potrefenáhusa:

Z toho si nic nedělejte, já zase zírala, když moje kolegyně přišly s tím,ž e budou volit Babiše, neb je pravicový (protože podnikatel) a nebude krást, protože už má dostatečný majetek..... No, jelikož se o politice s přáteli taky moc nebavím, tak jsem to nekomentovala.

Jinak já měla prostě s celou tou kampaní před prezidentskýma volbama problém, přišlo mi, že to hodně zkreslily průzkumy a prostě se mi nelíbilo to přesvědčování, že mají lidé volit Schwartzenberka, protože jediný má šanci dostat se do druhého kola. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby to tak nebylo. A jelikož mi Schw. propagovalo spousta lidí na FB, tak jsem k němu prostě získala averzi, protože jsem měla předtím úplně jiného favorita...... nelíbilo se mi vnucování, že nemám volit toho, koho jsem chtěla, protože by to byl zahozený hlas ale mám volit Schw. (stejný problém mám i masírky že je blbost volit malé strany, co nemají šanci se do PS dostat). A to, že z něj udělali pankáče mi prostě přišlo hrozně manipulativní, protože on je zrovna zástupce konzervativní pravice a tímhle se tvářil, že je někdo, kdo není. Jasně, že to šlo za šéfy kampaně, ale stejně. Je otázka, kolik lidí si tou kamapaní získal a kolik naopak ztratil.

Já se teda kandidatuře Zemana nesmála, považovala jsem ho od začátku za silného kandidáta.

"A k té Schwarzenbergově češtině - tenkrát to moc pěkně někdo okomentoval v Respektu - že zatímco Schwarzenbergovi neni bohužel rozumět, co říká, Zemanovi to bohužel rozumět je."

Jo a ta čeština je dle mého prostě docela zásadní. Prezident je hlavně reprezentativní funkce a s tím je spojená spousta a spousta projevů a nedovedu si představit, jak by je Schw. podával, protože já mám teda problém mu rozumět i velmi krátká vyjádření.... Ano, vedl by si lépe v zahraničí, to nepopírám. A ano, u Zemana je zase problém forma, to také nepopírám. Ale prostě srozumitelný projev je jednou z ěvcí, tkerou člověk v reprezentativní funkci musí zvládat, vzpomeňme na krále Jiřího v Anglii, který se léčil s koktáním, neb bylo nemyslitelné, aby reprezentant monarchie koktal na veřejnosti při projevech.

"šmarjá, nemohl by kandidovat třeba Babiš? Nemám se začít bát???"

Babiš kandidovat nebude, pro jeho zájmy má prezident moc málo pravomocí. babiš se chce stát premierem, protože tak by své zájmy mohl prosazovat nejlépe.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 20. října 2016 21:01
Reakce na A666:

jo, setkala jsem se i s názorem volím babiše, protože tím přece podporuju české zemědělce

kolikrát fakt nemam slov. a to se opravdu pohybuju mezi relativně inteligentníma, normálníma lidma... (tohle zrovna ing. cca 30 let:-O

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 21. října 2016 09:22
Reakce na A666:

" A to, že z něj udělali pankáče mi prostě přišlo hrozně manipulativní, protože on je zrovna zástupce konzervativní pravice a tímhle se tvářil, že je někdo, kdo není. Jasně, že to šlo za šéfy kampaně, ale stejně."

Manipulace (v kampaních i všude jinde) se nebojím -  vím, že se mnou nikdo nehne

Ale toho pankáče jsem pochopila jinak - ne že ze sebe jindy pravověrný konzervativec dělá pomalu anarchistu, ale že se tím prostě jen naznačuje, že je (mohl by být) volitelný i pro mladé lidi. A ti nejsou (většinou) pitomí, takže pochybuju, že by skutečně očekávali, že kandidát přijde s čírem na hlavě  Přičemž Zeman byl jak dělanej pro důchodce, takže to chtělo nějakej protipól.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. října 2016 14:55

Popojedem. Tak copak tady máme dnes?

Jiří Brady - přežil pochod smrti, po válce odešel do Kanady, pomáhal ostatním uprchlíkům před komunistickou totalitou, zorganizoval sbírku na tiskárnu pro Lidové noviny. Minulý týden byl informován Kanceláří prezidenta, že 28. října obdrží vysoké státní vyznamenání. Dnes ze seznamu vyznamanávaných zmizel. Jiří Brady je strýcem Daniela Hermana.

http://www.lidovky.cz/zeman-nevyznamena-hermanova-stryce-bradyho

Tisíc blicích smajlíků.

Offline Lola
Avatar
97 příspěvků moje polička 21. října 2016 15:34
Reakce na domenica:

Quo usque tandem abutere...  

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. října 2016 16:14
Reakce na domenica:

Vím, že se pořád opakuju, ale vždycky, když si myslím, že už mi z jednání našeho pana prezidenta nemůže být víc na zvracení, přijde s něčím, co to trumfne.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 21. října 2016 16:17

Ono by se zvracelo, ale už není CO.

Offline Karja
Avatar
35837 příspěvků moje polička 21. října 2016 16:27

Já počítám s tím, že Zemanovi další kandidaturu překazí špatný zdravotní stav, ale z části se obávám toho, jestli chlast spíš to tělo nezakonzervovává. 

Ovšem kdo bude kandidovat další a zda to půjde vůbec volit je otázka.

Jak se zbavíme Babiše ještě nevim, Andrej se zdá být značně vitálním.

Offline Lola
Avatar
97 příspěvků moje polička 21. října 2016 17:34
Reakce na Karja:

Špatný zdravotní stav (alkoholová demence) mu brání vykonávat úřad už teď, a přesto tam dělá ostudu s obdivuhodnou vytrvalostí, takže na to bych moc nesázela. 

Já mám svoje kandidáty na prezidenta vybrané, ale jednak nevím, jestli jsou volitelní pro dostatečně široké spektrum lidí, a jednak nevím, jestli do toho vůbec půjdou :(

O Babiše strach nemám, ten se odrovná samospádem. Jeho mantra nejsme jako oni, makáme je příliš slabá na to, aby vydržela delší dobu, a jiné nosné téma v podstatě nemá. Diluviální příšery vzývající Putina a Čínu mají bohužel mnohem tužší kořínek. 

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 21. října 2016 19:34
Reakce na Karja:

Já počítám s tím, že Zemanovi další kandidaturu překazí špatný zdravotní stav, ale z části se obávám toho, jestli chlast spíš to tělo nezakonzervovává. 

Ovšem kdo bude kandidovat další a zda to půjde vůbec volit je otázka.

Jak se zbavíme Babiše ještě nevim, Andrej se zdá být značně vitálním.

I kdyby zakonzervoval, cukrovka s kouřením je fakt hodně blbá kombinace. 

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 21. října 2016 19:55
Reakce na Lola:

Horáček už oficiálně oznámil, že do toho půjde. Vím, že to nemusí být kandidát pro každého, ale je třeba si uvědomit, že v dané situaci si nemůžem moc vybírat.  Horáček má reálnou šanci zemana porazit, navíc se zdá, že není čím ho sestřelit, jako třeba Schwanzerberga jeho "špatným původem" a nemá "závadné" předky.

Exkluzivní průzkum: Prezidenta Zemana by mohli porazit dva lidé

Prezidentský výzkum



Já mám svoje kandidáty na prezidenta vybrané, ale jednak nevím, jestli jsou volitelní pro dostatečně široké spektrum lidí, a jednak nevím, jestli do toho vůbec půjdou :( 

Doufejme. Mě překvapuje, že má pořád tak vysoké preference, i když krade jak straka a fňuká jak malý kluk. Snad mu přitíží EET.

O Babiše strach nemám, ten se odrovná samospádem. Jeho mantra nejsme jako oni, makáme je příliš slabá na to, aby vydržela delší dobu, a jiné nosné téma v podstatě nemá. Diluviální příšery vzývající Putina a Čínu mají bohužel mnohem tužší kořínek. 

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 21. října 2016 20:01
Reakce na domenica:

Popojedem. Tak copak tady máme dnes?

Jiří Brady - přežil pochod smrti, po válce odešel do Kanady, pomáhal ostatním uprchlíkům před komunistickou totalitou, zorganizoval sbírku na tiskárnu pro Lidové noviny. Minulý týden byl informován Kanceláří prezidenta, že 28. října obdrží vysoké státní vyznamenání. Dnes ze seznamu vyznamanávaných zmizel. Jiří Brady je strýcem Daniela Hermana.

http://www.lidovky.cz/zeman-nevyznamena-hermanova-stryce-bradyho

Tisíc blicích smajlíků.

Jestli jste se utěšovali tím, že si toho aspoň nevšiml nikdo z venku, tak mám špatné zprávy.

REUTERS: Czech president accused of scrapping Holocaust survivor medal due to Dalai Lama 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. října 2016 20:09
Reakce na Potrefenáhusa:

pro mě tedy přestal byl kníže bohužel nositelem poslední hodnoty v okamžiku, kdy ubytoval toho ruského zlodějského příživníka. asi proto jakožedisident, nebo nevím, možná už je prostě senilní. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. října 2016 20:12
Reakce na unseen:

diluviální příšery 

aspoň jste mi zlepšila náladu po zjištění, že nevyznamenají na truc pana bradyho...