Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 19. října 2016 20:09
Reakce na barbucha:

Taktez 

Takovej hnus

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 19. října 2016 20:10

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 19. října 2016 20:36

Ad senát - princip je jistě správný, ale máte pocit, že u nás senát funguje správně a pracuje efektivně? Mně se zdá, že je to odkladiště těch, kteří končí kariéru a nemají kam jít. Kandidatura Váni a Slováčka budiž příkladem. Jednou jsme v minulém bydlišti potřebovali pomoc senátora, když nám před domem měli stavět benzinku a další obchod (Billu). Obojí je od toho místa v obou směrech v dostatečném počtu. Senátor tehdy mohl zasáhnout do jednání, neudělal to, celkem se od toho distancoval. Prý vybavenost je v zájmu občanů. Zrušil se kvůli tomu pás zeleně, zvýšil se hluk a počty bezdomovců s krabicákem.

Dál se mi krutě nelíbí kumulace funkcí (to platí i pro parlament) - jak může být někdo senátorem, hejtmanem a kdoví čím ještě? To je to senátorování asi hodně náročná práce, když se u toho stihne mnoho dalšího.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. října 2016 20:41
Reakce na Kokoska:

Tak můžeme se bavit o tom, že v běžnou dobu senát u nás moc nefunguje. Ale senát je prostě taková pojistka, že dkyž ve volbách do sněmovny někdo výrazněji uspěje, tak si stále nemůže dělat co ybs e mu zlíbilo. Tak to beru. To, že by se měla jeho funkce i v běžném životě zlepšit je věc druhá, ale nikomu nepomůže, když vylijeme s vodou z vaničky i dítě....

Jinak kumulace funkcí se mi taky nelíbí, ale jak jste poznamenala, je to i v parlamentu, takže ybch to enřešila jen jako probléms enátu...

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 19. října 2016 20:46
Reakce na A666:

"...v běžnou dobu senát u nás moc nefunguje"

Takže je v pořádku ho ve stejné podobě pěstovat dál s nadějí, že se to možná někdy zlepší? 

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 19. října 2016 20:48
Reakce na Kokoska:

"...v běžnou dobu senát u nás moc nefunguje"

Takže je v pořádku ho ve stejné podobě pěstovat dál s nadějí, že se to možná někdy zlepší? 

Ano.

Navíc ty kreatury tam si volíme my sami, stejně jako do sněmovny a všude jinde.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. října 2016 20:54
Reakce na Kokoska:

"...v běžnou dobu senát u nás moc nefunguje"

Takže je v pořádku ho ve stejné podobě pěstovat dál s nadějí, že se to možná někdy zlepší? 

Ano, protože nikdy nevíme, kdy tu brzdu budeme potřebovat. Mě se fakt nelíbí představa, že příště vyhraje do sněmovny s převahou Babiš a začne si žonglovat s ústavou tak, jak mu to bude vyhovovat (jeho vlastním zájmům), ideálně ještě ve spojení se Zemanem prezidentem......

Koneckonců, senátory volí voliči, pokud mají pocit, že ty stávající nic nedělají, tak ať si příště zvolí někoho jiného.....

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 19. října 2016 20:58
Reakce na Kokoska:

"...v běžnou dobu senát u nás moc nefunguje"

Takže je v pořádku ho ve stejné podobě pěstovat dál s nadějí, že se to možná někdy zlepší? 

Ano. (Mimochodem ani Váňa, ani Slováček, ani třeba Harapes neuspěli)

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 19. října 2016 21:27
Reakce na Kokoska:

Ad senát - princip je jistě správný, ale máte pocit, že u nás senát funguje správně a pracuje efektivně? Mně se zdá, že je to odkladiště těch, kteří končí kariéru a nemají kam jít.

Totéž se dá říct i o funkci prezidenta a momentálně je celkem k ničemu i sněmovna. ;)
Kromě toho, že senát může např. zajistit, že Bába nebude moct řídit štát ako firmu, pokud vyhraje s 30 %, se do něj můžou dostat zajímavé osobnosti bez ohledu na vůli polit. stran. 


Princip institucí je smysluplný a užitečný, selhává to na lidech a to jak na politicích, tak na voličích, protože ti je do těch funkcí dostali. Tím, že zrušíš senát, to nevylepšíš, spíš naopak. Naštěstí ústavní instituce nejdou jen tak zrušit.


Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 19. října 2016 21:34

Unseen: Naštěstí ústavní instituce nejdou jen tak zrušit.

Naštěstí!

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 19. října 2016 21:35
Reakce na Kokoska:

"...v běžnou dobu senát u nás moc nefunguje"

Takže je v pořádku ho ve stejné podobě pěstovat dál s nadějí, že se to možná někdy zlepší? 

Tak ono toho u nás špatně funguje víc, viz můj předchozí příspěvek. Nebo i... http://zpravy.idnes.cz/zruseni-kladenske-organizace-ceskeho-svazu-bojovniku-za-svobodu-pyl-/domaci.aspx?c=A161018_142349_domaci_jkk

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 19. října 2016 23:10

Koukám jak jsem rozbouřila emoce. Až příště budu na někoho naštvaná a napíšu "nejradši bych ho zabila", nepište mi, že to zákon nedovoluje, ano?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. října 2016 07:02

Hnusem  až lapám po dechu. 

Kdybyste chteli vyjádřit svůj odpor proti prohlášení nejvyšších ústavních činitelů, můžete se připojit k petici a šířit ji i dál.

Musíme ukázat,ze nejsme stejné shity, jako ti šašci.

http://e-petice.cz/petitions/spolecne-prohlaseni-nejvyssimi-ustavnimi-ciniteli-nezastupovanych-obcanu-cr.html

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. října 2016 08:55
Reakce na Kokoska:

Koukám jak jsem rozbouřila emoce. Až příště budu na někoho naštvaná a napíšu "nejradši bych ho zabila", nepište mi, že to zákon nedovoluje, ano?

Jaképak emoce. Prostě a jednoduše každý s tebou nemusí souhlasit, se s tim smiř

Offline Lola
Avatar
97 příspěvků moje polička 20. října 2016 09:09
Reakce na Kokoska:

Ad senát - princip je jistě správný, ale máte pocit, že u nás senát funguje správně a pracuje efektivně? Mně se zdá, že je to odkladiště těch, kteří končí kariéru a nemají kam jít. Kandidatura Váni a Slováčka budiž příkladem. Jednou jsme v minulém bydlišti potřebovali pomoc senátora, když nám před domem měli stavět benzinku a další obchod (Billu). Obojí je od toho místa v obou směrech v dostatečném počtu. Senátor tehdy mohl zasáhnout do jednání, neudělal to, celkem se od toho distancoval. Prý vybavenost je v zájmu občanů. Zrušil se kvůli tomu pás zeleně, zvýšil se hluk a počty bezdomovců s krabicákem.

Dál se mi krutě nelíbí kumulace funkcí (to platí i pro parlament) - jak může být někdo senátorem, hejtmanem a kdoví čím ještě? To je to senátorování asi hodně náročná práce, když se u toho stihne mnoho dalšího.

Já opravdu chápu, že nesmyslné stavby lidi v místě pobouří, a soucítím. Můj vlastní zuřivý odpor proti debilnímu Bauhausu postavenému hned naproti Baumarktu v Brně-Ivanovicích, navíc na kvalitní orné půdě, budiž toho důkazem. Ovšem role senátorů opravdu nespočívá v tom, aby řešili věci tohoto typu. Já jsem ráda, že senát máme. Nesmyslné kumulace funkcí (hateman Haszek Mihály by mohl vyprávět) se musí řešit jinak, a personální obsazení senátu máme v rukou my sami voliči. 

Offline Lola
Avatar
97 příspěvků moje polička 20. října 2016 10:57

Hned tady mám pro Senát práci. Neví nějaký přítomný právník, jestli by tu hradní kreaturu nešlo už konečně definitivně odvolat buď kvůli alkoholové demenci, když zdejší státní zřízení začal považovat za absolutistickou monarchii, případně za velezradu, kvůli témuž? 

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/prezident-zeman-nechce-povysit-sefa-vezenske-sluzby-dohnala/r~149b94b0969b11e6b026002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-1

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 20. října 2016 11:08
Reakce na A666:

tak tak. navic podobnou argumentaci uz jsme tu jednou meli, pry lustracni zakon je zastaraly, nepotrebujeme ...

jako ja proti debate o smyslu senatu vcelku nic nemam ale nelibi se mi ta ucelova argumentace.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 20. října 2016 11:10

Aktuální ilustrace z fb respektu

Amun
Avatar
20. října 2016 11:46
Reakce na Potrefenáhusa:

smutne v tom, jak moc trefne to je. Mi to hrozne pripomina hlasku z dva a pul chlapa "jestli zaleze jeste vic, budeme ho muset drzet za nohy" :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. října 2016 12:08
Reakce na Potrefenáhusa:

Ta ilustrace je zavádějící. Krteček se ve skutečnosti nalézá na zcela opačném konci trávicího traktu.