Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 03. března 2020 16:44
Reakce na bosibori:

No ono není rouška jako rouška. Rouška je prý k ničemu https://www.youtube.com/watch?v=tHHx3lPGuTw

takže asi lepší respirátor. 

​Roušky jsou taky důležité, ale ne jako ochrana před nákazou, al jako ochrana těch ostatních, pokud já mám problém.......

Mutziputzi 

helé v půlce února se odeslalo 5 tun zdravotnického materiálu. To, co poslali teď na začátku března už je fakt jen prázdné gesto, Čína to v klidu zvládá i bez našich rukavic, respirátorů a dezinfekce. Kromě nás už touhle dobou pomoc nikdo neposílal

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 03. března 2020 16:46

A666 Plus vláda o tom prý nevěděla

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2020 17:00

A666 tos nasla kde ze uz nikdo neposilal? BTW humanitarni pomoc gesto klidne bejt muze, klidne i budouci byznys.

Sweet Potato prdlajs, Petricek to komentoval na Twitteru

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 03. března 2020 17:03

Mutziputzi Jo, ale napřed se AB vyjádřil v tomto smyslu. Kapku chaos.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2020 17:05

Sweet Potato Andrej nechtel poslat nic, resp. Penize, ze stejnyho duvodu jako pisou kolegyne, ale zahy otocil

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 03. března 2020 18:47
Reakce na Mutziputzi:

Solathis 50 tisíc nebo kolik se jich poslalo se snad dá obratem vyrobit, to neni nic spásnýho ze cenu toho se projevit jako ignorant.

​Hele že tys dneska neposlouchala (další) tiskovku tvýho favorita?! To teda máš černej putník brouku!

No a brečel tam jak želva že roušky a respirátory nejsou... a že to skoupili různý spekulanti... ať to lidi vod nich nekupujou a že je nutný tomu dát ňákej řád, takže se prej dneska iniciativně zeptal výrobců kolik sou schopný dodat (výsledek ovšem cudně utajil)... a že se zeptal všech špitálů kolik by tak chtěli (výsledek dtto)... pak mluvil Ludvík kterej vypočítal kolik desítek tisíc potřebuje na měsíc... no skuhrali jak vo závod. 

Výsledek nula. Prostě nemáme nic, se s tim smiř.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2020 18:50

barbucha prosim te, sem videla takovejch lifehacků, podprsenku rozpul a mas hned dva, si snad poradime ne??

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 03. března 2020 18:55

Mutziputzi 

Já nenosim pušky, ty moje moc izolovat (a ani držet) nebudou, sou to jen pytlíky

Jako Češi si dycinky poraděj, ale todleto zrovna nevim jak vyřešit. Vod toho si platíme lidi, ne? Ovšem dle dnešní tiskovky to nevědi taky.

V těch špitálech je to zrovna blbý, a vostuda k tomu. To snad i v Lambaréné na tom byli líp

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 03. března 2020 20:43

Mě přijde neskutečný, že paniku vyvolává sám ministr zdravotnictví. Přímý vstupy do vysílání TV, kde dopodrobna probírají věk, národnost atd. případy u nás, to vypadá, jak kdyby z toho měli radost, že vyšlo i na nás.

Offline continuity
Avatar
33568 příspěvků moje polička 03. března 2020 22:02

rozarka já kdyz sleduji tu paniku a opatření, tak mě zajímá, co budeme dělat až to bude 100+ nakažených. Doufám, že mi pod okny nebude hlídkovat domobrana.

Hygienici a epidemiologové svorně tvrdí, že k panice není žádný důvod, opatření jsou obecně dost přemrštěná, ale prostý lid tomu rozumí lépe a politici ( včetně komunálních) vyslyší hlas lidu. 

U nás v práci jsou denně dva clanky na intranetu o aktuálním vývoji + dostaneme minimálně jeden email od BOZP nebo krizového řízení.

Za největší problém  považuji osobne chybějící roušky a respiratory u zdravotníků/rizikových skupin. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 03. března 2020 22:53

continuity 

Jo, ty roušky a respirátory jsou průser. Mimochodem, je fakt trochu chuccpe jeden den vyvézt 50 tisíc roušek a respirátorů do Číny a druhý den na to uvalit na respirátory embargo....

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/respiratory-ministerstvo-zakaz-vyvoz-cr.A200303_220314_domaci_lesa

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. března 2020 06:14

A666 Hele a fakt neni rozdíl mezi humanitární pomocí a prodejem? 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 04. března 2020 07:24

 Zrovna včera nám vyprávěla kamarádka pracující na Bulovce, že jim tam dorazila rodinka vracející se z Itálie, teploty, kašel. Poprosili je, ať si skočí na infekční, když už tam jsou, milá rodinka odmítla a odešla domů. Panika je, jako by se blížila apokalypsa, mouky se nakupujou na roky dopředu, ale skutečně důležitý opatření se nedodržujou.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 04. března 2020 09:01
Reakce na Mutziputzi:

A666 Hele a fakt neni rozdíl mezi humanitární pomocí a prodejem? 

​Ty je prostě omlouváš za každou cenu, že jo. Ale bod za vytrvalost!

Prosimtě, humanitární pomoc je fajn věc, ale jako s každou dobročinností a pomocí se to má tak, že nejdřív zachraňuješ sebe, a pak teprve ty vostatní. Ne že dáš žebrákovi poslední korunu/skývu, aby ti nezbylo nic a zdechla hlady. To nemá logiku přece. Musíš na to rozhazování nejdřív prostě mít!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. března 2020 09:10

barbucha Humanitární pomoc neni rozhazování, to tady nechápete zřejmě, je to symbol, gesto a solidarita, paralela s kyslíkovou maskou je mimo. Koukam ho*no křesťanka jedna jak druhá

A hlavně mi prosim tě nepiš zas o mý umanutosti, to že se nenecham uklovat a nerezignuju na osvětu s tim že si máte myslet co chcete je přece pozitivní, jinak samozřejmě je vyloučený, že byste mě přesvědčily, že humanitární pomoc je špatně a rozhazování a blablabla, nesmysl.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 04. března 2020 09:20

Mutziputzi 

Ty mi prostě nechceš rozumět! 

Nikdo netvrdí, že " humanitární pomoc je špatně a rozhazování a blablabla" kde to sakra furt čteš? My nekřesťanský pohani říkáme jenom, že pokud máš sama málo, je holej nerozum ten ubohej zbytek dávat někomu, komu to stejně nijak výrazně nepomůže (na rozdíl od nás hergotfix už jednou!!) Jako když budeš mít hladový dítě na krku, dáš jeho - poslední! - porci nějakýmu cizímu?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. března 2020 09:24

barbucha Poslední sousto nikdo nikomu neposlala, 50 tis. roušek jako gesto mi přijde OK, to by tady nikoho nespasilo...sem se tě koukla na internety hele a kupříkladu:

Firma Batist Medical z Červeného Kostelce měsíčně vyrobí milion kusů ústních roušek, přesto v těchto dnech její stávající kapacity nestačí poptávce. Ta doteď přicházela zejména z Číny, nově roušky z Česka poptávají i evropské země a také čeští zákazníci. Firma proto do deseti dnů instaluje zcela novou výrobní linku, která navýší měsíční kapacitu o 400 tisíc kusů.

....fakt vám stojí za to trojčit a motat sem chucpe??

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 04. března 2020 09:40

Mutziputzi 

Tak máme tu 50 000 roušek. Kde to asi bude víc znát?

Číňanů je 1 400 000 000.

Čechů je...    10 500 000.

Firma Batist a ostatní je nám celkem prd platná, když její kapacity nestačej. Linku instalujou do 10 dnů - což ani náhodou neznamená že stejně rychle začnou i vyrábět. Víš co je to deset dní v případě epidemie, pokud nemáš dostatečnou ochranu?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. března 2020 09:49

barbucha A tech 50tis. te vytrhne?

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 04. března 2020 09:55

Mutziputzi 

No víc než Číňany, pokud umím počítat...

Ale já se nechci hádat, ani tě přesvědčit, o klování ani nemluvě (fakt je to zapotřebí?) - jen vysvětluju svoje stanovisko k dobročinnosti Za situace, kdy i vláda uznává nedostatek a horečně se ho snaží řešit...

Nicméně se opět můžeme shodnout na tom, že se neshodneme