Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. března 2020 11:05
Reakce na continuity:

barbucha

Ty roušky v Číně byly české firmy, která tam měla výrobu. Komplet sklad jim zabavili. To nebylo tak, že Čína měla dodat do ČR. Dcera vyráběla pro matku a čínský stát to zabavil.

​A už se ví, že to zabavili? Protože poslední info byla, že jen nemohli zjsitit, jak jsou na tom sklady...... Ovšem vyšlo to s titulkem, že Čína zabavila roušky

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 04. března 2020 11:11
Reakce na Mutziputzi:

barbucha V době krize v Číně, kdy sami měli podstav a výpadek a požádali o pomoc jsme měli oprávněně očekávat dodávky dle smluv?? Neser mě, Blaženo!!!

​No dyk jsme na to spolíhali. To by snad každej... a navíc jak píše continuity ... kdo je tady pak bezohlednej sobec, no?! Mně budeš vyčítat že váhám s pomocí, a druhá strana na mě přitom dělá dlouhej nos. To jednoho naladí ke smířlivosti, jen co je pravda.

Ale nic to, dvojí metr nechme bejt, jdu na tu pekingskou polívku. Vona by se s rouškou stejně blbě jedla.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. března 2020 11:15

barbucha Ale jo no, tak hlavně si držme palce abysme pomoc nikdy nepotřebovali a Čína nás neposlala do háje, to bych si to tady slízla! 

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 04. března 2020 11:16

A666 já četla rozhovor s majitelkou, že ty informace jsou dost nepřehledné a každý den jiné. Nicméně, že je už odepsala. Možná se někde vynořily, ale firma rozjíždí výrobu i jinde. Já dokonce ani Číňanům nezazlíval, že to zabavili. Měli by to akorát nějak finančně  refundovat.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 04. března 2020 11:28

continuity Ale k nějaké refundaci snad ještě dojde, myslím, že takové věci se budou řešit, až se situace trochu uklidní. 

A666 Jako poslat je do Iránu by dávalo rozhodně větší smysl, to je jasné! 

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 04. března 2020 11:35

Garfie jo, to si myslím taky, že se to ještě doresi. Ta majitelka byla celkem v klidu. 

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 04. března 2020 13:24

Bledule mam doma krabici ustenek (nejsem si jistá nazvoslovim, jestli je to uplne stejne jako rouska). Kupovala jsem je par let zpátky jako silena prvorodicka, protože manzel trpi na opary, tak aby mi nenakazil dite... Pokud je to to, co potřebujete, klidne nejake poslu...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 04. března 2020 14:46
Reakce na Bledule:

Mě nejvíc s.. e,  že lidi mají doma v zásobě krabice roušek a já nemám pro manžela. Chtěla jsem koupit  hned,  jak to začalo,  ale už jsem nesehnala. 

​Jsem na to úplně stejně! Plánovala jsem koupit roušky jen co se objeví chřipka v okolí. Byl klid, tak jsem neplasila a teď nejsou nikde.

Nezbývá mi než doufat, že žádnou virozu nikde nechytnu a domu snad nepřinesu.

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 04. března 2020 17:02
Reakce na tenzie:

Bledule mam doma krabici ustenek (nejsem si jistá nazvoslovim, jestli je to uplne stejne jako rouska). Kupovala jsem je par let zpátky jako silena prvorodicka, protože manzel trpi na opary, tak aby mi nenakazil dite... Pokud je to to, co potřebujete, klidne nejake poslu...

​Ústenka je správnej výraz; rouška se používá na chir. sále.

Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 05. března 2020 03:21

Môj otec rúško nosí medzi ľudí, min.tyzden som s ním bola na neurologii, mal ju v čakárni, boli sme kludni, ordinácia je úplne osamotená, ziadny iný lekár nikde naokolo, u lekárky si ju dal dole,  celý čas oddrhala, na stole mala batériu kvapiek a od nedele leží otec v nemocnici, pretože nemá žiadnu imunitu a hneď ochorie. On má rúško aj v nemocnici, aby nechytil niečo ďalšie, len sa nám výrazne zmenšili zásoby, keďže sú nedostupné.

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 05. března 2020 13:36

letfenixa No a jak to vlastne s tema rouskama je? Jak dlouho treba tvuj tatka muze jednu nosit, kdyz predpokladam, ze to ma treba jedenkrat za den nekam mezi lidi - nakup, lekar? Nikdy me nenapadlo o tom premyslet.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 05. března 2020 13:37

letfenixa 

No ale roušky chráněj okolí, a ne dotyčnýho. Tvůj otec, jestliže SE nechce nakazit, by měl používat respirátor.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 05. března 2020 13:47

Já spis pochopila, ze roušku nosej ostatní v okolí, aby otce nenakazili.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. března 2020 15:06

Tak hlavně teď kdo jede do Itálie, páč to má zaplacený samozřejmě, už mě poměrně slušně řečeno irituje, karanténu bych jim pak nařídila for free, ani nemocenskou, a testy naúčtovala.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 05. března 2020 15:19

Mutziputzi 

Seš nepřející! Však to není zakázaný, ani pojišťovna jim storno neproplatí... právě proto. Jo, pokud by vystoupila vláda a prohlásila ty inkriminovaný oblasti za nežádoucí (nebezpečný nebo jak se tomu řiká, prostě zakázala občanům tam jezdit), byla by to jiná situace. Ale takhle každej jen alibisticky mektá vo mytí rukou... přičemž cestování oficiálně stopnutý neni! Pročež je to jen a pouze na vkusu každýho soudruha!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. března 2020 15:23

barbucha Ale jo, ať si tam jedou, ale pak 2 tejdny neplacený volno a potvrzení, že "ho tam nemaj"

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 05. března 2020 15:30

Ono je to těžký, už je to dávno všude, jen se to ještě neprojevilo/neotestovalo. Šance chytit to někde v kopcích v Trentinu je podle mě plus minus stejná, jako v MHD v Praze. Jako něco jinyho jsou ty rizikový regiony, ale tam si myslím nikdo pricetnej už teď nejezdi.

Zdravim z Itálie. 

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 05. března 2020 15:33
Reakce na barbucha:

letfenixa 

No ale roušky chráněj okolí, a ne dotyčnýho. Tvůj otec, jestliže SE nechce nakazit, by měl používat respirátor.

Nad timhle premyslim uz par dni. Tak proc tedy nosi bezne rousky napr. deti s oslabenou imunitou (leukemie)? 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 05. března 2020 16:15

Lamicka protoze proti jinym nemocem rouska chrani, to ejn u virovych onemocneni nebo konkretne tohodle viru je neucinna

Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 05. března 2020 17:54

barbucha tak v ideálnom svete by rusky nosili chorí, ale napriek tomu, že sú vypredané, ich nenosia ani lekári, a dokonca ani tí chorí. Ok, tak by mal nosiť respirator, ale to určite nebude, aj s ruskou nie je stotožnený