Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline continuity
Avatar
33744 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 09:27

Samanthajá jsem včera byla v bance, v DPP a říkala jsem si, jak zvládnu to občanství, když už tyhle jednoduché věci mě úplně vysílí. 

Offline andulka01
Avatar
10715 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 10:16

Jimik Držím moc palce, myslím, že když uděláš čoromoro, ještě rádi to daj do původního stavu. A v tomto případě pevně doufám, že se i sviňáka zbaví.
Ještě existuje institut "zvláště chráněné osoby" nebo tak nějak, který zpřísňuje tresty za poškození starých nebo postižených, teď se téhle ochrany domohly oběti nějakého investičního podvodu.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2024 14:09

andulka01 zvlášť zranitelná osoba, uplatňuje se v trestním právu

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2024 14:46

Děkuji všem za účast a rady. Nakonec jsem křičela, protože na mě vyrukovali s tím, že pokud nemá tatínek omezenou svéprávnost při nakládání s financemi, tak je všechno čisté, podle litery zákona a oni s tím nemůžou nic dělat. Takže jsem podala oficiální reklamaci, protože zkoušeli, že není problém smlouvu vypovědět, což by znamenalo, že jim zůstanou za drápem všechny poplatky a provize. A zkoušeli na tátu, že to všechno zveličuji a on o žádné peníze nepřišel, nikde nejsou deponované, pořád je má, že jsem u toho jednání nebyla a je on to špatně pochopila. A pak, že nejsme nikde na tržišti a ať se uklidním. Takže pak už jsem videla rudě. 
Prý všechno uvedou do stavu předešlého i včetně všech poplatků. Jsem na ně zvědavá. 
Jo a ještě tu skvělou investiční smlouvu nechali tátu podepsat digitálním podpisem, což znamenalo, že vygenerovali nějaký jednorázový kód do jeho George a řekli mu tady to odklikněte. Takže táta žil v představě, že dostal nabídku na spořící účet a nic nepodepsal, protože fyzicky nikam žádný podpis nedával.

Je to hnus velebnosti. Kdyby byl táta sám, tak nechci domýšlet konce.

P.S.: všechny částky zmíněné v oné smlouvě tátovi okamžitě odešly z účtu. 

Offline Kokoska
Avatar
28338 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 14:57

Jimik to jsem presne cekala, ze tatinek je svepravny a podepsal dobrovolne, tak cau. Jeste ze ses nedala.

Nasi kdysi podepsali nejakou strasne nevyhodnou smlouvu na elektriku, nekdo jim nasliboval hory doly. Nastesti mi to rekli a nastesti jsem to uz tenkrat mela napsane na sebe, takze jsem tam jen oznamila, ze smlouva je neplatna, protoze nemaji pravo nic podepisovat, ani kdyz v tom byte bydli. Tohle oskubavani stariku je fakt nechutny.

Offline andulka01
Avatar
10715 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 15:27

Mermaid děkuji, jsem si nemohla vzpomenout

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46084 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 15:29

Jimik uuf teda

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2024 15:35

Jimik tyjo jsi dobrá! Jako fakt. Já bych sklopila uši a šla. Je dobře, že ses to dozvěděla včas..

Babička kdysi převedla energie jinam a tatínek se to dozvěděl až po delší době. A samozřejmě to byli jedni z těch co zkrachovali. 

Offline 711990
Avatar
17139 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 15:47

No my ted resime uz podruhy taky elektriku. Ke tchanovi prisel pred tejdnem nejakej pan, ten ho vzal dovnitr, protoze si myslel ze je to technik na opravu kotle a pak uz to jelo. Podepsal smlouvu na prepsani plynu i elektriky, dal mu na vyfoceni svoji obcanku....no chybelo uz jen aby si vzal nejakou vyhodnou pujcku a nakoupil hrnce. Nastesti se hned priznal a uz mame to ruseni natrenovany

Offline Kokoska
Avatar
28338 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 16:33

711990 to je podobný jak tenkrát u nás. A můžeš stokrát říkat, že nemají nikoho pouštět do bytu. 

Offline Liesel
Avatar
1444 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 17:11

Taky jsem řešila mame prepis elektriny, naštěstí to rekla hned a povedlo se mi to zrusit

Tohle navadeni starych lidi neco podepsat, je hnus.

Offline Samantha
Avatar
1771 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 18:40

Jimik Gratuluji. Takže konec dobrý, všechno dobré

Jen ten pocit zhnusení lidskou chátrou zůstane. 

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2024 18:40

bublifuk Jako musím přiznat, že normálně jsem taky spíše tichý nevýbojný typ, tohle bylo vlastně poprvé co jsem takhle projevila vztek veřejně. Moje premiéra. Jenže já byla jak papiňák před výbuchem, takže mi fakt stačilo málo. 

Offline 711990
Avatar
17139 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 18:48

Kokoska presne...

Offline moora
Avatar
7545 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 18:50

Jimik jsi dobra!!

Offline RoSa
Avatar
8241 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 18:55

Jimik tu jejich drzost a sebejistotu mi hlava nebere - vždyť nemohl projít tím testem vhodnosti/přiměřenosti a pak poměr příjmy/výdaje asi taky neseděl, podle toho, co jsi psala... to by jim u ČNB nejspíš neprošlo...

dobře, že to šlo vyřešit hned při první návštěvě

Offline 711990
Avatar
17139 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 18:57

RoSa zive si predstavuju, jak vysvetlujou ty vyhody, ktery plynou osmdesatiletymu clovekovi z presunuti jeho uspor do investicniho fondu. Jakoze se mu to za 30 let pekne zhodnoti?

Offline continuity
Avatar
33744 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 18:59

RoSa no přesně tak, rozhodně to není v souladu s předpisy. Ať podepsal, co chtěl. Banka mě rok co rok prudi, abych vyplnila investiční dotazník a tady nechají dědečka nasypat životní úspory do cenných papírů?

Offline RoSa
Avatar
8241 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 19:34

continuity jo, předpisy, směrnice, nařízení... MiFID II, MiFIR...

Jimik hele, kdyby si strhli byť jedinou korunu, řešila bych to přes dozorující orgán/ČNB... už jen z důvodu edukace toho šmejda a ochrany dalších případných obětí - aby si tohle příště nedovolovali

Offline Sofi
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2024 19:47
Reakce na 711990:

RoSa zive si predstavuju, jak vysvetlujou ty vyhody, ktery plynou osmdesatiletymu clovekovi z presunuti jeho uspor do investicniho fondu. Jakoze se mu to za 30 let pekne zhodnoti?

​Hele, kamarádka si zrovna teď to samé u ČS zařizovala i s 20000 vkladem každý měsíc a má to na rok. Takže na 30 let to být nemusí... A znám dost důchodců co investují...