Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 04. března 2020 09:56

Mě nejvíc s.. e,  že lidi mají doma v zásobě krabice roušek a já nemám pro manžela. Chtěla jsem koupit  hned,  jak to začalo,  ale už jsem nesehnala. 

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:00

Mutziputzi Já s tebou souhlasím, opravdu si myslím, že tady není důvod k panice. A opravdu bych byla ráda, že pokud bude, někdo jiný to laskavé humanitární gesto udělá směrem k nám. 

barbucha Ten příměr s posledním soustem žebrákovi a podobně je vždycky takový ošidný...to je takové "sám mám málo", jenomže je to jen subjektivní pocit, kdy to bude "mám dost, tak můžu rozdávat"? U spousty lidí tento stav pocitově nikdy nenastane. 

Mimochodem, já ještě nikoho s rouškou nepotkala!! Chápu, že je problém nedostatek roušek ve zdravotnictví a je to první místo, kam by měly být dodány. Ale o zbytku se domnívám, že je mají lidé doma nastlané vedle mouky a čekají, až je budou potřebovat. 

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:03

Bledule Já se ti nedivím, to je přesně to, co štve mě. Lidi jsou jako utržený, přitom nikdo roušku nenosí. Nemluvě o tom, že u nás je lidi začnou nosit asi jen ze strachu před nákazou, nikdo je nebude nosit, aby nenakazil ostatní, to tu (v Evropě obecně) není zvykem. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:04

Garfie 

Hele to přece neni jen subjektivní pocit, když už se to řeší na vládní, ministerský úrovni (ten nedostatek). A ani bych neřekla, že je to kvůli těm spekulantům, jak nás poučil pán premiér. U nás mi například zdravotnický potřeby minulej tejden sdělily, že to mají objednaný už měsíc, a marně. To jest už před začátkem tý paniky...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:06

barbucha Hele...jakákoli humanitární pomoc kamkoli se dá zpochybnit tim, že je lepší ty peníze vrazit do "naší" dětský onkologie, ale takhle to prostě nefunguje, to snad nějakou solidaritu, altruismus, symbolický gesta probůh respektujeme ne? I když se jedná o blbý komunistický Číňany co jim leze Zeman do prdele.

Klování no...jako už mě to ani moc neba, páč je to všude (jo jasný, homeopatika na křivdu si dam napsat), ale já něco napíšu, někdo s tiim nesouhlasí, 5 dalších se přidá a resumé je "Tak jsme ti to vysvětlily a ty stejně..." nebo "Si stejně budeš tvrdit furt to samý, i když...". Jako shodneme se že se neshodneme, ty seš aspoň normální no

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:07

Bledule

Ten samý problém řeší kamarádka, která má chronicky nemocné ditě s oslabenou imunitou, takže když je někdo v rodině nemocný, nosí při kontaktu s dítětem raději roušku – taky mají problém je teď sehnat (i když vždy nějakou menší operativní zásobu mají)... Ale tady na Parfumanii mám reklamy na roušky s nanovlákny ze všech stran...

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:11

Mutziputzi 

Normální krkoun prostě, nenaděláš nic 

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:15

barbucha Jenomže reálně, kde teda ty všechny roušky jsou?? Tohle mě prostě sere, vždyť je nikdo nenosí!!! Tak je možný, že náš trh je co se týká roušek obecně poddimenzovaný, protože do teď se využívaly v podstatě jen ve zdravotnictví? (a stavebnictví teda-v OBI jsme sehnali roušky my-protože muž do Japonska mít roušku MUSÍ, tam je to naprosto normální výbava každé lékarničky). 

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:21

Garfie 

Tak lifrovaly se asi všechny na vývoz bych řekla. Holt ty výrobci maj taky nějaký smlouvy... ovšem je věc ministerstva aby vošetřilo zásobování minimálně aspoň svejch špitálů. No a nedělali doteď nic a teď se to ukázalo v plným světle.

Ale na druhou stranu eště... vono totiž jsme brali ty roušky/respirátory taky z Číny (dyk vyráběj úplně všecko, že jo). A jakmile vyvstala ta náhlá potřeba, tak Číňani udělali co? Inu přestali nám dodávat anžto sami mají málo (a na nějaký smlouvy kašlou)!  Mutziputzi

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:24

barbucha jo a srovnej kalamitu co je v Číně s tim lehárem s jednotkama nakaženejch s lehkym průběhem u nás...

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:42

Mutziputzi 

Jako kalamita je kalamita, vo tom žádná. Já ti chtěla jen připomenout, jak je uvažování ve smyslu sami máme málo nepěkný mohli nám poslat aspoň pár kousků ne? takovejch pět tisíc, co by jim to udělalo?

A dost už, nebo nám dneska nebude chutnat...mimochodem máme pekingskou polívku

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:46

barbucha Ale my jsme o humanitární pomoc nepožádali a kalamita se nekoná...hergot!...dobru chuť! Já si jedu na tajňačku pro sushi

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:48

Mutziputzi pravdu máš :-)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:51

Garfie 

Mě to štve právě kvůli tomu,ž e jsou to zdravotníci, co evidentně nemají dostatek ochraných pomůcek. fakt neříkám,ž e by ty roušky/respirátory byly potřeba pro běžné občany (tam by 50 tisíc bylof akt plivnutí do moře) ale právě pro zdravotníky. Český systém už tak svůj personál přetěžuje, nemáme rezervy, abychom si mohli dovolit zdravotníky nechávat bez ochrany.....

jinak jo, předpokládám, že nám v případě potřeby snad Čína něco pošle. Ale není to fakt absurdní, posílat si to sem tam? Když už objektivně je Čína de facto za vodou?

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:52

Hnus fialovej ovšem.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-respiratory-prodej-aukro-covid-panika-rouska_2003040600_jak?fbclid=IwAR1ngWLhlpD7lglYI0obKXkKJDyiCPQs2MSYU-6gt9-WBk-_6UI5SM7lk2o

Mutziputzi 

Tak ty nedáš pokoj?! Hele nepožádali. Fakt ne. Proč bysme taky měli, když jsme právem očekávali dodávky dle smluv?! A tu najednou...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:54

A666 Nikdo si neposílá něco sem a tam, kde to bereš? Ve Wu-Chanu byla krize, humanitární pomoc se posílala tam, když odeznělo to nejhorší, mohla naopak Čína poslat pomoc vlastní provenience jinam, proč předpokládáš debilitu že se posílaj roušky z humanitární pomoci??

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:57

barbucha V době krize v Číně, kdy sami měli podstav a výpadek a požádali o pomoc jsme měli oprávněně očekávat dodávky dle smluv?? Neser mě, Blaženo!!!

Online continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 04. března 2020 10:58

barbucha

Ty roušky v Číně byly české firmy, která tam měla výrobu. Komplet sklad jim zabavili. To nebylo tak, že Čína měla dodat do ČR. Dcera vyráběla pro matku a čínský stát to zabavil.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. března 2020 11:00
Reakce na Mutziputzi:

barbucha jo a srovnej kalamitu co je v Číně s tim lehárem s jednotkama nakaženejch s lehkym průběhem u nás...

​Poslední poznámka - ty respirátory potřebujeme proto, aby se ta kalamita nekonala. protože právě ve Wuhanu byl dost průser, že se jim tam hned ze začátku nakazilo dost zdravotnického personálu.... naštěstí Čína mohla povolat lékaře a další personál z méně zasažených regionů. My takovou možnost nemáme, protože sil ve zdravotnictví moc není......

WHO samo vzývá, že se máme poučit z minulých chyb. No a zásobení zdravotnického personálu ochranýma podmínkama je prostě základ....

Jinak tohle celý je prostě jen ukázka toho, jak nepřipravená vláda je, no.......

barbucha 

Doufám, že s tímhle příslušné orgány něco udělaní, protože tohle je fakt hyenismus........

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. března 2020 11:04
Reakce na Mutziputzi:

A666 Nikdo si neposílá něco sem a tam, kde to bereš? Ve Wu-Chanu byla krize, humanitární pomoc se posílala tam, když odeznělo to nejhorší, mohla naopak Čína poslat pomoc vlastní provenience jinam, proč předpokládáš debilitu že se posílaj roušky z humanitární pomoci??

Mutzi

WWuhan samozřejmě potřeboval pomoc. Na přelomu ledna a února, kdy na tom byl mizerně. Já fakt nic nemám proti humanitární pomoci. Ale ve chvíli, kdy už Čína zvláda posílat pomoc jinam (poslala roušky do japonska a Íránu a vzhledem k velikosti její ekonomiky je dost pravděpodobné, že bude pomoc v následujících měsících posílat spíše Čína do Evropy než Evropa do Číny), je posílat pomoc tam trochu absurdní...... když chceme pomáhat, větší symsl by mělo poslat to rovnou Íránu

Ale tohle fakt nemá cenu řešit.....