Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Online Garfie
Avatar
23871 příspěvků moje polička 03. března 2020 11:11

barbucha To je strašný!!!  Já dnes byla na odběrech a zrovna se tam laborantky bavily, že nemají k dispozici žádné roušky a prakticky ani desinfekci!! 

Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 03. března 2020 12:30

Garfie 

Neni nic. 

Ako firmu!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 03. března 2020 12:50
Reakce na Garfie:

barbucha To je strašný!!!  Já dnes byla na odběrech a zrovna se tam laborantky bavily, že nemají k dispozici žádné roušky a prakticky ani desinfekci!! 

​Drsný.... No, hlavně že náš premiér nabdá spolužáky, aby se ptali, kdo byl na prázdninách v Itálii A hlavně že odletělo letadlo se zdravotnickým materiálem do Číny, s křížkem po funuse.......

Koronavirus sám o sobě fakt není tak strašný jako jednání (či spíše nejednání) českých politiků

Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 03. března 2020 13:13
Reakce na A666:

 A hlavně že odletělo letadlo se zdravotnickým materiálem do Číny, s křížkem po funuse.......

​No ale hlavně že posíláme tu bratrskou pomoc, když sami máme kulový! Přičemž v Číně je to kapka v moři, jedno blbý letadlo!!! A nejvíc mě sere pomyšlení, že na každej jinej stát by se vyprdli! Já z tý Zemanovy servility lezu po zdi prostě

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2020 13:14

barbucha teď seš za jedno s Andrejem

Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 03. března 2020 13:17

Mutziputzi 

Já vim a stydim se za to!

Ale v situaci, kdy u nás ty zásoby chyběj a každej respirátor navíc by byl znát... poslat to do Číny mi nepřipadá zvlášť výhodný. Dyk tam to fakt ani nezaznamenaj.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 03. března 2020 13:19
Reakce na barbucha:

​No ale hlavně že posíláme tu bratrskou pomoc, když sami máme kulový! Přičemž v Číně je to kapka v moři, jedno blbý letadlo!!! A nejvíc mě sere pomyšlení, že na každej jinej stát by se vyprdli! Já z tý Zemanovy servility lezu po zdi prostě

​Já bych pochopila, kdyby to poslali před měsícem, kdy byla situace v Číně fakt kritická. Ale poslat to ve chvíli, kdy v Číně je epidemie na ústupu a i Itálie už má denně pomalu více případů než Čína a kdy je reálné, že to v přístích týdnech budeme potřebovat? Absurdní...... Ale tak možná potřebovali jen záminku pro odlet do Číny

Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 03. března 2020 13:20

A666 

No tak jistě, je to jen gesto vděčnýho lokaje.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2020 13:40

barbucha Je to gesto, ale celosvětový, to neni naše sólo akce.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 03. března 2020 13:45
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Je to gesto, ale celosvětový, to neni naše sólo akce.

​Ano,

třeba Německo poslalo 330 tisíc roušek již 28.ledna (v době, kdy epidemie v Číně začala nabírat na síle a každý den přibývalo několik tisíc nových případů). Většina zemí (včetně třeba Íránu) tu pomoc poslal do 6.2. My to posíláme 2.3., kdy ten den přibylo v celé Číne 124 nových případů...... My poslali materiál ve chvíli, kdy už ho Čína zvládá posílat jiným zemím (třeba japonsku či Íránu....). Jediný, kdo kromě nás poslal pomoc tak pozdě, je Indie

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/do-ciny-a-zpet-aneb-jak-nektere-staty-poslaly-rousky-ktere-pak-chybely-90894?seq_no=10&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2020 13:50

A666 tady píšou i o 17. únoru z Vídně, tak nevim...to se zas hledá hůl na psa bych řekla

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zive-ministr-petricek-k-humanitarni-pomoci-cine-na-boj-s-koronavirem-40313332

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 03. března 2020 13:57
Reakce na Mutziputzi:

A666 tady píšou i o 17. únoru z Vídně, tak nevim...to se zas hledá hůl na psa bych řekla

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zive-ministr-petricek-k-humanitarni-pomoci-cine-na-boj-s-koronavirem-40313332

​Evidentně byly ty zásilky dvě, to co píšeš odletělo toho 17.2., ale teď posílali další mimojiné s rouškama a respirátorama:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/letste-kbely-armadni-special-pomoc-cina-humantni-pomoc-koronavirus.A200301_091014_zahranicni_lre

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2020 13:58

A666 Tak super ne, pozdě to nešlo, žádoucí solidarita projevena..já jsem spokojená

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 03. března 2020 14:04
Reakce na Mutziputzi:

A666 Tak super ne, pozdě to nešlo, žádoucí solidarita projevena..já jsem spokojená

​ta druhá zásilka je ta, co mě štve, tam už to šlo fakt zbytečně, vzhledem k tomu,že Čína je schopná posílat roušky do japonska a íránu a my nemáme ochranné pomůcky pro doktory takže ne, já spokojená fakt nejsem, nevidím vůbec smysl v tom, proč tu druhou zásilku posílali......

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2020 14:11

A666 Já to nechci zlehčovat, ale u nás máme 5 nakaženejch, občané jsou poučeni, že s příznakama nemaj trajdat k obvoďákům, ale samoindikovat si karanténu, důvodně podezřele infikovaní se sdružujou do center ve velkejch nemocnicích, myslim že situace je zcela podchycená a myslim, že osvíceně posíláme solidární pomoc Číně, že i Čína pomáhá Iránu a spol. je třeba taky tim, že je velká přes půlku světadílu a z některejch částí je pomoc Iránu blíž než pomoc Wu-Chanu...hele charita a solidarita a klidně i symbolická, je prostě dobře, vždycky.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 03. března 2020 14:39

Mutziputzi Tak trochu prusvih je, ze ted nnejsou rousky pro doktory, nebo pro onkologicky nemocny, nebo pro dalsi lidi, kteri maji spatnou imunitu. To bych asi radeji solidaritu neprojevovala a syslila to pro tyhle lidi, kdyz uz je v Cine (snad) vsechno pod kontrolou.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2020 14:48

Solathis 50 tisíc nebo kolik se jich poslalo se snad dá obratem vyrobit, to neni nic spásnýho ze cenu toho se projevit jako ignorant.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 03. března 2020 16:21

Mutziputzi Ze rousky nejsou (nebo stoji 3x-4x tolik co obvykle) resi onkologicti pacienti uz od chvile, co vyvolal iDnes paniku... Podle tvych predstav uz by mezitim melo byt rrousek zas dosty ale situace se jen zhorsila, tak ti nevim, nekde je asi chyba...

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 03. března 2020 16:27

No ono není rouška jako rouška. Rouška je prý k ničemu https://www.youtube.com/watch?v=tHHx3lPGuTw

takže asi lepší respirátor. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2020 16:30

Solathis Podle mych predstav a toho co jsem cetla je to problem v cely Evrope, to co jsme poslali do Ciny by nikoho nevytrhlo a nabidka ma taky nejakou elasticitu zejo, nejde vyrobu zdvojnasobit ze dne na den. Nedostatek respiratoru neni kvuli humanitarni pomoci Cine a zaplatpambu je Petricek a vlada rozumna anerezignuje na podobny uzy kvuli populismu.