Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 27. února 2020 15:44

Kokoska na Sabiha Gocken bychom podle me pronesli i tu bombu na palubu, jako takhle laicka kontrola pri odbaveni me fakt dostala. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 27. února 2020 19:09

Jako ale fakt se na tom snažej vytřískat všichni...

Offline stes
Avatar
7328 příspěvků moje polička 27. února 2020 19:17

Novinky. Napred clanek o tom, jak ma stat potravinovy zasoby na 1,5 dne (nevim tedy od kdy by bylo měřeno) a vzápětí o tom, jak pokladni kolabuji a lidi nakupuji vic nez o vanoce a naprosto zbytecne. Kdyby "novinaři" nevyvolavali paniku, tak by to takhle sileny nebylo. 

Offline RoSa
Avatar
8176 příspěvků moje polička 27. února 2020 19:23

jen pro info:

Na stránkách Ministerstva pro místní rozvoj ČR je upozornění na § 2535 občanského zákoníku. Podle tohoto ustanovení má zákazník právo odstoupit od smlouvy koupené u (české) cestovní kanceláře před zahájením zájezdu bez zaplacení odstupného, jestliže v místě určení cesty nebo pobytu nebo jeho bezprostředním okolí nastaly nevyhnutelné a mimořádné okolnosti, které mají významný dopad na poskytování zájezdu nebo na přepravu osob do místa určení cesty nebo pobytu. V takovém případě má zákazník právo na vrácení veškerých uhrazených plateb za zájezd, nemá však právo na náhradu škody.

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 27. února 2020 20:54

RoSa no to je to, že bezprostřední okolí. v Trentu není žádný případ ( já viděla kdesi jeden). Nikdo žádný zákaz ani doporučení ohledně teto provincie nevydal. Benátky jsou 120 km vzdušnou čarou. Milano 220. To asi není bezprostřední okolí?

Takže pokud jsi měla zájezd na karneval, tak asi ano, na lyže zatím nikdo nic nevrací ( teď to řeší jeden vzdálený příbuzný). 

Offline Zuzuli
Avatar
2142 příspěvků moje polička 27. února 2020 21:07

stes No muj kolega se dneska chlubil, ze s manzelkou nakoupili zasoby za jedenact tisic

Offline RoSa
Avatar
8176 příspěvků moje polička 27. února 2020 21:42

continuity jasně, ale snad jsou ty oblasti definovaný ze strany MZV, ne?

·           Obava plynoucí z výskytu koronaviru v oblasti, která byla MZV ČR označena jako oblast se zvýšeným bezpečnostním rizikem je důvodem pro uznání storna.

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 27. února 2020 22:14

RoSa no to jsou a  SZU odkazuje na stranky ECDC Trentino tam vážně není, prostě na lyže můžeš nebo taky ne, ale nikdo ti storno nezaplatí.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 28. února 2020 14:02

RoSa continuity platí to aj pre letenky a Miláno?

Síce ja tomusím hľadať v slovenskej legislatíve...

Offline RoSa
Avatar
8176 příspěvků moje polička 28. února 2020 17:16

slniecko to já nevím, jak to máte u vás... a máš pojištění storno?

jinak "cestovní služba" může být buď komplet zájezd nebo jen letenky nebo jen ubytování

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 28. února 2020 18:29

RoSa hej mám, ale to som kukala podmienky, že platí, len keby som ja ochorela.

Ako hotel nebol problém stornovať (nebol ešte ani zaplatený), mám problém len s letenkami.

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 28. února 2020 18:36

slniecko Zkus jim napsat a vysvětlit situaci. Nám taky proplatili letenky a neměli jsme na to žádný nárok, neměli jsme ani pojištění. Případně ještě můžeš zkusit sehnat potvrzení o nemoci od nějakého spřáteleného doktora. 

Offline RoSa
Avatar
8176 příspěvků moje polička 28. února 2020 19:55

slniecko tak se podívej co řiká váš OZ, no a nebo pak ta rada od Garfie

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 29. února 2020 10:32

RoSa 

Jde vo to, že ministerstvo nebo kdo musí vyhlásit tu oblast jako rizikovou a pobyt tam nedoporučit. Ale počítám že lobby cestovek se kolem odpovědnejch činitelů teď rojí jak vosy!

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 29. února 2020 15:57

barbucha MZV už vyhlásilo oblasť za rizikovú

RoSa hej, a muž sa chudák tešil na kľudný večer po tom, ako sa teraz niekde mrzačí na bycikli...

Garfie volala som s nimi včera, zrušiť akože nič, skúsila som preložiť na nový termín,to ako zvládli, ale to, čo mi poslali ako poplatok za preloženie letu je vyššia cena ako bola pôvodne za letenky, tak ešte budem musieť zistiť, či to nemysleli ako dohromady...

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 02. března 2020 22:04

Jako chápu, že lidi jsou nervózní, protože stát resp. naši zastupitelé jsou venkoncem k ničemu... ale že se dotyčnejm oprávněnejm uživatelům dostane doporučení si roušky, respirátory atd. zamykat do trezoru, protože veškerý zásoby na ARO a JIP někdo vykrad, to už je moc... zasraný čecháčci.

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 02. března 2020 22:44

barbucha

A to jsem myslela, že mě po dnešku už nic nepřekvapí. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 02. března 2020 23:22

continuity 

Překvapení není nikdy dost a hyeny jsou furt hladový

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 03. března 2020 10:40

barbucha To je fakt strašný. Tak hlavně, že to někdo bude mít doma a zdravotníci nepotřebují nic.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 03. března 2020 11:03

barbucha no, u nas tez vybrakovany sklad, az pujdou chlapi nekam do prachu/smradu musi si dat kolkovanou zadost