Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 21. února 2019 10:44

Mutziputzi gratulujem 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. února 2019 10:47

Janulik03 Děkuju

Offline Řvousenka
Avatar
731 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:42

Ještě k paní Novákové, i když už jsme jinde

https://daviddvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=701696

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 22. února 2019 10:51

ještě něco k tomu, proč jsou data drahá https://www.facebook.com/patrick.zandl/posts/10161159708775018

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 23. února 2019 15:56
Reakce na Mutziputzi:

Josefa Ale tak že jsi to ty...v tomto zcela konkrétním případě by zvýšení poptávky po datech jejich cenu zcela jistě nezvýšilo, ani jeden z operátorů nemá sílu pricemakera a ceny relativně vysoké jsou, čili co, čtvrtý potenciální operátor by měl informaci o tržní poptávce, vyšší než je teď, čili by byl motivovanější se o tržní podíl ucházet, čtvrtý operátor=nová konkurence a tím tlak na konkurenci zejména cenovou, jelikož produkt je v podstatě homogenní...nic jinýho než to, že takhle to možná Marta Nováková myslela netvrdím, konec přednášky.

​Tak ja se k tomu ještě vrátím. Koho to nebavi, to nečte, ze jo.

Takhle popdano to dava smysl, akorat to nema moc společného s tou teorii, ale to je v pořádku. Pro me trochu pres ruku teda. Poptávka vyssi pri stejné ceně je veliké kdyby (nam data dotovala vlada, nebo dala povinně cist inetrnet desetkrat denne), jinak se to v dané situaci moc nestane. S růstem poptavky s poklesem se uz da pocitat jisteji. Jen současní operatori chteji svuj balik peněz jedodusseji a do rizka snížení cen (kde pak prodají vice lidem a dostanou stejny balik) pujdou jen v okamžiku realne hrozby vstupu noveho hráče na trh. Který by jim ukousl z celku a ještě cenu snížil stejně. V tom se nerozchazime, jen ze ten uz pri uvaze o vstupu na trh s tim vším tim počítá. Nemyslím, ze bychom realne meli tak jiny trh, ze by museli čekat jestli data reálně "chceme". Ta prekazka bude jinde. A klic k tomu ma právě ministerstvo. Takže za me opravneny lidovy humor i tlak na politiky. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. února 2019 18:37

Dneska jsem byla na koberečku a dostala jsem čočku. Prý jsem znevážila kolegu před žáky - se kolega prý dozvěděl od žáků. Kolega, se kterým jsme nikdy neměli ani sebemenší problém, naopak, vždycky jsme spolu velmi dobře vycházeli. Proč bych to jako dělala?? navíc se vždycky hlídám a snažím se být striktně korektní, protože vím, že občas někde něco pořádně překroutilo (ne mně), tak si to hlídám.

Naprostý nesmysl, který šel úplně jednoduše vysvětlit a mávlo by se nad tím rukou, protože o nic nešlo. A ten dospělý chlap nejenže se na to nezeptal mě, jestli je to pravda, nebo jak to bylo, Ne, on s tím běžel hnedka do ředitelny a tam žaloval, jaký je chudák.

Musela jsem to vysvětlovat - a já se neumím bránit, cítím se jako idiot, stejně tak mluvím a všechny dobré argumenty, které mě napadnou, mě napadnou až když je dávno pozdě.

V životě nikdy jsem na nikoho nešla žalovat, navíc na nějakého kolegu, ale jak vidím, není to dobrá taktika. Mám hledat vždy ochranu nejvýše, udělat ze sebe ublíženého chudáka a pěkně přitom lézt do zadku. To se cení nejvíc a za to pak přicházejí výhody. 

Navíc to byl úplný nesmysl, prostě to nebyla pravda. Jsem znechucená 

Offline Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 26. února 2019 18:57

Dadoo fuuuuha, k nam toto prislo s jednym kolegom, vobec ziadny mladicek. Normalne dospely chlap po 50, ze vraj odbornik a ten zacal vsetko riesit iba cez najvyssieho. Velmi to narusilo vztahy, ja som musela prkrat riesit potom problem a vytiahnut horuci gastan . Velmi to prispelo k mojmu rozhodnutiu. 

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 26. února 2019 21:39

Dadoo u nas jeden kolega udelal podvod na cele nase pracoviste (profesne se to tykalo zejmena me), sef ho vicemene vyhodil a neco u nej zustalo nedodelane, jeho nadrizeny (ne muj) to sel vyzvednout, abych to dodelala ja a ten mu nakukal, ze to udela lip nez ja, tak mu to nechal - ja jsem docela urazena - za a)neudelal to v terminu, kdy u nas pracoval, proc by to delal ted, navic ma nas projekt na jinem pracovisti, za B)ten podvod byl docela velky, ocernil cele nase pracoviste v pomerne malem oboru, za C) jeho nadrizenemu jsem pravidelne vysla ve vsem vstric a beru to, ze me momentalne podrazil i on tim, ze mu po tom vsem dal prednost.

Priznam, ze jsem toho nadrizeneho sproste praskla sefovi - ten se za mne postavil ale ja jsem ted na celem jejich oddeleni za bonzaka a nejvetsi nevimco, ten puvodni podvod je zapomenuty, protoze prece to chtel napravit (oni maji maslo na hlave, neohlidali ho a na podvod se prislo hloupou nahodou)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. února 2019 22:14

Dadoo Před časem na mě v ředitelně napráskal jeden bývalý kolega, že jsem pustila žáky tři minuty před zvoněním.  Také nechápu, proč nejprve neřekl něco mně. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. února 2019 22:26

Candance Taky dobrý.. a nezmůžeš nic. On se s tím člověk časem srovná, ale ta hořkost zůstane.

Aspoň mám radost z dcery.

několik let pracovala ve firmě. Navalovali na ni pořád víc a víc, ohromně si jí cenili, jenom jí pořád nechtěli přidat taky peníze. Slibovali že už, že jí to i doplatí zpětně.. pak zase chvilku počkat, doba je zlá apod. Vydržela ty sliby asi rok a půl.

Pak s tím sekla. Odstěhovala se do Londýna a byla odhodlaná začít novou kapitolu. 

A volali jí bývalí kolegové, jak se to tam sype, jak to nefunguje. na její místo přijali jednoho, pak druhého člověka a pořád to nestačilo. 

Až jí po dvou měsících od odchodu zavolal nejvyšší ředitel a prosil, jestli by se nevrátila. Tak mu řekla, že je ochotná o tom uvažovat, ale že jí musí dát důvod..

Dostala peníze o jaké si řekla, dostala tým šesti lidí, má volnou pracovní dobu, oficiálně vyšší pozici a ve smlouvě i pravidelné zvýšení platu.

Někdy se vyplatí bouchnout do stolu a udělat radikální řez.

Je fakt, když není pohoda v práci, je to často k nepřežití. Já být mladší, netrápím se a mizím. Ted už to tak jednoduché není. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. února 2019 22:33

Dalia Tak hlavně co do toho bylo jemu. 

Za takovým chováním je vždycky, vždycky, snaha o získání nějaké výhody, nějakého osobního prospěchu. Aby jim za to mráz prdel roztrh..! 

Šiš, já tak bytostně nesnáším křiváky!!  Jak se děje něco někomu druhému, tasím meč a ženu se do boje. jak se děje něco mně, jsem jak paralyzovaná a neumím se bránit. Chovám se jak neobratný provinilec. Čímž si nepomáhám. Jak jsem stará, tak jsem blbá..

Offline MP Marge
Avatar
5816 příspěvků moje polička 27. února 2019 02:42

Dadoo No jo no, mas tu nevyhodu, ze jsi slusnej clovek  Je mi lito, cim jsi prosla. 

Offline MP Marge
Avatar
5816 příspěvků moje polička 27. února 2019 03:04

Dadoo A nespravedlnost boli uplne nejvic 

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 27. února 2019 05:49
Reakce na Dadoo:

Dalia Tak hlavně co do toho bylo jemu. 

Za takovým chováním je vždycky, vždycky, snaha o získání nějaké výhody, nějakého osobního prospěchu. Aby jim za to mráz prdel roztrh..! 

Šiš, já tak bytostně nesnáším křiváky!!  Jak se děje něco někomu druhému, tasím meč a ženu se do boje. jak se děje něco mně, jsem jak paralyzovaná a neumím se bránit. Chovám se jak neobratný provinilec. Čímž si nepomáhám. Jak jsem stará, tak jsem blbá..

​Pokud jsi s tím kolegou opravdu nikdy neměla žádnou rozepri a máte mezi sebou dobré vztahy, nemohla jsi fakt udělat něco, o čem jsi zrovna moc nepřemýšlela, ale co jeho vážně poškodilo? Pač jinak by asi těžko hned šel za ředitelem  když doteď jste spolu byli v pohodě.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. února 2019 06:59

dzizisketa  no to je přesně to, co nechápu.. Co ho k tomu vedlo.

V době nemoci jsem Připravil pro třídy práci. On suploval a zapisovat úplně nesmysly, úplně jine učivo, které mělo být zapsaný v jiné třídě. Navíc to neudělal jenom on, těch kolegu bylo nekolik. Když jsem to zjistila, po návratu, při hodině, ptala jsem se, jestli to opravdu tohle brali a pak si povzdechla, že.v tom je strašný hokej. Ovšem jak mu to podali, to samozřejmě nevím. On je mladý a holky se před ním rady předvádí a dělají zajímavé. Ten hokej se dá snadno odstranit, jen s tím budu mít víc práce, ale nic fatalniho.ani v tom nebyl sám. Jiná kolegyně mi řekla promiň, napiš co a kdy a já to opravím. 

Navic si to ani neověřil. Co já už slyšela od žáků hrůz, smyšlené a zaručených informací.. Zásada je tyhle řeči nikdy nerozvadet, nepodporovat, utnout a vše si nejdřív ověřit. Nechápu proč, když už, nevlitnul na mě.. Co se ho na něm tak strašně dotklo netuším, protože nevím, jak mu to bylo podáno. Ale proč se mě nezeptal? 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 27. února 2019 07:51

Dadoo tak treba to on vidi tak, ze ses o tom nemela vyjadrovat pred zakama, ale zes mela byt solidarni s kolegou a vyrikat si to s nim mezi ctyrma ocima, kdyz uz jsi byla se zastupem nespokojena.

Imho se mohö citit podobne, jako ted ty. Normalne bych s nim promluvila.

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 27. února 2019 08:45

Dadoo Nemám ráda přemítání nad problémem,které nikam nevede. Požádala bych kolegu o rozhovor,kdyby odmítl,pak i nadřízeného. Kdybych někde pracovala leta a nováček by na mě běžel žalovat,očekávala bych vysvětlení. Takové ty domněnky,jak to asi bylo,vedou k dalším rozepřím,nabalujou se problémy. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:49

Lilly_Ku taky bych to tak viděla, nemusí to totiž bý tak černobílé, jak by se mohlo zdát... 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33801 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:57

Dadoo tak von taky člověk občas stojí nekomu na kurim oku, ani o tom neví.