Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 18. února 2019 21:24

Sweet Potato 

Ale kvůli prachům zcela určitě  Kde by taký malý eštébák prišiel k dotáciám... keby nebol hen tým ministrom a terazky premiérom!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 18. února 2019 21:27
Reakce na barbucha:

Sweet Potato 

Ale kvůli prachům zcela určitě  Kde by taký malý eštébák prišiel k dotáciám... keby nebol hen tým ministrom a terazky premiérom!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. února 2019 06:11
Reakce na SunEclipse:

​a copak ji teda interesuje? že by ten post dělala z vrozené dobroty srdce jsem nějak daleka uvěřit.

​Moc, vidina novych konexi, ctizadostivost...jako vsechny ostatni

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. února 2019 06:43
Reakce na Josefa:

Ale v tom triviálním mikru to je poněkud jinak: zvednutna poptávka zvedne cenu, resp. da prostor pro vyšší marzi a az ta prilaka dalsi dodavatele, kteri pujdou pod tu novou cenu (pokud to nakladove jde ovšem!) aby měli vyhodu, protože jim stačí ta menší původní. A za předpokladu dokonalého trhu se to pak ustali na nove rovnováze. A trh je v tomto odvětví naopak na opačné skale dokonalosti. 

Ale věřím, ze tak to ani Nováková nemyslela. Prostě malo lidi za mobilni data platí vubec cokoli, takze se na ne musí rozložit větší fixni náklady, nez kdyby celkove množství platicich lidi bylo větší (a plus jsme fakt maly trh). Do jaké míry to lze ospravedlnit z hlediska ceny a marzi a kapacit to uz fakt neumim posoudit, na to nemam informace.

Ale jako hlady pred konkursem telco neupi, to si nemyslím :)) 

To nevím co je na tom poněkud jiného, ale neva a monopol zde pokud vím nemáme, čili těžko je něco naopak na opačné škále.

Prosim vás, abychom se vyhnuli podobným vysvětlovačkám, já tady nehájim výrok Novákový ani Novákovou, resp. ty "soudružky" a volání po platu na charitu mě iritujou, to je pavlač hadr, ale vadí mi to všeobecný "Ty vole ta je ale blbá!" bez aspoň malý snahy se zamyslet proč to třeba řekla.​

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 19. února 2019 07:08

Mne teda ceny tarifu v CR prijdou docela vysoky, vzhledem k platum hodne vysoky. Ja mam za 27€ mesicne v cele Skandinavii a Pobalti neomezene volani, SMS a data, v EU neomezene volani a SMS plus 10 Gb dat. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 19. února 2019 07:43

Friga ja mam tady za 10 eur mesicne neomezeny volani a sms a 1,5 giga dat po eu. Coz mi bohate staci, panc jsem ta, co furt visi na wifi (v praci a doma) 

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 19. února 2019 08:06

Mutziputzi no tak zase jsem nechtěla psat kapitolu z ucebnice, ale rozdílné je hlavně to, ze ta cena opravdu nemusí klesnout pod původní. Naopak se vzrustem poptavky primárně roste. (Do kreslení krivek uz nejdu.) O kolik se to změní ale záleží na tvaru tech krivek a charakteru trhu. Tak ano za silně regulovaným oligopolem s obrovskyma vstupníma nakladama je ještě monopol ale je to ta opacna strana škály. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. února 2019 08:08

Josefa Ja mam z eko statnice a ziju s...no nic, prednasej dal prosim tebe

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 19. února 2019 08:31

Lilly_Ku tak ja v praci wi-fi nemam, nemame vubec byt na netu, ze   Takze pouzivam data a to dost, sem chodim obvykle prave v praci. Celkem mi vyhovuje, ze se vubec nemusim omezovat a sledovat, jestli jsem na wi-fi ci ne. Ale ten tvuj tarif je teda skoro zadarmo :) Myslim, ze Nemecko je celkove mnohem levnejsi nez Finsko, ze jo?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. února 2019 12:17

Já dnes ráno v 6:43 a Ladislav Zibura jsme za jedno - high five!

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 19. února 2019 12:55

Mutziputzi V konkrétním případě paní ministryně - nejedná se o výrok vytržený z kontextu, nikdo ji otázkou nepřekvapil na ulici a nenahrával si ji tajně, byl to dopředu domluvený rozhovor na kameru určený veřejnoprávní televizi. Dokonce se nejedná ani o nějaké jednorázové názorové vybočení. Tohle si prostě Marta Nováková myslí, tohle řekla a za tohle je hodnocena.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. února 2019 13:01

Krehutka no jasně, ale kvůli jednomu výroku, který možná myslela jak jsem si já zaspekulovala, je fakt ubohý jí vláčet internetama, titulovat "soudružka" či "blbá kráva", to je jedno jak hanlivě..i při vší presumpci viny kterou politikům sama přeju, je to její hodnocení kvůli jednomu řekněme úletu trošku přehnaný

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 19. února 2019 13:14
Reakce na A666:

Krehutka 

Ve Dni D byl ještě Ivan Pilný, ten byl svého času taky angažován

​Jo vidíš, na toho jsem zapomněla. A teď jsem si přečetla, že dělá paní ministryni náměstka .

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 19. února 2019 13:49

Mutziputzi Tak samozřejmě, titulovat kohokoliv jakkoliv hanlivě není hezké ani slušné, to souhlasím (a i přesto si to sama někdy neodpustím). To, že ji média "vláčí internetama" a lidi si z jejího výroku dělají srandu, je zcela adekvátní a úměrné vyřčenému, prostě se zesměšnila. Klidně bych si zaspekulovala, že konkrétní výrok ohledně dat nebyl hnán zlým úmyslem nebo "úplatkem", ale tím, že své informace čerpá přímo od zástupců operátorů, nikoliv z nějakého neutrálního a relevantního zdroje.

Nebudu hodnotit Martu Novákovou jako osobnost, klidně může být inteligentní a schopná, bohužel k některým tématům svého resortu nemá moc co říct (energetika, telekomunikace...) a možná by bylo pro všechny lepší, kdyby do diskusí posílala své náměstky nebo jiné podřízené, kteří jsou kovanější.

Offline notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 19. února 2019 18:28
Reakce na Mutziputzi:

Josefa Ja mam z eko statnice a ziju s...

​Díky, to mě pobavilo. A s dovolením si to budu půjčovat 

Výrok paní ministryně chápu jako ty. Asi neměla prostor to rozvést a asi by to bylo zbytečné, většina by to stejně nepochopila. Ale souhlasím s tím, co píše Josefa, že zas tak triviální mikro to není. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 19. února 2019 18:32

Friga u nas v praci nkomu nevadi, kdyz brouzdame na netu, hlavne, kdyz jsou vysledky. Ale vetsinou stejne na ten net neni cas  

Jinak tady se rika, ze skandinavsky zeme jsou drahy, takze asi tu bude levneji. Ja na severu nikdy nebyla, takze nrmam srovnani.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 19. února 2019 19:21
Reakce na Mutziputzi:

.i při vší presumpci viny kterou politikům sama přeju, je to její hodnocení kvůli jednomu řekněme úletu trošku přehnaný

​A podle čeho ji máme hodnotit? Ptám se zcela vážně, protože "průmysl a obchod" jdou tak nějak mimo mě - je ministryně už 8 měsíců, tak dej do placu nějakej její dobrej počin, cokoliv co předvedla...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 19. února 2019 20:00

Krehutka tos napsala velmi trefne:-)

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 19. února 2019 23:03

Mutziputzi ha ha, a odkud mas ty státnice...  Tak mozna se ani jedna nevyjadrujem úplně přesně ale celkovy závěr, ze pri vzrustu poptavky poklesne cena protože tenhle model - je natvrdo prostě blbost. Právě ten to rika naopak. Uznej to, nebo to vyvrat. Vzdyt je to i logické, kdo by vstupoval na trh navic za nižší cenu nez byla? Jo, a jak jsem psala, myslím ze ona to takhle nemyslela. Ale holt ma smůlu, ciha se na každé slovo. Jinak ji vubec neznám.

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 20. února 2019 06:51

Lilly_Ku ja na net vetsinou cas urvu, zalezi, jestli musim jit hasit nejaky problem nebo ne. Cca hodinu z pracovni doby nemam co na praci a mam jen pohotovost, ale taky zalezi na dni. Teoreticky bych si mela nejakou praci najit a neco delat, ale tudle nudle, tolik mi neplati   Jinak co jsem byla parkrat v Nemecku, tak mi prislo, ze je tam levneji nez tady, ale vzdy to byly jen kratke vylety.