Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 11:15
Reakce na Mutziputzi:

Tramvaj neni vlak, ta zastaví v pohodě, já si na těch kolejích prostě normálně stojim, dokud se nedá odjet, no stress

Nezastaví. Mi hovoril jeden taxikár, že preto odišiel z pevného zamestnania šoféra električky, lebo že nemal nervy na tú dlhú brzdnú dráhu a vždy sa strašne bál, že niekomu ublíži (špeci chodci prechádzajúci so sluchátkami na ušiach krížom na nepredvídateľných miestach) a že po druhej tekejto smrteľnej nehode (nie jeho, ale v rámci mesta) to proste nechal.

Druhá vec je, že keď električkár vie, že má na trase prejazd, tak by s tým mal rátať.

Inak v našej štvrti sa túto sezónu neuveriteľne rozšírili nehody, keď je auto uprostred koľajiska. kože každý rok sa to aspoň raz stane, ale túto zimu je to tak raz-dvakrát do týždňa. Našťastie sa zatiaľ nikmu nič nestalo. A je to na takých miestach, že absolútne nechápem, ako tam tie autá dostali (valná väčšina trasy je mimo cesty obohnaná obrubníkmi).

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 12:43
Reakce na Bledule:

Jenže ona ta tramvaj většinou nevypadá, že by chtěla byť jen zpomalit, jen zvoní a zvoní. Slabší povahy to může docela rozhodit.

No já mám za to, že to není ani tak o síly povahy, jako spíš o pravidlech provozu. Asi určitě existují křižovatky, kde je to jinak, ale já píšu o situacích, kdy je odbočovací pruh zároveň průběžný a nalevo vede pruh tramvajový, kde auto (provozu občas naškodu) nemá co dělat.

Jezdím hlavně centrem, kde je provoz tak hustý, že ta tramvaj vždycky stihne přijet dřív, než mi protijedoucí souvislý proud aut umožní z křižovatky zmizet..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 13:23
Reakce na Pavlena:

ja musim rict ze posledni dobou (v brne teda) se setkavam celkem s vstricnymi kolegy co prave z toho prostismeru apod pusti. o to vic me serou teda oprsklici kteri se narvou bez ohledu jestli je nekdo pustit chce nebo ne, stylem ted jedu ja sak me vidis tak uhnes, az to nekdy vypada na zamenu hlavni a vedlejsi.. slusnost je fajn ale ta pravidla furt plati

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 13:23
Reakce na Pavlena:

Přesně o té situaci mluvím. Najedeš na koleje, smete tě tramvaj, zůstaneš ve svém (jediném) pruhu, zastavíš provoz za sebou.

Nemluvím o žádné světly řízené křižovatce, ale o normálním odbočení vlevo z hlavní na vedlejší. Většinou se musím trochu vnutit a někdo rozumný v protisměru se najde a pustí tě.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 13:37
Reakce na Bledule:

jojo, slava rozumnym ridicum

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 14:11

tyjo, nepřipoutaného psa bych neriskla - protože vím, co udělá při prudkém brždění v autě připoutaný pes. 

kdybych jezdila víc se psem, kupuju takovou tu obří vložku mezi zadní a přední sedadla.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 14:39
Reakce na Jiná Realita:

no to ale preleti tu plachtu ne? ideal je kombi s mrizi (nakladak:-)

malyho bych soupla do prepravky, co mame na dve kocky tam by se pes do 10 kg vesel. prepravku

zahaknu do pasu. puvodne jsme teda kocoura vozili ve sprtovni tasce na kline ditka:-)

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 15:25
Reakce na Pavlena:

Jezdím centrem každý den. A teda hodně často se mi stává, že já už mám zelenou a tramvaják si v klidu začne přejíždět křižovatku ze směru kde má 100% červenou. Jsem si jistá, že to mají taky dost často pěkně na háku. A v podstatě nebrždění, i když vidí na přejezdu kolejí stát auto a předpokládá že to auto odjede, to vídám (a zažívám) v Podolí hodně často. Ty přejezdy jsou tam dva, tramvajáci o nich vědí, jsou na rovině a zdaleka je vidět že tam to auto je a že nemůže díky provozu vypadnout.

Teda jednou jsem to švihla taky těsně před tramvaj a bylo to o fous, od té doby mám fakt respekt. Ale pokud potřebuji najet do křižovatky v hustém provozu, i ta tramvaj prostě počká. Někdy je potřeba situace v provozu řešit kreativně :-)
Jako obvykle, je to o předvídavosti a slušnosti na obou stranách.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 15:33
Reakce na andulka01:

Tomu při vší (ne)úctě k tramvajákům nevěřim, že by jeli do křižovatky na červenou, to je na kriminál

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 15:42

Znamymu se pri nehode (ve meste, zadnej velkej tresk) nepripoutanej pes zabil. Ja nevim no, ja jsem taky jako mala jezdila na zadni sedacce nepripoutana, ale hlavne proto, ze tam nebyly ani pasy, natoz nejaky autosedacky. Ovsem kdyz ty moznosti dneska jsou, tak ty nepripoutany deti fakt nechapu, ja jsem nehodu s ditetem v aute absolvovala a nechci domyslet, kam by doletelo, kdyby nebylo pripoutane. 

Vlastne  to je jedna z mala veci, pres ktery nejede vlak a kvuli ktery jsme meli mensi konflikt s pribuznejma, me fakt nezajima, ze to kam jedou, je jenom pet kilaku od domu a tak se deti nemusi poutat, moje proste jo a ostatni, co jsou s nima v aute taky, protoze takova zrychlena sedesatikilova masa taky dokaze napachat dost skody. 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 15:48
Reakce na Mutziputzi:

Ja to teda taky vidavam, ze projedou i pote, co jim padne ta jejich "cervena". Pocitam, ze z bezpecnostnich duvodu je mezi jejich cervenou a zelenou na krizovatce dost velka casova rezerva, takze na to hresi...no ostane to vidam i u ridicu, ze jezdi tesne po tom, co padne cervena, zrovna pri tom odbocovani vlevo je to castej jev. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 16:03

s malým psem a přepravkou pro dvě kočky bych polemizovala, hlavně když je pes dlouhej a vypadá, že má místo páteře klacek, tak se v tý přepravce není schopnej otočit :-D Ale psí přepravky se dělaj až do maxivelikostí. Spíš jsme doma přemýšleli, jestli by ty umělohmotný skořápky ten náraz, případný otočení auta, vydržely zavřený.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 17:52
Reakce na Potrefenáhusa:

Mne nekdo rekl, ze u tak maleho psa, jako je Inkoust (resila jsem to s jeho porizenim), je sance, ze se nezabije, velmi nizka v pripade jakychkoliv opatreni (mozna krom tech uplne nejnovejsich suchacu, ale to mi zas prijde jako tejrani, jak v tom chudaci visej). Dlouho pak jezdul rizne, zlousela jsem ho naucit jezdit v ksirach a pripoutanyho. Se Zizi jsme poridili batoh, kterej ona nekriticky miluje a Inkoust toleruje. Kurtuju ho pasem. Ted poslednich par dni jezdi teda zas mladej na kline, Zizi potrebuje prostor a ja jistotu, ze ji na tu nohu neslapne.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 17:59

Já jsem teda měla hodně nepříjemný pocit, když jse toho psa vezla navolno. Normálně má takový popruh na zacvaknutí na jednom konci na kšíry a na druhém do pásu. Sice by ho asi hodně prudké zabrždění smetlo ze sedačky, ale nelítal by po autě. Nehledě na to, že se může zranit nebo zabít to neupoutané zvíře, může taky trefit člověka a i těch 11 kg v pohybu může napáchat škodu.

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 18:07
Reakce na Kokoska:

Já navíc slyšela dost drsný příběhy od záchranářů, kdy se u nehody nemohli dostat k raněnému, protože tam lítal nepřipoutanej, vystresovanej pes...

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 19:58
Reakce na 999:

No právě, člověk si ani nepředstaví, nebo radši nepředstavuje, jak blbě by taková několikaminutová cesta mohla dopadnout. Dítě bych bez sedačky nevezla ani náhodou.

Offline chanelka
Avatar
15 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 21:38

Jedna přemoudřelá, urejpaná, zelená ropucha...už mě vážně s...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 22:47
Reakce na chanelka:

Presne moje pravidlo, delejme vsichni to nejlepsi pro sebe, zasadne!, a svet bude lepsi! Mucednice a masochistky tahnou dolu vsechny, i zde jsou

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 23:36
Reakce na Mutziputzi:

Blbý je, že někteří jedinci pro vlastní uspokojení a svůj dobrý pocit potřebujou deptat druhé .

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. prosince 2017 07:01
Reakce na Kokoska:

Leda psychopat, i takoví jsou Normální člověk nemůže mít z ubližování druhým dobrý pocit.