Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 24. října 2017 13:34
Reakce na Mutziputzi:

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 24. října 2017 14:02
Reakce na Mutziputzi:

Myslím, že ta panenka (viz vlákno o célebritách) vás opravdu nemine. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2017 14:06
Reakce na whiskas:

Já si nemůžu pomoct no, na tragický životy já sem pes jako Anna Urbanová

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 24. října 2017 14:08

".... ze stat neni schopen zaridit normalni, vstricne a nekorupcni prostredi protoze vsechna reseni jsou vzdy se zadnimi vratky pro vychcanky"

Stát není schopen? Toto spojení mě vždy pobaví. Vychcánci si vždy najdou uličku, tak jedině vymýtit vychcánky. Ale na to asi stát nestačí, to by se muselo vzít zgruntu. 

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 24. října 2017 14:26
Reakce na jinx:

Mne taky. A co je horsi, takovych Frantisku je mrak. 

Já bohužel podobné názory na Prahu, byť ne takto jadrné, slýchávám a vždy si říkám, na základě čeho mají dotyční takové dojmy. 

A největší údiv pak je, když se ti samí lidé "cpou" do Prahy, jakože za prací a o víkendech nadávají, jak je ta Praha (včetně Pražáků, samozřejmě) naprosto příšerné místo k žití. 

Offline razorblade
Avatar
8142 příspěvků moje polička 24. října 2017 14:31
Reakce na whiskas:

Prazaci jsou fajn :) ja v Praze uz skoro sedm let nejsem, ale dusevnim prazakem zustavam i nadale :) v nasem krajskym malomeste ziju totiz furt stejnym stylem, jako jsem zila v Praze (a kdyz mam potrebu nejakyho obchodu nebo restaurace, ktery tady nemame, do ty Prahy si dojedu)

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 24. října 2017 14:35
Reakce na razorblade:

Poslední dobou pobývám podsatnou část dní mimo Prahu a proto jsem si přiložila polínko. Co z těch lidí občas padá ... .

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 24. října 2017 15:06

Delala jsem v korporaty, kde jsme chteli zamestnavat ztp. Byl na to cely program, kampan, resilo se to v ramci csr nevim co vsechno. ti lidi nejsou na trhu k sehnani. Mensi firma zada zakonna skoleni bozp firme, ktera zamestnava handicapovane a tim to alespon trochu pokryje. Ale velka spolecnost s tisici zamestnanci je prakticky bez sanci a plati to nahradni plneni.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2017 15:20
Reakce na continuity:

Tak je to buď a nebo, pokud nenaplním požadované % tak zaplatím, co já jsem zažila je dost možností, minimálně dodávky kancelářských potřeb, úklid, ostraha, je několik portálů, které tyhle dodávky pro splnění kvóty nabízí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 24. října 2017 15:24
Reakce na whiskas:

me zas dokaze "pobavit" ( no spis je to o strach) to vymitani. pac vime kde to konci... ze lze hledat reseni uplne na jinem konci te nenapadne? ze kazda koruna kterou stat/politik/urednik nedostane, tu neukradne? a se svym at si kazdy hospodari jak uzna za vhodne. babis muze oslovit lidi kteri volaji po "pevnejsi ruce" silnejsim dozoru, silnejsim statu. to ja rozhodne nejsem. pro me je to fasista, shledavam jiste paralely... velmi neprijemny pocit z nej mam

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. října 2017 20:53

jen teda ještě taková perlička k tomu náhradnímu plnění a k tomu, k čemu se to v tomto státě nakonec vždy zvrhne.

aktuální mail:

protože povinnost evidence náhradního plnění přešla z odběratele na dodavatele, prosíme všechny naše zákazníky, aby nám poslali (nějaké autorizační) údaje, abychom mohli nahrát do systému zpětně všechny faktury za rok 2017 do 1.10. (). když v systému nebudou, nebudou vám uznány. odpovídáme za to my, ale vy musíte poskytovat součinnost.

normální stát, když už by nutně musel něco takového páchat, by aspoň počkal ty blbé dva měsíce a rozjel to od ledna. 

chudáci jejich účetní. chudáci všichni, protože v tom bude megabordel. poslat něco do systému, pak to poslat jinam na schválení a zase poslat zpět do systému, to v tomto státě nikdy nefungovalo (mimochodem dnes půl dne řeším, na které lampárně si stěžovat na slavnou účtenkovku, protože zákazníci si stěžují, že nefunguje, ovšem nikdo neví proč).

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 24. října 2017 21:31
Reakce na Jiná Realita:

Já tu vaši debatu jen tak prolítla - co mě zaráží především, jsou pořád ty řeči co by měl stát udělat, co by stát dělat neměl... Totiž co je to ten stát?!

Není to snad Franta Vonásků, Pepíček Nováků... to jest konkrétní člověk na konkrétním místě? I za všema zákonama a předpisama, a hlavně za jejich prováděním, stojí konkrétní člověk. Stát ti nic nezařídí, ani ti neuklidí a nenakoupí  A za to, co je tady špatně, může taky jen jednotlivej pitomec 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. října 2017 21:37
Reakce na barbucha:

jakože zákony dělá jednotlivý pitomec? 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. října 2017 21:41
Reakce na barbucha:

i kdyby to snad tak bylo, jak říkáte, ale ono není, tak k čemu to bude dobré? je úplně jedno, jestli hlouposti s cejchem státu schválila sněmovna, senát, jestli si dupl nožkou prezident nebo za to může asistent asistenta skladníka ve sněmovním sklepě. pro normání chod mého i vašeho života rozhodně. pro obranu proti tomu taky. můžeme jen chodit k volbám a jinak víceméně nic. můžeme si stěžovat, iniciovat rozumné petice, oslovovat poslance. ale jaký vliv má třeba na ten nový systém NP vliv, kdo ho schválil, mi přijde irelevantní.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. října 2017 08:40
Reakce na Jiná Realita:

jen teda ještě taková perlička k tomu náhradnímu plnění a k tomu, k čemu se to v tomto státě nakonec vždy zvrhne.

aktuální mail:

protože povinnost evidence náhradního plnění přešla z odběratele na dodavatele, prosíme všechny naše zákazníky, aby nám poslali (nějaké autorizační) údaje, abychom mohli nahrát do systému zpětně všechny faktury za rok 2017 do 1.10. (). když v systému nebudou, nebudou vám uznány. odpovídáme za to my, ale vy musíte poskytovat součinnost.

normální stát, když už by nutně musel něco takového páchat, by aspoň počkal ty blbé dva měsíce a rozjel to od ledna. 

chudáci jejich účetní. chudáci všichni, protože v tom bude megabordel. poslat něco do systému, pak to poslat jinam na schválení a zase poslat zpět do systému, to v tomto státě nikdy nefungovalo (mimochodem dnes půl dne řeším, na které lampárně si stěžovat na slavnou účtenkovku, protože zákazníci si stěžují, že nefunguje, ovšem nikdo neví proč).

Čili stát ubere na byrokracii na straně podnikatele, přeloží ji na dodavatele specifické služby, dle mého logicky a bum - zase špatně! Je něco na co si nestěžujete?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. října 2017 13:18

Dej blbci funkci no, co na to říct...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. října 2017 20:45

čtete někdo hejty z haiti?

přiznávám, že nechápu, jak si ten člověk, co to píše, dokáže zachovat klid a zdravý rozum. já bych buď zabila sebe, nebo všechny haiťany. takovou neskutečnou zabedněnou omezenost bych prostě nevydržela dlouho. ti lidé jsou na úrovni doby kamenné. to není nedostatek vzdělání. postrádají bazální selský běžný přírodní rozum ve smyslu "když odtud teče jediný zdroj pitné vody, nebudu tam házet mrtvého mamuta".

https://cestovani.lidovky.cz/hejty-z-haiti-pokacej-to-vsechno-dao-/aktuality.aspx?c=A171024_190339_aktuality_ele

volně to navázalo na můj dojem z dokumentu, který měl zřejmě vzbudit lítost nad haiti postiženým katastrofou, kde jim vezli češi pomoc na vlastní náklady, všechno zorganizovali za osobní peníze ve volném čase...na na haiti se jim dostalo jen lenosti, žádosti o úplatky, podrazů a jiných negativ. cestou se váleli znudění lidé mezi horami odpadů. očividně ten můj dojem nebyl zásadně zkreslený.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. října 2017 08:53
Reakce na Jiná Realita:

Haiti neznám, Dominikánskou republiku ano, ne místní nejsou méněcenní hlupáci a pán píše vrcholně nadřazeně a nesympaticky.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 26. října 2017 13:52

To už ale dávno frčí i jinde - policajti dostávají prémie podle počtu pokut  

Prostě se nám tady rozmohl takový nešvar... estébácký manýry do každé rodiny a každého zaměstnání. Za chvíli budou i další zaměstnanci odměňováni, pokud napráší kolegův pozdní příchod...