Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:09
Reakce na Amun:

Taky jsem to našla, ale jsou to byty magistrátu "za cenu bydlení pro chudé", ale jsou to klasický služební byty, mě na tom nic nešokuje.

Ad platy, já si teda myslim, že za stejnou práci by měla být stejná mzda v Praze i v pohraničí, v podstatě kdyby to tak nebylo, přišlo by mi to dosti tristní. V Praze je koukám průměrná mzda 36,5 tis., takže 40 prostě je nadstandardní příjem i tady, rozumím, že je to od Sobotky populistická nota, ale z prstu si to úplně nevycucal.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:18
Reakce na Amun:

ale zas tvrdit, ze socialni bydleni nema smysl, protoze ho nejaka jedna tvoje znama zneuziva, je argumentace stylem soukromy vlastnictvi nema smysl, panc nekteri lidi kradou...

Amun
Avatar
11. srpna 2017 12:21
Reakce na Mutziputzi:

To je absolutne nerealna predstava. Vsechny velke korporace maji odstupnovane platy podle lokalit, propocitane z nakladu na zivot. Plat v Praze je u stejne firmy vyrazne nizsi, nez plat v NY. Stejne jako ve vesnicce na Morave nemaji housing crisis srovnatelnou s metropoli a byt tam nestoji jako v Parizske. Ale ano, bylo by pekne mit mesicne deset tisic dolaru a bydlet v Brne  Jsou lide, kterym se v ramci korporace povedlo zaridit, ale je jich opravdu malo.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:27
Reakce na Amun:

Nesrovnávám Prahu a New York, myslím v rámci jednoho státu, korporát můžeme vynechat, v Chebu toho asi moc nebude. V Čechách je to obecně samozřejmě jinak, půlka lidí co pracujou v Praze v ní podle mě nebydlí, myslíš, že v korporátu platově zohlední že Jarda bydlí v Berouně a Standa na Vinohradech?

Amun
Avatar
11. srpna 2017 12:28
Reakce na Lilly_Ku:

Osobne mam problem uz s tim, ze by v nejdrazsim meste v zemi, navic v centru, vubec mel nekdo byt dotovan s bydlenim, na ktere tedy nema. Kdyz dam priklad, do schranky mi prisel letak od mistni radnice, ze se nam uspesne dari udrzovat komunitu lidi v duchodu, kteri diky dotovanemu bydleni mohou zustat v centru, kde napriklad pestuji kytky v mestkych zahonech a schazeji se v knihovne, kde spolecne ctou. Jak si to prekladam ja: v naprosto preplnenem meste, kde neni vyjimka dat 70% platu na najem, mesto nasilne drzi v dotovanych bytech skupinu duchodcu, prestoze je tu trvaly problem s nedostatkem bytu pro pracujici lidi v produktivnim veku. 

Amun
Avatar
11. srpna 2017 12:31
Reakce na Mutziputzi:

To uz je ale kazdeho volba. Pokud nekomu za usetreni stoji dojizdet x hodin do prace, je to jeho rozhodnuti.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:33
Reakce na Amun:

Takže po celoživotní rachotě pěkně důchod, nemáš na nájem, je mi u pr*ele, že tady žiješ 70, ale táhni na venkov, tady budou jenom pracující v produktivním věku, no to nemyslíš vážně, oni na těch tvejch slavnejch daních zaplatili víc než ty :-D

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:33
Reakce na Amun:

Z Berouna? 20 minut a bydlení za půlku

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:34
Reakce na Amun:

aha, tak to se neshodneme. ja chci mesto k ziti s ruznorodejma lidma a vsema vekovyma vrstvama a ne sirsi centrum vykoupeny hornim jednim procentem, jupíkama a spekulantama. a k tomu patri i dotovany bydleni.

Amun
Avatar
11. srpna 2017 12:36
Reakce na Mutziputzi:

Tak to je hodne zcestna predstava. Doporucuju si na tohle tema neco precist, zejmena o podminkach, ktere ta generace mela. Dost casto na to vychazi i eseje.

Co se tyce Berouna, vsak nikdo nikomu nebrani tam bydlet, nechapu to logiku. Mela bych mit vyssi plat, protoze bydlim bliz nez kolegyne a mam to tedy drazsi?

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:37
Reakce na Amun:

Správně. Centrum pouze pro mladé a produktivní!

Kdo nepracuje, ať nejí... eh, nebydlí! Dědeček a babička, ujídaj nám chlebíčka!

Offline Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:40
Reakce na barbucha:

Už začínáš balit?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:41
Reakce na Amun:

Ty řikáš že platy v Praze a mimo Prahu musej bejt úplně jinde, se jenom ptám jestli teda Standa z Vinohrad by měl brát víc než Jarda z Berouna, když dělaj stejnou práci.

A sorry, ta generace měla i super druhou světovou, pracovali 50 let a děvče z východní Evropy krafe, že jí znevýhodňujou, zcestná představa to určitě je, pro ně i pro mě )))

Online Karja
Avatar
36023 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:41

Spíš to město duchů, přes den by tam v krámu nevrzly ani dveře, protože od 9 do 7 by všichni byli zalezlý v korporátu za městem na zelený louce:-D. A o víkendu by všichni byli na venkově:-D. Mně spíš přijde smutný, že někdo přispívá důchodcům na bydlení, v "mym" světe, by každej žijící třeba v páru (ať nežeru a nechci moc) na to svoje vlastní bydlení dosáhnout měl.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:42
Reakce na Sweet Potato:

Už začínáš balit?

Nebydlím v centru, včas jsem se vystěhovala, abych nepřekážela!

Amun
Avatar
11. srpna 2017 12:42
Reakce na barbucha:

ne vazne, proc nemuzu mit dotovane bydleni? Nemam celozivotni uspory jako nekdo, komu je 60, a kdo navic zazil normalni trh s nemovistostmi. Jsem z chude zeme, nemam dum ani byt. Zato mam vyssi dane a najem. A take vydelavam na duchod, o kterem neverim, ze jednou budu mit.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:45
Reakce na Amun:

Protože svět je nespravedlivej?

Ale zkus to takhle nadnýst na sociálce, třeba je dojmeš a pustěj chlup

Online Karja
Avatar
36023 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:45
Reakce na Amun:

My nejsme chudá země!

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 12:46
Reakce na Amun:

ja to uplne nechapu, tak ses bohata a stat te obira nebo chuda a stat ti nedava dost? vyssi dane mas nez kdo? nez nejnizsi prijmovy skupiny? a chtela bys mit jejich plat? ja uprimne teda ne..

dudchodovej system je financovanej prubezne, takze to bych jako investici rovnou odepsala.

Amun
Avatar
11. srpna 2017 12:49
Reakce na Lilly_Ku:

no a to je prave to. Jak muze byt bohaty nekdo, kdo nema na byt? Aspon moje predstava o bohatstvi je, ze mate kde bydlet :D