Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Online viktorka_od splavu
Avatar
46102 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 13:57
Reakce na Potrefenáhusa:

no magistrat v centru by nemel vlastnit byty si myslim, ale tak to je vase vec (prazaku)

jinak teda pro duchodce (vlastne pro kazdyho kdo se nerealizuje 16h denne v praci) je absolutne nejstrasnejsi bydleni jekde na lonte kde nic neni v panelaku nebo bytovce. tam se pak da leda chlastat. peklo

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 13:58
Reakce na Potrefenáhusa:

Ten turisticky nanos je strasny! Minuly vikend jsem byla po dlouhe dobe v noci v centru a ani se nedivim, ze mistni prchaji. Ozirajici se davy ve stejnem obleceni (to nekdo planuje?) hulakajici na cele mesto. Kdyz jsme presli kopec na Hradcanskou, tak to bylo jako dostat se do oazy klidu. Vizialni smog je taky desivy. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 13:58
Reakce na Mutziputzi:

jenže já z toho "chudý" právě vycházím, když se celou dobu bavíme o sociálním bydlení. důchodce, co hraje golf, snad na sociální bydlení v centru nárok nemá.

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 13:59
Reakce na dzizisketa:

Na soužití všech jmenovaných skupin v centru také nevidím nic inženýrského, až na drobnost a tou je financování bydlení v konkrétních oblastech.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 13:59
Reakce na dzizisketa:

Nejde o platnost a plnoprávnost ale o očekávaný standard a možnosti, blízké soužití chudých a bohatých je utopie a pak to tím inženýrstvím lehce zavání.

Amun
Avatar
11. srpna 2017 14:00
Reakce na andulka01:

Tak presne tenhle pripad bydli v nasem dome. Korunovano tim, ze zenska je opravdu arogantni a snazi se organizovat cely dum.

Offline dzizisketa
Avatar
7481 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:00
Reakce na Mutziputzi:

Ne v zemi, kde je měřítko bohatství 40k měsíčně, ne

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:02
Reakce na Jiná Realita:

Ještě ten stereotyp golfu jako něčeho co si může dovolit málokdo bych opustila ;-) Jinak tady se ale žádný sociální byty v centru nerozdělujou, bavíme se spíš o městských bytech s regulovaným nájmem, kde dnešní důchodci žili celý život, měli by se vystěhovat?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46102 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:02
Reakce na whiskas:

Na soužití všech jmenovaných skupin v centru také nevidím nic inženýrského, až na drobnost a tou je financování bydlení v konkrétních oblastech.

presne.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:03
Reakce na dzizisketa:

To je měřítko socanů, promiň, česanů, ne moje

Offline Kokoska
Avatar
28355 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:05

Mnohem radsi bych byla duchodce v centru nez na Jiznaku. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:09

možná mluvíme každý o něčem jiném.

moje předpoklady vycházejí z toho, že se na začátku mluvilo, nebo jsem to tak přečetla, při pátku nezaručuju v těch 35 °C úplnou příčetnost, že se mluví o důchodcích, kteří potřebují sociální bydlení. tudíž na tom nejsou finančně dobře. tudíž jsem to srovnala s důchodci u nás, kteří na tom nejsou finančně dobře (ale bydlí třeba u dětí, takže jako by bydleli v dotovaném bytě, řeší jen "zbytek" nákladů). a ti mají fakt jiné starosti, než do jakého divadla vyrazí dnes, a na jakou výstavu zítra. protože náklady na léky, jídlo a takové normální věci jako jízdenky, oblečení a tak, jim akorát vychází na důchod. 

s tím, že být důchodce v sídlišti je mnohem horší, naprosot souhlasím, ale mezi úplným centrem a úplným sídlištěm pořád existuje mnoho variant, které mi s ohledem na výše napsané přišly z pohledu mimopražského rozumější.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46102 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:11
Reakce na Mutziputzi:

Ještě ten stereotyp golfu jako něčeho co si může dovolit málokdo bych opustila ;-) Jinak tady se ale žádný sociální byty v centru nerozdělujou, bavíme se spíš o městských bytech s regulovaným nájmem, kde dnešní důchodci žili celý život, měli by se vystěhovat?

musim rict ze jsem prekvapena, netusila jsem ze regulovany najmy v praglu jsou nejak vyrazne nizky. v brne je zivot v mestskym byte dost drahej. 

Offline luciole
Avatar
1092 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:12
Reakce na Jiná Realita:

Tak to centrum Prahy fakt neznáš. Přesně jak píšou holky, je tu všechno hned vedle - školy, lékaři, polikliniky, nemocnice, obchody - kolikrát levnější než jinde, kavárny, hospody, parky, zahrady, výstavy, koncerty, knihovny, kluby... Všechno blízko, kam dojdeš pěšky, max. popojedeš dvě stanice tramvají.

Městská část má taky několik domů s pečovatelskou službou pro ty, kteří se už o sami o sebe stoprocentně nepostarají, přece je nebudou lifrovat někam na periferii, když tady prožili celý život...

Offline Kokoska
Avatar
28355 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:12
Reakce na Jiná Realita:

Treba Vinohrady, tam se bydli prijemne. Ovsem ceny za byty jsou velice neprijemne. Ovsem muzete taky do Nusli, ale tam by se vam asi nelibilo.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:13
Reakce na Jiná Realita:

Ale to nebýt na tom finančně dobře, znamená, že by z důchodu neutáhli tržní nájem v centru, regulovaný ano, dopravu maj zadáčo, slevy na vstupný všude, prostě podle mě je centrum pro důchodce naopak žůžo ;-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:15

Podle mě u těch dlouhodobejch smluv, jako že tam dotyčnej bydlí od války, jsou proklatě nízký

Offline andulka01
Avatar
10725 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:22
Reakce na Mutziputzi:

No nejsou... ono to regulované nájemné už není všude. Domy se přeprodávají, noví majitelé, nová pravidla. Žádné smlouvy nejsou na doživotí, šikovnej majitel baráku si poradí atd. Vinohrady a tak jsou pekelně drahý, skladba obyvatel se hodně změnila, teda ne k horšímu, je to tam teď hodně kosmopolitní.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:24
Reakce na Kokoska:

ja tez, chci byt duchodce v centru Berlina, jako ty punkovy babicky, ktery tu potkavam! :D

Amun
Avatar
11. srpna 2017 14:27
Reakce na Lilly_Ku:

Tak kdo si to zaplati, at bydli kde chce :D