Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 01. srpna 2017 11:51
Reakce na Mutziputzi:

Ja bych zas neprehanela, povolene akce se taky na loukach a v parcich konaji, bordel se pak uklidi a trava doroste, jak uz tady padlo, nezaznamenala jsem zadnou podobnou akci v chranenych uzemich.

To je úplně stejná logika, jako kdyby k Vám někdo přišel domů, vysypal do záchodu půlroční zásoby proteinového nápoje - no co je, však si to dokoupíte, ne?

Louka není trávníková plocha v parku. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. srpna 2017 12:01
Reakce na Isca:

Tu trávu to nic nestojí, když doroste, tohle rozhodně nebyla louka na které hospodář trojí senosečí za léto vykrmí stádo nebo prodá na seno, to je to co řikam, nemyslím si, že to jsou obecně takový hovada pardon, že by to udělali na louce, která je ekologicky nebo hospodářsky cenná, tahle fakt nevypadá, její funci vidím na příjem dotaci za neobhospodařovanou zem. půdu. Mně by vznikla kvantifikovatelná škoda, kterou by mi samozřejmě někdo zaplatil, dotyčnej nebo pojišťovna, to je mi šumák, družstvo může pokud vyhodnotí, že mu újma nastala udělat přesně to samý.

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 01. srpna 2017 12:15
Reakce na Mutziputzi:

No, co jsem četla, podle vyjádření starosty byly vážně poškozeny louky před senosečí. Samozřejmě tráva doroste, to nic nemění na tom, že škoda vznikla. A že by to měl zaplatit ten, který to poškodil, nebo pojišťovna - fakt se mi nezdá normální, nechat si strpět svévolné poškozování svého nebo pronajatého majetku, a až pak pracně  vymáhat náhradu škody. Nechci odsuzovat lidi, kteří se baví na takových akcích, ať se baví jak chtějí,ale měli by si uvědomit, že každá sranda něco stojí. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 01. srpna 2017 12:19

No já myslím, že takováto rozhodnutí by měla být na vlastníkovi pozemku. Dnes se dá zjistit velmi jednoduše, katastrální mapy jsou vice méně digitalizované a veřejně přístupné, mohli ho prostě kontaktovat. A ať si sám rozhodne, jestli tam ty lidi chce, případně za jakých podmínek, nebo nechce. Nasáčkovat se k někomu bez jeho vědomí a souhlasu je prostě drzost.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 01. srpna 2017 12:19

Heh, ja by som ich chcela vidieť niekde na americkom juhu, alebo stredozápade, kde by ich mal majiteľ právo začať ostreľovať za nepovolený vstup na pozemok...a to teda rozhodne nie som priaznivec ozbrojovania, to len taká asociácia...

No úprimne, ak by sa ma vopred opýtali, zvážila by som a asi by som ich na svojom aj kľudne nechala. Ale zistiť to až v rámci akcie, resp. po nej, tak soptím.

A áno, neviem, či od boľševika, alebo ešte predtým, ťažko povedať, ale tá predstava, že keď je to lúka/les, tak tak je to vlastne "zem nikoho" mi príde nezdravá.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. srpna 2017 12:23
Reakce na Isca:

Ale já vůbec netvrdim, že by jim neměla být škoda kompenzovaná, základem debaty bylo to, že si nemyslím, že je měla policie vypráskat podobně jako na Czechtechu, to že řeknu, že to že nezasáhli bylo racionální a oceňuju to, neznamená, že je super že tam vtrhli a můžou uválet a zabordelit louku, tady se hned startuje s barbarstvím, že mě ovlivnil bolševik a neuznávám vlastnický právo, mně už chybí jenom Je suis louka

Amun
Avatar
01. srpna 2017 12:25
Reakce na slniecko:

Ja nad tou "zemi nikoho" nikdy nepremyslela do doby, nez jsem se odstehovala do UK. Les pro me bylo misto, kam na houby, boruvky... jedine co, tak nebrat a nelamat stromky. Les byl proste vsech. Tady bych se treba neodvazila sebrat houbu, pokud bych nebyla fakt nekde na venkove. Les totiz neni muj a vsude jsou upozorneni, ze sebranim houby nebo jahody berete jidlo zviratum. Pokud jste bohati, taktez si muzete svuj les oplotit a nikoho tam nepustit. Vlastnik lesa ma take pravo vam zakazat v nem cokoliv sbirat, protoze to neni vase. Az ted mi doslo, jak jsou ty najezdy lidi na lesy a jejich hrde fotky na fb s korbou auta narvaneho houbami, vlastne invazivni.

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 01. srpna 2017 12:32
Reakce na Mutziputzi:

Tak teď to trochu hrotíte sama, otázka teda je, jaký je efektivní postup, aby si příští organizátoři sakra rozmysleli, a domluvili se předem s majitelem nebo nájemcem pozemku. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. srpna 2017 12:35
Reakce na Isca:

Ta dohoda je trošku utopie, už vidím toho "vola" co se pak nechá popotahovat od majitelů sousedních pozemků a obyvatel okolních obcí.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 01. srpna 2017 21:11
Reakce na Amun:

Vzdyt to byl nejak 2 roky zpatky soud s polakama, co sli v uk na houby. A byla z toho docela mastna pokutka co si tak vzpominam

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 21:01

Hovado estébácký a zlodějský mluví o padesátejch letech! Hubu roztrhnout hákem!  

https://www.novinky.cz/domaci/445995-babis-k-zadosti-o-vydani-je-to-posledni-zoufaly-pokus-me-zlikvidovat.html

Leč potěšila diskuse, která se kupodivu nenese jen v duchu jeho přisluhovačů. Že by se lid konečně probouzel?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 21:13
Reakce na barbucha:

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 10:06
Reakce na barbucha:

no..

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 10:09

Já bych souhlasila s tímhle například

Amun
Avatar
11. srpna 2017 11:01

Byla jsem na veceri s kamaradkou, ktera mi prozradila novinku o nasi tehdy spolecne kolegyni, jez mam zafixovanou jako nekoho, kdo nosil pouze znackove veci ve stylu kabelka za tisic liber, boty od Gucci, nakupy v Harrods minimalne jednou mesicne... Uz vim, proc na to mela: jiz roky bydli v socialnim bydleni, ktere ji bylo prideleno radnici. Je to bydleni urceno pro ty nejchudsi lidi, najem se plati ryze symbolicky. Dalsi ukazka toho, jak skvele jde tenhle system totalne ojebat..... Strasne by me zajimalo, kolik takto chudych lidi, oblecenych v posledni mode od Chanel, v socialnim systemu vlastne je. Zase s chuti zaplatim dane.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 11:36
Reakce na Amun:

Zas ty daně uááá :-D

Amun
Avatar
11. srpna 2017 11:42
Reakce na Mutziputzi:

Jeste rekni, ze tebe by to nestvalo  

ale uprimne, clovek nosici obleceni za vylozene tisice liber od prednich navrharu, ktery bydli v socialnim bydleni? To mi pripomina povedenou kauzu soudcu a zalobcu, co bydli v socialnim bydleni v Praze pri platech nad 80k mesicne. A pak vam CSSD pred volbami rekne, ze kdokoli s platem nad 40 tisic je tezky zbohatlik 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 11:49
Reakce na Amun:

Soudci a žalobci nebydleli v sociálních, ale ve služebních bytech, beru to jako nepeněžní součást mzdy, placený nejsou nijak extra. Tak zbohatlík se 40tis., to snad nikdo netvrdil, to že je to mzda na kterou 9 z 10 lidí nedosáhne je ale zřejmě pravda.

Amun
Avatar
11. srpna 2017 11:59
Reakce na Mutziputzi:

jsem si to dohledala a je to pojmenovane dotovane socialni bydleni v bytech magistratu. A kauza tusim vznikla tak, ze podala stiznost zena v socialni nouzi, ktera prohrala boj o byt s nejakym manazerem. Cena najmu 60Kc za metr 

Ale rekl, Sobotka to oznacil za nadstandartni prijem bohatych lidi. Navic tohle prece nejde aplikovat plosne, v Praze nemuze byt plat jako nekde na vesnici v pohranici, kdyz tam dum stoji 5milionu... 

Cimz se dostavame nekam, co se moji stiznosti netyka. Takze k me prvni stiznost, fakt me stve holka na manazerske pozici bydlici v socialnim bydleni, ktere opravdu nepotrebuje.