Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 15. června 2017 10:36
Reakce na Mutziputzi:

poslední odstavec A666 a na to navazuje viktorka

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. června 2017 10:40
Reakce na Potrefenáhusa:

No dobře!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. června 2017 10:46
Reakce na continuity:

zakladni, samo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. června 2017 10:47
Reakce na Mutziputzi:

jelikoz a666 ve vede pracuje tak nevim proc bych se s ni bavila o podnikani:-)

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 15. června 2017 10:59

ja vim, ze s tim nejak cvicili, ale tak o tom, ze zakladni vyskum se musi financovat z verejnych zdroju neni asi zadnych pochyb. pak je to jenom otazka jestli to nazveme grant nebo dotace. tam mi to jako zadne kriveni trhu nepripada, jenom je potreba podminky nastavil alespon rozumne. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. června 2017 11:16
Reakce na continuity:

no to ano ja jen poukazuju na to ze byt zrovna ten zakladni vyzkum je presne veci kde by to fungovat melo tak bohuzel stejne zadna slava (minimalne v oblasti o ktere mam lehce povedomi)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. června 2017 13:17

Mám tady videjíčko pro místí skeptický holky

https://www.facebook.com/eucouncil/?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 15. června 2017 13:48

Naruším dotační téma.
Jela jsem autem po nábřeží, nijak extra pomalu, zastavuji na přechodu, kde přechází babička s malým dítětem. A zleva vedle mě, na tramvajovém pásu mě začne předjíždět kretén. Málem nedobrzdil, málem je přejel, hajzl jeden debilní. A ne, neodbočoval, ani tam nebyl druhý pruh, fakt mě chtěl jen předjet po tom tramvajovém pásu. Babička vyděšená, dítě vyděšený a já zralá na panáka. Mráz aby tomu kreténovi prdel roztrhal. Pardon za silná slova.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. června 2017 14:13
Reakce na andulka01:

ale to je pekna nadavka! tu si s dovolenim poznacim:-)) 

a fuj:-/

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 15. června 2017 14:50

zrovna nedavno si mi kamarad na tu grantovou politiku v cz hodne stezoval:-/ neze by nebyly penize.. ale treba dvoulete obdobi ktere je v pripade ze prvni rok teprve porizujes pristroje, material atd naprosto nerealny stihnout? tudiz muze nejlepe uspet clovek co uz to ma tak zpulky nachystany- jenze za co tu prvni pulku teda udela? jako ja do toho nijak extra nevidim, jen znam dalsi dva co se na to nakonec radsi vykvajzli a to jim prosim pekne neslo o vydelek nybrz o to prostredi a podminky v praci...

Jo, tohle je taky problém. Dřív byly granty na 5 let, teď jsou na 2-3 roky a na to prostě potřebuješ mít alespoň nějaké výsledky v šuplíku..... Což vícěméně popírá účelnost těch grantů. Ty evropské naštěstí právě bývají na delší dobu....

Jo a to nemluvím o tom, že v rámci ČR se dost lidí zná a tak trochu i záleží na tom, koho kdo zná z comitee (z rady, co to hodnotí) a taky jestli náhodou někdo z té rady nechce časem dělat ten samý výzkum. Alespoň ten první bod evropské granty trochu nulují.

Jinak velké dotace na "centra excelence" jsou zase jiná věc, tam se ty české tunely objevují stejně jako v kterékoliv jiné oblasti (tunely a diletantismus). Osobně jsem zvědavá, jestli někdy vůbec spustí ELI :D Ale granty fungují fakt docela dobře a nalijí výzkumným skupinám dostatek peněz, aby si mohli koupit třeba kvalitní přístroje atd.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. června 2017 15:19
Reakce na A666:

dekuju za doplneni. 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 15. června 2017 16:35

Kdo tady kdy pravil, ze tomsky jsou nejpohodlnejsi backory?! Priznejte se!  A ja vam za odmenu ukazu sve tri puchyre :D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 15. června 2017 16:49
Reakce na razorblade:

Asi ja 

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 15. června 2017 17:10
Reakce na razorblade:

Ale vony sou fakt pohodlný! 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 15. června 2017 17:16

No, vzdyt jo. Ja si bohuzel po prvnim noseni vyrychtuju nohy v kazdejch botach :/ jen jsem doufala, ze tyhle budou vyjimka:)

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 15. června 2017 18:58
Reakce na razorblade:

Já to tu pořád melduju, pravda šeptem, že já si dokážu zrychtovat nohy i v nich.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. června 2017 19:34
Reakce na Sweet Potato:

Tak já si v těch svých nových ten puchýř málem vyrobila taky. Ale ony jsou opravdu hodně úzké, na úzkou nohu. Já nemám širokou, přesto jsou mi fest. Tak se snad jemně vytáhnou. Ale jinak jsou super 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 15. června 2017 20:24
Reakce na Sweet Potato:

U me je to tim, ze mam "plochou" patu. Proste ji nemam vykrojenou a boty vzadu mi na ni moc nedrzi a tim, jak mi kloktaj, se mi odira noha. Vetsinou si ale po krvavem zacatku sezony ta noha zvykne. Musi. 

@dadoo me taky prekvapilo, jak jsou uzky, diky bohu mam normalni sirku

Offline tarra
Avatar
284 příspěvků moje polička 15. června 2017 20:34
Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 15. června 2017 20:56
Reakce na tarra:

boze do ceho si to dusi dal 

co kdyby snizili odvodove zatizeni pro zamestnance, aby ty zivnostniky, kteri na OSVC prezivaji motivovali jit se zamestnat?