Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Online Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 12. června 2017 22:20
Reakce na Mutziputzi:

No, spousta funkčních cukrovarů kvůli tomu kleklo, snížil se rozsah plodiny, která měla, díky preferovanému způsobu hnojení, antidegradační účinky na půdu...což byste jako absolventka Suchdola měla vědět. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 22:23
Reakce na Isca:

Funkcnich kdy? Za centralniho hospodarenim a garantovanym vyvozem do bratrskych zemi? To hnojeni a ucinky na pudu, to uz je uplne za hranou, to ani repna lobby snad nemuze tvrdit, proc se snazite uzemnovat??

Online Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 12. června 2017 22:27
Reakce na Mutziputzi:

Proč je hnojení a účinky na půdu za hranou? Vysvětlete, prosím.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 22:28
Reakce na Isca:

Vidate nekdy stejnou plodinu vice let po sobe na stejnem miste? 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 12. června 2017 22:35
Reakce na Mutziputzi:

Nejde o hecovaní. Byl to spíš povzdech. S některými tvými argumenty nesouhlasím, ale tak chapu, že každý má nárok na nějaký názor. Ovšem tahle demagogická exhibice už je trochu mimo.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 22:38
Reakce na Krehutka:

Co je na tom demagogickyho prosim? Jako ze jsem jedina kdo normy EU schvaluje? Ano schvaluju, protoze vsechno je neco za neco a tohle je mensi zlo, za tim si proste stojim a nektery argumenty co mi byly predhozeny jsou proste nepravdivy nebo naivni.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. června 2017 22:39

Říkal mi manžel, proč jde Němcům tak dobře zeměděllství. Za války prý vlaky, které vozily na frontu zásoby, zbraně apod, vozily zpátky z Ruska a Ukrajiny ve velkém černozem. Tu nejúrodnější půdu si lifrovali do Německa. 

To jsem ještě nikdy neslyšela a dost mě to překvapilo. A pořád ve mně hlodá podezření, jestli nekecal.. 

Online Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 12. června 2017 22:40
Reakce na Mutziputzi:

Ehm..psala jsem už předtím o osevních postupech. takže ano, vím, plodiny se mají střídat. V řepařských oblastech byla plodina z té skupiny, pod kterou lze hnojit í živočišnými hnojivy, které mají pozitivní účinky na tvorbu humusu , potažmo tedy půdní struktury (na rozdíl od hnojiv minerálních) ...wait for it....cukrová  řepa. Samozřejmě, ideálně by pak pak byla druhá trať, obiloviny, pak třetí trať - jeteloviny, v podmínkách řepařské oblasti vojtěška. Pokud se omezí cukrová řepa, nabízí se jako plodina první trati řepka.  Brno zdraví Suchdol. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 22:46
Reakce na Isca:

1 semestr agro jasne, doba a postupy se davno 100% zmenily, ale muzeme si vypisovat. A tak super, pekne to rostlo, s tim cukrem pri takovy produkci potom co?

Online Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 12. června 2017 22:51
Reakce na Mutziputzi:

1 semestr agro jasne, doba a postupy se davno 100% zmenily, ale muzeme si vypisovat. A tak super, pekne to rostlo, s tim cukrem pri takovy produkci potom co?

No, dodání zboží do EU? Nebo aspoň pokus o toto, kdyby nebyly kvóty. No, možná se postupy změnily reálně, ale ne to, co by bylo funkční pro krajinu. A počet semestrů prosím vynásobte deseti. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 22:59
Reakce na Isca:

A proc by jiny zeme mely chtit ceskej cukr, kdyz maj svuj? Marketingove je bilej cukr uz teprv plonkovej. 10 semestru agro, no pambu s vama, ale to pak nebyla ekonomicka fakulta, ten uhel pohledu vam chybi. Ta 1 byla myslena jako prvni semestr, ne ze hodnotim uroven, to neberte spatne.

Online Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:01
Reakce na Mutziputzi:

No, ale jestli ten českej cukr nechtěly, tak to mohly kváknout bez kvót, přece  Pár příspěvků předtím jste tu kritizovala koncept neviditelné ruky trhu, a teď se oháníte nabídkou a poptávkou, jupí !

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:06
Reakce na Isca:

No nebo s tim barikadovat dalnice, rajcatovy bitvy a liti mlika do kanalu a stavkujeme za dotace, no tak co clovek to nazor, prostor k exhibici jsme vyuzily, tak si pockame na novy tema, ne?Jen tedy jeste dodavam, ze nabidkou a poptavkou se neohanim, asi uz ale fakt nerozumim, kde to ctete mi unika.

Online Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:09
Reakce na Mutziputzi:

A proc by jiny zeme mely chtit ceskej cukr, kdyz maj svuj? Marketingove je bilej cukr uz teprv plonkovej. 10 semestru agro, no pambu s vama, ale to pak nebyla ekonomicka fakulta, ten uhel pohledu vam chybi. Ta 1 byla myslena jako prvni semestr, ne ze hodnotim uroven, to neberte spatne.

A hele, vy jste u Vás v Suchdole brali osevní postupy první semestr? To jste fak byli nadupaní, my z gubernie jsme museli dát nějaký teoretický základy teprv, první dva roky.

Online Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:12
Reakce na Mutziputzi:

Fakt se neoháníte nabídkou a poptávkou? A co je, cituji ."A proc by jiny zeme mely chtit ceskej cukr, kdyz maj svuj? " 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:18
Reakce na Isca:

Eee vubec nechapu jak souvisi to ze maj svuj cukr s nabidkou a poptavkou, teda resp. jak jinak nez ze lokalni trhy jsou saturovany a na ceskou nadprodukci cehokoli nemusi bejt nikdo zvedavej, ptala jsem se pouze na to, co byste s tim kvantem cukru provadela, kdyz je podle vas utlum nesmysl. Neni poptavka, tak nevyrabim, ne vzdy to bylo zemedelcichapano.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:19
Reakce na Isca:

A hele, vy jste u Vás v Suchdole brali osevní postupy první semestr? To jste fak byli nadupaní, my z gubernie jsme museli dát nějaký teoretický základy teprv, první dva roky.

Jenom v prvnim, ja nemam agrofakultu

Online Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:24
Reakce na Mutziputzi:

Souvisí to tak, že ten, kdo dokáže vyrobit cokoli kvalitně a relativně levně (třeba proto, že pro to má kapacity, zkušenost  a ideální podmínky) , dokáže proniknout i na zdánlivě saturované trhy. Pokud by opravdu byla nadprodukce cukru, myslíte, ža za podmínek nulových dotací by ho dál tupí zemědělci vyráběli a sypali s ním v zimě cesty? Jakože EU stanovila kvóty pro ochrenu českých zemědělců, aby náhodou nezkrachovali? 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:26
Reakce na Isca:

Tak, nebo ti jejich, presne.

Online Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:29
Reakce na Mutziputzi:

Teď nevím, na co jste odpověděla.