Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46035 příspěvků moje polička 15. června 2017 20:58
Reakce na continuity:

ale blázníš? to by bylo logický, to nejde!

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. června 2017 21:08
Reakce na tarra:

Bývalý soudruh, čelní odborář a kariérní politik promluvil k tématu samostatného podnikání. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 15. června 2017 21:27
Reakce na continuity:

To zduvodneni i postup je debilni, jak je bohuzel u cssd posledni dpbpu zvykem, hosi si kopou hrob.

ale v principu nechapu,  proc by osvc a zamestnanci meli byt ruzne zdaneni. Takze narovnani danoveho zatizeni tak, aby meli vsichni stejne, bych uvitala. Ted si nebavim o tom, kolik presne by to melo byt.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 16. června 2017 08:46
Reakce na Lilly_Ku:

Tak ale každá varianta obživy má svoje špecifiká  Těžko ty daně sjednotíš, pokud za zaměstnance velkou částku platí (i ) zaměstnavatel... na druhou stranu OSVČ sice veškerý daně platí sám, nicméně si zas odepisuje náklady...

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 16. června 2017 09:02
Reakce na barbucha:

jasne, mas pravdu, ze ty dva systemy jsou rozdilny. ja nemyslela uplne na korunu, to fakt asi ani nejde, jen ze proste v principu si myslim, ze by to zatizeni melo byt obdobny, resp. nevidim duvod, proc by melo bejt rozdilny.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 16. června 2017 09:39
Reakce na Lilly_Ku:

V tomhle nějakou spravedlnost zavedeš asi jen velmi těžko... trochu úkrok mimo: osobně bych teda začala rovnou daní, když už jsme tak u toho.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 16. června 2017 09:44
Reakce na barbucha:

to ja ne :) ale s dovolenim bych taky ukrocila, vzpomnela jsem si, jak na nemeckem foru nekdo onehda vykladal, ze je papirove prihlasenej jako osvc v cechach a popisoval, kolik usetri :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 16. června 2017 09:56
Reakce na Lilly_Ku:

Proč ne? Stejný procento... je přece jasný, že 10% ze stovky není stejná částka, jako 10% ze dvou

No jo, co se přihlašování do toho kterýho státu týče, je oblíbená kratochvíle už od dob, kdy se všichni milionáři "stěhovali" do Monaka. Tak proč by to podobně nevyužil i prostý lid?

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 16. června 2017 11:20
Reakce na Lilly_Ku:

tak potiz je, ze OSVC jsou schopni s tim vymerovacim zakladem docela pocvicit. pokud jim nekdo zvedne to procento, tak proste priznaji mene a budou si platit z mensiho (pak sice dostanou mensi duchod, ale to je jednak az za hodne let a mnoho lidi, predevsim z mladsi generace na statni duchod stejne rezignuje).

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 16. června 2017 11:26
Reakce na continuity:

nojo, ale treba krast je taky zakazany, krade se furt a nikdo nerika, ze bysme kradeze meli prestat stihat, protoze s tim zlodeji stejne neprestanou.

chci tim rict, ze chapu, ze je nekdo celkove pro co nejmensi dane, ale tomuhle konkretnimu zduvodneni moc nerozumim.

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 16. června 2017 11:38
Reakce na Lilly_Ku:

Asi je to trochu mimo téma, ale vzpomněla jsem si, jak ještě před těmi cca 10-12-ti lety měli zaměstnanci ambasády včetně velvyslance základní plat, který třeba konkrétně u toho velvyslance snad ani neopovídal německé minimální mzdě a zbytek pobírali v "dietách". Pak se od toho samozřejmě ustoupilo, ale myslím, že to byla dost běžná praxe.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. června 2017 11:49
Reakce na continuity:

tak potiz je, ze OSVC jsou schopni s tim vymerovacim zakladem docela pocvicit. pokud jim nekdo zvedne to procento, tak proste priznaji mene a budou si platit z mensiho (pak sice dostanou mensi duchod, ale to je jednak az za hodne let a mnoho lidi, predevsim z mladsi generace na statni duchod stejne rezignuje).

Řešení ala socdem

https://www.novinky.cz/domaci/440938-zvedneme-odvody-osvc-at-se-radsi-nechaji-zamestnat-navrhl-stech.html

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 16. června 2017 12:01
Reakce na Lilly_Ku:

o tom jsme se tady uz bavili a myslim, ze se neshodneme. proste stat se musi chovat pragmaticky, protoze splace nad vydelkem.

BTW: drobne a kapesne kradeze se taky stihaji jenom formalne. tady se policie snazi spis apelovat na obcany, at si svoje veci hlidaji.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 16. června 2017 12:14
Reakce na continuity:

neshodneme. ja mam pocit, ze zivnostnici maji v soucasnosti v cr naprosto luxusni podminky, a stejne ma ocividne furt spousta lidi pocit, ze je stat dre z kuze.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. června 2017 12:19
Reakce na Lilly_Ku:

vždycky jsem tvrdila, že by měla být stanovená minimální daň, přesně pro "podnikatele" co neplatí leta ani floka a ještě remcaj by to byl důvod k zamyšlení, jestli má ztrátové podnikání, ať reálně nebo účetně, vůbec smysl.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 16. června 2017 12:57
Reakce na Lilly_Ku:

neshodneme. ja mam pocit, ze zivnostnici maji v soucasnosti v cr naprosto luxusni podminky, a stejne ma ocividne furt spousta lidi pocit, ze je stat dre z kuze.

Proti době, kdy se to ještě týkalo, je to fakt luxusní, to jo. Ale na druhou stranu, každej úředník tě utopí na lžíci vody, kdy si vzpomene - a zvlášť teď, když budeme mluvit o úřednících Burešových...

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 16. června 2017 13:24
Reakce na barbucha:

Jasne, byrokracie je vopruz urcite.

Ja jsem na pul uvazku zamestnanec a k tomz osvc, takze uzivam vyhod obojiho :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 16. června 2017 13:42
Reakce na Lilly_Ku:

Já nemyslela byrokracii jako takovou (značně otravnou už z podstaty a odjakživa). Spíš cílený ničení živnostníků a vysloveným honu na potenciální Burešovy konkurenty (byť malý). V hlavní roli finanční úřad...

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 16. června 2017 21:17

Strašně narážím na posedlost žrádlem mojí tchýně a tchána. Rozhodli jsme se zrekonstruovat chodbu, která jde napříč celým barákem. Ta chodba je z roku 1921 a naposledy se trochu upravila v roce 1984 (položila se tmavá krematorní dlažba amatérským způsobem pro ostudu, vymalovalo se a na stěny se daly křivý nejlevnější palubky). Od té doby nic. Chodba je smradlavá, pod palubkama je plíseň, stydím se otevřít i pošťačce a bundu bych si tam nepověsila ani kdyby mě mučili a na návštěvu raději nikoho nezvu, bo bych se musela ostudou propadnout. Dvě třetiny chodby už jsou opravený, nová dlažba, sanační omýtka, udělali jsme snížený strop, aby nebyly vidět trubky od plynu a topení, nová moderní LED světla, nové dveře a zárubně ..... myslím, že to vypadá světle, vzdušně a hlavně už tam nic nesmrdí, manžel se na tom dost nadřel. S úspěchem bychom se pustili do několika čtverečních metrů zbytku chodby, ale tady jsme dneska narazili. Óbr pultový mrazák plný loňských hub, zlevněnýho masa a borůvek a kdejakých jiných zbytků, co se jednou hodí, prostě Mekka žrádla tchýně a tchána. Se slovy, že obsah mrazáku vyndáme přeneseme ho do hotové části chodby a zase to do něj všechno nandáme, jsme teda dost prudce narazili. Málokdy s nima máme nějaký problém, nebo se na názoru neshodneme, dalo by se to spočítat na prstech za ty roky, ale tohle teda jsem nečekala, kvůli žrádlu. Sedím tu vážně nasraná, nalila jsem si asi 3dcl rumu, ten už mám skoro všechen v sobě, tak se mi to všechno motá a nejraději bych šla ožralá dolu a rozsekala všechno nový co jsme tam udělali, protože to asi teda stejně nemělo cenu.

Moje nejprudší nadávka je: "Kurva, píča, do prdele, se na to tady vyseru, na tenhle skurvenej pojebanej debilní čuráckej starej barák" tu bych dneska tady nejraději řvala na celej barák, kolem dokola aby to každej slyšel a při tom bych potřebovala něco rozmlátit. Prostě hysterie největší a čím víc jsem ožralá, tím větší odvahu na to mám.

Papa

Offline Eclat D´Arpege
Avatar
13 příspěvků moje polička 16. června 2017 21:41
Reakce na 74SLena:

Nevyberať.pod mrazak podložiť rurky,,2kusy a s tým mrazakom pomaly posúvať.Ide to ľahko.Ale pozor.posúvať po starom koberci,alebo kuse handry.Nepoškodi to podlahu.Možno že sa uspokoja,ze nevyberiete ich poklady.