Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 05. června 2017 10:04
Reakce na Kokoska:

a co má policie dělat, když jim takových oznámení chodí stovky, nebo tisíce? a kromě toho má ještě "běžnou" kriminalitu? 

a mezitím přicházejí další a další, jejichž intergace nebude zvládnutá a jejichž děti budou taky takové, navíc s rostoucím muslimským zázemím, kde se ledaco skryje. takže to číslo min. 20.000 známých vážných muslimských potížistů spíš jen poroste. porostou o počty oznámení, kterými by se policie měla zabývat, ale nebude mít kapacity. 

já jim fakt nezávidím. zloba veřejnosti jde podle mě minimálně částečně nezaslouženě na jejich hlavu. přitom v británii ustupování trestné činnosti muslimů je dlouhodobý doutnající problém, který se přehlíží ani ne tak kvůli neschopnosti policie, ale z obav z nařčení z rasismu nebo z pouličních nepokojů. viz názorný příklad roterhamské aféry.

když muslimského radikála zatknou, vrátí se z vězení dost pravděpodobně ještě radikálnější, to je další problém - počty muslimů ve věznicích rostou docela rychle, z 5% někdy před deseti lety na 15% někdy před rokem dvěma, ve věznicích se zvýšenou ostrahou je jich až pětina, a problémem začalo být, že tam jednají tak, že nejenže radikalizují sami sebe, ale z obav před nimi konvertují i jiní vězni, aby měli klid.

bohužel řešením není zatčení radikála, i kdyby existovala zákonná možnost někoho zatknout jen tak preventivně, tím se to jen zhorší, protože společnosti bude nenávidět ještě víc, a jednou vyleze ven. pak by ho měla policie samozřejmě správně sledovat, ale nemá kým.

takže situace je taková, že společnost nemá žádné páky a může akorát tak pořádat koncerty a doufat, že ještě větším semknutím a láskou nastane zázrak.

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 05. června 2017 10:04
Reakce na Mutziputzi:

To mě na tom právě štve nejvíc, že dokud se něco nestane, není prakticky možná ochrana. I kdyby se denně chodili hlásit, stejně to auto rozjet můžou. Ale asi by se mělo přemýšlet o tom, co dělat v případech, že má stát na svém území prokazatelně radikalizovaného a známky násilí projevujícího jedince. Takhle je to čirá bezmoc a čekání na další mrtvé.

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 05. června 2017 10:08
Reakce na Jiná Realita:

Co dělali třeba v Izraeli, když tam kdysi byly podobné útoky na denním pořádku? Na tržištích, v autobusech... Evropa tehdy prohlašovala, jak je ošklivé Araby omezovat v pohybu, zasypávat jim tunely apod. Ne, že by to přestalo úplně, ale myslím, že tak časté už to není.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 05. června 2017 10:16
Reakce na Kokoska:

Izrael dávám za příklad, kudy chodím! Malinká země, obklíčená jenom nepřáteli (a s půlkou světa proti sobě)... a jak se drží! Ovšem chce to dobrý, vysoce profesionální vojáky/policajty/rozvědku... a taky pořádně vycvičený a disciplinovaný veškerý obyvatelstvo!

A samozřejmě, v neposlední řadě, před pitomou politickou korektností dávat přednost pravdě. A neustupovat ze svejch zásad.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33663 příspěvků moje polička 05. června 2017 10:21
Reakce na barbucha:

Izrael teda nevim jestli je uplne dobrej příklad,taky to teda neni vyloženě košer, včetně vzniku a následný historie

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 05. června 2017 10:25
Reakce na Potrefenáhusa:

Na druhou stranu už kolik jednání o samostaném palestinském státu selhalo, mám pocit, že za vstřícný přístup Arafat tenkrát dostal Nobelovu cenu, ale dál se to nehnulo. Oni mají takhle zajištěnou péči, školství, všechno - a kdyby byli samostatní, museli by se starat sami. Takže je lepší se hádat o polovinu Jeruzaléma asi.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 05. června 2017 10:35

mne se "izraelsky model" zamlouva velmi, protoze pocita s prirozenou lidskou agresivitou. my se tvarime ze zadna neexistuje, ale "model pstros" zjevne nezabira

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 05. června 2017 10:37
Reakce na Potrefenáhusa:

No, co je dneska košer, Kohn.

Ale vznik atd. - to měli ty chudáky Židy honit i nadále po celým světě? Neměli po tom všem nárok na trochu klidu někde, kde by byli doma?

Ale jak jsem řekla, obranu mají vychytanou dobře. A mně se líbí jejich zarytost, se kterou nejen honěj nacistický zločince (žádná tlustá čára a co jsme si, to jsme si), ale se kterou se prostě nenechaj převálcovat, i když snahy ze všech stran jsou.

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 05. června 2017 10:45
Reakce na barbucha:

Historicky přece Židé k tomu území vztah měli, žili tam dávno předtím, než se ustanovila římská provincie Judea atd. Jen teda skoro pořád byli pod něčí nadvládou. Takže po 2. sv. válce je nešoupli do Grónska, ale tam, kde tomu odpovídaly historické okolnosti.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 05. června 2017 10:49
Reakce na Kokoska:

No mně to nevysvětluj, já jsem stejnýho názoru.

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 05. června 2017 10:53
Reakce na barbucha:

Já vím, automaticky jsem klepla na Zmínit. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. června 2017 11:02
Reakce na Potrefenáhusa:

Izrael teda nevim jestli je uplne dobrej příklad,taky to teda neni vyloženě košer, včetně vzniku a následný historie

Ale no tak, to startuju, když tohle čtu, co na vzniku, právu na území a jeho intenzivní a účinný obraně není košer?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33663 příspěvků moje polička 05. června 2017 11:57
Reakce na Mutziputzi:

a tak jako já jim ten vlastní stát taky přeju, jenom mi přijde fér dodat, že ten stát nevzniknul ve vzduchoprázdnu a že Izrael si přisvojil i nějaký území navíc mimo domluvený hranice, buduje osady na Západním břehu Jordánu atd...jako fakt mi to nepřijde jednoznačně černobílý, že hodný Židi a zlí Arabové

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. června 2017 12:03
Reakce na Potrefenáhusa:

No, on to bol kus viac - menej púšte, ktorí bol aj predtým osídlený Židmi (a tým nemyslím 2000 rokov starú históriu, ale priebežne), aj keď teda menej a nebol to oficiálny štát, plus vysťahovalecké vlny tým smerom sa z času na čas diali, konieckoncov to bolo dosť populárne aj v medzivojnovom období, hlavne medzi mladými židovskými romantikmi, dokonca po vzniku štátu mali dosť problém medzi pôvodnými a novoprisťahuvšími sa Židmi.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. června 2017 12:04
Reakce na Potrefenáhusa:

Ala poslední věta to vůbec netvrdím, jenom se jejich mírné nenásilné expanzi v mezích únosnosti nelze divit, ty území historicky obývali a kdyby se striktně drželi toho, co jim bylo vymezeno, dávno by je sousední země smetly.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. června 2017 12:06
Reakce na Potrefenáhusa:

Jo a ono to nikdy nie je "hodní jedni a zlí druhý", nikdy nemožno tieto veci riešiť kolektívnou vinou čo je to už prúžkovaní vs. bodkovaní, dlhouchí vs. krátkouchí, priaznivci špagetového monštra vs. adorantov ružového jednorožca.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 05. června 2017 12:10
Reakce na Potrefenáhusa:

"jednoznačně černobílý, že hodný Židi a zlí Arabové"

tak to snad ani nikdo netvrdil

Online Potrefenáhusa
Avatar
33663 příspěvků moje polička 05. června 2017 12:12

no obdivovali se tady Židi, jak to maj hezky zařízený, tak jsem jen napsala, že mně to až zas tak hezký nepřijde

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. června 2017 12:13
Reakce na Potrefenáhusa:

Co se týče bezpečnosti, maj to mnohem hezčí než třeba v Londýně, jinak to nebylo myšleno.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 05. června 2017 12:26
Reakce na Potrefenáhusa:

"hezky"? no tak pokud nechat si skakat po hlave a nebranit se je "hezky" tak to hezky nemaji, pravda.