Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 05. června 2017 20:10
Reakce na carries:

náťa66 

Jo, starý dobrý plynový masky. V těch se člověk dusil i bez plynu.

Tehdy to samozřejmě bylo k ničemu, ale nemyslím si, že by teď nějakej příčetnej (zdůrazňuji: příčetnej) program byl na škodu.

Ale stejně tak si nemyslím, že se toho dočkáme. Však politická korektnost... jak by to asi zdůvodnili? 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 05. června 2017 20:15
Reakce na barbucha:

Ja bych hlavne chtela videt odezvu obyvatelstva na nejakej takovej pocin - co si tak pamatuju, tak povinna vojna byla u nas dost nepopularni. 

Ja vim, ze pises pricetnej - ale to je dost vagni, nevim, co si pod tim mam predstavit. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 05. června 2017 20:23
Reakce na Setare:

No to já taky přesně ne  Ale začala bych už na školách. Když můžou mít sexuální výchovu, tak nějaká obrana by jim taky neškodila. Pro dospělý aspoň nějakou osvětu v médiích, denně... pro ne-líný zájemce kurzy... a byla bych i pro povinnou vojnu, a to bez rozdílu pohlaví.

Hm, bejt absolutistickej monarcha, asi by mě lid miloval 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 05. června 2017 20:29
Reakce na barbucha:

Hmm, tak myslim, ze odezva by predcila reakci na zakon o zakazu koureni  A to ani neprihlizim k tomu, kolik by to stalo. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. června 2017 20:33

Dosti dulezite je, ze povinna vojna je v Izraeli slusne placena.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 05. června 2017 20:34
Reakce na Setare:

Zase ale taková řádně vycvičená armáda se vyplatí... 

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 05. června 2017 22:35

Branná výchova sa teraz rieši u nás ...a samozrejme je to agenda ehm národniarov, ktorí zase raz chňapli po ministerstve školstva....takže o príčetnosť sa dosť obávam....+ sa ešte rozhodli zakázať Comenia script a zabetónovať pre školy ako povinné písmo podľa vzorov z 30-tych rokov...

Offline continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 05. června 2017 22:47
Reakce na Mutziputzi:

tak hlavne v izraeli je povinna vojna dosti prestizni zalezitost a mladi lidi tam casto ziskaji dobre kontakty pro dalsi praci, takze oni tam chteji. jenomze to bude taky provedenim.

ja jeste povinnou vojnu zazila (tedy my rovesnici) a byl to ztraceny rok - kamarat tam byl pul roku a strileli za celou tu dobu 2x? ale meli poradovy vycvik, pochodovat umel hezky. pak se zasil jako radioamater k radistum a kdyz zjistili, ze umi vsemi deseti a jeste i na PC, tak delal vice mene sekretarku a mel pak dalsi mesice uplny klid az na ty zapisy, co psal (ani do kuchyne nemusel).  

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. června 2017 06:42
Reakce na continuity:

No o prestiži jsem tedy neslyšela, výcvik je jasně, na jiný úrovni, ale že by ta povinnost vzbuzovala nadšení, to ne, proto tu mzdu nebo kompenzaci relativně nedávno zajímavě zvyšovali (2-3 tis. ILS, pokud si pamatuju), takže je to bráno, jako roční "újma" s kompenzací, která jim umožní potom cestovat, odjet na stáž nebo pomoc s bydlením.

Offline carries
Avatar
1107 příspěvků moje polička 06. června 2017 07:59
Reakce na slniecko:

Tak pokial bude brannej obrane šéfovať Danko&spol to radšej žiadnu nemať 

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 06. června 2017 11:37
Reakce na carries:

Veď toto...

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 06. června 2017 18:43

V reakci na útoky dnes děti dostaly ve škole toto ( nestěžuju si na školu, stěžuju si na to, že se s dětmi vůbec něco takového musí řešit ).

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 06. června 2017 20:26
Reakce na Emerald:

No, v CR to pak snad nebudete potrebovat! Moje deti maji neco podobnyho v bledemodrym - tady ovsem spis kvuli tomu, ze tu kazdou chvili nejakej cvok vystrili skolu (nebo kostel, nebo kolegy v praci). 

Jako ja to docela vitam, ze budou mit alespon nejaky povedomi o tom, jak se zachovat, kdyby bylo potreba, ale je to dost divnej pocit, takze te chapu. 

Ja bych s tema akcema typu "zbran do kazde domacnosti a skoly" byla dost opatrna. To neni na tebe, ale reakce na ty navrhy, ze se musime zacit vyzbrojovat a vojensky vycvicovat. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. června 2017 22:25
Reakce na Emerald:

V reakci na útoky dnes děti dostaly ve škole toto ( nestěžuju si na školu, stěžuju si na to, že se s dětmi vůbec něco takového musí řešit ).

Emerald když to máš těžký. Tohle je víceméně univerzální rada pro všechny případy nějakého napadení, nejen teroristického útoku a to mi přijde užitečné. Je to to samé, jakos e děti učí, že nemají nikam chodit s cizími dospělými....

Jasně, že člověk doufá,ž e to nidky nebudou potřebovat. Ale je lepší být připravený. Nevím ejstli tady, ale někde jsem zahlédla zmínku o tom, že by bylo fajn zavést znovu branná cvičení. pokud by to bylo udělané rozumně a dítě/dospělí by se naučili jak se chovat při živelné pohromě, při nějakém neštěstí, první pomoc aj., tak bych to viděla jako hodně užitečné..... A tohle by tam mohlo být taky zařazené (vzpomeňme na tu vyšinutouž enu, co vlezla s nožem do školy a ubodala toho kluka.....).

Edit - aby bylo jasno,t ak nejsem pro vyzbrojování a vojenský výcvik kde koho, ale prostě vědět si rady s nenadálými situacemi.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 07. června 2017 00:28
Reakce na Setare:

Já jsem vůbec nenavrhovala nějaký ozbrojování. Vzhledem k dnešní situaci, kdy se naopak držení zbraně všemožně (ze strany státu) ztěžuje a omezuje, to by prostě nikdy neprošlo, takže je celkem zbytečný po tom volat. 

Naopak vojenskej výcvik nikomu neuškodí a nikoho neohrozí. I kdyby mělo jít jen o upevnění/zlepšení fyzičky, a o trénink řekněme rychlejch reakcí. A o disciplínu. To se může vždycky hodit...

I tak dosud smířlivá země jako je Švédsko právě zavedla povinnou vojnu, a to pro obě pohlaví (pročež to čeká i moji vnučku). Jistě ne bezdůvodně.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. června 2017 06:55

Nechápu co vám na tom vadí, jsou to univerzální rady co dělat pokud se dostane člověk do ohrožující situace, je jedno jestli se tomu dřív říkalo Run-Hide-Fight nebo teď Tell, po vyzbrojování tady nikdo rozhodně nevolal a efektivní vojenský nebo krizový výcvik by byl jedině ku prospěchu. Mimochodem v takový to "v ČR to potřebovat nebudete" a ehm, co když ČR občan, třeba i dítě vyrazí za hranice?

Online brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 07. června 2017 07:08
Zrovna jsem slyšela v rádiu, že policie ČR (nebo pražská?) bude mít taky spot. Akorát místo "volej" tam bude "bojuj". No nevím.
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. června 2017 07:13
Reakce na brrr:

A co je na tom k nevědění?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 07. června 2017 09:49
Reakce na barbucha:

"I kdyby mělo jít jen o upevnění/zlepšení fyzičky, a o trénink řekněme rychlejch reakcí."

No...tohle je obecně dost problém (skoro bych řekla až ožehavý). Potřebnou fyzičku nemají ani ti, co se dobrovolně hlásí na vojenskou akademii. To mě poněkud nemile překvapilo. Na základce na tělocviku se kluci předháněli o výsledky. Dneska je to jedna lemra vedle druhý.