Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:27
Reakce na andulka01:

Jasně že jsou některý už privatizovaný, ale v městských bytech je nájem tak 150,- za metr max. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:28
Reakce na andulka01:

Jj Vinohrady, Letna a Karlin. To jsou ted superdrahy lokality a znacne kosmopolitni, svata pravda. V Karline tomu teda dost pomohly povodne. Ale je strasne zajimavy pozorovat to jak se tyhle ctvri meni.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:30
Reakce na andulka01:

Přesně tak, smlouvy nejsou na doživotí. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33671 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:30
Reakce na ice:

já mám pocit, že v Karlíně teď převládaj lidi v korporátech a po 7 večer se tam dost vylidní. Vzniklo tam teda hodně nových zajímavých podniků, ale některý mívaj večer a o víkendech zavřeno, že se jim to prý nevyplatí.

Offline Kokoska
Avatar
28242 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:31
Reakce na Lilly_Ku:

Kdyz uz se mam dobelhat na lavicku krmit holuby, tak radsi na Kampu a koukat pri tom na ty ruznorody lidi, nez na Jiznak, kterej je pres den skoro mrtvej. A jezdila bych tramvaji sem tam a koukala z okynka, co se kde deje. A zasadne ve spicce, aby bylo jo na co koukat :)

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:32
Reakce na Mutziputzi:

Ano, ale např. byty na Vinohradech bývají poměrně rozsáhlé, 80 m2 no problem a to se bavíme o nájmu. Další položkou jsou poplatky a to už myslím kapsa běžného důchodce neutáhne, zvláště, když zůstane sám. 

Amun
Avatar
11. srpna 2017 14:32
Reakce na Potrefenáhusa:

Mne prijde, ze tedy zrovna Karlin se po povodnich zmenil uplne neskutecne a to k lepsimu. Nikdy bych nerekla, ze se ta ctvrt otoci behem tak kraticke doby.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:33
Reakce na Mutziputzi:

Jasně že jsou některý už privatizovaný, ale v městských bytech je nájem tak 150,- za metr max. 

a to je málo? kolik tak bude měsíční náklad na bydlení v takovým bytě v centru? aspoň u nás jsou to většinou byty hodně velký, okolo sto metrů, ale i kdyby ne, známí teď pouštěli třípokojáč v paneláku protože se odstěhovali na zahradu a nechtěli to už platit a odprodat jim ho město nechtělo (nechápu)

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:34
Reakce na luciole:

Právě, těch domů s pečovatelskou službou není zas až tolik, takže ať žijí pořadníky a ty (polo) soukromé se opět moc neshodují s běžným důchodem. 

Offline Kokoska
Avatar
28242 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:36

Jak jsme ted zakotveni na periferii, docela me desi pomysleni, co az nebudu moct ridit auto (teda doziju-li). Byt odkazany na autobusy s intervalem jak sobi sprezeni na Cukotce je tristni. Kdyz chvilku necekane hledate klice nebo musite jeste na WC, mate pak pul hodiny volno.

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:37
Reakce na Jiná Realita:

Jenže chudý důchodce přeci automaticky neznamená nemohoucí důchodce nebo senilní důchodce nebo omezený důchodce, kterého zajímají jen akční letáky Normy a Ulice v půl šestý. Z malého důchodu třeba poplatí to regulované nájemné, jídlo a léky a i kdyby mu už moc nezbývalo tzv. na útratu, pořád je co podniknout i zadarmo nebo za minimální náklady. V centru Prahy zřejmě asi o dost jednodušeji než někde na Černém Mostě.

Konkrétně ta knihovna pořádá jak PC kurzy pro seniory, tak i seniorská odpoledne s ručními pracemi, přednáškami, kurzy všemožného. Nejen pro seniory spoustu přednášek, besed, filmových projekcí, každej den něco, obvykle zadarmo. A to mluvím jen o jedné instituci, v úplném centru Prahy na dohled od Staroměstského náměstí.

Amun
Avatar
11. srpna 2017 14:37

Co se tyce toho odprodeje, tak napul chapu. V Londyne se totiz v minulych dvaceti letech delo to, ze lide v mestkem byte ten byt  koupili opravdu vyhodne proti beznym trznim cenam, dali do nej najemniky za uz trzni najem, a sami sli na venkov zit z toho najmu. A ted tyhle byty chybi, coz hodne britu dost odsuzuje. Jim prijde nefer, ze ted chybi to mestke bydleni, mne zase prijde nefer, ze nekdo skoupil zcela normalni byty za podhodnocene ceny.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:38
Reakce na Kokoska:

tak zas to volno mít fakt budeš :-)

Offline dzizisketa
Avatar
7439 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:39

Vývoj ve městech typu Berlína pak ukazuje, že během několika let se kosmopolitní trend zvrátí v růst nájmů/cen bytův těch stylových lokalitách a následnému úbytku obyvatel ve prospěch krátkodobých nocležníků přes air b'n'b, myslím, že Lilly_Ku už na toto dávala odkaz dříve.

Mi tedy rozhodně nepřijde nic škodlivého, když město promyšlenou politikou ovlivňuje skladbu obyvatel tak, aby zabránila např. tomuto, ale i jiných negativním jevům, k čemu by pak asi tak ta města jako samosprávný celek byla.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:39
Reakce na Amun:

vůbec neříkám za podhodnocené ceny, u nás už se myslím prodávají když ne za tržní tak za dost podobné, ta doba kdy sis mohla svůj byt přidělenej za komančů odkoupit do vlastnictví za nějakou symbolickou částku už je hodně let pryč. jen nerozumím proč si město ty byty drží ve svým vlastnictví.. teda vlastně rozumim. ale kvůli chudejm to neni:-(

Online Potrefenáhusa
Avatar
33671 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:40
Reakce na Amun:

já neříkám, že se nezlepšil a sama bych tam šla klidně bydlet, zlepšil se rozhodně asi o miliardu procent, ale pořád mi přijde, že to má do klasický živý čtvrti daleko, přes den to tam žije, ale místních tam zas až tak moc není. Letná a okolí mi přijde nějak mnohem životaschopnější.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:42
Reakce na Kokoska:

Jak jsme ted zakotveni na periferii, docela me desi pomysleni, co az nebudu moct ridit auto (teda doziju-li). Byt odkazany na autobusy s intervalem jak sobi sprezeni na Cukotce je tristni. Kdyz chvilku necekane hledate klice nebo musite jeste na WC, mate pak pul hodiny volno.

na druhou stranu, nemovitost na čukotce prodáš a zakoupíš luxusní místo v pečovatelským domě na staromáku nebo kde je tam všude máte a hotofka:P

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:43
Reakce na Kokoska:

Kdyz uz se mam dobelhat na lavicku krmit holuby, tak radsi na Kampu a koukat pri tom na ty ruznorody lidi, nez na Jiznak, kterej je pres den skoro mrtvej. A jezdila bych tramvaji sem tam a koukala z okynka, co se kde deje. A zasadne ve spicce, aby bylo jo na co koukat :)

Jo! (Ať už tu jsou ty čevenýzelený, hned bych ti jedno zelený lupla)

Offline Kokoska
Avatar
28242 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:43

To je fakt. A mozna budu taky radsi sedet doma, abych nemusela badat, kudy zpatky :D

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 14:43

Tak tržní je minimálně dvojnásobek, u velkejch bytů je problém i to regulovaný, jak píše Whiskas, to souhlas.