Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 24. března 2018 16:07

whiskas manzel ted resi taky problem s booking, rezervoval hotel kvuli sluzebni ceste, platba odesla. Ted potrebuje vystavit doklad, tak psal do hotelu, tam mu rekli, ze jeste platba nebyla od booking pripsana, tak psal do booking a tam tvrdi, ze mu doklad musi vystavit hotel. Takze uz tyden dopisuje na vsechny strany... nikdy jsme nemeli problem, ale posledni dobou slysim kritiku ze vsech stran :( dej pak vedet, jak to dopadlo.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 24. března 2018 16:18

Lamicka Tak to je taky výživné. To "papírování" je opravdu otrava a zabere to i poměrně dost času, člověk je naštvaný ... Já myslela, že booking je jen prostředník, alespoň mně bylo řečeno, že platba nejde přes booking (ten si tuším bere jen nějakou provizi od partnerů), ale rezervaci/platbu si strhává rovnou hotel. Já mám tedy na kartě zadáno, že platba je blokována konkrétním hotelem. 

A určitě dám vědět, jak to dopadlo. Na lince bookingu byli ochotní, jen o víkendu toho asi moc nezařídí. 

Držím nám palce .

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 24. března 2018 16:22

whiskas Ja si prave taky myslela, ze booking je jen prostrednik, co bere provizi. Drzim palce, at to dobre dopadne.  

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 24. března 2018 16:25

Lamicka Díky, nápodobně .

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 24. března 2018 16:26

whiskas diky 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 24. března 2018 20:08

whiskas To mi připomíná, když mi takhle omylem dvojmo vyblokoval na kartě platbu za letenky Swiss, vůbec to nebylo vtipný, páč ty 2 ks zpátečních letenek pro dva navíc v praxi znamenaly, že jsem byla skoro bez peněz. Tak jsem furt volala střídavě do Swiss a do banky, přehazovali si mě tam a zpět, ve Swiss furt tvrdili, že oni tu druhou blokaci už uvolnili a vázne to v bance, dokonce mi poslali mailem i jakési potvrzení pro banku, že jim nic nedlužím, kdyby mi jakože nevěřili, že ta blokace opravdu může být zrušena. V bance samozřejmě sveřepě stáli za tím, že to je problém na straně obchodníka, ale tak dlouho jsem tam volala a otravovala, že asi po čtvrtým nebo pátým telefonátu to skutečně zrušili u nich a všechno bylo ok. Jestli náhodou taky nemáš podobně lenošnou banku... :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. března 2018 20:11

Karoleena Ty by si tú banku naozal mala zmeniť a to čím skôr tým lepšie :)

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 24. března 2018 20:13

paktofonika Ha!! Děkuju za připomenutí, jdu si vytisknout výpis než na to zas zapomenu, v týdnu mám totiž v plánu konečně zajít do Air a nechat se převést. Páč máš pravdu samozřejmě, čím dřív vypadnu, tím líp pro mě a moje nervy... 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 24. března 2018 20:42

Karoleena Tak to muselo být hodně nepříjemné. Překvapuje mě, že se tak děje u společností, u kterých bych to nečekala. Mně banka nabídla okamžité odblokování po doložení, že hotel platbu nenárokuje. On to je problém na straně obchodíka, tedy v mém případě. 

Lamicka 

Dostala jsem odpověď z bookingu: komunikovali s hotelem a blokace bude údajně uvolněna ještě dnes, ale že to může trvat až 17 dní než bude částka opět disponbilní. A že se hotel omlouvá bla, bla. No, jsem zvědavá. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. března 2018 20:51

ja se tedy nestacim divit reakcim bank v Cesku.Mne kdyz odejde platba se kterou nesouhlasim banka to okamzite prevede zpet,z nikym jinym nemusim vubec komunikovat.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 24. března 2018 21:02

Zarinya Fakt? Hmm, tak to ti závidím. Ale jen na upřesnění, oni si peníze nestrhli, "jen" si je blokli a bohužel ještě 2X. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. března 2018 21:05

whiskas i tak,proste nechapu.Vzdyt to jsou tvoje penize,tvoje konto a banka snad musi udelat co chces ty,ne  ze si "nekdo"blokne penize.

a ano,opravdu to tak v Nemecku je a mam na to 14 dni.

po 14 dnech bych to uz musela vymahat po te jine instituci.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 24. března 2018 21:07

Zarinya Tak to je seriozní přístup ke klientům 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 24. března 2018 21:09

Zarinya Ono je v Německu víc věcí jinak. Onehdá jsem koukala na www.kleiderkreisel.de (obdoba českého Vinted) (kamarádka tam občas nakupuje) a zírala jsem, jak mají ošetřené platby. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. března 2018 21:14

whiskas tak jasne,ale jsou tu i horsi stranky,jako vsude na svete.

ovsem tohle mi prijde i logicky,prece ty musis mit v ty bance hlavni slovo a ne ten co si to blokne....?I kdyby to bylo opravnene a ty to stornovala a jim dluzila,bance do toho nic neni.

ale povim Ti vratit se do Ceska tak budu jak Majka z Gurunu.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 24. března 2018 21:17

Zarinya Jasně, že všude je něco.  

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 25. března 2018 09:03

Zarinya whiskas Moje banka reagovala stejně, když mi hotel přes booking strhl zálohu (aniž bych to stvrdila pinem), banka se mi omluvila a okamžitě peníze vrátila. CSOB. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 25. března 2018 09:06

Garfie to by urcite mel byt standart,mne prave zaskocilo co @whiskas psala,ze banku to defacto nezajimalo a ona musi obvolavat vsechny certy.neuveritelny.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 25. března 2018 10:00

Zarinya jj, přesně. Je to prostě riziko banky, které bere na sebe, pokud odešle platbu a nenechá si ji od tebe odsouhlasit. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. března 2018 13:22

Zarinya Já nechci házet bláto na banku, nevím, jestli je to běžný postup. Banka nabídla okamžitou odblokaci po potvrzení, že hotel si částku nenárokuje . Fakt nevím, jestli je to normální.

Blokaci v hotelu jsem odsouhlasila, jen mě štvalo, že po zaplacení (jinou kartou) blokace zůstala a navíc byla zdvojena a to ještě v období po odjezdu z hotelu.