EU a ilegální uprchlíci

21. dubna 2015 10:58
Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 19:37
Reakce na barbucha:

Souhlasím, to pouštění jo a ne je pitomost. A Makedoncům tu situaci ze srdce nepřeju.

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 19:50
Reakce na Hoolinkah:

Myslím, že tohle by se hodilo spíše do vlákna Ničení asyrských památek.

S ilegálními uprchlíky to má souvislost pouze takovou, že před tím utíkají. Stavět je na stejnou úroveň postrádá logiku a využívat brutality IS k obecným úvahám o charakteru běženců už je mírným porušením pravidel diskuze.

Diskutujme prosím konkrétně a k věci.

Ok, beru na vědomí. S poznámkou na upřesnění:

 Když jsem zmínila větu "že o moc lepší nebudou" měla jsem na mysli spíš než charakterové vlastnosti, jejich všeobecnou oddanost koránu, tedy k náboženství na nejvyšší míru netolerantnímu.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 20:15
Reakce na dusty:

Veľká časť z utečencov sú kresťania.  Jedna vec je, že mnohí utekajú pred vojnou a násilím, to ale nič nemení na veci, že veľká časť z nich sú ľudia, ktorí to využijú na to, aby sa dostali do do zabehnutých komunít vo Francúzsku, Nemecku či Švédsku.  A z toho nič dobré nekuká.

BTW, všimli ste si, že na tých všetkých srdcervúcich záberoch akosi vždy chýbajú starí alebo aspoň starší ľudia? Kde ich nechali? 

 Sem tam se objevují, ale je fakt, že moc ne. 

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 22:20

Evropa není na takový nápor připravena. Nemám nic proti přijímání lidí, kteří utíkají před válkou. Ale jsem proti přijímání ekonomických migrantů. A myslím si, že většina z nich jsou ekonomičtí migranti. Když budu utíkat před válkou, bude mojí prioritou bezpečí a klid. Ale oni chtějí jen do těch nejbohatších států. Tam, kde budou mít základní lékařskou péči a sociální dávky.... A i kdyby nepracovali, pro většinu to zřejmě bude mnohem víc, než mají teď ve své zemi. I když nepopírám, že mezi nimi mohou být velmi vzdělaní lidé, co budou dělat tady? Uzná někdo jejich vzdělání pro kvalifikovanou práci? Já se přiznám, že nevím. Ale předpokládám, že ne (podobně jako kdyby někdo z VŠ diplomem z UJEP chtěl pracovat v USA). Mají odlišné kulturní prostředí a zvyky a těch se budou držet. To na jednu stranu chápu. Ale na druhou stranu to podporuje vytváření subkultur a budou se dostávat do střetu s majoritní společností. 

Co mi také vadí, je styl komunikace EU a některých politiků. Občas mám pocit, že migranti mají práva a Evropa povinnosti. Charita a pomoc slabším je chvályhodná věc. Ale pomáhat mohu jen v rámci svých možností. Evropa mi připomíná plavčíka, který se žene k tonoucímu a místo přiblížení zezadu mu nabídne, aby se ho chytnul za krk... Politici mluví o škrtech, o nutnosti vyrovnaného hospodaření, neustále na něco nejsou peníze. Jak tohle zasáhne do ekonomik států? Před pár lety mi jistý velmi vzdělaný člověk vyprávěl o knize Střet civilizací od Samuela Huntingtona. A já ji považovala za přehnanou, něco jako moderní sci-fi. Poslední dobou přemýšlím, kolik v ní může být pravdy? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 25. srpna 2015 09:10
Reakce na evik77:

"A i kdyby nepracovali, pro většinu to zřejmě bude mnohem víc, než mají teď ve své zemi."

To sice bude, ale je otázka, jak dlouho jim to uspokojení (nebo dokonce vděčnost) vydrží. Ty partičky, zapalující auta v okrajových městských čtvrtích ve Francii a Švédsku si už asi neříkají, jak je dobře, že můžou žít v Evropě... a že mají - bez práce - víc, než by měli "doma". Chtějí ne víc, ale přesně to samý, co má jejich - pracující - okolí.

Mě by zajímala statistika těch už přijatých přistěhovalců... kolik z nich pracuje (a kde) a naopak kolik z nich žije na podpoře. V tom Švédsku aspoň všechny jejich děti chodí do školy (protože by jinak rodiče přišli o dávky), ale je otázka, jak dalece pak státu všechno vracej... Bohužel, Švédi nedělají (žádnou) statistiku podle etnického původu.

P.S.

Tak jsem přece jen našla nějaký čísla. Ohledně zaměstnanosti celkem nic, ale i tak je celkem zajímavý (a vrcholně politicky korektně spočítaný), že přistěhovalců (lépe řečeno obyvatel "jinýho" původu) je ve Švédsku necelá třetina - 27% - přičemž na kriminalitě se v případě násilných trestných činů podílejí: na vraždách a loupežích čtyřnásobně, násilných trestných činů mají na svědomí třikrát víc a sexuálních deliktů dokonce pětkrát víc (největší "účast": Severoafričani a Západoasiati) než původní obyvatelé.

O vzedmutí antisemitismu ani nemluvě... No, blahopřeju.

Na druhou stranu je pozoruhodný, že vyššího vzdělání dosahuje konkrétně íránská menšina, v 60% (rodilí Švédi pak jen 45%). Protože se ale jedná o íránskou střední vrstvu, která tam utekla po pádu šáha... a z jejich potomků se teď rekrutují velmi dobře placení dentisti a inženýři... tak aspoň ti něco státu odvedou, bych řekla.

O ostatních etnických skupinách se to ale říct nedá...

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 25. srpna 2015 14:37

V júnových voľbách v Dánsku vyhrala strana, ktorá vo svojom programe tvrdo vystupuje voči imigrantom a moslimom. Vytvorili síce menšinovú vládu, ale už len ten názor ľudí je pozoruhodný. Pritom mentalitou sú Dáni veľmi tolerantní a priateľskí ľudia. Majú totiž bohaté skúsenosti s tým, že moslimovia sa vo väzniciach vo veľkom počte zradikalizujú.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 25. srpna 2015 14:49
Reakce na ntiti:

To ale není o moc jinačí.

Souhlasím s tím, že Islám je problematický náboženství, protože ve svý podstatě neumožňuje reformaci. Světská moc hraje ústřední roli, takže toho jde hrozně snadno zneužívat.

Nicméně soudit člověka podle druhu vyznání je dost chození na hraně. Kdyby to totiž bylo tak, jak píšeš, byly by na světě skoro dvě miliardy psychopatickejch hrdlořezů. Takovej svět by vypadal úplně jinak (a Palmýra ani křesťanský kláštěry by v Sýrii už dááááávno nestály), jakkoliv nám tenhle přijde hnusnej. Počet radikálně smýšlejících Muslimů vcelku odpovídá obecný statistice počtu psychopatů ve společnosti. Islám je v takových rukou dost nebezpečná zbraň. Pořád ale platí, že ne všichni, co maj doma kuchyňskej nůž jsou potenciálně stejná hrozba pro společnost jako ten, kdo se právě rozhodl někoho ubodat...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 25. srpna 2015 15:15

" Pořád ale platí, že ne všichni, co maj doma kuchyňskej nůž jsou potenciálně stejná hrozba pro společnost jako ten, kdo se právě rozhodl někoho ubodat..."

Ti, kdo ho mají doma, jsou naprosto neškodní  Jen tak pro zajímavost... zrovna nedávno mi líčili jako perličku, že oba atentátníci (jak ten Srb, co zabil Annu Lindhovou v NK, tak i ten eritrejskej pitomec z IKEA) ty nože těsně před činem ukradli v místních domácích potřebách...panuje obava, aby se tyhle provozovny nedostaly pod státní kuratelu jako třeba obchod s chlastem 

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 25. srpna 2015 15:39
Reakce na Tassia:

Něco takového se dá očekávat i v ČR, byť tady zkušenosti s radikalizací muslimů nemáme (naštěstí !), zdejší islám je malé hnutí, ostře sledované tajnými službami, a muslimští běženci o pobyt v ČR nestojí.  Je potřeba to trochu přifouknout, přiživit strach (rozdávání zbraní) a na tom strachu se vyhoupnout do politiky. Příznivců už má ten pán - "amatérský deislamizátor" - , jak sám sebe nazývá, dost a na jeho "rétorické figury" jako plyn, koncentráky, mletí na masokostní moučku, slyší čím dál víc lidí.

http://video.aktualne.cz/dvtv/dvtv-12-8-2015-martin-konvicka-cesko-bez-vody/r~29953baa410b11e5b22d002590604f2e/

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 25. srpna 2015 15:58
Reakce na Hoolinkah:

To ale není o moc jinačí.

Souhlasím s tím, že Islám je problematický náboženství, protože ve svý podstatě neumožňuje reformaci. Světská moc hraje ústřední roli, takže toho jde hrozně snadno zneužívat.

Nicméně soudit člověka podle druhu vyznání je dost chození na hraně. Kdyby to totiž bylo tak, jak píšeš, byly by na světě skoro dvě miliardy psychopatickejch hrdlořezů. Takovej svět by vypadal úplně jinak (a Palmýra ani křesťanský kláštěry by v Sýrii už dááááávno nestály), jakkoliv nám tenhle přijde hnusnej. Počet radikálně smýšlejících Muslimů vcelku odpovídá obecný statistice počtu psychopatů ve společnosti. Islám je v takových rukou dost nebezpečná zbraň. Pořád ale platí, že ne všichni, co maj doma kuchyňskej nůž jsou potenciálně stejná hrozba pro společnost jako ten, kdo se právě rozhodl někoho ubodat...

Kéž by jsi měla pravdu.

Ale já (a nejen já) se svými životními a cestovatelskými zkušenostmi vím, že se v tomto bodě - cit "Počet radikálně smýšlejících Muslimů vcelku odpovídá obecný statistice počtu psychopatů ve společnosti" - hluboce mýlíš.

Totalita muslimského náboženství, sexuální frustrace a vymývání mozků v mešitách totiž odvedla "dobrou práci".

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 25. srpna 2015 16:20
Reakce na barbucha:

"To sice bude, ale je otázka, jak dlouho jim to uspokojení (nebo dokonce vděčnost) vydrží. Ty partičky, zapalující auta v okrajových městských čtvrtích ve Francii a Švédsku si už asi neříkají, jak je dobře, že můžou žít v Evropě... a že mají - bez práce - víc, než by měli "doma". Chtějí ne víc, ale přesně to samý, co má jejich - pracující - okolí."

Ono je to vcelku pochopitelný. Takovej čerstvej imigrant vděčnej bude, protože si pamatuje, od čeho utíkal. (Teď nemluvím o idiotech, co začnou bodat do lidí, jakmile nedosáhnou svýho. Takovejch je všude spousta bez ohledu na situaci). Jeho potomci už ale ne, protože tu zkušenost nemaj. Viděj jen rozdíly mezi vlastním životem a životem "starousedlíků" a stačí málo, aby to začali vnímat jako hroznou nespravedlnost. Na jednu stranu mi to přijde jako normální sociologickej vývoj, takže nemám potřebu to dávat za vinu nějakejm etnickejm charakteristikám.

Na druhou stranu si to při vší skromnosti troufám označit za jeden z těch rozmnějších argumentů proti imigraci. Napětí ve společnosti je nevyhnutelnej následek. Protože ani jedna strana není dokonalá a ochotná porozumět tý druhý. Ve finále ani sobě navzájem, protože EU začala povolovat otěže a hrát si multikulturní liberální lidumily bez toho, aby se někdo zeptal na názor obyvatelstva, který stále, skrytě nebo už i otevřeně, touží spíš po hraničních kontrolách a striktních pravidlech.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 12:11

Anketa na Týden.cz: (http://www.tyden.cz/anketa/)

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 12:21

To je trochu šok. I když Hitler byl populista a lidé inklinují k populistickým názorům. Mají rádi jednoduchá řešení. Možná je to také tím, že uplynula dlouhá doba a pamětníci vymírají. Představit si všechny hrůzy pro mladší generace je asi těžké a možná jsou pro ně i těžko uvěřitelné. Další faktor mohou být reakce politiků na současnou situaci (či spíš neschopnost adekvátní reakce).

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 12:55
Reakce na domenica:

No to snad ne

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 13:51
Reakce na domenica:

Já tam teď vidím přesně padesát na padesát  Nicméně ani tento výsledek mi příliš nekoresponduje s další související otázkou:

Byli byste ochotni přijmout do své rodiny alespoň jednoho afrického uprchlíka?

Ano. (17 %)
Ne. (69 %)
Klidně i víc. (14 %)
 

Těch "pro" je nějak málo... vzhledem k solidaritě, která je nám stále připomínána...

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 14:06
Reakce na barbucha:

Jakože buď Hitler nebo africký uprchlík v obýváku? 

No nic, anketní otázka mezitím stejně zmizela. Škoda. Mohlo to být ještě napínavé. 

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 14:15
Reakce na domenica:

Já už tam tuhle anketu nenašla vůbec. Asi cenzura....

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 14:43
Reakce na domenica:

Co že to ty lidi chtěj bránit? Nějaky ty kulturní "hodnoty"?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 14:59
Reakce na barbucha:

Kdyby tam byly ankety jako třeba byli byste ochotni finančně podpořit místní azylový dům a nastěhovali byste si svobodnou matku s batoletem domů, tak by výsledek taky asi moc nekorespondoval...

Ovšem nevidím v tom nic zarážejícího.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 15:34
Reakce na domenica:

Jakože buď Hitler nebo africký uprchlík v obýváku? 

No nic, anketní otázka mezitím stejně zmizela. Škoda. Mohlo to být ještě napínavé. 

No právě. Dyk je to vode zdi ke zdi. Jako kdo nesouhlasí, je pomalu Hitlerův brácha... a naopak kdo je pro, měl by si ty běžence nastěhovat domů. Nic mezi tím.

Ten Hitler mě věru nadzved. Ne že bych si to brala osobně, mě žádný sluníčko nemůže urazit  ale je to tak laciný...

A vůbec mi připadá zvláštní, že můžeš nadávat amíkům (za cokoliv), tropit si šprťouchlata ze Zemana/Schwarzenberga... můžeš otloukat křesťanům o hlavu čarodějnický procesy...  dokonce i trefovat se do Židů... pochechtávat se Číňanům a já nevím co ještě - ale běda, jak narazíš na islám (protože o ten jde především v případě těch přistěhovalců, ty křesťanský nikdo neřeší). To jsi hned zapšklej xenofob, rasýsta a Hitlerův kámoš.