EU a ilegální uprchlíci

21. dubna 2015 10:58
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 11:15

Ani v téhle době není nouze o veselé zážitky. Včera mě rozsekal Landův status. Teda především ten údiv, poprask, zděšení, zklamání, nenávist, rozčarování, zmatení...., které vyvolal mezi svými skalními fanoušky. 

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 11:26
Reakce na domenica:

Jo, taky jsem včera málem upadla... Ale u něj se už nelze divit ničemu...

Offline RoSa
Avatar
8214 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 11:32
Reakce na domenica:

třeba mu tam něco nasypali, do jídla...

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 11:35

Nová obálka Charlie Hebdo:

 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 11:50
Reakce na RoSa:

třeba mu tam něco nasypali, do jídla...

"Pomáhají nám s obranou a bezpečím našeho vlastního domova" 

Vidím to na značně vtipnou kaši 

Offline Camellia
Avatar
44 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 12:27

Landa chce být vidět a slyšet. Chce, aby se o něm mluvilo. A daří se mu to.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 17:25

"Jinak jsem někde zahlídla poměrně zajímavej názor... že místo proklamací, odsuzujících muslimský teroristický činy, kterýma nás přispěchali obohatit zástupci muslimský obce (ale jo, každá snaha dobrá), by bylo velmi vhodný, aby si udělali pořádek mezi sebou."

Nebyl to ten Abdennour Bidar.

Kéž bych si teď vzpolněla, kde jsem četla českej překlad...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 17:27
Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 18:24
Reakce na domenica:

"S Klausem ml. souhlasím/nesouhlasím jak kdy, podobně jako Hoolinkah  a tenhle článek bilanci ve prospěch souhlasů moc nezvedne. Věřím, že kdybychom se setkali u sklenky vína, na spoustu věcí bychom měli podobný názor, ale způsob, jakým napsal tenhle článek, mě neoslovuje a je tam několik pasáží, které by mohly sloužit jako učebnicový příklad demagogie."

Ale jo, jsou tam. Třeba ta řečnická otázka, proč nezůstanou v Turecku. V první řadě by je tam Turecko muselo chtít a nedělat si výnosnej byznys z převaděčství (a hypotetická představa milionů Čechů prchajícíh před válkou na Slovensko je úsměvná). To je přesně to, co mi na jeho argumentaci často vadí.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 18. listopadu 2015 19:53

Já se prostě poseru. Ve Švédsku dneska vyhlásili čtvrtej stupeň ohrožení (z pěti).

http://www.thelocal.se/20151118/sweden-reported-to-be-raising-terror-threat

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 19. listopadu 2015 08:48
Reakce na barbucha:

To je hrůza. A evropské politické "elity" stejně budou vést svou, mají svoje bunkry jistě připravené a vybavené...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 19. listopadu 2015 17:59

Díky za ten odkaz. Už dlouho jsem si na tohle téma nepřečetla nic podobného, s čímž bych mohla bez výhrad souhlasit, pokud jde o obě strany. Škoda, že se mu dostalo tak málo pozornosti.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 19. listopadu 2015 18:06

Jestli se začne Evropa takto štěpit, bude to všechno možné, jen ne dobře . Sakra proč každý stát nemůže mít přidělené kilometry k ostraze na hranici Schengenu, ať už je to ve vlastním státu nebo v jiném evropském.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/386866-rodi-se-novy-mini-schengen-bez-ceska.html

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. listopadu 2015 09:16
Reakce na zdensy:

Zajímavý. Tak státy, který nám (v multikulti a vstřícnosti) šly jakože příkladem a nadávaly nám do xenofobů, se najednou chtějí uzavřít?

Ale osobně proti tomu nic nemám. Za prvé se můžeme přidat (a stejně ještě není jasný, jestli nás tam nepřiberou taky), za druhý je to aspoň první vlašťovka nějakýho řešení/pokusu o řešení, a za třetí každej normální člověk pas má. Jak ho ukazuju na letišti a nevidím na tom nic divnýho, tak ho mileráda ukážu i na hranicích.

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 26. listopadu 2015 16:45

Obávám se, že sestřelením ruského letadla turky byl překročen rubikon. Jestli se Evropa a NATO dá zatáhnout do téhle (zcela v duchu muslimského naturelu) intriky bude následovat světový ozbrojený konflikt.

Evropa je destabilizovaná uprchlickou pohromou, teroristé s ní přibyvší, patrně na svých místech připraveni na rozkazy....Bůh nás ochraňuj.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 05. ledna 2016 19:18
Offline RoSa
Avatar
8214 příspěvků moje polička 05. ledna 2016 20:07
Reakce na barbucha:

To jsme tady ale všechno říkaly, že bude následovat, to nás nepřekvapuje - ne? Po tak dlouhý době na cestách... to někudy přece musí ven!

Hele, a tohle je taky dobrý: http://zpravy.idnes.cz/pribeh-irackeho-uprchlika-ve-svedsku-dsa-/zahranicni.aspx?c=A160104_102915_zahranicni_ert

Zaujaly mě zejména tyto pasáže:

Ve své domovině pracoval jako uklizeč a pomocník na ministerstvu školství v Bagdádu. Toužil však po něčem lepším. „Už od dětství byla mým snem cesta do Evropy. Představoval jsem si nádherný a zabezpečený život, s bytem a výplatou,“

Rozhodl se totiž vrátit domů. „Chyběly mu tam hlavně služby. Doma byl zvyklý, že se pro něj udělá všechno,“

Fajsal si proto podle svých slov vymyslel příběh o tom, že ho ohrožují iráčtí ozbrojenci. Ve skutečnosti mu však nic nehrozilo. „Kdybych byl v nebezpečí, nikdy bych se domů nevrátil,“ vysvětluje.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/pribeh-irackeho-uprchlika-ve-svedsku-dsa-/zahranicni.aspx?c=A160104_102915_zahranicni_ert


Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 05. ledna 2016 21:13
Reakce na RoSa:

Nepřekvapuje. Jen mě zajímá, kolik těch prezentů bude následně vyhoštěných. 

Fajsal, zástupce té slibované intelektuální elity, taky gut. Oni ti nemožní Skandinávci nejen že neumí vařit, ale ještě zlovolně odmítají postavit u každýho uprchlickýho centra solárko s bazénem, aby se laskaví klienti cítili víc jako doma. Škandál.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 07. ledna 2016 20:39

„Jsem Syřan, musíte být ke mně laskaví! Paní Merkelová mě pozvala.“

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/391211-silvestrovske-utoky-na-zeny-pachali-syrsti-zadatele-o-azyl-tvrdi-kolinsti-policiste.html

Aneb jak vymýtit xenofobii a rasismus. To si Angela mákne 

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 10. ledna 2016 09:06

Rozhovor s historikem a spisovatelem Vlastimilem Vondruškou http://www.novinky.cz/domaci/391360-historik-vlastimil-vondruska-pokud-islam-ovladne-evropu-bude-to-kvuli-nasi-slabosti.html

Souhlasím s ním ve všem.