EU a ilegální uprchlíci

21. dubna 2015 10:58
Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 15:47
Reakce na Hoolinkah:

Kdyby tam byly ankety jako třeba byli byste ochotni finančně podpořit místní azylový dům a nastěhovali byste si svobodnou matku s batoletem domů, tak by výsledek taky asi moc nekorespondoval...

Ovšem nevidím v tom nic zarážejícího.

To bys tam musela mít otázku spíš: Byli byste ochotni podpořit vypálení azylového domu?  Tam se stavělo proti sobě buď zdecimování přistěhovalců nebo jejich ubytování doma... 

Mě to teda zaráží. Místo otevření prostoru pro více či méně racionální názory (s dovolením osobní názory, na který má každej - zatím - právo), pro debatu o důvodech, který dotyčný k jejich názoru vedou... je to samej připitomělej rádobyvtipnej (?) výkřik... kterýho se samozřejmě radostně chopí vší lid, aby ho papouškoval dále. Hlasování pak je docela k ničemu a argumentovat se jím prostě nedá... už jen pro to, že každej plátek je jinak zaměřenej/má jiný čtenáře. 

Offline vanity
Avatar
19 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 18:26
Reakce na domenica:

A to s čím

súvisí? Neposielame ich do plynu, majú zadara ubytko, stravu a 35 eur na deň. ...či nestačí?

A sú, chudáci nespokojní, HA!

Po..srané ankety.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 19:57
Reakce na barbucha:

Počkej, ty otázky ale byly položený samostatně, bez korelace a vlastně až ve své reakci (podivením se nad nízkým procentem těch, co by vzali afrického uprchlíka domů a tedy nekorespondováním s procenty v odpovědích o Hitlerovi) jsi to postavila proti sobě.  

Průšvih je, že v ČR neexistuje prakticky žádná racionální debata na politické scéně. Chybí vize, návrhy řešení s aspoň náčrty dopadů na společnost (tady a v celé EU) a nikdo s tím přirozeně narůstajícím strachem a frustrací ve společnosti pořádně nepracuje.  A tak se dostávají ke slovu lidi jako Samková nebo Konvička, kteří ten strach a nenávist apriori ještě pěkně přiživují a proto se objevují řešení jako ty lidi v nouzi (vím, že všichni nejsou ve stejné nouzi, vím, že je to rozmanitá společnost z hlediska věku, pohlaví, etnického původu, náboženství, politické příslušnosti a v neposlední řadě úmyslů) střílet, topit, zavírat do koncentráků. 

Samková má jasno:

(od 16:05 minuty)

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/215411000370825/

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 27. srpna 2015 09:28
Reakce na barbucha:

Jo, to je pravda. Já myslela, že operuješ s těmi padesáti procenty osvícenců, co by Hitlera nevolili (vs. pouze 17 procent těch, co by si domů vzali uprchlíka).

Počkej, co tě teda vlastně zaráží? Formulace těch anket nebo ty výsledky? S tím, že to jsou naprosto zbytečný až idiotský otázky souhlasím. Racionální debata mi chybí taky. Nicméně, anketa s Hitlerem mi zvedla mandle ani ne tak proto, že někoho napadlo takovou debilní otázku vůbec položit, ale hlavně proto, že polovina lidí následně odklikla ano. Jako člověk nesouhlasící se současnou situací bych nikdy neodklikla "ano". To, že někdo touží po takhle radikálních řešeních (tzn. naprosto přestal vnímat uprchlíky jako lidi, ať už jsou vlivem názorů, výchovy nebo mentality jakýkoliv), je pro mě alarmující a je mi jedno, že to byl někdo z "všího lidu". Ten má taky volební právo a občanku. Takový hlasování podle mě není úplně k ničemu, i když naprosto chápu tvoji frustraci z toho, že ať už má člověk jakejkoliv názor, je zařazovanej buď k jedný, nebo naopak druhý, stejně extrémní názorový straně. To mě štve taky.

Ten prostor pro vlastní názory tady je, jen nikoho tak nějak nezajímaj. Nutíš tím přemejšlet nejen sebe, ale i ty posluchače, který často na to, proč máš ten či onen názor, nejsou vůbec zvědaví. Bohužel, vypoklonkovat je z veřejný debaty není žádný řešení. naopak si myslím, že je potřeba tyhle zkratkovitý názory zahrnout. Jakákoliv krizová situace je pro společnost nastavený zrcadlo a šibenice na Václaváku, falešný poplachy a Konvičkové (a samozřejmě i bezmyšlenkovitý výkřiky ve stylu make yourselves at home a kdo není s námi, je nácek, aby bylo na první pohled vidět, jakej jsem solidární liberál) jsou odraz, kterej nemůžeš ignorovat. Společnost je nemocná.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 27. srpna 2015 10:00
Reakce na domenica:

Je to sice blbý, ale já dávám Samkový za pravdu - v tom, že jen překročením hranic porušili/porušujou veškerý naše (a EU) zákony. Jako na výkop nic moc, chceš-li zahájit dráhu dobrého plnoprávného občana

Na druhou stranu mě vyděsil Kocáb (teda spíš potvrdil moje obavy), když pravil, že "musíme přijmout ty uprchlíky a poskytnout jim veškerou pomoc a podporu, abychom si je výhledově neznepřátelili".

Je to tak, že tahle situace nemá řešení. Buď budeme mít na krku x miliónů příjemců (našich) sociálních dávek, nebo budeme solit jak mourovatý do míst jejich původu (aby jich sem neproudilo tolik). Já se ptám proč. Proč my?!

Argument, protože "jsme jedné krve", neberu. Taková Afrika má přírodní podmínky, o kterých se nám ani nesní, můžou sklízet x-krát ročně... o nerostným bohatství ani nemluvě... Arabská oblast zas leží na ropě... My tady máme ve srovnání s nima kulový! A přesto bychom je měli živit?! Podle mě by to mělo být naopak

A naši čačtí politici jsou strnulí jak zajíc před kobrou... přitom proč se nepoučí od tý Austrálie, kurnikšopa sakraužjednou?!

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 27. srpna 2015 10:13
Reakce na Hoolinkah:

No jo, společnost... mě nepřekvapil výsledek toho hlasování - se podívej, jak dopadly prezidenstký volby  Ale tak to prostě je, Gaussova křivka by mohla být jistým vodítkem

Že ale sdělovací prostředky jdou na ruku tomu nejhoršímu, co se tady dá najít... to mi leze na nervy (dlouhodobě samozřejmě, včetně televizní nabídky). Takový otázky nemaj vůbec pokládat - jsou, pro jistou skupinu, doslova návodný.

No a že tady není jedinej člověk (z řad politiků), kterej by se stávajícímu problému dlouhodobě věnoval a v těch sdělovacích prostředcích byl poctivě denně, to je taky problém. Náhodný hosti, pozvaný jedinkrát do studia, to nevytrhnou.

"Falešný poplachy" - zrovna včera jsem se dozvěděla, že například venkovští zaměstnanci Český pošty s hrůzou očekávaj, kdy (ne "jestli", ale "kdy") jim budou zrekvírovaný baráky (ve prospěch imigrantů). Fakt že jo. No a to tady není nikdo, kdo by jim to oficiálně, samozřejmě po lopatě, pomalu a srozumitelně, vysvětlil?

dusty
Avatar
27. srpna 2015 13:22
Reakce na barbucha:

Pokiaľ ide o tú Afriku - práve včera sme dlhšie v Trenčíne debatovali s jedným kolegovým spolužiakom, ktorý v Afrike strávil 11 rokov ako infraštruktúrny inžinier pre kanadskú spoločnosť - voda, energie a tak. Povedal, že mentalita Afričana sa nezmení, oni pracovať pre nejaké spoločenské blaho nebudú, lebo ich plánovanie zahŕňa tak najbližší deň. O rozmachu poľnohospodárstva spôsobom, ktorý by Afričanov uživil,  nemôže byť ani reči: keď sa niekomu darí, žiadajú od neho, aby sa podelil s ostatnými - t. j. neúspešnými, a pokiaľ odmietne, zoberú si to násilím. Platiť sa im nechce.  Napokon, tak obišli mnohí farmári v JAR a samozrejme inde. A do toho korupcia rozmerov, o ktorej sa aj nám ani nesnívalo. On sám, ktorý im budoval infraštruktúru,  musel každé dva týždne odovzdávať 150 dolárov z výplaty partii z miestnej ehm samosprávy, ktorá chodila v kolektíve 8 - 10 černochov plus dva kalašnikovy. Jeho firma o tom vedela a "preživné" mu preplácala, inak sa skrátka nedalo.

Darmo majú možnosti, keď nevedia a nechcú. Pomôže jediné, otrepané: učiť sa, učiť sa, učiť sa. O nejaké dve-tri generácie by to mohlo začať fungovať.

Čo ma však desí oveľa viac, je sprostnutie našej západnej civilizácie. Ale asi to tak má byť - pomery na oboch stranách sa vyrovnajú a vznikne nejaká nová civilizácia. Príroda si s nami skrátka poradí.

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 27. srpna 2015 18:38

https://www.facebook.com/pavel.vot/videos/10207255042685307/

Možná jsem divná, ale mně to přijde jako normální bydlení pro migranty, které je nutno prostě narychlo někde ubytovat, než se o nich rozhodne. Lepší snad něco než nic? Aneb darovenému koni na zuby nehleď. 

dusty
Avatar
27. srpna 2015 19:26
Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 27. srpna 2015 22:23
Reakce na dusty:

Právě ta jejich mentalita je mi známa... a proto jsem přesvědčená, že dávat jim cokoliv je zhola zbytečný. Ať už do Afriky, nebo tady. Vyhozením těch prostředků z okna docílíš stejného výsledku... 

Dokud sami nepřijdou na to, že svoboda znamená i život za svý, tak je to marný.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 27. srpna 2015 22:24
Reakce na evik77:

https://www.facebook.com/pavel.vot/videos/10207255042685307/

Možná jsem divná, ale mně to přijde jako normální bydlení pro migranty, které je nutno prostě narychlo někde ubytovat, než se o nich rozhodne. Lepší snad něco než nic? Aneb darovenému koni na zuby nehleď. 

Mě by zajímalo, jak ti uřvanci bydleli doma... 

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 28. srpna 2015 20:40

Ten článek je zajímavý a nebude daleko od pravdy

http://houska.blog.idnes.cz/c/474614/kamion-mrtvych-jako-spicka-ledovce.html

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 28. srpna 2015 20:44
Reakce na evik77:

https://www.facebook.com/pavel.vot/videos/10207255042685307/

Možná jsem divná, ale mně to přijde jako normální bydlení pro migranty, které je nutno prostě narychlo někde ubytovat, než se o nich rozhodne. Lepší snad něco než nic? Aneb darovenému koni na zuby nehleď. 

já si vzpomínám, jak mi jedna česká emigrantka vyprávěla, jak v roce 1982 byla v záchytném táboře někde v rakousku a prý to tam bylo tehdá dost děsný, ale věděla, že to musí vydžet, a jak byla šťastná, že jí dali azyl do Kanady, i když teda chtěla jen do Londýna....

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 30. srpna 2015 09:16
Reakce na ntiti:

Ten článek je zajímavý a nebude daleko od pravdy

http://houska.blog.idnes.cz/c/474614/kamion-mrtvych-jako-spicka-ledovce.html

Zajímavý výpočty, to mě nenapadlo... Závěr článku podepisuju, to je jediná možnost a zcela podle toho australskýho vzoru. Fakt nechápu, proč s tím Evropa tak váhá.

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 30. srpna 2015 15:34
Reakce na barbucha:

Zaujímavé, že ku gréckej kríze a finančným pôžičkám sa v Bruseli zišli kedykoľvek, nevynímajúc soboty a nedele. Zlietavali sa tam zo dňa na deň. A teraz pri migračnej kríze sa nič nedeje celé týždne, akurát pred mesiacom prijali nejaké ničneriešiacie kóty a ďalej nič. Nadobúdam z toho pocit, že to tým hore vyhovuje .....

Možno prehnané obavy?

Offline daniela
Avatar
1758 příspěvků moje polička 05. zaří 2015 20:08

Dobře napsáno! 

www.protiimigraci.cz

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 06. zaří 2015 11:24
Reakce na daniela:

Já myslím, že je to dost k ničemu. 

Totiž - Evropa je malá, a z Německa k nám kousek... pokud budou platit otevřený hranice, tak se část těch imigrantů stejně přeleje k nám, až jim bude Německo malý, nebo až se zhoufujou do nějakejch muslimskejch úderek. Protože každej dostane už teď čerstvý - a platný - doklady, na který přejde hranici, oficiálně a legálně, kdy si vzpomene... proti tomu ti žádná ostraha hranic nepomůže.

A nařídit Německu (který teď zavařilo celý Evropě), aby s přijímáním přestalo, není dost dobře možný.

dusty
Avatar
06. zaří 2015 12:36

K vám je kúsok z Nemecka, k nám je kúsok z Ukrajiny. Naša babka, ktorá prežila dve svetové vojny pri zdravom rozume a bystrej mysli pri 9 krížikoch na chrbte dnes po prečítaní všetkého možného na webe zahlásila: "Deti moje, vy budete emigrovať ako kresťania za more, lebo tu vám žiť nedajú. Potom si vyber Kanadu, tam sa dobre žije." 

Chvíľu som si myslela, že Nemecko sa tým snaží nejako odčiniť nacistické zverstvá, ale pozerám, že ani u nich nie sú jednotní v tejto otázke. V každom prípade, zhruba do dvoch rokov to praskne, keď Británia vystúpi z EÚ. 

Offline daniela
Avatar
1758 příspěvků moje polička 06. zaří 2015 17:57

Jo jo, je to složitá situace a v mnohém už včera bylo pozdě :-( Ale třeba díky té petici začnou brát někteří politici veřejnost vážně a média nebudou tak jednostranná...

Offline RoSa
Avatar
8257 příspěvků moje polička 06. zaří 2015 22:20

Já mám obavy dvě:

za á) že je to super materiál pro náckovsky naladěná hnutí ( a jak to může skončit v Německu, to všichni víme - nechci ani domyslet...)... nechápu, že současným politikům nedochází, že si pod sebou řežou větev (voličů)

za bé) že to Německo nezvládne ekonomicky - a tudíž je náš největší obchodní partner v prde.li... a s krátkou prodlevou pak i my...

- jo a dneska jsem slyšela zajímavej názor: prej utíkají před tím, že jim hrozí povolání do války/nástup do vojenské služby - a do tý se jim nechce... no, když se podívám na fotky: ty masy mladejch chlapů na lodích a ve vlacích... něco by na tom mohlo bejt...

- pak jsem si povídala s jednou servírkou (žurnalistka a tlumočnice, původem z Jemenu), žije v Praze už 20 let: hodně cestovala, a umí rozlišit podle dialektu, odkud z arabského světa kdo je, a prý ta vyjádření "zrůd IS" v TV mají zvláštní bělošský akcent... tak nevím, co si o tom mám myslet... ona taky ne...