EU a ilegální uprchlíci

21. dubna 2015 10:58
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 02. srpna 2015 21:00
Reakce na slniecko:

Co se sociálního systému týče, tak já právě vidím jako velmi smutné, že se prostředky rozfrcají na kdejaký netáhlo, přičemž pak zůstane málo pro opravdu potřebný. A idealisticky si představuju, že stát si držíme (a platíme) právě proto, aby se především postaral o svoje občany. Když teď ale bude mít na krku další - cizí - adepty, kolik asi zůstane například pro ty svobodný matky? Pro invalidy? No, ještě míň... to je právě ten problém. V situaci, kdy se naopak veškerý státní příspěvky osekávaj a odebíraj, budou ti obraní určitě skákat nadšením, když se takto ušetřený peníz vrazí na přistěhovalce. Ještě je možnost, že se všem občanům zvýšej sociální odvody/daně, aby tak měli radost úplně všichni 

Abych se ještě vrátila k tomu Musovi... hele, on je (cítí se) dejme tomu k tobě (ke mně apod.) v poměru jako ty k Billu Gatesovi. Ale řekni mi, budeš Billa žádat o zaplacení dovolený na Tahiti, protože a) na to má, b) tys tam ještě nebyla a c) všichni by měli mít stejné možnosti-šance?!

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 02. srpna 2015 22:54
Reakce na barbucha:

No, a čo ja píšem...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 02. srpna 2015 23:49
Reakce na slniecko:

Ale jo, v zásadě se shodnem. Až na to, že já tvrdím, že prostě rovná šance (ani nárok na ni!) neexistuje, neexistovala a existovat nebude, a její zavádění pomocí sociálního inženýrství (notabene pro cizí) je pro nás - stávající starousedlíky - cesta do pekel. Máme my přijít o všechno, aby všichni měli stejně "spravedlivej" -  prd? 

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 03. srpna 2015 00:19

no, ja sa tak nejako neviem a nechcem vcítiť do toho "my" a "oni"...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 04. srpna 2015 08:04
Reakce na RoSa:

"...migranti požadují okamžité propuštění ze zařízení... a okamžitou deportaci do Německa."

Patrně na naše náklady?! Jestlipak jim bude stačit první třída vlakem... nebo by raději letadlo? 

A není to jen u nás - v Německu je už taky veselo. Akorát tam se řežou mezi sebou, pro jistotu. Protože tolik toužej po klidu a míru!

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 17. srpna 2015 13:01

...Francouzské věznice jsou zaplněny muslimy ze 70 procent. 

Je to dost vysoké číslo vzhledem k tomu, že muslimové tvoří jen 10 procent obyvatelstva...

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/evropa-hleda-recept-jak-zarazit-sireni-dzihadu-ve-veznicich-pqf-/zahranicni.aspx?c=A150812_2183648_zahranicni_ert

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 23. srpna 2015 16:59
Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 23. srpna 2015 22:13
Reakce na evik77:

vďaka!

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 11:40
Reakce na ntiti:

Barbarstvo, je to hrozné.  

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 12:46

Příšerné. Ovšem narozdíl od ntiti ("ti, kteří k nám utíkají nejsou o moc lepší") si myslím, že dost z těch chudáků, kteří  "k nám" utíkají, utíká právě před tím a podobným řáděním islamistů. Každopádně je to peklo, po všech stránkách.

https://www.facebook.com/Channel4News/videos/10153163534511939/?fref=nf

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 13:10
Reakce na ntiti:

Myslím, že tohle by se hodilo spíše do vlákna Ničení asyrských památek.

S ilegálními uprchlíky to má souvislost pouze takovou, že před tím utíkají. Stavět je na stejnou úroveň postrádá logiku a využívat brutality IS k obecným úvahám o charakteru běženců už je mírným porušením pravidel diskuze.

Diskutujme prosím konkrétně a k věci.

dusty
Avatar
24. srpna 2015 15:43

Veľká časť z utečencov sú kresťania.  Jedna vec je, že mnohí utekajú pred vojnou a násilím, to ale nič nemení na veci, že veľká časť z nich sú ľudia, ktorí to využijú na to, aby sa dostali do do zabehnutých komunít vo Francúzsku, Nemecku či Švédsku.  A z toho nič dobré nekuká.

BTW, všimli ste si, že na tých všetkých srdcervúcich záberoch akosi vždy chýbajú starí alebo aspoň starší ľudia? Kde ich nechali? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 17:16
Reakce na dusty:

No, těžko se budou vláčet přes x hranic s nemohoucí bábou na zádech  Rodiče a prarodiče se jim asi složili na cestu, pročež je za odměnu nechali doma.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 17:22
Reakce na domenica:

Příšerné. Ovšem narozdíl od ntiti ("ti, kteří k nám utíkají nejsou o moc lepší") si myslím, že dost z těch chudáků, kteří  "k nám" utíkají, utíká právě před tím a podobným řáděním islamistů. Každopádně je to peklo, po všech stránkách.

https://www.facebook.com/Channel4News/videos/10153163534511939/?fref=nf

Vidím v tom kapku citovýho vydírání -  strkat před sebe do první linie (a objektivů kamer) děti jako živej štít se mi moc nelíbí.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 17:33
Reakce na barbucha:

No nevim. Nerada jsem si to prohlídla ještě jednou. Kde ale měli ty děti nechat? V tlačenici někde vzadu? Nemám pocit, že by zrovna tentokrát hráli pro kameru. Spíš mi to přijde jako čirý zoufalství. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 17:58
Reakce na domenica:

No tak vidím kordon vojáků, je jasný že tam bude strkanice... tak s dítětem radši zůstanu někde vzadu, ne? Tam, kde už tlačenice není... 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 19:02
Reakce na barbucha:

Co jsem o situaci na tomhle konkrétním místě slyšela, tak tam nijak skvělé podmínky pro vytváření ideálního řazení běženců nejsou. V různých intervalech se kordon vojáků na nějakou dobu otevře a pustí část davu. Po hodinách, prožitých za extrémních podmínek, po dlouhé cestě, se trocha té hysterie dá snad  i pochopit.

Mě by zajímalo, kdy se konečně otevře vážná diskuze třeba o tom, kolik nově příchozích může Evropa pojmout bez sociálních otřesů. Diskuze bez hysterie a rozdmýchávání xenofobie a rasismu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 19:28
Reakce na domenica:

Což je kravina v každým případě. Buď mají ty hranice zavřít, nebo je pustit... No nedivím se Řekům, že se chtějí aspoň části těch hord zbavit. Ale po kouskách to nemá cenu, to je dobrý tak akorát pro srdceryvný zpravodajství.

Chudáci Makedonci - sami mají prd, a teď tam budou mít další hladový krky. Oni tam samozřejmě nezůstanou, vědí velmi dobře kde jsou ty sociální jistoty... ale než se dostanou dál, bude ta zemička jak po nájezdu kobylek.

Jsem zvědavá, jestli ten příliv poleví - v zimě. Protože to už vůbec nebude možný je nechat někde v lesích. A kam ty tisíce a tisíce tak narychlo dát?