databáze 142655 vůní od 9485 značek a 1805 parfumérů

Allure Eau de Parfum Chanel

Allure Eau de Parfum
značka: Chanel
parfumér: Polge, Jacques
rok: 1999
určení: pro ženy
složení: bourbonská vanilka, zimolez, jasmín, magnólie, májová růže, mandarinka, vetiver, leknín, cedrát
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (27.11.2020 )

Mišmaš citrusů, růže, zeleně a vanilky. Celé je to takové zmatené, neuspořádané - no prostě divné.

Avatar
Dalia (26.1.2020 )

Lebedím si …

Dám si pár oranžových, šťávou nacucaných kousků mandarinky a vanilkový krém se šlehačkou. U zahradního stolku na terase. A hlavně ve stínu, nejlépe pod jasmínovým keřem, jehož vůní se ráda nechám opíjet. Počkám, než se stíny prodlouží, než sluneční svit dostane kouzelně měděný nádech a potom si osvěžím rty krémovým leskem s vůní růže. Ostatně určitě nesmím zapomenout přivonět si i k růži živé, vždyť jen kousek od místa mého lenošení je jich celý záhon.
Hřejivá, smetanová, svůdná … květinovka s přidanou hodnotou.

Avatar
evik77 (06.6.2017 )

První Chanel, se kterým jsem se setkala. Stále mě fascinuje. Poznám ho na sto honů mezi všemi vůněmi. Je jako nezaměnitelný podpis. Všiml si někdo, jak často se ve složení Chanelů objevuje růže, jasmín, vetiver a vanilka? Allure je... chladná. Allure je pro mě synonymem elegance. První nástřik je síla, naštěstí se postupem času zjemní. Z toho mixu květin bych očekávala bolehlav. Kupodivu...vše pasuje tak nějak dohromady a tvoří dohromady hebký, sytý šál. Jen se zachumlat. Nad vším vévodí vanilka, nakrucuje se a stále provokuje. Nevím, jak lépe to popsat. Není pro ustrašenou holčičku v koutě. Chce sebevědomou ženu, která se nebojí na sebe upozornit.

Avatar
Miru (18.9.2015 )

ALLURE EDP Chanel Jacques Polge
První setkání byl kdysi nákup na slepo a takové rozčarování a znechucení, že jsem vůni dala obratem k prodeji. Byly to pro mě velmi intenzivní, protivné a agresivní kytky, prostě hrůza. …Naštěstí prodávájící byla tak skvělá, že mi ji vzala zpět. Takže jsem akorát zaplatila poštu a prohnala prachy účtem… Ale teď:
ALLURE EDP

…nyní mám na ruce vanilkově smyslnou květinovku.!
Popořádku:
Vůně začíná teplými citrusy s bergamotem a jasmínem. Paradoxně hned na úvod smyslně až živočišně vonící kombinace, která mi připomíná trochu Samsaru…

(…aneb – Samsara je Šeherezáda v kadidlovém oparu, Allure je decentní skoro až akurátní francouzská dáma… Tenhle detail = podobnost – jsem vnímala naprosto stejně i cca před rokem a půl, kdy se mi Allure při první zkoušce nelíbila…)
Je to slitá kompozice.
Vnímám Allure jako hladkou květinově smetanovou vůni, teple sálající z kůže, hebkou jako nadýchaný hustý angorský kožíšek malého králíčka.

Plně jemná a jemně intenzivní. Měkká, květinově prachová, ne suchá.
Nejvíc mě dostává základ – vyšlehaná smetanová nasládlá vanilka delikátně prostoupená zaoblenými – jak ženské křivky – květinami.

Opojný jasmín, romantická růže, vzdušná magnolie, čistota lotosu a trochu exotiky z pomerančového květu – vše je v luxusně jemné harmonii…
A je to vůně rafinovaně provokativní.

Při letmém přivonění se totiž tváří téměř jako gurmánka či živočišná potvůrka, ale pak si uvědomíte, že to jsou vlastně všechno JEN květiny..!.
ALLURE je ženská, chumlací, mazlivá a přitom
ELEGANTNÍ.

…světle modré široké džíny, bílá bavlněná košile s volánky, z čerstvě umytých sypkých vlasů nedbale učesaný culík, tvář schovaná za velkými brýlemi nastavená slunci při ranní voňavé kávě na rozkošné kavárenské předzahrádce v probouzející se Paříži…

08/01/11

Avatar
wendulka (02.7.2015 )

I když se zimolez společně se šťavnatou mandarinkou snaží na začátku krotit řezavou magnólii společně s citrusovým čištičem koupelen, stejně je to marné. Jakmile totiž nastoupí jasmín, promění se vůně pokaždé v čínské gumy. Na mojí kůži srovnávat s Promesse de l´Aube vážně nelze.