EU a ilegální uprchlíci

21. dubna 2015 10:58
Offline RoSa
Avatar
8215 příspěvků moje polička 20. zaří 2015 18:52

Sluníčkovej fotograf - to musí bejt hrozná kocovina, tohle střízlivění...

http://video.aktualne.cz/sibik-uprchlici-prekracuji-srbsko-madarskou-hranici-jak-chte/r~7b8c9eaa589711e5adcb0025900fea04/

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. zaří 2015 20:29
Reakce na dusty:

"Do Japonska nepôjdu, lebo Japonsko zvysoka kašle na nejaké konvencie o utečencoch, preto sa prevádzači o to ani neusilujú"

No právě!!! Oni to zkoušej jen na toho, o kom vědí, že se nechá ukecat.

Indičtí ajťáci jsou šikovní, o to nic. Taky by byl div, kdyby se v tom množství aspoň jeden dva dobrý nenašli, ne? Ale to je tak celej přínos, kterým nás tzv. rozvojový země za celý období novověku obohatily. Nebo mi něco uniklo? 

O těch řeckých ostrovech jsem četla. Záměr OK. Uvidíme ale až za čas, co z toho povstane. Takhle začal třeba Izrael... kterej ovšem z kusu pouště vybudoval prosperující stát - kterýmu všechny okolní (který měly už dávno stejný možnosti) záviděj. Stačí srovnat s územím pod palestinskou samosprávou... Je to sice značně politicky nekorektní, ale já souhlasím s teorií, že ne všechna etnika mají stejný schopnosti a IQ. To ovšem neznamená, že ti chytřejší a schopnější mají za povinnost ty ostatní živit...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 20. zaří 2015 22:36

Ad IQ: Evropská unie podle Barnetta:

"Konečným cílem je homogenizace všech států na zeměkouli. Toho musí být dosaženo smíšením ras s cílem vznikem světlé hnědé rasy v Evropě. Proto musí Evropa přijmout ročně 1,5 milionu přistěhovalců z třetího světa. Výsledkem tak bude vznik populace s průměrným IQ 90, lidí, kteří budou příliš hloupí na to, aby chápali, ale dost inteligentní, aby pracovali."

www.zvedavec.org/vezkratce/10992/

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 09:42
Reakce na RoSa:

Každopádně schytává to ze všech stran a oceňuju, že se snaží o dosažení maximální možné objektivity, ať to stojí co to stojí. Když fotil reportáže reportáže z Calais a na Lesbosu, dostával řadu nenávistných mailů a sms. Když teď natočil tohle video z maďarsko-srbské hranice, smršť podobných mailů, včetně těch s výhrůžkami, se opakuje, jen to je tentokrát od jiných lidí, ze skupiny těch hodných, co chtějí pomáhat.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 10:14
Reakce na daniela:

No, tenhle Barnett na mě působí spíš jako pěknej vtipálek

Ale já měla na mysli třeba Richarda Lynna... proti kterýmu se (pochopitelně) okamžitě vzedmula vlna kritiky, ježto mu briskně dokázala, že je podvodník a lhář, neboť Afričané nemají průměrné IQ 67, leč celých 78

Nebo Arthura Jensena, odvážného to muže, který se odvážil porovnávat rasový (černo-bílý!) rozdíly IQ z hlediska dědičnosti přímo v jámě lvové, t.j. USA... a jehož kritici se překvapivě mohli vzít za ruce s (nám dobře známými) komunistickými pohlaváry, kteří kdysi genetiku zavrhli jako naprosto překonanou pavědu (není divu, když se člověk podíval na prostředí, z kterýho sami pocházeli)  Osobně by mě dost zajímalo, jestli by se takovej povyk (a obvinění z rasismu) strhnul i poté, kdy by mu výsledky vyšly přesně opačně... t.j. "bílá" populace by byla označená za tu "slabší". Pochybuju... beztrestně nadávat se může jen bělochům, a úplně ideální je, když sebekriticky nadávaj sami sobě. Jako to vidíme zrovna teď

petra.prvni
Avatar
21. zaří 2015 10:15
Reakce na domenica:

jo, to jsem taky četla. Zdá se mi, že to rozdělení na dva tábory - "sluníčkáři" a pak ti druzí, "racionální",  je fakt samoúčelné a spousty lidí to baví, mají zase jednou proti komu se vymezovat a vzájemnně se napadat. Je mi z toho zle.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 10:16
Reakce na barbucha:

Co se prvního odstavce týče, tak s tím naprosto souhlasím. Ale to není přesně to o čem mluvím. Rozhodně si nemyslím, že vystudovaným oborem jakýkoliv snahy končej a když to nefunguje, mělo by se nadávat na systém. taky nežiju v iluzi, že budu webdesignerem do sedmdesáti. Potud je mi ta "protestantská" morálka sympatická.

Nicméně...šlo spíš o obecný konstatování, že (nejen) Evropa už neumí vyrábět (čest výjimkám). On ten problém současných českých švadlen samozřejmě je i ten, že velká část i nich toho vlastně zas až tolik neumí. A nebo to neumí prodat. V každým případě na to má vliv víc faktorů. Částečně její neschopnost, částečně ten přísun levnýho zboží, kterej ji samotnou demotivuje a paralyzuje a kterej navíc odnaučil spotřebitele vnímat a ocenit kvalitní práci (=tak proč se vůbec snažit dělat něco dobře, když se to dá za stejný peníze i odfláknout). To se samozřejmě týká i dalších oborů. S výjimnkou strojírenství, informatiky a lékařství možná všech. V každým případě to není nic, čím bychom se mohli chlubit, protože z toho plyne jeden důležitej závěr: naše společnost jako celek už není schopná se o sebe sama postarat a spoléhá na práci jiných.

K tomu druhýmu odstavci...to je přesně ono, ne? V domovským místě už šijou snad jen u Chanela nebo Hermése, protože nikdo jinej už není ochotnej tu domácí švadlenu zaplatit...trhali by si přece od vlastní huby. To samý investice do kvalitního materiálu. My "východní" Evropané s tím máme zvlášť zkušenost, když za stejnou cenu tu máme horší výrobek. Ten, kdo shrábne marži, dělá voly z obou stran. To mi nevyhovuje. A jsme zase u toho: společnost, kde si nikdo nikoho neváží, má sotva právo chovat se nadřazeně.

A k poslednímu odstavci: Problém je hlavně v tom, že jim to stačí sotva na to jídlo. Jakou služby ty jim prokazuješ, když většina těch peněz zůstane tady? To je prostě sobecký využívání jejich situace, ať se ti to líbí nebo ne. Mně tu stále chybí argument, proč za to dostávaj tak málo (asi proto, že odpověď známe). A (ne)kvalita toho zboží taky není jejich vina. O tom, jak šibeniční termín daný zakázky bude nastavenej a jakej materiál použitej, oni nerozhodujou.

Víc se o tom asi nemá smysl rozepisovat, dusty už všechno napsala.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 10:27
Reakce na barbucha:

"No, tenhle Barnett na mě působí spíš jako pěknej vtipálek "

Dost lidí mu naslouchá a jeho kospirační teorie si obzvláště oblíbila naše prorusky orientovaná a "nezávislá" média, kam zvědavec.org patří.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 10:38
Reakce na domenica:

Vida...já si říkala, že už to trochu zavání židozednářema a illuminátama...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 10:52
Reakce na barbucha:

Z čehož tedy vyplývá, že slovanský národy mají nižší IQ a schopnosti než ty germánský, ne?

Podobný studie jsem četla a nejsem fanoušek politicky koretkního chování, takže mi nečiní problém akceptovat, že nezanedbatelný zastoupení určitých národností v seznamu udělených Nobelových cen za fyziku není čistě náhodný.

Bohudík a často taky bohužel je EQ neméně důležitý.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 11:15
Reakce na petra.prvni:

Já si nemyslím, že to lidi baví. Spíš je to prostě příjemnější, protože ti potom zbývaj síly i na vlastní život.

Teď se mi vybavilo jedno video, co jsem před pár dny viděla: Do you know God?

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 11:56
Reakce na Hoolinkah:

"Jakou služby ty jim prokazuješ, když většina těch peněz zůstane tady?"

A jakou službu jim prokážu, když tady zůstanou všechny peníze, t.j. neobjednám/nekoupím od nich vůbec nic?

Co se marží týče, souhlasím, zejména z pozice zákazníka

Nemám problém ani s tím, že by případně slovanský národy na tom s IQ byly hůř, než germánský (i když tohohle rozdělení jsem si nevšimla - "rasa" je to pořád stejná  - ale jestli je to pravda, tak pro mě za mě...). Ani s tím, že mě podle těch výzkumů kdejakej východní Asiat dostane, kdy si vzpomene  

EQ je rovněž fajn, jenomže ten nějakej velkej pokrok lidstvu nepřinese - myslím sám o sobě, pokud se pojí s nižším IQ... kterážto veličina je podle mě, vzhledem k celkový prosperitě, přece jen důležitější.

S čím skutečně problém mám, je to, co už jsem psala: s tou na hlavu postavenou politickou korektností, kvůli který vyfásne každej objektivní důkaz dehonestující nálepku a prakticky se o něm nesmí ani mluvit. To je pak těžká jakákoliv diskuse... včetně té o uprchlících.

Offline RoSa
Avatar
8215 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 12:21

Mladíci prchají před vojnou. Nevrátili by se domů

... Baloush vysvětlili i hlavní důvod, proč do Evropy často přicházejí mladí muži. V Sýrii je totiž povinná tříletá vojenská služba a mladíci se jí snaží vyhnout, protože místa v předních bojových liniích patří právě jim.

„Když někdo prodá všechno, co má, tak to dává svému synovi, aby nemusel jít na vojnu. Protože z vojny už se nevrátí zpátky. Jenom na nosítkách. Nebo studený. To ví každá matka, to ví každý otec, tak se snaží svého syna dostat pryč,“ doplnil.

A kdo tam teda bude bojovat, s tím IS?

... a tohle taky stojí za přečtení...

 http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=25745

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 20:42
Reakce na RoSa:

Sluníčkovej fotograf - to musí bejt hrozná kocovina, tohle střízlivění...

http://video.aktualne.cz/sibik-uprchlici-prekracuji-srbsko-madarskou-hranici-jak-chte/r~7b8c9eaa589711e5adcb0025900fea04/

Řeknu ti upřímně, že i pro mě... doteď jsem si myslela, že jsou aspoň namíchaní. Že část jsou slušní lidi a část tupá čuňata... prostě jako lidi tady a kdekoli jinde. Když navštívíš nějaký hudební festival nebo větší sportovní akci, vypadá to podobně. Možná si tak někdo podestýlá i doma, ale většina určitě ne!

A kolikrát stačí jen vylézt na společnou chodbu v domě a hned se naštvu, protože někomu např. teče cosi z nákupu či odpadkového koše, celý dům je politý, ale nikdo se nevrátí to uklidit. Nebo vysypou odpaďák vedle popelnic (často!) A to jsou tu všecko běloši, většina vzdělaných... a měli by k tomu domu a okolí mít i vlastnický vztah... Když jsme s mužem v červenci vzali odpadkové pytle do vnitrobloku, po hodině jsme naplnili asi 4. Zametli jsme listí, sebrali každej papírek, bylo to tam krásný. Vydrželo to týden, deset dní... a přesně za dva měsíce už to tam vypadá stejně (ne-li hůř). A vůbec se mi nechce ZASE to jít vysbírat, ale asi budu muset, když se na to nechci každý den dívat.

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 21:38
Reakce na RoSa:

říkali, že tam zůstala bojovat kurdská ženská armáda....

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 22:49
Reakce na barbucha:

"Jakou služby ty jim prokazuješ, když většina těch peněz zůstane tady?"

A jakou službu jim prokážu, když tady zůstanou všechny peníze, t.j. neobjednám/nekoupím od nich vůbec nic?

Co se marží týče, souhlasím, zejména z pozice zákazníka

Nemám problém ani s tím, že by případně slovanský národy na tom s IQ byly hůř, než germánský (i když tohohle rozdělení jsem si nevšimla - "rasa" je to pořád stejná  - ale jestli je to pravda, tak pro mě za mě...). Ani s tím, že mě podle těch výzkumů kdejakej východní Asiat dostane, kdy si vzpomene  

EQ je rovněž fajn, jenomže ten nějakej velkej pokrok lidstvu nepřinese - myslím sám o sobě, pokud se pojí s nižším IQ... kterážto veličina je podle mě, vzhledem k celkový prosperitě, přece jen důležitější.

S čím skutečně problém mám, je to, co už jsem psala: s tou na hlavu postavenou politickou korektností, kvůli který vyfásne každej objektivní důkaz dehonestující nálepku a prakticky se o něm nesmí ani mluvit. To je pak těžká jakákoliv diskuse... včetně té o uprchlících.

Tsk. Jako spotřebitel bys měla hlavně ty určovat, o co bude zájem (a komu a jak tím prospěješ). Takhle kapitalismus funguje, ne? Teda měl by... Když peníze zůstanou tady, budou lidi za práci zaplacený tady, což je přece žádoucí. Aaaneeeboo, svým chováním jakožto spotřebitel donutíš producenta přehodnotit svoji cenovou/měnovou politiku. Ne všichni se chovaj jako bezcharakterní imperialisti, takže pro začátek by stačilo preferovat ty značky, který nesdíraj výrobce (a vzhledem ke "kvalitě" vlastně i zákazníky) z kůže.

No, oni se ti Palestinci od Izraelců taky rasově moc lišit nebudou. Pořád to jsou semité... proto to zmiňuju, protože mezi naší společností a tou v Německu je znatelnej rozdíl v jejich prospěch. Přesto se Němci ne tak dávno chovali podobně jako ISIS, takže nic není stoprocentně jistý a patrně v takových věcech budou hrát roli i jiný faktory než jen IQ (stačí porovnat mentalitu západního a východního Němce).

Určitý rozdíly v inteligenci beru. Ono se to dá vcelku i předpokládat, protože v určitý fázi vývoje jsme se rozdělili. Vcelku ale rozumím tomu, proč se lidi takový myšlence bráněj. Není to jen o tom, že je to politicky nekorektní a tudíž by to mohlo někoho nedejbože urazit. Je to dost nebezpečná myšlenka, která se dá velice snadno zneužít nebo překroutit v nějakou další ideologii. Nadhoďme tuhle tezi o inteligenci Okamurovi nebo Konvičkovi a uvidíme, co zase vyblijou za moudra.

No a k tomu IQ/EQ...pro mě jsou důležitý oba kvocienty naprosto stejně, protože nízký EQ+vysoký IQ = ctižádostivej psychopat, což s dlouhodobým rozvojem prosperity v jakýkoliv společnosti taky příliš nekoresponduje. Empatickej blb je možná dokonce lepší varianta. Sice nesetrojí satelit, ale aspoň se vedle něj dá žít.

S posledním odstavcem musím rozhodně souhlasit. Ovšem dehonestujícíma nálepkama se častujou obě strany. Proto je ta diskuze složitá. Není to chyba jen jedný strany. Já jsem taky víceméně proti imigraci, ale šibenice mě zvedly mandle mnohem víc než vítající transparenty. I tady v diskuzi zaznělo slovo "sluníčko," na který začínám bejt dost alergická.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 23:45
Reakce na Hoolinkah:

" Jako spotřebitel bys měla hlavně ty určovat, o co bude zájem (a komu a jak tím prospěješ). Takhle kapitalismus funguje, ne? Teda měl by... Když peníze zůstanou tady, budou lidi za práci zaplacený tady, což je přece žádoucí. Aaaneeeboo, svým chováním jakožto spotřebitel donutíš producenta přehodnotit svoji cenovou/měnovou politiku. Ne všichni se chovaj jako bezcharakterní imperialisti, takže pro začátek by stačilo preferovat ty značky, který nesdíraj výrobce (a vzhledem ke "kvalitě" vlastně i zákazníky) z kůže."

No jo. Jako uvědomělý spotřebitel bych měla nakupovat "naše" zboží, aby peníze zůstaly tady. Když ale to zboží stojí za starou bačkoru, nebo srovnatelný dostanu mnohem levněji jinde, tak koupit přesto "to naše", nebyla bych uvědomělý spotřebitel, ale magor  A to už není moje věc, ale právě toho producenta - ten musí bejt první na značce, ten si to musí spočítat, ne já. Já za něj (a jeho podnik) přece nezodpovídám.

Jinak celkem ráda (co se "nesdírajících značek " týče) nakupuju v M+S, jakože "fair trade", ale  četla jsem už dost kritiky i na tuhletu fíčuru, abych se poté cítila trochu jako vítěz ve skoku na špek. No, je to dneska složitý 

Tu debatu o IQ jsem nemyslela jako základ pro nějakou elitářskou ideologii. Ale prostě to tak je... aniž bych si brala na pomoc Konvičku nebo Okamuru (což bych osobně brala jako urážku, neb je pokládám za debily oba dva ), tak podle toho, co vidím, se tak nějak na příliv inteligence, která by nás měla spasit, netěším.  Prostě ne.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 22. zaří 2015 00:21
Reakce na barbucha:

Jooo, tak to je zas něco jinýho. Nemyslela jsem nutně "naše" výrobky. To je často tragédie. Když zůstanu u těch hadrů,  když jsem šla posledně kolem obchodu místního výrobce (hlavně plavek, ale i dalších hadrů), už z dálky se mi to nějak nezdálo. A z blízka to bylo ještě horší. Fušeřina. Na jednu stranu jsem si říkala, že za ty peníze na cenovce se s tím místní švadlenky asi nemohly moc piplat. Na druhou stranu s tím hadrem (střih, styl, atd...) těžko můžou aspirovat na vyšší cenový hladiny. Prostě všechno špatně. Ale to už patří do úplně jinýho vlákna v úplně jiný sekci...

Klidně jakoukoliv značku. Jde mi jen o to, jak se chovaj...

Já vím, že ne. Jen říkám, proč se to může lidem eklovat  = proč tu myšlenku vnímaj jako problematickou. Je prostě snadno zneužitelná. Jakkoli jsem proti politický korektnosti, tak to má zčásti racionální příčiny. Sice si můžeme nalhávat, jací jsme humanisti, ale při prvním náznaku problému to jde do kopru. Těch lidí, kteří takovou informaci berou, že to tak "prostě je," je podle mě minimum. K tomu je potřeba schopnost vnímat kriticky i sebe sama...a to, co si budeme povídat, je pro spoustu lidí nepředstavitelnej problém, vrcholný politický představitele nevyjímaje...

A to, co ty nazýváš "inteligencí", já raději nazvu "jinou kulturou, která je s tou naší neslučitelná a má velkej potenciál ji ohrozit". Dovolím si to nazvat objektivnějším argumentem.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. zaří 2015 10:37
Reakce na Hoolinkah:

"A to, co ty nazýváš "inteligencí", já raději nazvu "jinou kulturou, která je s tou naší neslučitelná a má velkej potenciál ji ohrozit". Dovolím si to nazvat objektivnějším argumentem."

To se ale bavíme každá o něčem jiným. Neslučitelná kultura? No samozřejmě. Taky. Včetně toho ohrožení.

Ale já myslela doslova a do písmene prostě inteligenci, t.j. duševní kapacitu. Neslučitelná kultura znamená, že mě bude nějakej muslim (čistě teoreticky/možná/výhledově) nutit nosit burku, a přitom může mít IQ 130. Klidně může

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 22. zaří 2015 10:49
Reakce na barbucha:

No ale kde máš ten "objektivní argument", že jsou blbější než my? Padlo tu pouze to, že "ne všechna etnika mají stejný schopnosti a IQ". Vyvodit z toho konkrétní soud bez jasnejch důkazů je demagogie.