EU a ilegální uprchlíci

21. dubna 2015 10:58
Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 18. června 2015 20:13
Reakce na domenica:

V poslední době zírám na tu míru demagogie na obou "názorově vyhraněných stranách" a začíná mě děsit snad ještě víc než problém běženců (nebo třeba Ruska) samotný. Dalibor Špok to krásně formuloval a mluví mi z duše.

http://blog.aktualne.cz/blogy/dalibor-spok.php?itemid=25401

No, mě ale neméně děsej takoví Špokové (), kteří jen proto, že má někdo zjevně opačnej názor než oni (t.j. nemá kladný poměr k multikulti zřízení), neváhaj každýho takovýho označit za zaprděnýho křupana, jemuž rasistická sláma čouhá z bot a jeho dědeček (pozor na dědičnost) byl nepochybně kápem v koncentráku.

Ne že bych si o místních Pepíčcích myslela něco extra (když se podívám, kdo tady vyhrává volby), ale tohle plivání do vlastních řad je zrovna takovej nešvar, jako ty ostatní pranýřovaný. Taky je to zrovna "in".

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 18. června 2015 21:07
Reakce na barbucha:

Nemůžu souhlasit. Můj vztah k multikulti zřízení už dávno není zrovna kladnej, přesto chápu, o čem Špok mluví a nemám potřebu to vztahovat na sebe. Naopak musím říct, že to vnímám dost podobně a děsí mě to taky. Z žádný části jeho příspěvku jsem nezískala dojem, že by slovně plival na všechny s opačným názorem, hlavně z toho důvodu, že nám ten svůj názor ani nijak obšírně nesděluje. S výjimkou prvního odstavce:

"Nechci bagatelizovat nebezpečí nových válek, pohybu zoufalého obyvatelstva a náboženské radikalizace. Jsem ale přesvědčen, že kvůli nim začínáme přehlížet nebezpečí mnohem větší. Nejsou to totiž Rusko, Jemen ani Islámský stát, které ve mě čím dál více vzbuzují bezprostřední úzkost a bezmoc."

Nechce to bagatelizovat. Tečka. A dál už mluví úplně o něčem jiným. A já tak nějak vím o čem. Abych ti to přiblížila, tohle je pár příkladů z FB stránky jedný mý bejvalý spolužačky, vysokoškolačky, učitelky na ZŠ:

Mezi tím se semtam mihne Okamura, Le Penová atd...

Ale třeba jí křivdím. Možná taky denně v kroji plete věnečky z pampelišek, má za manžela nějakýho statnýho Mojmíra a dcerka pobíhající za slunečního svitu v bílý říze je uvědomnělá vlastenka, v mých očich to ale vypadá jako pokřivování reality, ze kterýho nemám vůbec příjemný pocity. Tohle vlastenecký hecování k mobilizaci proti těm zlejm už tu nejednou bylo.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 18. června 2015 21:22
Reakce na barbucha:


Nevím, jestli je to zrovna "in", každopádně já četla o nevzdělanosti a neochotě se zamyslet nad tím kdo a proč co píše/vydává/fotí (zdaleka nejen ve věci imigrantů). O překvapivě vysoké manipulovatelnosti médii i u lidí, u kterých bych to jeden nečekal, o rychlých soudech (o čemkoli), o stále silnějším volání po rychlých řešeních ve stylu "když se kácí les, lítají třísky".  

Jinak, pokud jde o uprchlíky, zdaleka nejsem zastáncem politiky otevřených dveří a štve mě ochromenost, ve který se Evropa topí. Problém přerostl přes hlavu už dávno a než se začala imigrační politika pořádně řešit, přišla tahle šílená vlna. Maďarsko kreslí pány na stavbu čtyřmetrové zdi na hranicích se Srbskem...

Offline RoSa
Avatar
8256 příspěvků moje polička 18. června 2015 22:10
Reakce na domenica:

Já to vidím tak, že to jsou zoufalé činy - důsledek toho, že Evropa je paralyzovaná. Asi jako když si kapitán neví rady, posádka zpanikaří, popř. zvlčí.

Proto všechny ty články, sdílení, přeposílání, komentáře, přehnané vlastenectví či dokonce rasismus... je to ale jen výsledek pocitu bezmoci, nejistoty a strachu těch "zaprděnejch Pepíků od vedle".

Všichni čekají na nějaké konkrétní návrhy, plán, akci, opatření, jasné vyjádření, jak s tím bude naloženo a co se bude dít dál (ať už je to cokoliv - prostě nějaké kroky) - nic víc v tom není.

mmch: co si myslíte o tomto?

Nelegální přistěhovalci dostávají příručku, jak se domáhat svých práv

Dívala jsem se na ten přenos ze schůze PS... a tak nějak si to srovnávám v hlavě: myslím, že nepadla ani zmínka o tom, že na destabilizaci těch regionů mají asi největší zásluhu američani... export demokracie se nepodařil...

Kde teď jsou, když se v tom tady plácáme?

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 18. června 2015 22:27
Reakce na RoSa:

Jo, tohle hraje určitě u spousty lidí velkou roli - frustrace z nejistoty, jak to teda bude, při vědomí, že žádný elegantní řešení neexistuje! Do toho další špeky z domova i ze světa . Jen jsem si všimla, že u některých lidí, které znám, nebo jsem si myslela že znám, tyhle "nervy" rozezvučí struny do takových melodií, které bych od nich nečekala.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 19. června 2015 08:26
Reakce na Hoolinkah:

Já jsem tak nějak získala dojem, že autor nesouhlasí s těmi, kteří nesouhlasí s (hromadným) přijímáním imigrantů. Pletu se?

Je to jeho svatý právo (jakož, s dovolením, i těch druhých). ALE používá k tomu stejný nefér a trapný metody, jaký jim vyčítá, a jaký se ti nelíběj třeba u tý spolužačky. Zesměšňuje oponenta - už jen "Pepíček a Máňa" mluví samo za sebe, a "plná lednice, lahváče"... malý rozhled ("kromě Hurghady nikde nebyli")... absence kritického myšlení (protože místo kvalitní četby dají přednost grilovačce - čti: žrádlu)... o srovnávání s fašisty a bachaři ani nemluvě. Prostě každej, kdo je proti, je křupanskej blb?  To je nechutný, a to mi vadí.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 19. června 2015 08:47
Reakce na RoSa:

"nepadla ani zmínka o tom, že na destabilizaci těch regionů mají asi největší zásluhu američani... export demokracie se nepodařil..."

Nezapomeň na ilumináty!

To je pořád skuhrání, kdo za to může... Američani, kolonizátoři... prostě zlovolní běloši se rozhodli zničit dříve prosperující a po staletí v míru žijící země? Donutili třeba Syřany, Somálce (takto původně smířlivé a ke všemu tolerantní národy) k občanský válce?  Bohajeho, dyk se tam vyvražďujou mezi sebou odjakživa!

 No a kde jsou amíci teď? Poté, co se jich léta někdo někde dovolává a vždycky to skončí tak, že můžou za všechno zlo, bych se nedivila, kdyby už nikdy nehnuli ani prstem. Nakonec mají vlastních problémů dost.

Offline RoSa
Avatar
8256 příspěvků moje polička 19. června 2015 08:54
Reakce na barbucha:

No právě - nemělo se do toho šťourat! Ty jejich mocnářský a vojenský režimy měly něco do sebe.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 19. června 2015 09:35

Tak tohle se mi líbí, to by mělo viset v Bruselu všude i na vnitřní straně dveří od záchodů, aby si to trůnící mohli v klidu přečíst a popřemejšlet nad tím jako jednotlivec, ne jako stádo předhánějící se v tom kdo je větší humanista - vyšší inteligence.

Mě totiž přijde, že se nám snaží vnutit názor, že kdo nesouhlasí se záchranou a  přijetím uprchlíků, ten má IQ osla, nebo vůbec žádný.

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 19. června 2015 21:10

dle mého názoru skvělé video

https://www.youtube.com/watch?v=Q9OHapuhzs4

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 20. června 2015 10:39
Reakce na ntiti:

Hroznej pohled, na ty kuličky 

Ale zazněla tam věta, která mně osobně přijde významná, a proto mě celá ta věc tak, ehm, zlobí: že totiž přijímáme ty uprchlíky bez ohledu na naše vlastní chudé/sociálně potřebné!

Za situace, kdy se - u nás - osekává kdejaká sociální dávka, odebíraj se invalidní důchody (kdy evidentně dochází k zázračnýmu uzdravení, Lourdy hadr) a na léčení kdejaký nemoci se musej pořádat občanský sbírky... přivázat si na krk další příjemce dávek je nejen poměrně neuvážený, ale ve vztahu k vlastním (potřebnejm) občanům vyslovenej výsměch. 

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 20. června 2015 14:26
Reakce na barbucha:

Hroznej pohled, na ty kuličky 

Ale zazněla tam věta, která mně osobně přijde významná, a proto mě celá ta věc tak, ehm, zlobí: že totiž přijímáme ty uprchlíky bez ohledu na naše vlastní chudé/sociálně potřebné!

Za situace, kdy se - u nás - osekává kdejaká sociální dávka, odebíraj se invalidní důchody (kdy evidentně dochází k zázračnýmu uzdravení, Lourdy hadr) a na léčení kdejaký nemoci se musej pořádat občanský sbírky... přivázat si na krk další příjemce dávek je nejen poměrně neuvážený, ale ve vztahu k vlastním (potřebnejm) občanům vyslovenej výsměch. 

tak ono tohle je přecijen z Ameriky.

Ale k otázce toho, co se děje v EU s uprchlíkama...udivuje mě, že nikdo nebyl schopen říci, že postkomunistické země na nějaké kvoty a přijímání uprchlíků jednoduše nemají peníze, když už pomineme celé to nebezpečí zlatého půlměsíce....

hle jak ty symboly připomínají srp a kladivo....jen je zkřížit...

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 20. června 2015 14:43

tak mě napadá, že za jakýmkoli symbolem číhá nesvoboda.

Bohužel až 90% lidí (a to odhaduji jen v civilizovaných státech) se chová stádně a symboly potřebují, bez nich si zpravidla neví rady....

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 25. června 2015 15:09
Reakce na barbucha:

Já jsem tak nějak získala dojem, že autor nesouhlasí s těmi, kteří nesouhlasí s (hromadným) přijímáním imigrantů. Pletu se?

Je to jeho svatý právo (jakož, s dovolením, i těch druhých). ALE používá k tomu stejný nefér a trapný metody, jaký jim vyčítá, a jaký se ti nelíběj třeba u tý spolužačky. Zesměšňuje oponenta - už jen "Pepíček a Máňa" mluví samo za sebe, a "plná lednice, lahváče"... malý rozhled ("kromě Hurghady nikde nebyli")... absence kritického myšlení (protože místo kvalitní četby dají přednost grilovačce - čti: žrádlu)... o srovnávání s fašisty a bachaři ani nemluvě. Prostě každej, kdo je proti, je křupanskej blb?  To je nechutný, a to mi vadí.

Netuším, kdo z nás se plete. Já jen píšu, že já jsem ten dojem nezískala. Já s přijímáním imigrantů taky nesouhlasím...tedy, ne za současný situace a hlavně ne současným způsobem, abych byla přesná. Proto "Pepíčka a Máňu" vnímám spíš jako archetyp. Něco jako brouka Pytlíka nebo Švejka.

Je ale možný, že to vnímám blbě a autor skutečně ujel (Házet kamenem po něm nebudu, páč bez viny určitě taky nejsem - už minimálně tím, že jsem schopná se s tím ztotožnit.).

Ty "Pepíčci a Máni" mě děsej hlavně tím, že tyhle fejsbůkový a další projevy už začínaj bejt plný nejen logickejch zkratek, nepravd a šovinismu (to se netýká jen imigrantů, ale i současnýho "boje" o naše kulturní směřování směrem na různý světový strany), ale i otevřený a hlavně agresivní nevraživosti vůči těm, co maj opačnej názor nebo jsou prostě jen umírněnější. Bejt označenej jako "zrádce národa" je podle mě o chlup horší než "křupanskej blb". Sice to zatím nic neznamená, ale Adolf taky začínal v putykách.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 25. června 2015 15:14
Reakce na ntiti:

Symboly samy o sobě podle mě za nic nemůžou. Já mám některý ráda. Na střední jsem jima byla ověšená. Je ale pravda, že k nim maj nejspíš tendenci pevně tíhnout hlavně ti, co potřebujou jednoduchý odpovědi a řešení (na cokoliv). Toho se pak snadno zneužívá.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 25. června 2015 20:30
Reakce na Hoolinkah:

No, nadávka jako nadávka (zrádce vs. blb). Mně se zdálo, že používá stejně agresivní metody (s jiným slovníkem a významy), jaký teď popisuješ  Já teda nejdu pro slovo daleko... ale nepíšu poučný traktáty do novin! Tam by se měli držet objektivity, případně jakýs takýs slušnosti.  Dehonestuje lidi s opačným názorem, takže je úplně stejnej jako ta ostatní lůza, co řádí na novinkách a na fejsbůku.

No nic. Asi mě to urazilo, protože jsem taky proti (bezhlavýmu přijímání imigrantů). Máňa, no. 

Podle mě to nejlíp ošetřila ta Austrálie. Berou imigranty všema deseti - ale prosím pěkně, všechno popořádku a legálně. Vízum (lze opatřit na všech vyslanectvích), průkazná diskriminace, a pak se budem bavit. Začleníš se, naučíš se jazyk, seženeš si práci - dostaneš trvalej pobyt. Jednoduchý. 

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 26. června 2015 01:16
Reakce na Hoolinkah:

Samozřejmě....vždy je důležitá míra posedlosti

Offline RoSa
Avatar
8256 příspěvků moje polička 26. června 2015 20:20

Moc prima - uřezávání hlav, to tu ještě nebylo...

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 27. června 2015 10:59
Reakce na RoSa:

Třeba mu odmítl zvýšit plat, tak co měl chudák diskriminovanej dělat  Ukázka jiných národních tradic a zvyklostí nás přece multikulturně obohatí! 

Mě teda dostal i ten odchyt cizinců u nás. Padělaný doklady?! Co asi čekat od prezenta, kterej podvádí už na startu?! Běžnej uprchlík asi nemá moc času a prostředků shánět falsifikátora... 

Argument dalšího, že utíká aby mohl studovat, mě dohnal přímo k slzám - smíchu. Že by nadějného vědce s radostí nepřijali třeba v (přilehlém!) Jordánsku, jehož královna je rovněž původem Palestinka, přímo se věnující podpoře vzdělanosti mládeže?! 

Samej podvodník a lhář! To je ukázka "materiálu", kterej nás rozhodně obohatí po všech stránkách.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 01. července 2015 09:01
Reakce na barbucha:

Nedávno jsem četla tenhle příspěvek: http://cenefelsova.blog.idnes.cz/c/460154/jak-vnima-situaci-ve-sve-zemi-syranka-rukie.html

Cituji:

"Jeden z mých dobře zaopatřených bratranců, kterým pohrdám, se propašoval do Španělska a dostal azyl! Proč se nikdo neobtěžuje zkontrolovat jeho zázemí? Jiná křesťanská dívka, kterou znám, odjela do Velké Británie na studentské vízum a prostě tam zůstala a zažádala o azyl. Její rodina, dům, zkrátka všechno tu je v pořádku, ale jak sama řekla: „oni dají azyl každému, dokonce i členům Muslimského bratrstva, nikdo to nekontroluje!“ Tyto příběhy mě přivádějí do varu!  Nejhorší ze všech je ale příběh místní bohaté rodiny. Jsou tak bohatí, že si mohou dovolit posílat děti do Velké Británie, jedno po druhém, ne aby tam samostatně žily, ale aby získaly azyl, dostaly tak bydlení a jídlo zadarmo a pak tajně převáděly peníze zpátky sem na různé účty. Chtěla bych o tom říct úřadům, ale problém je, že to nikoho nezajímá! Systém prostě není spravedlivý, těží z něho jen lidské pijavice, místo aby pomáhal sirotkům a hladovým dětem, které brutální válka opravdu zasáhla!"

nebo

"Upřímně, osobně si nemyslím, že se se současnou imigrační situací dá něco dělat. Když někdo přijde do Tvé země, roztrhá pas a požádá o azyl, jak ho Tvá vláda může odmítnout? Slyšela jsem případy, kdy lidé cestovali hodně daleko, přes mnoho zemí a na mnoho falešných pasů, aby se dostali do Evropy. Tohle si chudý člověk nemůže dovolit. Pokud čeští politici OPRAVDU chtějí lidem ze Sýrie pomoci, měli by poslat své inspektory do zdejších táborů, ve kterých děti umírají hlady, zimou a nedostatkem základních podmínek. Tam jich je hodně."

Netuším, jestli je Syřanka Rukie skutečná osoba, ale jsem přesvědčená, že tohle je realita. A to je TEN důvod, proč jsem proti současnýmu přistěhovalectví (nebo spíš jeho způsobu řešení, abych byla přesná). Nejenže ti, kteří pomoc skutečně potřebujou, se k nám vůbec nemaj šanci dostat, ale zároveň je tenhle laxní přístup skvělou možností, jak sem dostat lidi, ze kterejch se strachy pos**eme.