EU a ilegální uprchlíci

21. dubna 2015 10:58
Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 09:16

Tak to vyzerá v Afrike, keď kolonizátori (z Európy) odišli a domorodci získali "nezávislosť" a "demokraciu". Nastúpila vládu najprv tyrania a teraz po arabskej jari anarchia. Neexistujú tam pravidlá, čo sa vybudovalo, tak teraz je to všetko zničené. V takej situácii sa nečudujem ľuďom, že utekajú aj za cenu života, ale súhlasím s Hoolinkah, že  imigrácia do Európy nevyrieši ich problémy, sama Európa sa dostane do problémov, čo je už v súvisloti s imigrantami dávno známe a otvorene sa o tom hovorí. 

Offline RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 09:55

Ano, každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán! Dávat lidem práci a obživu je nevděčné, furt jsi ten "zlej bílej kolonizátor". A když je pak vyženou, zavládne hladomor - viz např. Rhodesie:
Jak přivést zemi k bankrotu

Více než milión zemědělských pracovníků dnes bezcílně bloudí po zemi a hrozí jim smrt hladem. Pozemky byly až na pár výjimek rozděleny mezi oficiální představitele vládnoucí Zimbabwské africké národní patriotické fronty (ZANU-PF) a přátele prezidenta.

No a v souvislosti s tím, zda uprchlíky přijímat či vracet zpět, je zajímavý tento odstavec

Velký vliv na postoje k Mugabeho režimu mají také davy uprchlíků, s nimiž si sousední státy nevědí rady. Za všechny může hovořit případ Botswany, jejíž vláda rozhodla o natažení 300kilometrového ostnatého drátu na hranici se Zimbabwe s úmyslem zabránit dalším utečencům vstoupit do jejich země. Jihoafrická republika pravidelně vrací uprchlé obyvatele zpět do země, podobně si počínají i další státy.

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 10:10
Reakce na RoSa:

Áno, súhlasím, nezávislosť pre Afriku znamenala zastavenie rozvoja, nekonečné boje rôznych kmeňov o moc, úplné zničenie budov a ciest z koloniálnej éry, zničili si rozvody médií (vodovody, kanalizáciu, elektrinu), uvrhli krajiny späť do predkoloniálnej éry, vymazali 100 rokov napredovania. Vrátili sa domorodci, ktorí vyštudovali v Európe a USA a pustili sa do bojov o moc. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 10:30

Já se jen divím, že ti uprchlíci nejdou do nějaké bližší bezpečné země - mají v dosahu Alžír, Tunis, Maroko... rozhodně blíž a po jednodušší trase, než na kocábce přes moře. I kdyby tam měli dojít pěšky, pořád lepší než riskovat život ve vlnách a platit pašerákům tisíce dolarů ( mimochodem se proto těžko jedná o "žebráky").

Tedy vlastně se nedivím: tam totiž o ně nijak zvlášť nikdo nestojí, navíc (a hlavně) tam nemají takovej sociální systém jako Evropa! A to oni dobře vědí, že by je tam nikdo neživil. Je mi líto, za těchto okolností to pro mě nejsou nebohé oběti, zachraňující holé životy - jdou za bezpracným životem jako všichni jiní vyžírkové.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 11:14
Offline RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 12:54
Reakce na barbucha:

Když´s to tak teď zmínila, tak jsem si vzpomněla, že v době před revolucí platilo pravidlo "první svobodné země, do které uprchlík vkročil". Takže pokud jsi chtěla např. z ČSSR do Kanady a vzala jsi to přes BRD, zůstala jsi viset tam (minimálně na nějakou dobu).

Máš pravdu: Itálie není první svobodnou, resp. bezpečnou zemí na jejich cestě za bezpracným životem ze sociálních dávek (to je totiž ta priorita). Že se tady nestřílí, to je pro ně jen takovej příjemnej bonus.

Za vším hledej prachy - bohužel to tak je...

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 13:04
Reakce na RoSa:

No, vždyť se o tom píše i v tom článku od slniečka - na Slovensko (potažmo do Čech apod.) se jim nechce! Natož třeba do Ruska, kde by je vzali všema deseti, tam se v těch pláních nějakej ten tisíc navíc ztratí

Ale to ne... pečlivě volej ty bohatší státy! Pokud budeš v zoufalství zachraňovat holej život, budeš si takhle vybírat?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 13:40
Reakce na barbucha:

No, po tom, co jsem si přečetla pár výpovědí "Tádžiků" o životě a práci v Moskvě, tak bych si troufla tvrdit, že by je tam všema deseti rozhodně nebrali. Tam se musí makat a ještě tě za to milice preventivně zpohlavkuje...

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 13:45
Reakce na Hoolinkah:

No jo, v Moskvě to asi nebude ono, myslela jsem rozptýlit je spíš někde po venkově... ale tam by zase děsili místní mužiky...  jedině že tam je dost místa, no. Evropský státy jsou už tak přelidněný až hrůza, všude hlava na hlavě - a v Alpách nebo Pyrenejích by se Afričanům žilo dost blbě

Offline RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 15:10
Reakce na barbucha:

A proto je udivující (no, spíš usvědčující), že ty Afričany lákají k usazení krom Německa i severské země - proč asi? Že by jim to tam vyhovovalo klimaticky?

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 15:12
Reakce na RoSa:

Určitě. Nechtěj se už potit!

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 15:18

Tak, samozrejme, každý chce ísť tam, kde má šancu...jednak šancu dostať azyl/pobyt/občianstvo a jednak šancu slušne žiť. Na takom Slovensku nemá šancu ani na jedno. Imigračná politika je taká, že sa potia aj zahraniční Slováci, ktorí tu chcú pracovať/študovať a šanca na zamestnanie pre niekoho s tmavou pleťou ak nemá výslovne nedostatkovú špecializáciu prakticky nulová. No, ak by sa mňa v tej situácii niekto pýtal, kam by som chcela ísť...

Offline RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 16:53
Reakce na slniecko:

do Afriky?

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 16:55
Reakce na RoSa:

hmmmm

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 16:59

Inak, ja už som prišla na to, čo s tou Afrikou , aha:

http://www.economist.com/news/asia/21648715-distorted-sex-ratios-birth-generation-ago-are-changing-marriage-and-damaging-societies-asias?fsrc=scn/tw/te/pe/ed/barebranchesredundantmales

No, chlapi sa tam pomaly vyvražďujú, ostane kopa žien v biede a hentam je 160 miliónov malých, usilovných, sporiadaných Číňanov, ktorí nemajú šancu sa inak oženiť...tí by to tam mohli dať do pucu!

Online luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 17:04
Reakce na slniecko:

Jo, konečně dobrý řešení...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 17:19

Tohle dohadování podle mě nemá smysl. Jediný, co má smysl, je ohlídnout se bez emocí na dosavadní vývoj a zhodnotit, k čemu demografický změny v Evropě vedou, jaká je reálná snaha imigrantů o začlenění a co nárůst počtu imigrantů znamená pro obyvatelstvo v Evropě narozený. Prostě a jednoduše, nakolik je to přínos a nakolik břemeno.

Pokud by převažoval přínos, empaticky rozhodím ruce a řeknu "směle dál". Pokud to ale má být břemeno (a všechno nasvědčuje tomu, že tomu tak z větší části je), musím bohužel upřednostnit starost o budoucnost vlastních dětí.

....

Evropský země mají slušnou životní úroveň, ke který se ty země samy dopracovaly. Zároveň máme za sebou několik hodně nepříjemných historických zkušeností, kdy ani tady nebyl život žádný med....a poučení z těch zkušeností nám nedovoluje se k těm lidem jen tak chladnokrevně obrátit zády. A to je na jednu stranu dobře.  Jenže oni vyrostli jinde a jinak. Tuhle zkušenost (osobní i kolektivní) nemají a to se ukazuje jako zásadní problém. Už jsem dřív psala jinde, že tenhle boj liberalismus prohrává a že mě to děsí úplně stejně jako hrůzy, který se dějou všude tam, kde je to cizí slovo...

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 17:41
Reakce na slniecko:

Dobrá myšlénka  Leč obávám se, že by se ten usilovný Číňan za týden oběsil - kdyby viděl, že dře jen on sám, a zbytek vesnice polehává ve stínu 

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 17:57
Reakce na Hoolinkah:

Naprosto souhlasím s druhým odstavcem - nakonec je to vlastně to samý, o čem mluvíme od začátku... Ale to, že nemají stejnou zkušenost (jako my), je už diskutabilní: válku právě zažívají, a ne první. Okupaci mají taky za sebou (kolonie). Jediný, co ještě nezkusili, je vyhrabat se z toho vlastníma silama a vlastní prací. V tom se teda Afrika (jako celek, kromě pár států jako třeba JAR) od Evropy skutečně liší. 

Kolonie jim nevoněly, protože je tam nutili pracovat... a jejich zrušení brali jako osvobození. Co jim ta svoboda přinesla, vidíme. Ale příležitost k poučení jim nechyběla, bych řekla. 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 19:09
Reakce na barbucha:

Nemají. Nejde jen o války, ale i o to všechno ostatní, co umožňuje ty války nějak (sebe)kriticky vstřebat. To je dost podstatná součást tý zkušenosti.

Dospělej Čech, co se přestěhuje třeba do Ameriky, taky nezačne ze dne na den zčistajasna přemejšlet a chovat se jako Američan. My holt máme pod kůži vpitýho Švejka, oni Babbitta. (Ti bohatší duchem Masaryka a Jeffersona...). Raný formování osobnosti podle toho, v čem člověk vyrůstá, je prostě nepřenosný, což se právě během koloniální éry hezky ukázalo a vidíme to i dneska. Ani v nejmenším nehodlám ty lidi za jejich (viděno naší optikou) neschopnost kritizovat. Zároveň ale musím souhlasit s tím, že není rozumný si je s otevřenou náručí nakvartýrovat domů. Klidně řeknu, že je to prachsprostej sobeckej pud sebezáchovy a nemám z toho vůbec radost. Radši bych zůstala multikulti eurohipíkem, jenže z toho už jsem bohužel vyrostla.